רוג'ר ווטרס מעתיק את ההופעה לנווה שלום

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏17/4/06.

1. SeRgInHo Member

כוס אמק מחר צפויים פקקים שלא מן העולם הזה! מקווה שאיכשהו אגיע בזמן כדי להשיג מקום טוב!

אגב, מה השיר האהוב שלכם?http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריקי, אני אומר לך, כדאי לבן זונה לדפוק מחר שואו, למה הוא מתחיל לעצבן אותי. אוקיי, אתה נגד הגדר. לא עשית מספיק בזה שהזזת אותנו למקום שספק אם הייתי שומע עליו אם לא הגחמה של הרוקר המזדקן הזה.
    זה גם הוא, זה גם שוקי פאקינג וייס שפשוט שקרן, שגם לא מביא את פרנץ פרדיננד לארץ כפי שהובטח, וגם דופק חתיכת מופע חימום מחורבן שלא קשור לכלום... לא יודע, זה מתחיל ממש לעצבן אותי.
    שמעי, אלה 400 ש"ח מהכיס שלי, אני לא מקטר, אני יודע שזו בחירה שלי, ושאם לא הייתי הולך להופעה הזאת הייתי יום אחד בועט בעצמי (כמו שאני בועט בעצמי על כך שלא הלכתי לראות את גארבג' ומרקורי רב שהיו בארץ), אבל וואלה - אחרי שקראתי על מופע החימום, על מה יועד השדה הזה ועל כך שהבחור מופיע חלק מהזמן עם פלייבק, והיום לראות את אכול הפלצנות הזה מרסס We Don't Need No Education על גדר שאמורה לאפשר לי ולך לעלות בשקט על אוטובוס, זה באמת כבר מתחיל להרגיז אותי.

שיביאו כבר את פול מקרטני.

3. תונל Member

וואלה אני הייתי בגארבג', 15.6.1999 אם אני זוכר נכון (ואני זוכר נכון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx ), k's choice בתור להקת חימום ומורן אייזנשטיין בקהל, מה עוד צריך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. 2O LEgend Member

חזרתי לפני חצי שעה בערך,

היה שווה כל שקל, כל דקה שנאלצתי לשמוע מופעי חימום שלא אהבתי(חוץ ממשינה), כל שנייה שהייתי תקוע בפקק,

מדהים, ווטרס מלך.

5. תונל Member

עכשיו רק אני הולך לאסוף מישהו שחזר משם עם טרמפ, אמר שלקח 3 וחצי שעות לצאת מהחניה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/06
  6. SeRgInHo Member

וסאונד וכל זה היה מדהים, כל מה שמסיביב(תנאים וכו')על הפנים. הייתה הרגשה שכל עם ישראל נמצא בלטרון. חזרתי הביתה בשש בבוקר..

7. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לאוטובוסים לקח שעתיים וחצי, הבדל משמעותי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

