רומא 2019/20 :: פונסקה יעשה סדר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏4/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

אף אחד לא תיאר לעצמו שסמולינג יהיה הצלחה כזו גדולה. לכן אף אחד בזמנו לא חשב גם על ה 15 שרומא מציעה כיום.
    בוא נהיה כנים. גם האופטימים הגדולים ביותר חשבו שהוא יהיה לכל היותר בלם סולידי שאפשר לסמוך עליו במהלכי הרוטציה.
    לא מנהיג ההגנה ולא חומר ששופכים עליו 15 מיליון. בטח לא בתקופה שאתה יודע עוד בראשיתה שבסוף עונה תהיה בבור תקציבי של 150 מיליון.

פריידקין הוא אמריקאי אז תמיד נעים בחוסר נוחות בכסא כי הרי כולנו מכירים את ההיסטוריה בכל רחבי אירופה של בעלים אמריקאים של מועדוני כדורגל אירופאים... אבל צריך לזכור שהוא בעל אמצעים הרבה יותר רחבים ועמוקים מאשר פאלוטה.
    הונו מוערך בפי 3 מאשר של פאלוטה.
    וגם הונו לא מפסיק לגדול.
    סימן שהוא איש עסקים מוצלח הייתי רוצה להאמין.

חוץ מזה שיותר גרוע מפאלוטה הכשלונר האנטי מידאס הזה שכל מה שהוא נוגע בו - נחרב - יותר גרוע ממנו באמת שלא יכול להיות...
    אנחנו, בתור אוהדי ואוהבי רומא - לא בפוזיציה להיות בררנים.

נ-ב: יש גם הצעה כוויתית לרכישת רומא על השולחן. שמן הסתם אני לא יודע אם היא אמיתית או לא. אבל אם היא אמיתית - כנראה מדובר באנשי עסקים שמאחוריהם מצויה משפחת המלוכה הכוויתית או מקורבים לה בדרך כזו או אחרת. (אין אף אדם בכווית שלא שייך למשפחת המלוכה, ועדיין יכול לקנות מועדון באירופה בתשלום 600 מיליון יורו במזומן בבת אחת... לא כל שכן להחזיק מועדון שכזה).

נ-נ-ב: הפוך על הפוך, הצלחה של רומא מול סביליה רק תחבל/תזיק למכירה הדחופה של המועדון... ובמובן רב - אלא אם כן המהלך ייגמר בזכיה בליגה האירופאית - ניצחון שכזה רק יזיק למועדון.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/20
  2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתה אפשרות כזו וברומא החליטו לוותר עליה לטובת..כלום?

שוק הבלמים בפרמייר ליג היה מוגחך באותו קיץ (לוברן הוערך ב20מ'). סביר להניח שהייתה אפשרות לרכוש אותו ב15מ' אבל לא הייתה שום סיבה לעשות זאת כי אף אחד לא ציפה שישתלב כל כך טוב באיטליה. כל הרעיון בבחירה שלו היה להעביר את ההשקעה בבלם חדש קיץ אחד קדימה (כי רומא כבר עשתה המון השקעות אחרות באותו חלון).

בדיווחים עליהם אתה מסתמך (בהם רומא הציעה 15מ'), הכוונה היא להשאלה עם חובת רכישה + פיזור נוסף לאורך כל החוזה שלו. ליונייטד אין סיבה להסכים כל עוד הם יכולים להעביר אותו במכה אחת לאיזו אברטון\ניוקאסל. אם סמולינג יתעקש על רומא, יכול להיות שנראה אותו בעונה הבאה. עד כה לא קיבלתי רושם שזה המצב, למרות הפוסט העצוב\מרגש.

אף אחד לא יודע מה התוכניות של פרידקין לגבי רומא וכך זה ישאר עד שיציג אותן לעולם, אבל זה לא משנה. ברומא מחפשים משקיעים כבר יותר משנתיים. יכול להיות שאם האישור על האיצטדיון היה מגיע לפני 4 שנים, החבורה של פאלוטה הייתה מוכנה להמשיך להשקיע בקבוצה גם בשנים הבאות. כעת זה נושא הרבה יותר חשוב ודחוף מהמשחק מול סביליה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/20
    סמואל אטו ו-alexshw אוהבים את זה.
  3. DeRossi16 Member

אתה עדיין לא מצליח לשכנע אותי... מה יש להפסיד בהסכם עם אופציה בגובה של 15 מיליון ? איך הסכם בלי שום אופציה הוא יותר טוב? הרי ברור שאם השחקן יתן עונה טובה הערך שלו יעלה אז עדיף להשיג אופציה שנקבעת על פי ערך השחקן ברגע היציאה להשאלה(כנראה בזמן שבו ערכו הכי מועט). אם רומא הייתה יכולה לשלם 15 במכה הקיץ? לא יודע, אבל תמיד טוב שיש אופציה מאשר כלום.
    מזל שמינו ראיולה הנחש הוא הסוכן של מיקי אחרת גם הוא ברגעים אלה היה מקליד הודעת פרידה...

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא טענתי שזה יותר טוב. טענתי שבקיץ שעבר אף צד לא ראה צורך באופציה כזו (מסיבות די ברורות), ושהיום, רגע לפני מכירת המועדון, אף אחד לא היה מפעיל את האופציה הזו בכל מקרה.

מיקי מרוויח בארסנל כמו 3 סמולינגים ולא מוכן להמשיך לשחק שם. בדיוק כמו במקרה של אלכסיס ביונייטד, סיום החוזה איתו זה לפני הכל האינטרס של המועדון. אצלנו (ברזולוציה נמוכה יותר) קיים מצב דומה עם פאסטורה. ברומא מתים לגרוס את החוזה שלו, אבל להבדיל ממיקי ואלכסיס הוא לא חזר לעצמו העונה וכרגע הוא לא מסוגל למצוא מקום אפילו בMLS.

