רומא 2017/2018 :: Monchi business

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏13/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

סטרונץ,
    אתה יודע טוב מאוד שמה שמגיע לאתרי החדשות זה אפילו לא רבע מהכיוונים שנבדקים בפועל.
    ואתה גם יודע טוב מאוד ש DS מקדם מהלכים גם מבלי שיש ביקוש. ומבלי שהוא מקבל הצעות.
    הוא לא פאסיבי.
    אל תשחק אותה מטומטם. תשאיר את זה למונצ'י.

סריהA,

גם אני יודע למה נחשב הנינגה בשנה שעברה.
    וגם אתה.
    יופי טופי.
    אבל אנחנו לא ה DS של רומא ולא מקבלים משכורת של מיליוני יורו בשנה להיות הDS של רומא.

תבין: על זה DS נשפט... על זה סוחר נשפט. על טביעת העין. על היכולת לדעת מראש איזה שחקן שווה למכור ואיזה להשאיר.
    להיות חכם רק בדיעבד כמונו המטומטמים בפורום - זה כל אחד יכול. לא על זה משלמים לו.

בשורה התחתונה: שנה שעברה רומא היתה אחרי עונת שיא... גם קבוצתית, וגם אישית של הרבה שחקנים.
    אל תבלבל ת'מוח שלי שאת השחקן הזה אף אחד לא רצה ואת ההוא אף אחד לא רצה.
    את כולם רצו ואת כולם היה אפשר למכור.
    בפועל מבין כל מה שהיה לו בשרוול - מונצ'י מכר דווקא את "מסי הבא", והשאיר את הכלומניקים שיש.

סה-טו.
    כל השאר תירוצים ודיבורים.

2. cazzo Il Capocuoco

יש סיכוי שסלאח היה נשאר ברומא ולא היה הופך למכונת שערים כזאת עקב סגנון משחק\מערך טקטי\יריבות איטלקיות ולא אנגליות\אנא עארף, לא? אנחנו תמיד חכמים בדיעבד.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. טל. Member

אנחנו - כן.

אבל DS שמקבל משכורת - על זה בדיוק הוא נמדד. זו הנקודה שלי בדיוק.

4. טל. Member

מונצ'י נכשל.
    לך תראה מה כתבתי מתחת לתמונה שלו. "כשלונר".

מה זה משנה אם בדיעבד או לא בדיעבד (ועוזוב לרגע שאני כבר מהקיץ קראתי שוהא הולך להכשל. זה כי אני גאון).

הבן אדם הזה נכשל.
    נכשל!

5. DRORIKO Member

אח שלי, כדורגל זה לא מתמטיקה. אין לך כלים מדעיים בשביל להבין בדיוק איך השחקן יראה בעונה הבאה, זה תלוי באלף ואחד גורמים שונים. אף אחד לא יכל לחזות שסלאח יתפוצץ ככה בליברפול, כמו שאף אחד לא יכל לחזות שדז'קו יחזור להיות מחמיצן(ואגב מי קבע שסלאח עצמו לא יחזור שנה הבאה לסורו?)

6. טל. Member

כל דבר הוא לא מתמטיקה.
    למה שוק ההון זה מתמטיקה?
    מה אין שם כאוס?
    ומסחר זה מתמטיקה? יש חוקים אתה חושב? יש נוסחא מתמטית להצלחה? לחיזוי?

אבל כסף בכיס זה כן מתמטיקה. וסוחר טוב צריך לדעת מראש מה לקנות ומה למכור.
    מראש.
    מה לעשות... זבשו. על זה הוא מקבל משכורת. על זה הוא נמדד.

אני לא מבין על איזה עמדה אתה מגן. אתה מגן על עמדה בלתי נתנת להגנה.

מה זה גם משנה אם הוא נכשל בדיעבד? או נכשל לא בדיעבד.
    הוא נכשל.

7. DRORIKO Member

בינתיים אני רואה שאתם רק מרוויחים כסף

8. טל. Member

אתה "מחפש את המטבע מתחת לפנס". תרתי משמע.
    קייס סטדי של הפתגם הזה.

