ראש בראש חוזר- והפעם "ראשיים ראש בראש" :)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏22/12/05.

1. d3fton3s Member

פגעת בול.
    יש לצאת לקבוצה קטנה ויש ללכת לחפש את הקש (ע"ע אלון מזרחי - ניס).
    בניון, רביבו וברקוביץ עשו בשכל, בתור אחד שקרא את הספר של "הקוסם", מובא שם פרק שמספר על החתימה, ובה המאמן פשוט אמר לברקו שהוא בונה עליו. ישנם שחקנים שפשוט הולכים כדי להיות באירופה וזו גישה שגויה.

2. אלי מתחן Member

אם השחקנים הטובים יצאו אפילו לקבוצות קטנות באירופה, זה יתן לשחקנים יותר צעירים במה בליגה שלנו.

3. Paolo Maldini שחקן ותיקים

קודם כל, כמה זמן הוא בבית"ר? לא מספיק כדי שתשפוט אותו.
    אני לא מוצא סיבה שלא להאמין לו שהוא התקדם, גם מבחינה טכנית וגם בראש, הוא טעם מהכדורגל האירופאי וזה יכול לתת לו הרבה ניסיון.

4. יוגב אסולין Guest

אני לא מסכים אם רובכם.

השחקן הישראלי אולי יכול להנות באירופה מכל מה שמסביב. אבל לא חסרות (כמו שציינתי) דוגמאות בהם הכדורגל הישראלי נכשל באירופה. הרס לעצמו 2-3 שנים קרטיות בכדור שלו..ולא חזר אחריהם למה שהוא היה קודם.

בעוד שחקן ישראלי טוב יכול להצליח במכבי חיפה ולהיות שחקן מוביל הוא עלול מהר מאוד להיות בספסל של קבוצה בליגה השניה באנגליה. בעוד שמה התקשורת המקומית בלבד. עם מכבי חיפה הוא יכול לזכות בתארים יכול להופיע באירופה. בעוד שמה הוא רחוק מעניי הציבור הישראלי פה הוא קרוב למאמן הנבחרת..

אתם מסתכלים על המעבר לאירופה כדבר חסר חסרונות וזה טעות

5. ASROMA Member

עם כל הכבוד לליגה הטורקית יש הבדל בין לשחק בקבוצת תחתית שם מאשר קבוצה קטנה בספרד\איטליה\גרמניה\אנגליה\צרפת.
    כדי לחדד את דעתי , שחקן צריך לצאת לאירופה גם לקבוצה קטנה אבל בטח לא למקומות שבהם אפשר ללכת לאיבוד כמו טורקיה או קפריסין אפשר לתת את הדוגמה של יוסי שמקבוצה קטנה כמו סנטנדר הצליח לעבור למועדון גדול יותר ורק השתפר עם הזמן , בנוסף גם את הדוגמה של ברקוביץ' בזמנו שהתחיל בהמפטון והגיע עד סלטיק בשיאו.

6. יוגב אסולין Guest

הדוגמאות שלך לא טובות מהסיבה שהם תקפות לגבי שחקנים שעדין היו בליגת על. שעדין הבוצות הגדולות ראו אותם במשחקים נגדם ועדין היו במקומות שהתקשורת בהם גדולה מאוד.
    העניין הוא האם כדאי לעבור לקבוצות כמו סלמנקה או שפילד או סנדרלנד וכו'. קבוצות שהן בליגה שניה.. בליגות הבכירות. מעולם לא היה שחקן ישראלי שהתקדם משמה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/12/05
  7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז יוגב קח את הדוגמא שברקוביץ היה בסיטי בליגה השנייה
    או שעידן טל היה במרידה
    שניהם שיחקו טוב שם וברקו-ביץ' המשיך לפריימר ליג
    ועידן טל המשיך לאברטון ודיברו על התעניינות מצד ראסינג ועוד כמה קבוצות ספרדיות מהליגה הבכירה..

8. sagiv Member

השאלה האם כדאי לצאת לקבוצה קטנה היא כללית מדי.
    תלוי מה נחשב לקבוצה קטנה. תלוי מה גודלו של השיקול הכלכלי.
    "קבוצות קטנות" כפי שאתה קורא להן, סלמנקה, סנדרלנד, שפילד יונייטד, משחקות מול קהל אוהדים גדול בהרבה מכל קבוצה בארץ. אם אני הייתי השחקן, לא הייתי מהסס להצטרף לקבוצה כזאת.
    אגב, שפילד יונייטד נאבקת על עלייה לפרמיירליג, וכרגע נמצאת בפוזיציה מצויינת. ועוד אגב קטנטן,
    במשחקי הבית של הקבוצה צופים ממוצע של 36,000, כן כן שלושים ושישה אלף צופים.
    הרבה פעמים יותר ממה שצופים פה בכל משחקי המחזור.
    כמובן שכל שחקן ושיקוליו, אבל מי שאוהב כדורגל, מי שאוהב את מסורת הכדורגל, את האווירה שהוא נותן, אך מעדיף קריית-אליעזר או בלומפילד על ה-stadium of shite, או אצטדיונים מפוארים אחרים, את הקהל הקטן פה על תרבות כדורגל שלמה שמסתובבת מסביב לקבוצה, גם בליגות יותר נמוכות באנגליה,
    טועה, וזה כאמור בעייני, טעות חמורה.
    מצחיק אותי שאנחנו קוראים לקבוצות כאלו קבוצות קטנות. כנסו פעם לאתר אינטרנט של קבוצה אנגלית,
    לא מהליגות הבחירות, מליגות נמוכות, נוטס קאונטי או לוטון טאון, ומיד אחר-כך כנסו לאתרים של אריות הכדורגל שלנו, סתם ככה לעצם ההשוואה.

