קלאסיקות לליל קיץ חם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏10/7/11.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

משחק נחמד, אבל הרגע הגדול באמת עבורי באותו שבוע היה:

איך אהבתי את מונאקו של דשאן באותה עונה. פרשו האוברייטד הגדול, מוריינטס, ז'יולי, אברה, חוץ מהאחרון כולם נתנו עונת שיא ואחר כך לא התקרבו לאותה יכולת.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יניב, יהיה נהדר קצת להחזיר לך כי בוא אתן לכם סיפור קצת שונה ממה שקרה בין מילאן לאייאקס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

יהירות? על מה? הלוואי שהיינו יכולים להיות יהירים כמו באמצע שנות התשעים כשניצחנו 3 פעמים בעונה אחת את מילאן (והכל בלי שער חובה אחת).

מעט מאד יצא מהקבוצה הזאת כי מיד בתום העונה התחילו כמו תמיד לפרק אותנו. מצטער ידידי, אבל בלי חוק בוסמן אייאקס של אותם השנים אולי יכלה לחזור על אותו הישג, אבל כשבתוך שנתיים בין השאר ואן דר וארט, זלאטן, קיבו וואן דר מיידה עוזבים אז חבל על הזמן. הקבוצות העשירות באירופה פירקו אותנו והן מאז 1996 הבעיה הכי גדולה של הקבוצה שלי (למרות שגם עם השנים אייאקס אשמה בחוסר עמידה מול עשירות אירופה).

בקיצור, תהנה ש'מקק' בשם טומאסון גמר אותנו סופית, אבל ספר את הסיפור כמו שצריך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אם כבר הזכרתי את מונאקו, אי אפשר בלי זה...

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

את האמת? תודה לאל שאני כבר לא צריך לשמוע את יעקובי או אבי מלר שמאונן בשידור חי כשקבוצה אנגלית משחקת באירופה...שאהיה כנה, בהולנד מגזימים עם ברצלונה, אבל זה בגלל שהרבה מאד הולנדים היו שותפים להצלחות של הקבוצה הזאת. מה גם שספרד מדינה מועדפת של התייר ההולנדי.

לגבי המשחק, מילאן פשוט היתה צריכה לכבוש, אבל היא החמיצה והחמיצה. מצד השני הרב כן נכנס לשער של דידה. אגב כובש השער השלישי, אלברטו לוקיי, עוד הספיק אחרי זה לשחק באייאקס...תודה לאל שהוא כבר לא באמסטרדם (כמו עוד 'כוכב' ששמו אולגר)

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הרבה ביזבוזי זמן מיותרים, התנהגות מעצבנת במיוחד של פינאר נדמה לי, אולי אחד החילופים הכי ארוכים שראיתי בחיים שלי (נראה לי גאטוסו כמעט הרג אותו). לזה התכוונתי, אחח תומאסון. לא יודע איך שאר אוהדי מילאן מרגישים אבל הוא אחד החלוצים היותר אהובים ששיחקו במילאן מאז שהתחלתי לאהוד את הקבוצה, בחור צנוע שעלה בעיקר מהספסל ותמיד היה קלף מצויין לשינוי המשחק. לצערי הוא לא קיבל מספיק קרדיט.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אההה, אז תגיד בזבוזי זמן. עם זה אני יכול לחיות. כן. כן פינאר. עוד שחקן שמאז שעזב את אייאקס 'נעלמו עקבותיו'. במקום להמשיך להתקדם באמסטרדם הוא העדיף יותר כסף בחשבון הבנק שלו. לצערי זה המציאות של היום.

אגב שנה או שנתיים אחרי זה עשיתם אותו טריק נגד פ.ס.וו. אז כבשתם באיינדהובן בתוספת זמן, לדעתי גם את זה אתה עדיין זוכר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

7. ArsenalFan Member

בואו ניזכר בסנסציה הגדולה של שנות ה-90 - ניגריה. קאנו, סאנדיי אוליסה, ג'יי-ג'יי אוקוצ'ה, בבאירו, אמוניקי, איקפבה וטאריבו ווסט, חלק מהשמות שאחר כך מצאו לעצמם קריירה נאה באירופה, מאותה קבוצה מפתיעה.

