רבע גמר: יד הזהב של אורוגוואי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏2/7/10.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל מי שבא בטענות לסוארז על נגיעת יד פשוט חי בסרט... דקה 120, או נגיעת יד או הפסד, זה לא ניסיון לרמות אפילו, זו נגיעת יד ברורה, שהשופט חייב לראות, היה ברור לסוארז שהוא מקבל אדום למרות שאין בכלל זמן לחשוב במקרה כזה, אתה פשוט עושה את זה, כל שחקן בעולם היה עושה את זה, מי שלא-טיפש.
    סוארז ללא ספק הגיבור של אורוגוואי, אבל מעל לכל זה הרבה מאוד מזל, אורוגוואי בחצי בזכות ג'יאן אסמואה בעיקר, ששלח טיל למשקוף במקום לסיים כמו שהוא יודע וצריך. זה נס עבור אורוגוואי, נס שהרוויחו אותו ממזל נטו, כל הכבוד להם על ההישג הזה, ובחצי גמר כבר הכל יכול לקרות.

2. Robin_Van_Persi Member

:aaarofl: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

בנוגע למשחק,סוארז היה הגיבור הטרגי,אם הפנדל היה נכבש אפשר להתקפל ולבכות כל הלילה,וכמו כן הביטחון ירד,בגלל שזה בחוץ,הוא יצא גאון בעצם לא פחות.
    הציל את הנבחרת שלו מהפסד בתכ'לס,עכשיו נגד הולנד אני מאוד בספק אם יש לאורגוואי מה למכור בלעדיי סוארז,פורלן לבד...יהיה להם קשה מאוד נגד הולנד.

שמח שכנראה נזכה לראות את הולנד בגמר.
    מונדיאל ענק לאורגוואי ד'א.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

קבאני המצוין לצידו של קאצ'א, פריירה את פריירה צמד המגנים וקדימה. עכשיו אין מה לפחד.

4. cazzo Il Capocuoco

רחמים על אסאמואה גיאן, אני מאוד מאוד מקווה בשבילו שהחיים שלו לא יהרסו כמו שנהרסו לפייר וומה הקמרוני. מאוד מאוד מקווה, לא מגיע לו, למרות הדרמה המדהימה שהייתה פה, צריך לקחת את הדברים ביחס נכון ולהבין שקשה לעמוד בלחץ בדקה ה120.

5. קרלס פויול5 Member

איזה משחק!!!!!!! אחרי מחצית ראשונה טובה שהסתיימה בשער יפה של מונטאריי, המשכנו למחצית שנייה משעממת אבל עם שער נדיר של פורלאן ואז בהארכב סוארז מציל גול עם היד, מקבל אדום וגאנה מקבלת פנדל, גיאן מחמיץ, אוורוגואי מנצחת בפנדלים. גאנה שוב לא עוברת את מחסום רבע הגמר והופכת לקבוצה הנאיבית בהיסטוריה( היא עברה אפילו את מכבי חיפה של העונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ). אוורוגואי מעפילה לחצי הגמר הראשון שלה מאז 1970(ולא 1954 כמו שכתבתי בהתחלה) , תפגוש את הולנד ותנסה להדהים אותה ואולי אף להעפיל לגמר לראשונה מזה 60 שנה(1950).

6. Alan Smith Member

אל תדאג לסוארז יהיה עוד משחק אחד כנראה. כי גם אם אורגוואי תפסיד להולנד הם ישחקו על המקום השלישי.

7. wings Member

האמת שהתכוונתי לזה שהוא יקבל הרחקה מעבר למשחק אחד. לא מכיר את הקרטריונים של פיפ"א אבל הם ירצו להחמיר פה לא?

8. ArsenalFan Member

למה שיחמירו איתו? זו לא עבירת אלימות קשה. הוא עצר כדור על הקו בניגוד לחוק, לא נכנס בשחקן כדי לשבור רגליים. אדום והשעייה רגילה, לא יותר.

כמובן שהמהלך הספציפי הזה של סוארס איננו "רמאות" (מצד שני, לא הייתי נסחף בתיאורי שמשון הגיבור), גם אין מה להשוות בכלל לתיירי הנרי נגד אירלנד, שם זו הייתה פשוט גניבה. סוארס עשה מה שצריך לעשות כדי לא להפסיד, בלי לחשוב יותר מדי וגם בלית ברירה. רק שזה לא אומר שצריך להתעלם מכל הצלילות וההצגות שהוא עושה באופן בלתי פוסק. היו אתמול לפחות שלושה מקרים שבו סוארס שיחק את הפצוע הקשה לכמה שניות, וכשהוא ראה שהוא לא קיבל את השריקה, מיד הוא חזר לעשות ספרינטים. זה מגעיל וזה הטבע שלו (ולא רק שלו). שחקן באמת נהדר, איאקס הולכים לעשות עליו חתיכת קופה, אבל הגינות היא לא בדיוק נר לרגליו.

פשוט מדהים איך דברים כאלה הורגים פסיכולוגית קבוצה ונותנים את הדחיפה הפסיכולוגית לצד השני. כשגאנה החטיאו את הפנדל, נזכרתי מיד באופן שבו קרואטיה ספגו את השוויון בדקה ה-120, חצי דקה אחרי שחשבו שהם ניצחו את טורקיה, ברבע גמר יורו 2008. כמובן שבפנדלים הקרואטים לא תיפקדו, וגם אתמול היה ברור שהיתרון הפסיכולוגי כולו של אורוגוואי והם אכן ניצלו אותו. רחמים על גאנה ועל ג'יאן, אני לא זוכר הפסד כל כך אכזרי כמו שהיה אתמול.