לפני שאנחנו מעלים דיון על - קבוצה קטנה- כן או לא.
    אנחנו צריכים להבין ש"קבוצה קטנה" זה תירוץ ורבלי בשביל השחקן הישראלי הפחדן. מלך הביצה.
    כיום כל קבוצה בארץ, כל עוד אין כאן מסורת של צ'מפיונס ליג, היא יותר קטנה מרוב הקבוצות בליגות השניות בספרד או באנגליה. הדרך להגיע משם לקבוצות בליגה הראשונה הרבה יותר קצרה מאשר מקבוצה ישראלית. אם גל אלברמן יהיה סבלני, יתמקד בדבר שלשמו נסע לספרד - כדורגל, ולא יתפתה על-ידי
    מכבי חיפה, מכבי ת"א או בית"ר, הוא יתפתח ויגיע רחוק. קבוצה מליגה בכירה מאמינה הרבה יותר בשחקן שהוכיח את עצמו בכדורגל המקומי, גם אם בליגה נמוכה יותר, מאשר בשחקן מליגה זרה וחלשה.
    תראו את השחקנים האפריקאים ששוטפים את היבשת בשנים האחרונות.
    רבים מהם התחילו בקבוצות מהדרג השני והשלישי בצרפת, או מבלגיה, "קבוצות קטנות" בפינו, אבל התקדמו ופרחו. כולם יותר טובים ומוכשרים מהישראלים? לא. הם יודעים להתמקד בלמידה ובהתחלה מקטן, מצניעות, על מנת להתפתח ולהגיע רחוק.
    המושג של קבוצה קטנה חייב לעבור ממונחי הכדורגל שלנו, אוהדי הכדורגל בישראל, במיוחד כשמדובר בשחקנים ישראליים צעירים. במושג הזה,אנחנו נותנים להם לגיטימציה לוותר על מעברים כאלו שיוכלו לעשות להם רק טוב.
    לסיום אתן את הדוגמה של עמרי אפק, דוגמה שנראית כאילו תפריח את מה שאמרתי, אבל בדיוק להפך.
    אפק, למרות שחזר לארץ ולא הצליח להתקדם במעלה הכדורגל הספרדי, עשה התקדמות אדירה מבחינת הכדורגל והיכולת שלו, ואם תשאלו אותו, אני בטוח שהוא לא מצטער על רגע משהותו בספרד.
    אני ראיתי את אפק מדי שבת משחק בהפועל לפני שעזב, ומלבד כישרון, לא היה שם הרבה.
    הפלא ופלא הגיע שחקן העונה לאותו שם מספרד, אבל זה שחקן אחר, מצויין, בעל אספקטים רבים, גם כאלו שלא היו ל בכלל כשעזב.
    קבוצה קטנה זה קבוצה בארץ, תכניסו טוב טוב לראש

9. ozi Member

אבל כמו שבארץ, יש הרבה קבוצות בליגה הלאומית שמביאות זרים שכירי חרב, שיעזרו להם לעלות ליגה ואחר כך מחפשות זרים יותר איכותיים, כך הקבוצות האירופיות יכולות להשתמש בישראלים. עידן טל אחרי ששיחק במרידה, אכן עבר לאברטון, אבל היה שם שחקן ספסל, ואפילו לא מחליף ראשון או שני. הוא היה השחקן הכי פחות משמעותי בסגל שלהם.
    תנו לי דוגמא אחת לשחקן שהתקדם מקבוצה בליגות הנמוכות של אירופה. ולא, ברקוביץ' לא נחשב לדוגמא: גם כשהוא היה בליגה השנייה באנגליה כולם ידעו שהוא שווה יותר מזה, והנסיבות הוליכו אותו לשם. גל אלברמן הוא דוגמא מצוינת לשחן שמתבזבז לנו סתם. מאחד השחקנים המובילים בליגת העל, הוא הפך להיות שחקן הרכב/ספסל לסירוגין, וכבר רוצה לחזור הביתה. שיעשה את זה ומהר.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן טל לא שיחק באברטון בגלל שהיו לא בעיות עם המאמן...

אם שחקן מספיק טוב אז הוא יצליח גם בקבוצה קטנה וגם בקבוצה גדולה..בגלל שלא הרבה קבוצות
    גדולות יקחו ישראלים ישר מהליגה שלנו אליהם אז קודם השחקן הישראלי צריך לעבור לקבוצה קטנה
    ומשם להוכיח את עצמו.