9. yonmu Member

טל, כל מה שאמרת לא סותר את זה שאולי עדיין מכירת סלאח היתה הצלחה.
    אולי מונצ'י היה מחכה עונה ומוכר את סלאח ב200מ' יורו, ואולי הוא היה מחכה עונה (בהנחה ויכל) ומוכר את סלאח ב20מ' יורו.
    זה שקבעת שסלאח בוודאות ישתפר זו אפילו לא חוכמה בדיעבד.
    אצל קלופ, עם מאנה ופירמינו, באנגליה - הוא התקדם. במועדון אחר? עם פרטנרים אחרים? מול יריבות אחרות?
    אולי גם את האפשרות הזאת מונצ'י ראה, ולכן החליט לקחת את ההימור, ולכן ההימור הצליח - כי האפשרות הזאת היתה מתרחשת.

הבעיה המדאיגה פה זה אם מה שקובי ציין נכון והוא הגיע עם קלף אחד בלבד לאפשרות שרומא לא תשחק בליגת האלופות.
    פתאום הודעה של ליברפול שהם סגרו עם מאחרז ומוותרים על סלאח הייתה שוברת את כל התוכניות? חובבני לגמרי.

10. טל. Member

למה אתה בכלל מתייחס למה שקובי כתב? מה הוא איש פנים בהנהלה של רומא?
    מאיפה אני /אתה/ הוא/ או כל אחד אחר אצלנו בארץ יודע איזה הצעות היו למונצ'י על השולחן?

הקביעה שלי שסאלאח היה ממשיך במגמת השתפרות או נשאר יציב ביכולתו היא לא העניין.
    אתה יודע מה עזוב.
    אני לא צריך לסתור. אין לי כוח ללוגיקה פרק א.

בלי אולי ובלי אילו. כולנו יודעים מה קרה. DS מקבל כסף על לחזות לפני כולם.
    מונצ'י נכשל כי הוא נכשל. ואני מציין שהוא נכשל.

אם סאלאח היה נשאר ברומא ולא מתקדם והופך לעגל - זה רק בגלל שדז'קו היה ממשיך להיות תקוע בחוד ההתקפה ולא היה נותן לאף אחד מסביבו להתפתח... ואז במקום למתוח ביקורת היום על מונצ'י, הייתי מותח ביקורת על EDF.
    והדיון היה נשאר אותו דיון. רק זהות הנאשמים היתה שונה.
    ואתם היתם אומרים "בדיעבד", ואני הייתי אומר זה לא משנה בדיעבד או לא בדיעבד.
    ואתם הייתם מצביעים על מה שיש לרומא ביד. ואני הייתי מצביע על מה שהיה יכול להיות לה ביד.

בדיוק כמו הדיון שיש לנו פה כל הזמן על דז'קו ודפרל.

11. DRORIKO Member

טל יש לי אחלה DS בשבילכם

12. רומאלופה Member

נכון שבדיעבד מונצ'י "נכשל" עם מכירת סאלח,אבל כשמסתכלים על המצב שהיה זה נראה לי כמו משהו הגיוני לחלוטין.
    סלאח היה שחקן טוב ברומא,לא מדהים כמו התצוגה שהוא הביא אתמול,לחשוב שהיכולת שהוא הציג ברומא זה המקסימום שלו נראה לי אישית כמו מחשבה סבירה לגמרי,אז נכון שהוא DS והוא מקבל מיליונים וכו' אבל אין לי ספק שהרבה מאוד אנשים ,גאוני כדורגל ככל שיהיו, לא יכלו לדמיין לעצמם שזה מה שייצא מסלאח אחרי שראו את היכולת שהציג ברומא.
    בנוסף לעובדה שרומא היו חייבים למכור שחקן ולזה שליברפול שונה לגמרי מרומא ומהסגל שלה, לא חושב שאפשר להגיד על מונצ'י שהוא כישלון חרוץ בקטע הזה.
    בעניין המחליף הראוי שהוא לא הביא לו זה כבר סיפור אחר ומאכזב,אבל לדעתי המכירה כשלעצמה לא כזאת שערורייה כמו שאתה מציג.

