רבע גמר הצ'מפיונס - משחקי הגומלין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏10/4/13.

1. Landon Donovan Member

אני לא קשרתי כתרים לאף אחת. שלושתן קבוצות באותה רמה פחות או יותר עד שיוכח אחרת. בכל מקרה לקרוא לבאיירן קבוצה מושלמת זה מעט היסחפות.

לא רואה סיבה להניח שיובה היא טופ 5 ברור באירופה. לא אחרי שבאיירן טיאטאה איתה את הרצפה. איזה קייס יש לכך שיובה עדיפה על יונייטד, סיטי, דורטמונד או פ.ס.ז'.?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/4/13
  2. Telkiyski Member

מבין 4 האחרונות דורטמונד היא זו שעברה את הדרך הכי "קלה" עד חצי הגמר - מלאגה ושחטאר, וגם את מלאגה היא עברה בקושי.

אני חושב שכל אחת מ3 האחרות תעדיף לקבל את דורטמונד, זה הרע במיעוטו.

בכל מקרה ריאל שנה שעברה קיבלה בחצי את באיירן, לפני שנתיים את בארסה, ואת דורטמונד היא פגשה השנה.

מתי פעם אחרונה קרה ששתי קבוצות ששיחקו באותו בית בשלב הבתים הגיעו עד שלב חצי הגמר? (ואולי הגמר), האמת שב99 יונייטד ובאיירן נפגשו גם בבתים.

3. aloneli Member

אני מעדיף שלא לקבוע לפי שני משחקים דעה על קבוצה.יובה בעונה מעולה באיטליה וגם באלופות.היא פירקה את אלופת אירופה כאילו כלום מי שזוכר.חוץ מהעולות לחצי גמר ואולי יונייטד(לדעתי לא) אני לא רואה קבוצה שמשתווה לה.מקום 4 או 5 או 6 זה לא כל כך משנה,יובה נמצאת שם.

4. aloneli Member

נראה לי שאינטר ובארסה היו באותו בית ונפגשו בחצי הגמר אחר כך באותה עונה שאינטר זכתה בתואר.

5. Landon Donovan Member

בוא נציין את העובדות כמו שהן - היא פירקה צ'לסי מקרטעת. לזה שבעונה שעברה אותה צ'לסי גירדה אליפות אירופה לא כזה רלוונטי. אני גם לא רואה סיבה טובה להתייחס להישגים שלה באיטליה - הם קריטריון עבור מה, בדיוק?

כשמדברים על הדרך הקלה של דורטמונד צריך להזכיר גם שהיא הרוויחה אותה ביושר מוחלט אחרי שהיא דרסה את בית המוות. גם זה חלק מהדרך.

6. aloneli Member

אז לפי מה אתה כן קובע דעה על קבוצה?לפי משחק אחד?
    העונה של יובה גם באלופות וגם בליגה הייתה מעולה.היא סיימה ראשונה בבית לא קל ונעצרה מול קבוצה טובה יותר.מה אני אגיד לך אולי זה בכלל עניין של דעה.גם התמודדות בין שתי קבוצות לא בהכרח מכריעה מי טובה יותר.ליגה איטלקית זה לא קריטריון,ליגה ספרדית זה לא קריטריון.צ'לסי מקרטעת.אז מה רק משחק בקאמפ נואו או באליאנץ' ארינה הוא קריטריון?

7. Telkiyski Member

אגב מה שכן, ואמרו את זה גם אחרי השידור,
    אפשר להפסיק עם השיטה הזו של שערי החוץ, זה כ"כ מיותר ואין בזה באמת הגיון.

חוץ מזה שזה לדעתי יגרום למשחקים בשיטת נוקאאוט להיות פחות סגורים (קבוצות שמפחדות לספוג שער חוץ), ובכלל ליותר דרמות (יותר מפגשים ילכו להארכה/פנדלים), אבל לא בגלל זה כדאי להיפטר מהשיטה הזו, היא פשוט מיותרת.

8. riquelme1 Member

לדעתי השיטה הזאת, של שערי חוץ עדיף על שיטה של פנדלים. פנדלים זה נטו מזל, לכבוש שער חוץ זה דבר קשה יותר במשחק חוץ, וראוי שקבוצה שוכבשת יותר בחוץ תהנה מזה.

ואני ממש לא מסכים שזה סוגר יותר את המשחקים, להפך. קבוצת שבאה לשחק בחוץ במקום להתבנקר מחפשת בדרך כלל את שערי החוץ בגלל ההיתרון, וקבוצה ביתיית היא מין הסתם היוזמת ויודעת שהיא צריכה לנצח בבית. במצב שאין שערי חוץ, יהיה הרבה יותר 0-0 או דברים כאלה.

שישאר ככה.

