קרואטיה מדהימה את גרמניה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י לירן, ‏12/6/08.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קצת הגזמת? חוץ משני השערים היה ללהמן (למזלנו) עבודה רק עוד פעם אחת שאותה הוא הדף. פי 4 מצבים?
    מעבר לזה, אין ספק שהקוראטים עשו בית ספר לגרמניה ב' (מבחירה) שלא לומר ג'.

2. דניאל א. Member

אין לך מושג מחייך, הקרואטים עשו "בונקר"?
    אתה יודע בכלל מה היא המשמעות של המילה הזו "בונקר", שאתה מעז להשתמש בה?

בונקר= קבוצה שלא תוקפת בכלל, ולא שולחת שחקנים קדימה. האם זה באמת מה שקרואטיה עשתה? האם היא לא תקפה? האם כל שחקנייה היו בחלק ההגנתי של המגרש? כי זאת המשמעות של המילה העלובה שאמרת, שכל התקשורת ובכלל כולם, נוהגים להשתמש בה כ"כ הרבה, מבלי שהם מבינים את המשמעות האמיתית שלה.

אז לפני שאתה מפציץ בשטויות, תחשוב מעט.

גם יוון, כל מי שחושב שהיא עשתה "בונקר"- לא מבין את משחק הכדורגל, או לא מבין היטב את משמעות המילה הזאת "בונקר"- כי יוון חיפשה את הגול בדרכייה.
    יש הבדל בין קבוצה עם "אורינטצייה הגנתית", כמו יוון, למה שכולם מנסים להלביש על יוון- "בונקר".

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שבחרת להשתמש במילים לא כל כך יפות, כי אם הייתה קורא את כל מה שכתבתי, הייתה רואה שאני ואתה מסכימים.
    וזה בעצם מסתכם בסוף מה שאמרת. הכל התחיל מזה שאת יוון (שעושה פחות או יותר)את מה שקרואטיה (ודרך אגב עוד כמה נבחרות כאן) עושות, רק את יוון צולבים. על זה התרעמתי ומכאן זה בא.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם בסופו של דבר הקבוצה שניצחה גם בעטה פי כמה וכמה יותר פעמים מאשר הקבוצה שהפסידה (ואני לא מדבר על 2 לעומת 1 אלא על 11 לעומת 4) אז זה ממש לא בונקר.

קרואטיה הפגינה היום את אחד המשחקים הגאוניים ביותר שראיתי בכדורגל בינלאומי בשנים האחרונות. פשוט תאווה לעיניים, נצחון הטקטיקה היעילה (שזה שונה לחלוטין מנצחון הטקטיקה ההגנתית).

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין ספק שהגיע היום לקרואטים. הגיע להם ב 200%. הגרמנים לא הגיעו למשחק. אחד המשחקים הגרועים של גרמניה בשנתיים האחרונות אם לא הגרוע שבהם. כל זאת בזכות העבודה הנפלאה של קרואטיה, לא השאירו כמעט אף שחקן של גרמניה על המגרש שאפשר להגיד שהצליח לשחק טוב מולם (אולי לאם), זה חתיכת הישג.

הגיע הזמן שאנשים יפנימו באיזו נבחרת מדובר כאן. אם ההדחה של אנגליה לא הספיקה, אז הנה גם זה.
    קרואטיה ענקיים.

6. דניאל א. Member

חבל שבחרת להשתמש במילים לא כל כך יפות, כי אם הייתה קורא את כל מה שכתבתי, הייתה רואה שאני ואתה מסכימים.
    וזה בעצם מסתכם בסוף מה שאמרת. הכל התחיל מזה שאת יוון (שעושה פחות או יותר)את מה שקרואטיה (ודרך אגב עוד כמה נבחרות כאן) עושות, רק את יוון צולבים. על זה התרעמתי ומכאן זה בא. [/quote]
    אני לא בטוח, וגם אם כן, קרואטיה עושה את זה רק שהיא מוליכה, יוון עושה את זה בכל מקרה.

אבל הנקודה שלי הייתה, למה אתה משתמש במילה הזאת "בונקר"- למה?
    למה צריך להשתמש במושג הכל כך לא נכון הזה? למה אי אפשר להגיד "משחק הגנתי"? "אורינטצייה הגנתית"?

די עם המילה הזאת!!! אין לכם מושג מה היא!!!

