קללת המונדיאל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏3/2/07.

1. ירוק עד המוות Member

הסיבה העיקרית זה עייפות
    לשחקנים לא היה ממנוחה בחופש והמונדיאל שחק מבחינה פיזית ומנטלית

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

2 שורות של קישקוש טוטאלי. מקסי עם 15 שערים היה הג'וקר של אספניול לפני שנתיים כשהיא הייתה בצמרת הוא היה גם הג'וקר של אטלטי בעונה שעברה. הדבר המיחד בו זה שהוא לא מכדרר סתם.

וגם הכתבה זה סתם קישקוש. בחרו כמה שחקנים שבלטו במונדיאל והעונה לא רואים אותם, כל אחד והסיבות שלו. אחד נפצע , השני עבר לליגה קשה יותר, השלישי התעייף לסחוב את המועדון ואת הנבחרת, הרביעי עדיין צעיר, החמישי פלופ והשישי זה קשר אחורי. למה לספור את הגולים שלו?

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באלאק לא היה טוב במונדיאל. הוא היה טוב במונדיאל 2002. לא אקטואלי

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בינוני?אתה באמת מאמין לזה?כבר שחכת את הקריירה הארוכה והמצויינת שלו באיטליה?אז עונה
    אחת הוא לא מצליח בריאל וכבר שכחת הכל?
    אם ראית את כל המשחקים של איטליה במונדיאל אי אפשר לקרוא לסופר בלם הזה בינוני.

5. sagiv Member

יסטה אתה אומר הכתבה היא סתם קישקוש ובמשפט הבא אומר בדיוק את מה שהיא אומרת. שחקנים בלטו והעונה לא רואים אותם. כל אחד והסיבות שלו? זה בדיוק מה שהכתבה אומרת ומנסה לפרט.

דר קייזר - לגבי באלאק. אני מסכים שהוא לא היה טוב במונדיאל האחרון כמו ב-2002 ואתה מבין בזה הרבה יותר ממני. אבל הוא בכל זאת היה בורג חשוב והאיש שאם היית מוציא אותו מההרכב לכל האחרים היו מתחילות לרעוד הברכיים. האמת היא שגם ריקלמה לא היה טוב במונדיאל והוא נכלל בכתבה, אבל גם הוא וגם באלאק נמצאים בסוג של ירידה (ריקלמה בטוח) העונה ולכן הם נכנסו לרשימה.

ואם כבר ריקלמה. למי שיש סבלנות, הנה לינק לכתבה עליו מה"גרדיאן" הבריטי. כמובן שחובה לזכור שמדובר בעיתונאי אנגלי שכותב על כדורגלן ארגנטינאי, אבל זו אחת הכתבות הכי טובות ומרתקות שאני אישית קראתי בזמן האחרון. גם הכתיבה, גם הסיפורים. למי שיש כוח (זה לא ארוך), מומלץ ביותר:

http://blogs.guardian.co.uk/sport/2007/01/...a_player_u.html

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/07
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עזוב שגיב, כבר התייאשתי לשכנע את בננהמן שבאלאק הוא יותר מסתם שחקן.
    לאנשים יש ראייה מאד לקוייה שזה נוגע לשחקנים שהם לא אוהבים, ככה פתאום שחקן השנה בעולם הוא בינוני, ככה השחקן הגרמני הטוב ביותר כיום הוא נקבה של יודע לשחק כדורגל, ראייה סובייקטיבית המתבססת על חצי עונה רעה או על כעס ששחקן זה או אחר עזב.

אני התייאשתי מלנסות להסביר לאנשים מה יש לבלאק, אני לא הסנגור שלו.

7. Raulito Madridista

אני לא מאמין בהחלט בקשר של קללת המונדיאל, לכל אחד מהשחקנים היה מזל ורע ופציעות, או סיבות מקלות מבחינתי.