והייתה הופעה מצוינת, רק חבל שהניהול שלה מכל התחומים (מיקום, הסעות, הופעות חימום) היה ביזיון.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה יום!
    אחרי לילה מפרך כשהמפקד שלי התעקש לעצבן אותי כהרגלו, נסעתי בבוקר הביתה תשוש למדי. ממש לפני 12 חבר אסף אותי ונסענו שלושה אנשים לכיוון ירושלים.
    כיוון שלא מזדמן לנו כל יום לנסוע לכיוון העיר הקדושה, החלטנו לחמם את הטיול עם איזה מסבחה לפנים באבו גוש. היה טעים. הספקנו לקנות שישיית בקבוקי מים מינרלים, ידענו שנזדקק להם.
    2 וחצי, ואחרי תור לא משמעותי של מכוניות, אנחנו במתחם. עשרות אם לא מאות פריקים והיפים מזדקנים למרגלותינו. לא נורא, רוחנו עוד לא ירדה.
    ספסרנו בין כרטיסים כך שאני וחבר שלי ניכנס מאותו שער, אך אייל, החבר השלישי, נאלץ להיכנס משער לידנו. תפסנו מקום נוח ממש בצמוד לשער ואז זה היכה אותנו - החום! אוי, היה לוהט! פשוט סיוט!!! הבירה במקום אזלה מהר, כך שלא היה מה לקנות ממילא, אז הסתפקנו במים וגיחה מזדמנת לשיחים שמאחורי המקום. ועדיין, היה לוהט, ולא בגלל ווטרס.
    ככה עבר הזמן בעצלתיים עד 5, יותר נכון 5 ו-7 דקות, כשהסדרנים הואילו בטובם לפתוח את השערים. בפער זמן בין 4 וחצי ל-5 אורך התור מול השער עבר הכפלה פי 4. מזל שתפסתי מקום בצמוד לשער.
    ברגע שנפתחו השערים התחיל הלחץ - כולם דוחפים את כולם על כולם, למזלי אחד הסדרנים היה מישהו שאני מכיר מהבסיס וחולק איתי אותו שם משפחה (אבל לא קרובים), שרק בדק שלא נכנסנו עם כרטיס מזוייף וסימן לנו לטוס פנימה. לפני זה סדרנית קפדנית עצרה את חבר שלי והחרימה לפוחז את נשק יום הדין - אלתוש.
    דפקנו את ספרינט חיינו פנימה. מי שצפה מהצד עוד היה עלול להתבלבל שיש איזה תרגיל של מגל"ן באיזור, לא לדאוג, אלה היו שני ג'ובניקים להוטים.
    תפסנו מקום רק כדי לגלות שאנחנו כולנו מיוזעים מכף רגל ועד וראש, כשנפל האסימון - אייל עדיין לא נכנס מהשער לידנו. התקשרנו אליו לשאול את מצבו. למזלנו ממש לידנו היה איש עם שמשייה ירוקה (שעשה רק על חבר שלי צל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx ), כך שבאופן קל יחסית יכולנו לנווט אותו לכיווננו. אחרי שלוש דקות הוא הופיע. התיישבנו במרחב הזעיר שניתן לנו, בתוך צחנת הזיעה הנוראית ובין כמה חארות חסרי התחשבות שעישנו, וחיכינו.
    רק אז הכתה בנו המציאות - אנחנו פאקינג שורה תשיעית-עשירית מהבמה!! האימא של ה-VIP!! מכאן אנחנו לא זזים!!!
    כשאתה נמצא במצב הזה, שתייה היא פיתרון קל, אך טעות אסטרטגית. אף אחד לא רוצה לראות את ההופעה שהוא שילם עליה 260-375 ש"ח (תלוי מי, אני פשוט קיבלתי את זה מתנה ליום הולדת שלי, שאגב, חל היום) כשהשלפוחית שלו מלאה בנוזלים יותר מהכבד של פול גאסקוין. בשלב מסויים התחלתי להרגיש תשישות נוראית ונאלצתי לשתות, בהקצבה. קיוויתי שאמצא פיתרון לבעיה (ובסופו של דבר, שעתיים לאחר מכן, אכן מצאתי פיתרון, ואני לא אחלוק אותו איתכם, כי אם דרכתם אתמול על בקבוק מים מלא על האדמה אתם ממש שונאים אותי עכשיו), והמשכתי לחכות. בשלב מסויים גם הורדתי קצת את החולצה להתאוורר.
