רבע גמר קופה:: ארגנטינה מנצחת בפנדלים את קולומביה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/6/15.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Don Joan Roman,

אוספינה הגיע פצוע לארסנל והתחיל לקבל את חולצת ההרכב באופן קבוע כאשר שצ׳סני נתפס מעשן במקלחת לאחר ההפסד לסאות׳המפטון בתחילת 2015, מה שהרתיח את ונגר וגם גרם לו לאבד אמון בפולני במובן מסויים, גם כי זו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא עושה שטות כזו. משם והלאה אוספינה שיחק בפרמיירליג ובליגת האלופות כשוער הראשון, בעוד שצ׳סני שיחק בגביע האנגלי.

בגדול אני לא מחזיק מאוספינה בכלל, בטח כשזה מגיע לרמות הגבוהות ביותר. הוא התחיל טוב שנכנס להרכב וביחד עם קוקלאן הקבוצה נראיתה הרבה יותר סולידית ושקטה מאשר בית הזונות ששרר בחצי הראשון של העונה. עם זאת, החסרונות שלו באופן הדרגתי התגלו בצורה מאוד בולטת; הוא ספג מספר שערים ששוער ברמה הגבוהה ביותר (ע״ע צ׳ך) צריך לעצור דיי בקלות כדי להביא נק׳ לקבוצה שלו. יתר על כן, אני לא חושב שהוא שוער שבסגנון שלו מתאים לפרמיירליג, עם כל הכבוד לזריזות שלו, שגם בה אני מטיל ספק רב.

בגדול, שוער נחמד (?) אבל לא מספיק טוב לארסנל. אני מקווה שהוא יגיע לפנרבחצ׳ה שהסוכן שלו אישר התעניינות מצידה.

Franco אוהב/ת את זה.
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני כמובן מאוד מאוד חלוק על דעתך, אבל עם משהו שאני כן יכול להסכים איתך זה שאולי הוא לא מתאים לסגנון הפרמייר ליג, כי בהחלט יש לו חולשה ביציאות לכדורי הגובה. מעבר לזה, לא רק שהוא שוער נחמד, מבחינתי הוא בכיף בטופ 10 העולמי והמשחק הלילה (שממש לא היווה הפתעה עבורי, הוא נתן לנו נקודות גם במוקדמות והציג יכולת מצויינת גם בצרפת בקבוצה עם הגנה מחוררת) רק חידד זאת למי שלא מכיר אותו.

3. Don Joan Roman Member

אליאס, גם באג'יו החמיץ פנדל מכריע ולא ראיתי שהפסיקו לתת לו לבעוט פנדלים, במיוחד כשטבז מגיע בכושר נהדר.
    ואם מרטינו כל כך מעריך אותו הוא יכול לתת לו לבעוט בין החמש-שש הראשונים ולא לתת לפאקינג מרקוס רוחו לבעוט לפניו, מזל שטבז גאל את קרב הפנדלים הזה שהתחיל עם פנדלים מצויינים והמשיך עם גרועים במיוחד זה של מוריאל

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לדעתי של מוריז'ו (לא חושב שזו היתה הבעיטה, מאמין שבאמת משהו הפריע לו) וסוניגה בעטו הרבה יותר גרוע ממנו. לא שזה משנה או הופך את הבעיטה של מוריאל ליותר טובה, אבל של השניים האחרים הבעיטה ממש היתה זוועה.

5. Don Joan Roman Member

צודק, התבלבלתי בשמות של השחקנים, מוריז'ו זה שבעט לשמיים

idans10 אוהב/ת את זה.
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה היה רק כדי להדגיש את ההגזמה שאני מוצא במה שכתבת. "גאל" את הקרב פנדלים הזה, גם ב-2011 הוא "גאל" נו ו... זה לא אומר כלום, כמו שבעצמך כתבת בהתייחסות רק למקרה אחד. למיטב ידיעתי וזיכרוני טבס הוא לא מומחה פנדלים מיוחד, מהמר ש-% ההצלחה שלו הוא הממוצע פחות או יותר. זה לא כמו להשאיר את אורטיגוסה, הזאר, קאמפוס (בוליביה) ומומחים אחרים מחוץ לרשימה... אתה מוזמן לבדוק אם % ההצלחה שלו מפנדלים עולה על של אלו ומומחים אחרים, אני בספק.