פאביו קנבארו הוא הכי מאכזב מתוך כל הרשימה, הוא היה צריך להתרגל לסגנון כדורגל שונה, הקבוצה כולו נראתה לא משהו בכלל, וגם לוולטר סמואל שהיה ב04\2003 אחד הבלמים הטובים ביותר בעולם, היה קשה להתרגל לליגה הספרדית מהליגה האיטלקית ובחצי הראשון של העונה הוא היה נראה זוועה. זה לא פוטר את קנבארו מכך שהוא לא המשיך את היכולת הטובה שלו, גם לאחר חצי עונה כאן, ויותר מ3 משחקים טובים לא ראינו ממנו, אבל היה ברור שאחרי מונדיאל הירואי תבוא ירידה.

חואן רומאן ריקלמה, קצת קשה להסביר מה עובר עליו, אולי הוא התחרט שלא עבר לקבוצה גדולה יותר שרצתה אותו, העניינים בכלל בויאריאל התחילו רע מאוד עם הרבה פציעות והקבוצה נמצאת במקום נמוך יותר מאשר מה שציפו ממנה. ריקלמה שיחק תקופה ארוכה פצוע גם במונדיאל והגיע מאוד מוטש לעונה הזו, תוסיפו לכל זה שלכל שחקן יש עונה חלשה וזו העונה הכי גרועה של ריקלמה בקריירה, יש גם את הריב עם ההנהלה שלא מוסיף.

מקסי רודריגז נתן מונדיאל טוב מאוד עם שלושה שערים והיו לו גם בישולים, אבל את דעתי עליו אני כבר אמרתי, הוא לא מהשורה של הקשרים הטובים ביותר בעולם, הוא לא טוטי, כ. רונאלדו, רוביניו, דייגו, קאקא, רובן ועוד. הוא שחקן טוב מאוד "מהדרג השני" אני קורא לזה ככה. לאתלטיקו מדריד הוא שחקן טוב מאוד, הוא היה טוב בשנים האחרונות בליגה הספרדית, אבל הוא עוד לא הוכיח את היכולת שלו באופן עצום, אולי ללא הפציעה המרה בתחילת העונה זה היה קורה.

מיכאל באלאק הובא סתם לצ'לסי, היה לו קשה להתרגל לסגנון, במונדיאל הוא היה חלש כך שזה לא קשור, הוא לא הסתדר עם המערך, עם הליגה החדשה, זה לא כמו בגרמניה, כולם מחפשים אותו בזכוכית מגדלת, ואו.קיי, יכול להיות ששם הוא נכשל, ובגדול, למרות ששוב קשה לשפוט שחקן על חצי עונה. אותי סלע הצליח לשכנע שהוא נעלם במשחקים גדולים: גמר המונדיאל של 2002, חצי הגמר נגד איטליה במונדיאל שהיה לנו הקיץ, בליגת האלופות עם באיירן הוא לא היה טוב, בכלל לא, וזה דוגמא. גם בגמר 2002 עם לברקוזן נגד ריאל הוא היה בינוני.

פראנק ריברי עשה טעות שנשאר במארסיי, קבוצה שלא יכולה להתנגד לליון, שתיקח את האליפות שוב בצרפת, מארסי קבוצה גדולה בצרפת והיא הקבוצה הכי טובה אחרי ליון, אבל, באירופה לא שומעים ממנו, הוא החמיץ חצי מהמשחקים בגלל פציעה, הוא שחקן מאוד מוכשר, אבל במונדיאל גם לא ראינו ממנו "המון". ראינו משחק טוב נגד צרפת, משחק טוב נגד ברזיל וגמר מונדיאל סביר, מבחינה הגנתית הוא הראה יותר. הוא היה צריך לעזוב לקבוצה גדולה באירופה והיו כאלה שרצו אותו, מארסיי לא יכולה להקשות עליו לעבור.