    בסביבות 6 זה התחיל. ארבעה בחורים בעלי חזות ערבית עלו לבמה, והתחילו לשיר שירים שהזכירו את שיר הפתיחה של זינזאנה, או להבדיל כל ביקור בשכנתי היקרה - טירה (אחלה חומוס, אם אתם עוברים באיזור).
    אחריו עלה מיכה שטרית עם כובע בוקרים מטומטם. אין לי בעיה לא עם מיכה ולא עם נטשה להקתו ז"ל, אבל אני מניאק אם הבן אדם לא עישן איזה משהו לפני ההופעה, ובגדול הוא עשה עבודה די מחופפת ולא מעניינת.
    אבל שום דבר לא הכין אותנו למכה הנוראה מכולם - דייויד ברוזה.
    מודה ומתוודה, רק לראות את הפרצוף של הבן אדם עושה לי חררה, אבל ברוזה היקר, על מה ולמה אתה כל כך נפוח ומלא מעצמך?! למה אני צריך לראות אותו מאונן עם הגיטרה על גבי 10 דקות, לפני שהוא אשכרה מתחיל לשיר משהו? ואיך זה ששיר תמים בן 3 וחצי דקות כמו "באנו לכאן" הפך ל-13 דקות של סבל??
    היה נורא, ומגיע לו שהכבל לגיטרה שלו כל הזמן נפל, ובאחד האקטים המשעשעים הוא העלה ילד בשם אדם לבמה לנגן איתו, וכשהילד ירד הוא שכח לנתק את הכאבל מהגיטרה שלו, דבר שהוביל לפאניקה מוחלטת אצל הסאונדמנים.
    אבל ל(כמעט) כל סיוט יש סוף, ולמרות שנדמה היה שרק נס יוריד את ברוזה מהבמה, הוא ירד, ואז התחילו לנגן ברקע שירים של ניל יאנג.
    נחזור רגע לשלב סיכום מופעי החימום. שוקי וייס היקר (שבחוצפתו השוויץ שפרנץ פרדיננד המדהימים יחממו את דפש מוד באוגוסט רק כדי לתת ביטול מרגיז חודשיים לפני), יש כמה כללי יסוד בהופעות חימום. הכלל הכי חשוב הוא ששומרים על דמיון בין הז'אנרים. ולמרות שפינק פלויד הם עדיין לא הלהקה האהובה עליי ביותר, אני סמוך ובטוח שלא תמצא גם בחורים הנידחים של קאמדן בוטלגים של רוג'ר ווטרס שר שירי דייגים, או מנגן רומבה א-לה פיוחו. אז אוקיי, מופע למען השלום בלה-בלה-בלה, אין לרוג'ר ווטרס איזה להקת חימום ראוייה, או שזה סתם צמצום עלויות? יש לי עוד טענות כלפיו, נשמור אותן להמשך.
    אחרי חצי שעה של המתנה, כשלעינינו שלבי הכנה אחרונים (ובכל פעם שהסתיים שיר של ניל יאנג נדמה היה שהנה הוא עולה, רוג'ר עלה, הקהל איבד את העשתונות (בצדק, בצדק), בדרך לביצוע נפלא של In The Flesh, שבו בכלל לא שמעו את רוג'ר אלא את הקהל. הפירוטכניקה הייתה מדהימה כבר מההתחלה, בכניסה לשיר עם אש וניצוצות בחזית.
    אוי רוג'ר, מה לא קראתי עליך? שאתה אגוצנטרי, כבוי, שאין לך קול יותר, שבחרת להקה בינונית, שהשירים לא נשמעים אותו דבר בלי דייויד גילמור - הכל בולשיט מוחלט.