אולימפיאדת אטלנטה 1996, ניגריה מעפילה לחצי הגמר ופוגשת שם את ברזיל העטורה בכמה שחקנים שלימים יהיו כוכבים גדולים וגם כאלו שכבר אז היו כוכבים (בבטו, קאפו, אלדאיר). הברזילאים מובילים 3:1 במחצית ומטיילים לעבר הקרב על הזהב, אבל בתוספת הזמן קאנו שולח את הסופר-איגלס להארכה, בה הוא מסתפק בארבע דקות בלבד כדי להבקיע את שער הזהב שמבטיח לפחות את מדליית הכסף.

בגמר האולימפי היא משחקת מול ארגנטינה - וגם שם היא חוזרת מפיגור כדי לנצח בדקה ה-90 משער שנוי במחלוקת של עמנואל אמוניקי. זהב היסטורי ומדהים לניגריה, המדינה האפריקאית הראשונה שזוכה בתואר בין-יבשתי כלשהו. אלא אם כן זכרוני מטעה אותי.

ובמונדיאל 98', עוד מהפך גדול - רק שהפעם הוא בעיקר צ'וקינג ספרדי טיפוסי לאותם ימים. אנדוני זוביזארטה מחלק מתנות וניגריה מפתיעה את ספרד עם 3:2. הגול של ראול, מבריק. הפצצה בחצי גובה של סאנדיי אוליסה - נהדרת. אחד המשחקים הנהדרים של אותו מונדיאל:

השתן עלה להם לראש אחרי שלב הבתים, ואיך זה נגמר? בבושה ניגרית גדולה ובאחד הניצחונות הגדולים בהיסטוריה של דנמרק, 4:1 מרשים בפאריז.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו גדול אתה...

קצת לגבי יעקובי - האיש פשוט ילד טרמפיסט. כיום בעמוד הפייסבוק שלו הוא פרסם שאתלטיקו היא קבוצתו האהודה. זה כאמור כאשר בעבר הוא כבר הצהיר על אהבתו לסלטה ויגו וריאל מדריד, ובכלל יותר מכולן הוא כמובן מיירר על ברצלונה. הוא מזכיר לי ילדים בני 9 שמחפשים בכוח קבוצה לאהוד בחו"ל והולך על מה שהכי מגניב באותו רגע.

ואם כבר הפתעות אפריקאיות...

אגב יש פה רק שערים ולא מצאתי קליפ של ההחמצה הנוראית של דריו רודריגז מול שער ריק שיכלה להשלים 4-3.

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/11
  9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל כך חבל שלדור הזהב הזה אין כרגע יורשים. אני לא יודע אם זה בגלל מדיניות זו או אחרת בארצם, אבל נורא חבל לי שניגריה קצת נעלמה מהמפה העולמית. כרגע נראה שחוף השנהב עושה את מה שניגריה עשתה בשנות התשעים של המאה הקודמת, אבל בוא נראה אם גם הם יכולים להתקדם או ששוב נראה את הסיפור של ניגריה ולפני זה קמרון.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יורשים לא היה חסר, הסגל של ניגריה היה מפוצץ בכישרון אבל איכשהו ירה לעצמו ברגל ופספס את ההעפלה ל-2006 לטובת אנגולה. מבחינת כישרון ניגריה וחוף השנהב הן פספוסים ענקיים של היבשת השחורה כשרק גאנה באמת מיצתה את הפוטנציאל שלה.

11. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרבי ד'איטליה, סן סירו, 2005-06. אחרי מחצית התוצאה 0-0, בדקה ה-75 זה כבר 1-1 משערים של איברהימוביץ' וסמואל. בדקה ה-85 יובנטוס מקבלת בעיטה חופשית על הרחבה, דל פיירו, שנכנס כמחליף לזלאטן בעונה שבה הוא סורס בלי סוף על ידי פאביו קאפלו ניגש לבעוט-

ריאל מדריד היא אולי הקבוצה שהכי כיף לי לפגוש. למה? כי מאז שאני זוכר את עצמי, אנחנו מצליחים לא רע מולם. אחד המשחקים שהכי זכורים לי (אם נתעלם מהמפגש החרוש בין שתי הקבוצות ב-2003) היה בעונת 2004/05, שמינית גמר ליגת האלופות. לגומלין אנחנו מגיעים אחרי הפסד 1-0. המשחק כבר מגיע לדקות האחרונות, המתח גובר כי אנחנו צריכים שער בדחיפות. טרזגה בגולאסו אדיר מספק אותו, מזכיר קצת את השער מ-2003, והמשחק נכנס להארכה. לקראת סוף ההארכה (דקה 116) מבקיע גול השחקן הכי גדול שלנו במאני טיים - מארסלו זלאייטה. איזה קולות השמעתי באותו רגע..

