רומא 2017/2018 :: Monchi business

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏13/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

שום מעבר.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפלורנצי נשארה שנה אחת בחוזה ולפי אוסטיני הוא דורש קרוב ל4מ' יורו לעונה. אף אחד לא ישים עליו 30+.
    השיקול הוא (כמעט) נטו מקצועי.
    הוא מגן מספיק טוב לרומא? לדעתי לא.
    הוא ווינגר מספיק טוב לרומא? כרגע, על הנייר, ברוטציה עם אונדר, כן. ביחס למה שהשוק מציע? לא יודע. צריך לראות.
    שווה לשמור עליו כגיבוי למס' עמדות? לא. 4מ' זו עדיין משכורת של שחקן בכיר ברומא.

סטרוטמן? עונה רעה מאוד. איכותית ומספרית. אפשר לאחד אותו עם דה רוסי לעמדה אחת (באמצע) ולהביא שחקן דינאמי יותר שיספק את המסירות והשמירה על פוזשן שלו, במקביל לתפוקה התקפית. אין כאן צורך בשחקן של 20 שערים+בישולים כמו ניינגולאן וספק אם נמצא כזה, אבל הוא עדיין נמצא בתחרות מול שחקנים המציגים יכולת טובה יותר בקבוצות אחרות. אם אחד כזה יהיה פנוי ותגיע הצעה סבירה על סטרוטמן, הייתי הולך על זה.

פלגריני ושיק בני 21\22. אין לי דעה לגבי עתידם. מאמין שבהווה היינו מתמודדים על סקודטו עם שני שחקנים מוכנים במקומם. כל תסריט לגביהם יתקבל בהבנה.

לא רואה שום צורך או היגיון למכור את אליסון לאחר עונת הפריצה שלו כל עוד הוא לא ביקש לעזוב.

גם אם מדובר בחצי שמושך את הקבוצה אחורה?

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/18
    DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

כתבתי שליברפול קבוצה מרגשת אז רומא לא פחות, הנה, קיבלתם עוד אוהד חצי קלאץ', וזה לא רק האהבה לטוטי או הקאמבק מארץ הקאמבקים נגד בארסה. אני מתחבר למאמן, לסיפור המרגש של מנולאס, לקבוצה צנועה והתקפית עם ים ביצים כמו השור ניינגולאן שלקח קשה את הטעות שלו אבל נתן הרבה יותר מאשר לקח. רומא עשתה קמפיין מדהים לדעתי, הטוב ביותר שלה באירופה מאז הגמר ההוא כנראה והכי מכובד שראיתי ממנה, יותר מהקבוצות של קאפלו וספאלטי. מלא הערכה גם לדז'קו.

3:0 על צ'לסי
    3:0 על ברצלונה
    4:2 על ליברפול - גם אם בגארבץ'.
    תוצאות מעולות ואסור לשכוח שהיא סיימה במקום הראשון בשלב הבתים ולכן זכתה להגרלה נוחה בשמינית הגמר. עם מונצ'י אני מניח שהמועדון הזה בידיים טובות וחשוב שרומא בדרך הבטוחה להגיע לצ'מפיונס גם בעונה הבאה.

4. Lupo Member

לדעתי הוא מגן מספיק טוב לרומא, ועם הערך המוסף שהוא מביא בתור שחקן בית אני ישן טוב גם עם הקרוב ל4 מיליון יורו לעונה שהוא רוצה לקבל.
    שוב, כל עוד לא מדובר בעסקה כלכלית יוצאת דופן אין טעם. מה זה עסקה סבירה? 15-20 מיליון יורו נשמע סביר לשחקן בסטטוס שלו לשני הצדדים. האם באמת כך? האם ה15-20 מיליון הקטנים האלה שווים עזיבה של שחקן שהתשלב במועדון בצורה הכי חלקה ויושב בול עם האופי שלו ליד שאר השחקנים הבכירים בסגל? שלח את פלגריני, יש לו הרבה עבודה עד שיגיע לחצי ממה שסטרוטמן שווה לנו. וזה מבלי לציין שמדובר בדמות די נערצת בחדר הלבשה ושאר הסובבים במועדון.