פירלו והנרי הם שחקנים מוטשים שלא קיבלו בכלל מנוחה. בנוגע להנרי, גם אני ראיתי שהוא לא משחק כמו בשנים הקודמות למרות שהוא מבקיע עדיין, צריך גם לקחת בחשבון בנוגע להנרי שאחרי המון שנים בטופ העולמי, יכולה לבוא גם עונה בינונית מבחינתו, "רק" 20 שערים לדוגמא. גם הייתה פציעה באמצע ותקופה שהוא שיחק פצוע, והמון המון עומס, הוא לא החמיץ משחקים באלופות, שיחק גם בליגה כמעט הכל חוץ מפציעה של חודש, במדי הנבחרת 7 משחקים...

לוקאס פודולסקי הראה לנו איזה שחקן נהדר הוא במונדיאל ואחרי ההצלחה בקלן. בבאיירן הוא לא קיבל את הצ'אנסים בגלל עונה טובה מאוד של מקאיי ופיזארו עד עתה, אולי הוא יתחיל לקבל קרדיט אחרי שצוות ההתקפה כושל לאחרונה. היה לו לידו בנוסף את קלוזה שבישל לו חלק מהגולים לדוגמא נגד שבדיה, והרבה מההצלחה של פודולסקי במונדיאל זה קלוסה. בבאיירן הוא לא כל-כך יכול להיחשב ככישלון כי מאגאת בחר לא להשתמש בו.

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חייב לחלוק על זה,אתה שוכח שזה לא רק 7 משחקים,זה הרבה הרבה יותר מזה.
    זה אימוניים נוספים בהמשך השנה,זה אימונים נוספים במהלך המונדיאל,זה התקצרות המנוחה שלך באופן משמעותי כי כבר באמצע יולי שחקנים חוזרים להמשיך את האימונים עם קבוצתם,המונדיאל הוא לא רק 7 משחקים ממש לא.פירלו הוא הדוגמא הכי טוב לשחקן שפשוט נשחק.פירלו לא מקבל מנוחה כבר בערך שנתיים וזה משפיע,הוא משחק כל הזמן,בכל מפעל משחק עם הנבחרת במונדיאל והוא פשוט קורס מהרגליים.
    אני אמרתי פעם שאולי עדיף שהוא ייפצע וזהו,ככה לפחות הוא יקבל קצת מנוחה.

הדוגאמות של קנאברו ובאלאק הם לדעתי פשוט שני שחקנים שלא מצליחים להסתגל לקבוצה החדשה שלהם,אולי לארץ החדשה ואולי למיטה החדשה,אבל הם פשוט לא מסתגלים.
    לגבי מקסי,זה שהוא נפצע בהחלט מוריד אותו מהרשימה.

9. Dimitar Berbatov Member

אני דווקא מאמין שקללת מונדיאל, גם במונדאלים אחרים שחקנים לא הראו את היכולת שלהם אחרי המונדיאל.

מקסי רודריגז נתן מונדיאל טוב, אפילו מצוין שכלל שערים מרהיבים וחשובים, בישולים נהדרים אבל, רודריגז שחקן בינוני ומטה, כמו שדור אמר הוא שחקן מהדרג השני, שחקן סימפטי ולא יותר מזה. גם השנה בליגה הספרדית הוא לא מרשים, בלשון המעטה באלטיקו מדריד, היתה לו שנה שעברה מצוינת שם, אבל אז הקבוצה היתה קבוצת מרכז טבלה ולא יותר מזה. מקסי רודריגז הוא שחקן של קבוצות בינוניתו לא יותר מזה...

מיכאל באלאק עשה טעות גדולה שבא לצ'לסי, או ההפך. באלאק לא מתאים לצ'לסי הוא לא מסתדר במערך של מוריניו ובשיטת המשחק האנגלית. באלאק נתן מונדיאל טוב והנהיג את גרמניה לחצי הגמר.
    אף פעם לא החזקתי ממנו יותר מדי, ראינו כבר ל מעט פעמים כמו שהזכיר פה דור שהוא לא מגיע למשחקים גדולים. באלאק אף פעם לא זכה באף תואר משמעותי בכדורגל וכולם עשו ממנו כוכב.