*יונייטד באופן די מוזר העריכה את סמולינג גבוה מדי (גם היום וגם לפני שנה). באופן מוזר אף יותר התברר שההערכה שלהם הייתה נכונה.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Un bombón

לא חושב שהם העריכו אותו, אלא את המציאות הכלכלית בפרמייר ליג. הם עצמם הוציאו כ 90 מיליון אירו על בלם והבינו (ומבינים גם עכשיו כמובן) שאפילו עולה חדשה לפרמייר ליג תשמח לתת להם עליו יותר ממה שהם אמורים לסחוט מרומא.

6. טל. Member

כאן נכנס "הערך המוסף" של השחקן עצמו... שעושה שרירים, ועושה בעיות, ומבהיר למועדון שמחזיק את הכרטיס שלו - שבדרך שלהם - חלק זה לא יילך.
    מבהיר למועדון איפה וכיצד הוא רואה את העתיד שלו.
    מועדונים בד"כ מתקפלים כשזה קורה.
    בטח כשמדובר על פערי עסקאות קטנטנות כמו 5 מיליון לאימפריה כמו היונייטד.

אבל במשך חצי שנה שלמה - סמולינג (אולי אפילו עניין של אופי. לאו דווקא כתוצאה מרצון בסתר לעזוב את איטליה ולחזור לפריימר ליג) מעולם לא הראה משהו שאפילו קרוב להתנהגות שכזו.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@טל.

אני בטוח שסמולינג לקח בחשבון שמדובר במועדון האיטלקי הכי אהוד באייסוקר, אבל זכותו לרצות לחזור לפרמייר ליג, ואולי אפילו חזרה לסגל של מאנ. יונייטד.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, זו הייתה כוונתי. "העריכו" מספרית ביחס למחירון פרמייר ליג, אך בניגוד לכל הציפיות, היכולת שלו במהלך העונה הצדיקה (פחות או יותר) את ההערכה שלהם.

מדבריו של סמולינג ניתן להסיק שהוא רוצה להישאר. מצד שני הוא עדיין לא אמר את זה באיטלקית. אפילו לא ככה:

uri אוהב/ת את זה.
  9. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה אמינים הדיווחים על אומטיטי?

10. טל. Member

אולי איזה סוכן/מקורב לאומטיטי הדליף לכתב איטלקי כזה או אחר שפנה בין היתר לרומא... ויכול להיות שגם אכן באמת הוא פנה אליהם.
    נו... אז? -אמרו לו תשאיר הודעה ואם נחזור אליך נחזור אליך.

אין לקבוצה DS. סילקו אותו.
    לא יודעים מי יהיה ה DS הבא.
    לא יודעים מי יהיה הבעלים הבא. המועדון על סף מכירה. בשיתוק. תקוע בלימבו.

לא הייתי נותן אמון באף דיווח שרץ בעיתונים כרגע בנוגע למרקטו. לא בנוגע לשמות גדולים ולא קטנים. -הכותבים כותבים. זו העבודה שלהם. צריכים למלא עמודים, אז הם ממלאים עמודים...
    אי אפשר להוציא עיתון עם עמוד אחד שכתוב עליו בענק "הכל כבר סיפרנו לכם אתמול". חחחח.

11. טל. Member

דרך אגב EsheD היית רוצה לראות את סבאטיני חוזר?

12. k_700 Member

יונייטד לא העריכה את סמולינג בכלל.
    הוא אחרי שנתיים איומות אצלינו(היה טוב מאוד עונה אחת אצל ואן חאל אי שם בטראפפו) וסולשאייר לא ספר את סמולינג מההתחלה.
    זה פשוט נשמע לכם מטורף להוציא 15-20 מליון אירו על בלם.
    באנגליה זה מחיר שאתה מוציא על בלם מחליף בברנלי.
    מבחינתי רק שתתנו ת'כסף ותקחו אותו כבר.

13. טל. Member

רומא תפרנים אבא'לה. לקחו עכשיו הלוואה 6 מיליון יורו בערבות ממשלת איטליה כדי לשלם משכורות לאנשי משק.
    אני מדבר ברצינות.

14. k_700 Member

ברור לי,
    אני לא מדבר על רומא.
    כשהבחוריקו מלמעלה כותב לי שיונייטד באופן די מוזר העריכו אותו גבוה מדי, זה לא נכון.
    זה מחיר נורמלי לשחקני הגנה בינוניים מינוס שעוברים כמו זבל בפריימרליג.
    אני שמח מאוד שהוא עשה אצלכם עונה טובה ואני מתפלל שתקחו אותו כבר.

Roma אוהב/ת את זה.
  15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא על בלם. על סמולינג בקיץ שעבר. בחלון הקרוב (לאחר שהוכיח את עצמו) הדרישה של יונייטד הפכה להיות די לגיטימית.

זה היה נשמע מטורף לפני עשור אולי. בקיץ בו הגיע סמולינג רומא הוציאה קרוב ל30מ' על בלם, והייתה מוכנה לשלם קרוב ל20מ' על בלם נוסף אך המועדון שלו לא הסכים למכור.

**
    הנציגים של קבוצת פרידקין:
    We want to keep the current management structure assuming they agree with our vision".

השאלה שרצה כעת בטוויטר היא - האם זה כולל גם את פטראקי?

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/20
מצב נושא:
הנושא נעול.