9. wings Member

ההצגות של שחקנים במונדיאל הזה עברו כבר מזמן את הטעם הטוב. זה לא רק סוארז. בהולנד ברזיל בוודאי לא היה חסר ובעצם כמעט בכל משחק. פיפ"א חייבת לעשות משהו בנידון, זה לא פחות חמור מטעויות שופטים. הגיע הזמן להעניש שחקנים שעושים הצגות וגם הייתי רוצה לראות זמן מכסימום ששחקן יכול לשכב על הדשא ללא חילוף. אני יודע שיש את חוק האלונקה אבל זה לא עובד מספיק טוב לדעתי.
    אבל זה כבר נושא אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/10
  10. benos Member

אני לא חושב שהתוצאה הוכרעה בגלל פסיכולוגיה בעיקר, לאורוגוואי יש שוער מצויין שיודע לעצור פנדלים ואתמול הוא ניצח לה את המשחק בצורה נהדרת, שתי הצלות שלו בנוסף לעוד הצלה שהוא כמעט סיפק לה נתנו לאורוגוואי פור גדול מאוד ואני חושב שהוא מי שלמעשה ניצח לה את המשחק ולא הבועטים שחלקם לא בעט טוב.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

במונדיאל הזה לראשונה אני רואה צהובים על צלילות מחוץ לרחבה. אחד כזה היה אתמול, אבל לא במשחק הזה. דווקא לויס סוארס, השחקן הכי מושמץ כאן, היה קמעט בסדר. מה זה קצת להגזים בנפילה אחרי שנעשתה עבירה לעומת כל הגועל שעושים הברזילאים וההולנדים? חוץ מזה, ברוב ההתקפות סוארס הלך עם הרבה כוח והבלמים הם אלה שנפלו. פעם גם טורס שיחק ככה, אבל בליברפול לימדו אותו לשחק אחרת.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מי שדיבר פה על ה"רמאות הדרום אמריקאית" צבוע לחלוטין. אני רוצה לראות אוהד אחד שיקום כאן ויגיד שהוא מעדיף שהנבחרת שלו תפסיד ברבע גמר מונדיאל מאשר שאחד משחקניה ימנע גול בידו וישאיר 50% צ'אנס להגיע לפנדלים. זה שטויות ולא רק דרום אמריקאים עושים דברים כאלו, ראיתי אירופאים "נאורים" שעושים דברים גרועים הרבה יותר. סוארס עשה מה שהיה צריך לעשות וגם אז זה לא היה מונע מאורוגואי הדחה (אם אסאמואה היה כובש). אמר פה מישהו שהיד זהה להכשלה מכוונת מאחור כששחקן פורץ לבד מול שוער והוא צודק. מה ההבדל בין שני המקרים? אורוגואי ראויה להגיע לחצי, היא הרשימה קצת יותר לדעתי מאשר הגנאים, שגם להם היה יופי של טורניר.

13. AW forever Member

כמובן שתלי תילים של מילים יישפכו על היד של סוארז, מה שמדהים בכדורגל זה הגיוון בדרמה שהמשחק הזה מייצר כל פעם מחדש. סוארז עשה נכון וכמו שמצופה ממנו. הוא ירד ממרר בבכי כי הוא ידע שהסיכויים שהנבחרת שלו תהיה בחצי הגמר קטנים ושמה שבטוח- הוא לא יהיה שם. אמיר ע. הסביר יפה מאוד למה זה לא "רמאות" או שאר קשקושים, זו עבירה, השחקן והקבוצה נענשו עליה וסוף הסיפור. זה שג'יאן לא לקח את מה שנתנו- זה כבר סיפור אחר לגמריי. לא ידעתי אתמול אם להיות שמח או עצוב שאני לא מעורב רגשית עם אף אחת מהנבחרות האלה, מה שכן כדורגל זה משחק מדהים.

14. piston Member

המהלך של סווארז היה חוקי לחלוטין, אבל על פי החוק הוא בא במחיר. פנדל ואדום.

רוב הסיכויים היו שגאנה תבקיע את הפנדל, ואז לא היו מדברים על זה כלל, אבל המהלך השתלם לו, ואורוגוואי בחצי הגמר, אבל בלעדיו.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

נעשה צדק. שימו לב למהלך האחרון של ההארכה - פנסטיל מגביה, אחד השחקנים נוגח אחורה, ישנם שני שחקנים בנבדל פסיבי אבל מי שיקבל את הכדור לא בנבדל. לאחר מכן אותו שחקן שלא בנבדל נוגח מעל מוסלרה ואז ברגע זה סטפן אפיה (ליד הקורה) בנבדל (גם אם הוא בקו אחד עם המגן, והוא לא, צריך שני שחקנים כי השוער בחוץ). אפיה בועט את הכדור לרגליים של סוארז ומשם המהלך ממשיך כמו שכולם כאן יזכרו עוד הרבה שנים.

http://www.youtube.com/watch?v=Cu-HkBumYC8

איזה משחק חושך, איזה סיום מדהים!

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/10