7. Mehmet Member

גרמניה בתצוגה פשוט מבישה היום. ההגנה היתה פשוט איומה. כל מתפרצת של הקרואטים היתה חצי גול. ניהול משחק לא טוב של לאוו, הוא היה צריך להכניס את שווינשטייגר כבר במחצית ולא בפיגור 2-0 כדי להוסיף קצת מחץ להתקפה ולנהל את המשחק, ואת קוראני לפני הדקה ה-85.

שווייני היה טוב היום והכניסה שלו שינתה את המשחק, אבל הוא יצא ממש טיפש עם הכרטיס האדום בסיום, כי גרמניה עלולה לבכות על זה מול אוסטריה.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בטוח, וגם אם כן, קרואטיה עושה את זה רק שהיא מוליכה, יוון עושה את זה בכל מקרה.

אבל הנקודה שלי הייתה, למה אתה משתמש במילה הזאת "בונקר"- למה?
    למה צריך להשתמש במושג הכל כך לא נכון הזה? למה אי אפשר להגיד "משחק הגנתי"? "אורינטצייה הגנתית"?

די עם המילה הזאת!!! אין לכם מושג מה היא!!! [/quote]
    אני לא המצאתי את המונח בונקר. זה מה שבארץ משתמשים כדי להגדיר את המשחק של יוון ושל גרמניה באופן מסורתי. שתי הנבחרות האלה (גרמניה ויוון) לא שיחקו מעולם בצורה שונה ממה שקרואטיה שיחקו אתמול (ועוד כמה נבחרות "התקפיות" ביורו שיש להן שמות קצת יותר אקזוטיים לישראלי).
    דנאיל, הקוראטים חיכו לגרמנים בחצי המגרש שלהם עם קישור צפוף מאוד ביחד עם הגנה צפופה מאוד כבר מהתחלה. ושלא תבין לא נכון, לי אין בעיה עם שיטה כזו, אני דווקא בעדה. כל התרעומת שלי (ומכאן זה התחיל) שכשגרמניה היתה עושה את זה או יוון עושה את זה צולבים אותם והמילה הגסה ההיא שאתה לא אוהב נשמעת כל הזמן אבל כשאחרים עושים את זה זה ניהול טקטי גאוני.

דרך אגב, אני לא נותן את הניצחון לביליץ' הוא לא עשה שום דבר שונה או שהוא לא עשה אף פעם, אני נותן את ההפסד ליוגי שניהל משחק (החל מהסגל, דרך ההרכב וכלה בחילופים) בצורה קטסטרופלית שנתנה לקרואטים את המשחק בלי להתאמץ יותר מידי.
    הסיבה היחידה שמשאירה אותי אופטימי היא מה שכתבתי אחרי המשחק נגד פולין. היה נראה לי אז שיוגי מבין, מפנים ומגיב. לכן אני מקווה שזה אכן כך והוא יעשה את זה גם לקראת המשחק הבא ולא שבמקרה ההרכב והחילופים שהוא עשה יצאו מתאימים אז.

9. Strawberry Fields Member

nfcb - אה? בונקר?
    עד שלא ראית קבוצת תחתית מגיעה לאנפילד כנראה שלא תדע מה משמעות המונח.
    קרואטיה שיחקה מצויין. זה שהיא לא ישבה לכם על השער ושאחוז אחזקת הכדור שלה עמד על 43 לא מעידים על כך שקרואטיה שיחקה בונקר.
    סלאבן ביליץ' עושה עבודה נהדרת עם הנבחרת שלו והוא מאמן שאני מאוד מעריך.
    העובדה שהוא אקס-אברטון היא כתם שחור שאני מוכן להתעלם ממנו.

לעומת זאת אני מסכים איתך לחלוטין לגבי מאמן גרמניה.
    ניהול משחק כושל, בחירת הרכב תמוה והצבת שחקנים לא נכונה - פחות או יותר כמו הטעויות של דונאדוני רק בצורה יותר בולטת (לעין שלי) כי על הנבחרת הגרמנית יש לי טיפה יותר ידע מאשר על האיטלקית.
    אני מקווה שאתה צודק לגבי "יוגי". לא הייתי רוצה לראות נבחרת כמו פולין משתחלת בטעות לרבע גמר.