    בתור בן אדם די אדיש כלפי הסביבה, ווטרס עושה עבודה מדהימה על הבמה בכל הנוגע לביצוע. מסתובב כל הזמן על הבמה (כל הכבוד, למרות הגיל), נותן את הדאווינים המתבקשים ובעיקר תיאטרלי מאוד ופעיל מאוד בתנועות הפנים. בשיר השני, Mother, עשה עבודה נפלאה בשורה - Should we trust the goverment? ואז מסמן בשלילה עם הראש. בהדרן, עם Another Brick in the Wall, עבודה נפלאה בהכנה לשיר וזה רק על קצה המזלג, דברים שעולים לי כרגע לראש. הוא פשוט נתן שואו אדיר, הלהיב את הקהל למרות האדישות המוחצנת, והקהל אכן נתן שיתוף פעולה ראוי (מילה טובה לקהל שהיה ברובו נפלא, אבל לא הריח משהו).
    הלהקה שלו נפלאה לא פחות. דווקא סנואי ווייט היה יותר בשוליים, ומי שגנב את ההצגה היה דייב קילמינסטר, גיטריסט השנה בבריטניה לשנת 1991, שפשוט היה מדהים, ביצע בשלמות את הסולואים המדהימים שפיתח גילמור וגם נתן שואו לא קטן עם פוזות ראויות לגיטריסט במעמדו.
    גם להקת הליווי של זמרות הגוספל הייתה מעולה (ביצוע מדהים ל-The Great Gig In The Sky), וכמובן איאן ריצ'י המופלא על הסקסופון, יצרו ביצועים פשוט מושלמים של יצירות המופת של פינק פלויד, אותן יצירות שמלכתחילה הביאו יותר מ-50,000 איש להגיע לחור שנקרא נווה שלום.
    בסך הכל כמעט שלוש וחצי שעות של מוזיקה מדהימה - חלק ממיטב השירים של הפלויד (חסרו לי מאוד Echoes ו-Dogs), ביצוע מלא ומושלם ל-Dark Side of the Moon והדרן. את כל זה ראיתי למזלי בראות כמעט מושלמת! ראיתי את ווטרס בגודל טבעי, ואם לנכדים שלי יהיה טעם מוזיקלי ראוי אז יש לי מה לספר להם.
    אז גמרנו את ההדרן, גמרנו את מחיאות הכפיים הסוערות והעידודים הבלתי פוסקים, נשאר רק לקנות חולצה למזכרת ולצאת, וכשאני מסיים את סיקור ההופעה שלי, אני עובר לקיטורים.
    הקיטורים לא מופנים לווטרס, חלילה, שהביא לי הופעה מדהימה שאני לא אשכח הרבה זמן, אלא לשוקי וייס.
    קראתי הרבה על יכולת הארגון של אדון וייס לפני שקניתי כרטיס לדפש מוד (מהבחינה הזאת לא היה לביקורת כלפיו שום משקל, הייתי קונה כרטיס לזה גם אם ההופעה הייתה נערכת באיזור התעשייה של בת-ים).
    הבנתי שבמופע הזה שהוא הרים בחיפה עם פיית'לס וסקאזי היו אינספור ליקויי אבטחה, וארגון קטסטרופלי של חנייה. אתמול לא היה שונה בהרבה.
    נווה שלום מקום גדול. לא יכלו לפתוח יותר מקומות ליציאה מהמקום, כדי שלא נצטרך לחכות שעתיים וחצי עד שנצא מהמתחם (ואנחנו עוד הגענו באוטו, תנחומיי למסכנים שהגיעו בהסעות ואחרי 7 שעות שכמעט כולן היו בעמידה נאלצו לעמוד בתוך אוטובוס דחוס...)?
    ולמה החנייה הייתה כל כך לא מסודרת? פלא שלוקח זמן לצאת משם?
    ואיך זה שאין סדרנים בתוך הקהל? מה אם מישהו מתעלף? איך זה ששני מסטולים אידיוטים נדחפים לתוכנו, ואני צריך לראות איך באידיוט הראשי כמעט מבצעים לינץ'? ואיך זה שאף אחד לא גרר אותו משם מלכתחילה?
    החלמאות הזאת לא נגמרה באסון, תודה לאל, והאסון אמנם לא התדפק על סף דלתנו אבל הוא גם לא היה רחוק מדי. את כל זה ראוי שוייס ישנן לקראת דפש מוד באוגוסט.
    וכן, אני יודע שתמיד לוקח זמן לצאת מאיזור החנייה, אבל מה שהלך אתמול היה פשוט לא מחוייב למציאות.