ריקלמה הוא אחד השחקנים שאני הכי אוהב בעולם, ריקלמה עשה טעות גדולה שאחרי מונדיאל טוב נשאר בויאריאל ולא עבר לקבוצה גדולה יותר, אם ריקלמה רצה לתהקדם בכדורגל הוא היה חייב לעבור לקבוצה גדולה אם כל הכבוד לויאריאל.
    ריקלמה פתח את העונה רע מאוד בנתיים יש לו שער אחד בלבד ו-0 בישולים (!). זה לא שריקלהמ משחק יותר מדי, תחליטו אתם למה, פציעות, סיכסוך עם ההנהלה. בשורה התחתונה ריקלמה לא רואה מגרש.

פאביו קנבארו הוא לדעתי השחקן הכי מאכזב מתוך הרשימה הארוכה, אחרי מונדיאל מצוין שהתסיים בזכייה וזכיות בכדורגלן השנה באירופה, בעולם ובפיפ"א, קנאברו עבר מיובטוס התפוררת לריאל המתחדשת של קאפלו. קנאברו פתח את העונה גרועה מאוד והתקשה להתאקלם בספרד, הרבה מאוד שערים שריאל ספגה קרו באשמתו. לדעתי ניפחו יותר מדי את הבלון שנקרא פאביו קנאברו, קנאברו לא כזה שחקן גדול כמו שמתארים אותו, מה הקושי לתת 8 משחקים טובים בבמה המרכזית ואז להעלם.

פרנק ריברי עשה טעות גדולה שנשאר במארסיי אחרי שחצי אירופה רדפה אחריו אחרי מונדיאל מצוין מבחינתו. מארסי היא קבוצה סימפטית, אבל לא יותר מזה. מארסיי בחיים לא תוכל להתמודד עם ליון על האליפות. אני מאוד מחזיק מריברי לדעתי הוא אחד הכשרונות הגדולים בעולם. לדעתי כדי לו מאוד לעבור בקיץ לאנגליה ובעדיפות הראשונה, ארסנל. ונגר יודע יותר טוב מכולם לטפח שחקנים מכושרים כמו ריברי וחוץ מזה אני לא רואה את ריברי משתלב טוב באיטליה או ספרד.

פירלו הוא שחקן גדול, אנדרייטד מטורף. פירלו ולא קנאברו הוא זה שהוליך את נבחרת איטליה לזכייה במונדיאל הוא זה שבישל את השערים החשובים ביותר ותמיד לקח מנהיגות. פירלו פתח את העונה רע מאוד במילאן הרבה בגלל חוסר מנוחה, פירלו בקושי קיבל דקות מנוחה במונדיאל, רק עכשיו אנו מתחילים לראות את פירלו שכולנו אוהבים.

10. SeRgInHo Member

אולי חלאס כבר עם השטויות? איך רודריז יכול לא להרשים העונה, אם הוא נפצע כבר בתחילת העונה? אגב אם אני לא טועה לפני שהוא נפצע הוא גם הספיק להבקיע כמה שערים במשחקים המעטים שהוא הספיק לשחק.
    מקסי שחקן מהדרג השני? עוד בולשיט. לכו תראו מה הוא עשה בשנתיים האחרונות(שימו לב, על המונדיאל אפילו לא דיברתי). אבל כמובן שאם שחקן מסוים לא משחק בברסה/ריאל/צ'לסי/מניו/אינטר/מילאן הוא שחקן מהדרג השני.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הבעיה של קנאברו כמו בעיה של זמברוטה ש"וואלה!" שכחו לציינו וכמו איטלקים אחרים היא שהם שוב ושוב עושים את אותה טעות ועוזבים את המולדת עבור סגנון משחק לא מוכר, עבור תרבות כדורגל זרה. פעם אחר פעם השחקנים האיטלקים נכשלים במעברים שלהם ונדמה כאילו הם מעולם לא לומדים את אותה הטעות. אני מבין למה מספר שחקנים עזבו השנה את המדינה אבל אני מצפה מאותם שחקנים לשוב הביתה בעונה הבאה כדי להשתקם מחדש ולהחזיר לעצמם את שמם האמיתי, קנאברו וגם זמברוטה הם אולי הטובים בעמדתם, שנה אחת לא צריכה לשנות הערכה של מישהו כלפיהם.