10. Gooner Member

גרמניה קיבלה פשוט יותר מידי קרדיט בעיתונות (אפילו בישראל,כל "מבין" שני מכתיר אותה לנבחרת חזקה),גם נגד פולין וגם אתמול רואים שבלוניות בכל האגפים על המגרש,גומז נראה כמו חמישית שחקן ובאלאק כנראה התרגל יותר מידי לתנועה של דרוגבה ולעבודה של מקללה ופאט-פרנק לידו.

קרואטיה לא מפתיעה,נבחרת איכותית ומגובשת,מודריץ' הזה נראה כמו שחקן של פעם (אתם יודעים,תנועות מגושמות,לא מהיר ולא חזק במיוחד)אבל המוח שלו....מפחיד!גאון כדורגל.

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

nfcb אני מצטער להגיד לך אבל אתה פשוט מדבר שטויות, אני לא מבין איך המקלדת שלך בכלל סובלת את כל הברבורים שאתה מקליד שם.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

חברים אולי נעשה הפרדה?
    NFCB מדבר על הבונקר תחת הפירוש הישראלי שלו. ככה במונדיאלים של שנות ה 80 וה 90 זכתה הטקטיקה הגרמנית תחת התיקשורת הישראלית למונח בונקר, למרות שבונקר זה לא היה, כי גרמניה גם אז שיחקה יעיל, עם כדורגל זורם. היא עיבתה את מרכז המגרש ואת ההגנה שלה והיכתה את היריב כל פעם שזה לא ציפה לזה.
    כמו קרואטיה אתמול. אז מה שהוא אומר שאם פעם היה אפשר לכנות את גרמניה בונקרסיטית, והיום כל עוד היא משחקת את הטוטאל פוטבול להגיד עליה שהיא הנבחרת ההכי טובה בעולם וזה רק מסמן את העליבות התיקשורתית שבונה סטריאוטיפים מסויימים. ואם אתמול גרמניה היתה משחקת בצורה זהה יתכן והרבה היו נסערים מהעניין ומכנים את גרמניה בונקריסיטית. מבלי לפגוע בהישג הנהדר של הנבחרת הקרואטית הנפלאה.

ודאייר, אני מבקש, אתה לא מכיר פה את האנשים, יש דרך לבקר אותה בטח יודע, אבל בבקשה לא לפגוע בפן האישי, ככה זה לא עובד היום אצלנו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/6/08
  13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באמת לא מתאים דאייר. נדב אדם רציני, אמר את דעתו ואין כל סיבה לדבר כך.
    נכון שקרואטיה היו עדיפים אתמול, יום שכזה, אולי גרמניה לא בפורמה, קרואטיה חזקה, הרבה סיבות אפשריות.
    לגבי הטקטיקה הגרמנית, כמו שנדב אומר תמיד, לכו תבדקו מי כבש יותר, גרמניה במונדיאל 90 או ברזיל במונדיאל 94. סטיגמה נטו.

14. שגיא Guest

על פי הכדורגל שקרואטיה הציגה אתמול, נותר רק לחשוב איזו נבחרת היא הייתה יכולה להיות עם אדוארדו דה סילבה בחוד. למרות חסרונו היא הפגינה אתמול משחק מצויין. שחקנים צעירים פנטסטיים כמו מודריץ', ראקיטיץ' וקרארצ'ר שבטח יסחבו גם את הנבחרת הזו בשנים הבאות. וזה דווקא אחרי שקרואטיה ממש לא הרשימה במשחק הראשון מול יריבה חלשה בהרבה. גרמניה, שדווקא די הרשימה במשחק הראשון כאילו נחה על זרי הדפנה וחטפה בראש.

לגבי המשחק השני, אוסטריה פשוט פראיירים. פתיחת המשחק הייתה פשוט פנטסטית עבורה ולא ברור איך הם הצליחו להחמיץ את כל המצבים האלה. למזלם היא קיבלו את הפנדל בתוספת הזמן שדי עשה צדק בכל הקשור לתוצאה הסופית.

15. y56kh Member

הפולני הזה צריך לזכות בפרס הטעות הגדולה ביותר בתולדות היורו ובפרס הדביל של היורו
    אתה מוביל 1-0 שלא מגיע לך
    זאת דקה 92
    השופט עומד מולך
    ואתה מושך בחולצה של שחקן יריב בתוך הרחבה