13. yonmu Member

@טל.
    לא יודע כמה המידע שקובי מביא מדויק לחלוטין. אם זה נכון זה מעיד על התנהלות חובבנית.
    אני משער שהיו כמה אופציות -
    ההצעה שהתקבלה על סלאח, שכנוע של נאיינוגלן לעזוב או מכירה מוקדמת של רודיגר בנוסף לשחקן אחר (אלשע, פרוטי, סטרוטמן).
    האם האופציות האחרות כנראה עדיפות לאור מה שאנחנו יודעים היום? כנראה שכן.
    האם זו שערורייה שמונצ'י לא הצליח לחזות את העתיד והעדיף למכור את סלאח? לא.
    אבל אם מונצ'י הגיע למרחק 'סגרנו עם מאחרז\למאר, מוותרים על סלאח' מליברפול כדי שרומא תקבל באן מCL בגלל אופ"א - זו שערורייה.

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא לא אשם במצב כי המצב הזה היה קיים גם לפניו. גם שנה לפני כן, רומא הייתה חייבת לגייס 30מ' עד הדד ליין של אופ"א ועמדה בזמנים עם המכירה של פיאניץ'. גם אז היו מס' "נכסים ששווים כמה מיליונים" כמו ליאיץ', פאלקה וסנאבריה, ובדיוק כמו בקיץ האחרון, אף אחד מהם לא הניב הצעה רשמית עד סוף יוני. גם אז היה יותר מתרחיש אחד - למכור את ניינגולאן לקונטה.

ההצעה של ליברפול לא הגיעה out of the blue והצילה את המצב. היא הייתה מונחת על השולחן מספיק זמן כדי שגם השחקן יגבש את רצונו לעזוב וגם רומא תוכל לבנות על זה. מונצ'י בחר למרוח את זה קצת כדי להרים את המחיר. אם ליברפול הייתה פונה לכיוון אחר, רומא הייתה נאלצת למכור את ניינגולאן, ועם פתיחת המרקאטו ביולי גם את סלאח כי אף אחד לא היה מחזיק שחקן נגד רצונו.

זה בדיוק העניין. אני לא מסתמך על "מה שמגיע לאתרי חדשות". רק על דברים שנאמרים במפורש על ידי מנהלים, מאמנים, סוכנים, שחקנים ומס' מאוד מצומצם של עיתונאים מרומא שמוכיחים את עצמם בכל יום מחדש.

זה התוכן שאני צורך ומבסס עליו את דעתי. אני מסנן אפילו את סקיי איטליה הדי אמין (שהצביע על טורקיש איירליינס). לא צריך להיות העוזר של מונצ'י כדי לקבל גישה לזה. זה פתוח לכולם.

וכדי להשלים את הדה ז'ה וו מהדיון המפגר מפעם, קיים סיכוי שאנשים (כולל מונצ'י) משקרים. כאן נכנס הקטע של שיקול דעת. זה או להסתמך על הדברים שנאמרו במפורש עם מרכיבים נוספים מסביב, או לזרום על דקלומים חסרי ביסוס של ספאמר מפורום כדורגל בישראל. נחש מה בחרתי.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/18
  15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הראיון של מונצ'י לIl Romanista לא סיפק שום דבר חדש למי שעקב אחר הקבוצה בשנה האחרונה. עם זאת, הוא מסכם מס' דברים לאואטסיידרס בצורה די טובה:

ליברפול:
    This is the moment to gather all of us together. Beating Liverpool is harder than beating Barcelona. There is no tomorrow, it all ends on Wednesday, we must not leave anything on the pitch. Every grandfather, every nephew, every son, every mother: everyone plays on Wednesday.

שיק:
    I expected this kind of path, I knew he could not succed immediately.

Many have had a similar path. Dani Alves spent a year and a half to gaining everyone’s trust, he seemed a normal player in the very first moments.

דז'קו:
    Two things: if Edin had been sold, we would have brought someone. The future cannot be predicted. Another thing: do you think that if Roma had 100% really wanted to sell Dzeko, that we would have done so? Don’t you think we would have helped Chelsea convince Edin? I really think none of the three parties were convinced. Us because we know his quality, Dzeko because he is happy here, and Chelsea because the profile of a 32 year old player does not correspond to their project. Nobody was convinced.

כסף:
    Today we are in a different situation than one year ago, Roma’s financial data are public. Roma sold Salah, Paredes and Rudiger, and closed the market still €42 miliion in the red. It wasn’t simple, we had to find solutions. Now it is different. It depends on us if we sell.

SerieA ו-DRORIKO אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.