במקרה של פירלו הרי שמדובר בעייפות נטו, השחקן הזה לא נח בכלל בשנים האחרונות, מילאן לא מביאה לו מחליף ראוי כך שהוא משחק כמעט את כל משחקי הקבוצה ותוסיפו לכך את הקיץ האחרון ותקבלו שחקן מותש שבעקבות היחלשות כל הקבוצה לא מצליח לבלוט יתר על המידה.

12. Barcik Member

יניב, מדובר בשחקני כדורגל מקצוענים מהרמה הראשונה. אתה אומר שכל אלה לא מסוגלים לעזוב את מולדתם? בוודאי שזה קשה, אבל אני לא מאמין ששחקנים מסדר הגודל הזה לא מסוגלים להתאקלם. ואם זו אכן המצב, אז כנראה שהם לא באמת מהדרג העליון. תירוץ זול.

אגב זאמבורטה, כבר כמה חודשים הוא במגמת השתפרות תמידית ומשחקו האחרון היה הטוב ביותר במדי ברצלונה. אמנם זה דורש ממנו ללמוד מחדש לא מעט מעקרונות הכדורגל, אבל זה חלק מהדרישות במעבר למדינה חדשה. משחקנים כמוהו, אני מצפה שיצליחו בכך.

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני מודע לכך שזה נשמע כמו תירוץ זול אבל זה המצב, לשחקנים זרים דרושה המון הבנה, המון זמן התרגלות וברגע שלא נותנים להם זה את זה, ברגע שהם לא מקבלים מספיק זמן משחק הם מאבדים את זה ולראייה כישלון המושבה האיטלקית בולנסיה. ממול יש דוגמאות מצליחות של ויאלי וזולה שקיבלו את התנאים להצליח. קנאברו מושמץ מידי בספרד, צריכים להיות יותר סבלנים איתו.

14. Barcik Member

קנבארו הגיע על תקן הבלם הטוב בעולם ומשחק כאילו עלה לפני חודש מהנוער של ריאל מדריד. יש דברים בסיסיים אותם בשחקן אותם אי-אפשר להעלים על ידי קשיי התאקלמות. קנבארו הוא שחקן עם הגנה אישית מצויינת, וכאשר יוצא מולו חלוץ באחד-על-אחד, זה לא חשוב אם הוא לובש את מדיה של קבוצה איטלקית, אנגלית או ספרדית. ועדיין, הוא סובסב העונה כל כך הרבה פעמים על ידי שחקנים ששם התואר "בינוני" עושה איתם חסד, שאי-אפשר שלא להטיח בו ביקורת. עזוב את זה שעדיין יש לו אי-הבנות עם חבריו להגנה וטרם שיפר את ראמוס (למעשה, ראמוס השתפר בגלל הצורך לחפות על השטויות של האיטלקי), אלה באמת עניינים של התאקלמות. אבל זה נראה כאילו הוא איבד את כל יכולתיו הבסיסיות שהביאהו עד הלום.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני במקום קאנאברו,עולה על המטוס הראשון חזרה לאטליה,לשם הוא מתאים ושם הוא הוכיח שהוא הבלם הטוב בעולם.
    הוא היה צריך לילמוד ממיקרה סמואל שפשוט לא היתאקלם לסיגנון הספרדי,שאפילו לא קרוב לסיגנון האיטלקי הקשוח.