זהו, כאן תם הסיקור הארוך שלי. נהניתי בטירוף למרות הכל, יש לי מזכרת מדהימה ולצערי לא הבאתי מצלמה, אבל זה חרוט לי במוח.
    אני מאחל לכולכם, כ-ו-ל-כ-ם, שתזכו לראות הופעה כל כך מהוקצעת וסוחפת בחייכם, ואם יהיה לכם קצת מזל, אולי גם אתם תשמעו את הסולו של Comfortably Numb בדיוק כשיום ההולדת שלכם נכנס לתוקף. מעולם לא שמחתי יותר להיות בן 21.

9. Bensh Member

לא יודע אם היו סדרנים בקהל, אבל לי באופן אישי יצא לעמוד ממש ליד אחד החובשים, כך שאני בטוח שהיו עוד עשרות כמוהו שפוזרו בין הקהל

10. Luca_Toni Member

אלוהים ישמור 55 אלף צופים!!

עד כדי כך אוהבים אותו פה??

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הציעו לי לעבוד בהופעה תמורת 230 שקל אבל לא היה לי כח. יש מונדיאל...

12. SeRgInHo Member

הכל טוב ויפה רק חבל שמדינת ישראל לא יודעת להיערך להופעות האלה. היה בלאגן שלא מן העולם הזה.
    הביצועים הכי טובים שלו היו לדעתי STCFTHOTS, SOYCD, another brick, Comfortably numb
    היה מרגש נורא לשמוע 60 אלף איש שרים ביחד שיין און יו קראזי דאימונדhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    הפתיחה(אין דה פלאש)הייתה מהממצ, לא היה ולא יהיה יותר דבר כזה בישראל.
    אגב לדעתי לא היה בשום שיר פלייבק, ראו במסכי הענק שגרונו אוטוטו עומד להתפוצץ מרוב המאמץ.
    היינו שלוש וחצי שעות בדרכים, הגענו להופעה בערך בשמונה, אחרי ההופעה הלכנו ברגל לחניון א, ועד שמצאנו את הרכב זה לקח בערך שעתיים וחצי. אח"כ חיכינו שכל האנשים יתפנו והפקק יעלם, ואז נסענו. בחמש+ הגענו הביתה.
    אחרי שנגמרה ההופעה זה היה לילה הכי גרוע בחיים שלי.

רוג'ר ווטרס - תודה רבה! ! ! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

echoes זה הביצוע הכי טוב של פינק פלויד ללא צל של ספק. לצערי(ולצער כולם)הוא כ"כ מסובך שפינק פלויד לעולם לא ביצעו אותו בהופעה.

13. SeRgInHo Member

אגדת רוק מס' 1. אם הפינק פלויד היו מתאחדים ומגיעים בהרכב מלא, אין לי ספק שזה היה500 אלף.

14. RMCF Member

הופעה אדירה, אדירה!!!!!!111

היה די עצוב לראות אותו בכזה מצב (כשהוא כמעט נחנק מרוב מאמצים לשיר), ובאמת היו הרבה קטעים עם פלייבק... אבל עדיין, הופעה מדהימה. הכל הלך חלק.
    הגיטריסט היה מעולה (לא גילמור, אבל מעולה), המתופף, והסולניות... אגב, זה כ"כ מתאים לשחורה לשיר את The Great Gig in the Sky. הן היו מעולות. אה, והבן של ווטרס נראה ממש מצחיק.

קצת הפריע לי שכולם הריעו כשהוא אמר "You, the new generation, can break the walls and live in peace with your neighbors" (משהו כזה).

בכל מקרה, הופעה ענקית. היה שווה לסבול 3 שעות (משינה הייתה הפתעה נעימה, אבל הם עלו רק לשני שירים) + שעה וחצי עיכובים... ועוד אחרי זה שעתיים לצאת מהחניה. מי שלא בא פספס את ההופעה הטובה ביותר שהייתה, וכנראה שתהיה פה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/06
  15. Bensh Member

סנווי תותח
    אגב, הביצוע של Set The Controls For The Heart Of The Sun היה לא פחות ממופתי (כמו השיר עצמו)