5. DRORIKO Member

סטרוטמן באמת בעונה מאד בינונית

6. טל. Member

כמה כבר תקבל עליו אבל?
    כמה?

על נאיינגולאן לעומת זאת - הפרסומים זה 50 מיליון ועוד לקבוצה מחוץ לאיטליה. אולי אפילו מחוץ ליבשת.

(אין שאלה בכלל לטעמי.
    אפילו בחצי מהסכום הזה הייתי מוכר אותו לקבוצה מחוץ לאיטליה.
    וגם זה יותר מידי בשבילו).

7. DRORIKO Member

ניינגולן שווה יותר מ-50 לדעתי, כן למרות שמחר הוא בן 30

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מזלם של אוהדי רומא שאתה לא בין מקבלי ההחלטות.

ממה שאני קורא באתרי החדשות של אינטר, ספאלטי מאוד מעוניין בסטרוטמן. אבל בהתחשב בסיטואציה הכלכלית של הקבוצה, אני חושב שיעדיפו לשים 25-30 מיליון אירו (נטו) על טוריירה או שחקן בגיל דומה מאשר על סטרוטמן. העפלה לאלופות עשויה לשנות את התמונה ומצאתם את הקונה שחיפשתם.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרו יותר מדי אירועים שליליים (כולל אתמול) כדי שאוכל להסכים איתך.

אגב, "הערך המוסף שהוא מביא בתור שחקן בית" לא תקף לפלגריני? אין לי דעה מגובשת לגביו אבל העונה שלו לא פחות טובה משל פלורנצי, הוא עשה פריצה מאוד מרשימה עם דיפרה בסאסואולו, והוא רק בן 21. למה הוא צריך לעוף ופלורנצי לקבל 4מ'?

אם הכסף שהוא יכניס, בנוסף למשכורת והמשבצת שיפנה, יספקו לרומא שחקן שמציג יכולת טובה יותר, בוודאי שזה שווה. הרי כל הרעיון הוא לנסות להתקדם ולגדול.

צריך גם לראות (לא אנחנו האוהדים) מה הסיפור איתו בכלל. ממה נובעת הנפילה שלו. אם זה הACL (תקף גם לפלורנצי כמובן), צריך להמשיך בלעדיו. אם זו סתם עונה אחת חלשה שנובעת מעומס. אפשר לרוץ איתו עונה נוספת.

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/18
  10. Lupo Member

סתם כי אחד מהרגע שעלה להופעת בכורה במועדון הוכיח את עצמו בגדול(למרות פציעות קשות), היה בורג חשוב בכל העונות שסיימנו ב3 הראשונות, היה שותף מלא להעפלה לחצי גמר צמפ׳יונס, וגם מבקיע גולים מחצי מגרש וממספרות. לעומת השני שמהרגע שהגיע לקבוצה לא הפסיק להסריח את הדשא עם אופי של נקבה, ועם תג מחיר של 30 מיליון יורו, כשבפועל ראינו ממנו כלום ושום דבר, במיוחד במשחק הכי גדול שהוא השתתף בו אי פעם.

11. SerieA Il Capitano

אינני מתווכח עמך על איכות השחקנים מכיוון שאתה רואה את רומא הרבה יותר ממני.

אני פשוט חושב שמכירה של שישה שחקנים שחלקם חשובים ביותר למערך כיום והחלפתם באחרים דורש זמן הסתגלות שיגרור אובדן נקודות שלמעשה יוציא אתכם ממאבק האליפות די מוקדם.

כדי למנוע זאת הייתי מוכר חלק מהם אם נדרש, ומביא אחרים במקומם תוך שמירה על עמודי בניין בסיסיים כפי שהזכרת ושילוב השחקנים החדשים בהדרגה. למכור עכשיו שישה שחקנים שארבעה מהם שחקני הרכב זה שינוי דרסטי מדי.

במי לא הייתי נוגע -
    מנולאס, פאזיו, נאיינגולאן, דז'קו, אליסון, קולארוב, דה רוסי

מי אני חושב שכדאי להשאיר -
    סטרוטמן, פלורנצי, אל שראוואי, שיק, אונדר

שני האחרונים הם כשרונות צעירים, הפרעון הוא שחקן רוטציה טוב, סטרוטמן הוא גלדיאטור שעבר עונה פחות טובה אבל עבר אצלכם הרבה, ופלורנצי הוא קפטן עתידי.