הכושר של טבס וזה שהוא זכה עם יובנטוס בתארים אמור להשפיע במידה מועטה מאוד על הבחירה בו כבועט או לא, אחרת מה יגיד טוקו פריירה שלא הוכנס לבעוט :) מה שכן השפיע, מרטינו אמר את זה מפורש, זה העניין המנטלי. אתה מבטל את ההחטאה של טבס ב-2011 כמשהו שקורה ואתה צודק, אתה רק שוכח איך השחקן עצמו לקח אותה. מבחינת טבס זו לא הייתה עוד החטאה, והוא לא חזר אחריה לנבחרת עד שמרטינו הגיע (ולא רק בגלל סאבלה). הפנדל ההוא יושב חזק בראש של טבס להערכתי, וטבס כנראה זה לא פינייה שיכול לקעקע החמצה גורלית ולהמשיך בחייו עם חיוך מטומטם, הוא גם לא פאלרמו שרק הרשת מעניינת אותו. מרטינו עצמו אמר שהוא חשש להעמיד את טבס במצב הזה, ואני בטוח שזה הגיע משיחות והיכרות עם השחקן.

ולגבי עניין ההערכה - מה הקשר הין הערכה לבין בעיטות פנדלים? לאבסי לא שיחק בקופה ונכנס לבכורה רק כדי לבעוט פנדל, אז אותו מרטינו מעריך ואת טבס שמשותף כל משחק לא?

אתה אוהב את טבס, אני אוהב את טבס, רוב הארגנטינאים אוהבים את טבס, אפשר לשמוח שהוא הבקיע מבלי לחפש את הרע.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

כמו נגד פרגוואי גם נגד קולומביה ארגנטינה נתנה מחצית ראשונה טובה ובמחצית השניה כאילו עלתה קבוצה אחרת.גם נגד אורוגוואי ב-20 דקות האחרונות ארגנטינה פתאום הלכה אחורה והזמינה אליה התקפות. ארגנטינה פשוט לא מסוגלת לתת 90 דקות טובות. לא יודע אם בגלל כושר או בגלל מנטליות. זה עדיין לא אומר שהיא לא יכולה לקחת את הקופה,אפילו ביכולת הזאת.

8. Don Joan Roman Member

קיבלתי, כנראה רגישות יתר בגלל שטבס עוזב את יובנטוס (למרות שאם כבר עוזב אז שיהיה לבוקה, שאני אוכל להמשיך להינות ממנו)
    דרך אגב הבנתי שואלדיביה עובר שוב למפרץ?

Franco אוהב/ת את זה.
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, אם היו מבקשים מהצופים בבית לסמס מי יבעט את הפנדלים אני הייתי שם את טבס בחמישייה, אני רק לא מוכן לבקר את מרטינו על כך שלא.

זה לדיון אחר, אבל כן. ממה שכתבו בצ'ילה פאלמייראס רצו לשחרר אותו מזמן כי הוא סובל כל הזמן מפציעות שרירים. בעיקר פועל יוצא מכך שהוא לא שומר על עצמו ולא מתאמן ברצינות כנראה. עכשיו הם קצת מתבאסים כי חשבו אולי לתת לו עוד צ'אנס לאור היכולת בקופה. לא מאשים אותם, בכל השנים שלו שם, 4-5, הוא לא רשם עונה אחת בה שותף ביותר מחצי מהמשחקים.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  10. Don Joan Roman Member

אנחנו יודעים שואלדיביה מתנהג כאילו הכדורגל לא חשוב לו

11. JR-Riquelme Member

שטותי להתחיל לדבר על הכושר שלו ועל ההחטאה האחרונה שלו וכל זה.
    קרלוס טבז חייב לבעוט פנדל לפני רוחו וביגליה נקודה(כמובן אם אלה פנדלים מכריעים)
    מבחינתי הוא גם חייב לפתוח בנבחרת אבל זה דיון אחר

12. DRORIKO Member

דווקא דיון מעניין,אותי אישית זה יותר מעניין ממי צריך לבעוט את הפנדלים. טאטא דבק בשיטה של חלוץ אחד כשמסי משחק מאחוריו. אני לא רואה איפה טבס משתלב במערך הזה, ואני בטוח שאף אחד לא יערער על הבחירה באגוארו בתור החלוץ.

13. JR-Riquelme Member

מבחינת השיטה אגוארו יותר מתאים כי הוא יותר חלוץ רחבה מאשר טבז ויותר סקורר. לדעתי בשביל טבז שווה לשנות שיטה, אחרי מסי הוא השחקן הכי איכותי שיש בהתקפה שם.
    הייתי משחק איתו אפילו במקום פאסטורה. לטבז אין בעיה לשחק יותר אחורה והוא יודע להתחיל התקפות וגם לעשות הגנה.

14. DRORIKO Member

פסטורה בין השחקנים הטובים של ארגנטינה בטורניר. עליו בטח שלא הייתי מוותר.

15. gilad16 Member

ההחלטה היא רק מנטלית כמו שהוא אמר אחרי המשחק.
    טבז לא בועט פנדלים מצטיין אבל לפניו בעט ביגליה
    שאחוזי ההצלחה שלו בפנדלים הם בערך אחד בחוץ אחד בפנים.