9. Telkiyski Member

ניצחתי בבית 2-0
    הפסדתי בחוץ 3-1
    למה מגיע לי לעלות? כי שמתי שער בחוץ? אז גם ספגתי 3 בחוץ והיריבה שלי ספגה 2.

ולא כל משחק שהולך להארכה גם נכנס לפנדלים.

אגב, נראה לי שסטטיסטית פחות מ10% מהמפגשים האלה מוכרעים על שערי חוץ, אבל זה לא אומר שזה יהיה המצב אם חוק שערי החוץ יבוטל. יכול להיות שאם זה יקרה יהיו יותר מצבים של שוויון בתום שני משחקים.

10. Der Rotbart Member

כזכור היה לנו כאן ממש לאחרונה דיון מעמיק בעניין שערי החוץ. לדעתי החוק בעייתי אבל אני יכול להבין את ההגיון שלו חוץ מבמקרים של תיקו בשני המשחקים (כמו ברסה-פ.ס.ז.). במקרה כזה זה אבסורד לא ללכת להארכה.

11. Civil Anti Madridista

היא יצאה בחיים מהבית המוקדם עם ריאל מדריד, מנצ'סטר סיטי ואייאקס. המסלול שלה מרשים לא פחות משלוש האחרות
    דורטמונד כבר ניצחה השנה את ריאל מדריד אצלה בבית, ואוזיל סחט 2:2 בברנבאו. הכל פתוח בחצי הגמר, אין קבוצה ספציפית שכולם רוצות לקבל

12. VAR Member

זו אמנם הייתה שערורייה שזה לא קרה אבל צ'לסי ב-09 נעצרה בחצי הגמר ולא הגיעה לגמר, זכר לשופט הנורבגי הפחדן.

13. Raulito Madridista

משחקי הגומלין אתמול מן הסתם היו הרבה פחות טובים ומעניינים. זה היה צפוי, ובכל-זאת משחקים כאלה צריך לראות בחברותה ובטורניר PRO בין-לבין.

האמת שיובה איכזבה אותי, כי במשחק בית הפערים בין הקבוצות היו צריכים להצטמצם יותר. באיירן קבוצה פנטסטית אבל היא השיגה ניצחון כפול בצורה 'חלקה מידי', כשיובה אפילו לא קרובה לכבוש, וזה לא טריוויאלי גם עבור אלופות אירופה נכנסות. באיירן עם שני נצחונות חוץ חלקים מאוד עד עכשיו. לו הייתי קונטה, הייתי מכין הפתעה לבאיירן ומשחק עם ג'ובינקו דווקא בכנפיים בגלל יכולת הכדרור שלו. שוונשטייגר הציג משחק ענק ובישל כמו שצריך, ולדעתי בבאיירן צריך לציין גם את רובן שאספקת הכדורים אליו הייתה קצת יותר נמוכה מאשר במשחק הקודם אבל הוא היה מאוד מסוכן. בעיטה לקורה, דריבלים ולא מוגזמים, אפילו הגנה פה ושם.

לגבי המשחק השני: כל הכבוד ל-פ.ס.ז על משחק לא רע בכלל. שיחקה עם ביטחון, הלכה קדימה עם מחשבה - אבל היה ברור שבארסה שווה גול גם במשחק מתחת לכל ביקורת. בפתיחת העונה זה לא היה ככה, אבל בארסה תלותית במסי בצורה מוגזמת. הדריבלים של אינייסטה גם מסוכנים אבל זהו, צ'אבי נחלש מאוד. אולי היה נכון מבחינת אנצ'לוטי לזרוק את בקהאם יותר מוקדם כי מעבר למצבים הנייחים הוא מדייק גם בכדורים על 40-50 מטר והוא אולי היה יכול להעיף איזו חללית לעבר זלאטן.

כל הגרלה שתתקבל בחצי הגמר מעוררת צמרמורת. אני אישית מייחל לריאל-דורטמונד; ובאיירן-בארסה

* לגבי יובה - גם דפור שניצחה אותה ב-03/04(ניצחון כפול) לא הגיעה לגמר באותה עונה אלא הודחה ע"י פורטו.

14. zivmay Member

רק אני מרגיש ורואה, שזה תלוי באיזה רצון בארסה מגיעה למשחק?
    אם יש מסביבו הייפ ( מול מילאן), אז הם לא משאירים שום סיכוי ליריבה, אבל אם הם ב"יתרון" אחרי 2-2 בחוץ, הם באים במעין זחיחות. זה גם קרה לה ברוב הקלסיקוס העונה.
    נקווה שיהיה מישהו שידרבן אותם לקראת החצי גמר.

15. Ricky van Wolfswinkel Member

סתם תהיה, למה אנשי התקשורת בישראל כל כך משוכנעים שהבמאי שעורך את המשחק הוא מקומי?