@Un bombón

12. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסף,
    רשימת הUntouchables שלי לא שונה משלך.

חלק ה"כדאי" תלוי במה באמת כדאי לעשות במרקאטו.

לאל שרעווי יש פיקים (קצרים) בהם הוא מציג יכולת טובה. זה קרה השבוע עם ליברפול, קייבו, וספאל (היה חסר מזל) וכך גם בחודש אוקטובר עם צ'לסי, בולוניה ופיורנטינה. פרט לכך, מדובר בשחקן נורא לא עקבי וזה לא יכול לעבוד בקבוצה שתנסה לאיים על יובנטוס. אם מונצ'י לא ינסה להחתים שחקן התקפה איכותי יותר למשבצת של פרוטי\אל שרעווי, יהיה זה סימן שאלה גדול על שאיפות המועדון.

על סטרוטמן ופלורנצי כתבתי את דעתי בהודעה הקודמת. יש אפשרות לצרף שחקן טוב יותר? מונצ'י מחוייב לעשות זאת.

שיק? השבועיים האחרונים ואופי העסקה הופכים גם אותו לשחקן שצריך לשרוד את הקיץ.

אונדר? למכור אותו זה כמו למכור את מארקיניוס. רומא הרבה מעבר לזה.

בשורה התחתונה, אי אפשר לקבוע מראש את גורל השחקנים מבלי לראות את האופציות והאלטרנטיבות של הקיץ. אפילו ברשימה של אלה ש"אסור" לגעת בהם, אם ההצעה משתלמת, וקיימת אפשרות לצרף מחליף משתלם אף יותר, יש לשקול את ההצעה. אם לדוגמא, המאמן יעדיף לעבוד עם אנטה צ'וריץ' במקום ז'רסון או עם כריסטאנטה\באראק במקום פלגריני, אין שום סיבה להיתקע על השחקן הנוכחי למען "המשכיות". לאחר העונה של אנריקה, לא הייתה שום סיבה הנראת לעין למכור את בוריני לליברפול בסכום בו נקנה מפארמה חודש לפני כן. מאוחר יותר התברר שזמאן פשוט העדיף את דסטרו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/18
    SerieA אוהב/ת את זה.
  13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

פלגריני זה העתיד של המועדון,בשום פנים לא למכור.
    את מונאלס חייבים להחתים על חוזה חדש עם סעיף שחרור גבוה בהרבה,אחרת אנחנו בבעיה.
    גונאלון,אל שרעווי,פלורנצי,פרס,סטורטמן (ובטוח שפספסתי עוד כמה זנבות) ואיפלו דז'קו במחיר הנכון אפשר לשים על המדף.

נהיה חייבים בקיץ להתחזק בעוד חלוץ,קיצוני,קשר מרכזי, וכנראה מחליף לקולרוב שיוכל לחלק איתו את הדק',כל השאר זה כבר תלוי את מי נמכור.

חייבים למנף את ההצלחה העונה לנצל את הכסף שנקבל בסיום העונה לרכש איכותי.

14. טל. Member

גם אני לא הייתי רוצה להפרד מאליסון...
    הרי על יד אחת אפשר לספור "שחקנים של סקודטו" בכל הסגל הרומאי... והוא הראשון שברשימה הקצרה הזו.

אבל זה בלתי נמנע.

אנחנו כולנו פה ניזונים מפרסומים זרים בסופו של יום... (חוץ מהאיש פנים).
    ואם רק חצי מהפרסומים נכונים, ורק חצי מהשמות שהועלו נכונים (מונאקו פסז ליברפול טוטנהאם ריאל ועוד כמה) אז זה בלתי נמנע.
    בקיץ יהיה מכרז וזו שתציע הכי הרבה תיקח אותו.

כל שניתן לקוות - הוא שמונצ'י יסחוט את הלימון המשובח הזה עד תום.

נ-ב:
    "המחליף" של קולארוב זה סופרמן גמד.

15. טל. Member

מצב נושא:
הנושא נעול.