עוד משחק של יובה, הפעם לא מצאתי סרטון מכל המשחק; שלב הבתים השני של עונת 2002/03, יובנטוס אחרי 2 הפסדים למנצ'סטר יונייטד, המוראל ברצפה ודפורטיבו נמצאת עם אותו מספר נקודות כמונו. בכל אופן, הם מגיעים לדלה אלפי למשחק חשוב מאוד ומכריע. פרארה מעלה את יובה ליתרון בתחילת המשחק, אבל טריסטאן משווה לפני תחילת המחצית. מיד אחרי תחילת המחצית השניה מאקאי מעלה את דפורטיבו ל2-1! 10 דקות לאחר מכן טרזגה משווה את התוצאה. בדקה ה-90, עמוק בתוך תוספת הזמן יובה יוצאת למתפרצת הזו:

TUDOR! מת על הצרחות האנגליות האלה במאני טיים.

12. N כמוני Member

ניגריה היתה המועמדת להיות המרענן הרשמי של מונדיאל 98, למרות ששובצה בבית המוות עם פרגוואי ספרד ובולגריה רבים ציפו ממנה להיות האפריקאית הראשונה בחצי הגמר, במיוחד אחרי המשחק הזה

בסופו של דבר היא הובסה מול דנמרק בשמינית

וזאת כנראה הבעיטה חופשית הכי מדהימה שיצא לי לראות:

13. ArsenalFan Member

שמתי את הקטע הזה של ניגריה מול ספרד (וגם מול דנמרק) בעמוד הקודם...

טוב, התאהבתי בדיון הזה. בא לי עוד.
    קצת דרבי של צפון לונדון מהניינטיז, מה יש? אחד ממשחקי הדרבי המותחים והאינטנסיביים שאני זוכר היה בהייבורי, בעונה הראשונה של ארסן ונגר בתפקיד (1996/7), למעשה בקושי חודשיים אחרי שמונה, כך שזה היה הדרבי הראשון שלו אי פעם. הגענו למשחק הזה דווקא אחרי כמה שנים של כשלונות דווקא מול ספ*ס במשחקי דרבי בליגה, ולפרקים זה נראה כמו משחק שיכל ללכת לכל כיוון, כמו לא מעט דרבים. אנחנו החמצנו בסיטונות, גם הם. הבקענו בפנדל (רייט), הם כבשו שער עצמי של השוער שלנו (לוקיץ', סימן לא שיחק), מהשוויון עד דקות הסיום זה באמת היה End to end stuff. אבל הסיום היה שייך למיסטר ארסנל וכמובן לאיש המרכזי, דניס ברגקאמפ, שהיה אחראי לכל דבר טוב שעשינו שם. השער שלו שחתם את המשחק, גם אם תעירו אותי באמצע הלילה אני אדע לדקלם את הקריינות של מרטין טיילר ואנדי גריי בלי אף טעות. אחד המשחקים הגדולים שאני זוכר מארסנל ושער ללקק את האצבעות של האחד והיחיד.
    איזו קבוצה כיפית זאת הייתה...

הנה השערים שכבשנו. לא מצאתי את השוויון של טוטנהאם. יש לי תקציר נרחב של המשחק על המחשב, אם מישהו ממש רוצה שאני אעביר לו בדרך כלשהי...

איאן רייט (רייט רייט):

טוני אדאמס:

דניס ברגקאמפ:

14. A. Arshavin Member

עונת 2005\2006, העונה האחרונה של ארסנל בהייבורי. עונה נוראית במונחים שלנו בליגה, כשבסוף העונה אנחנו משיגים במחזור הסיום את המקום הרבעי בשיניים, כשבמקביל אנחנו מגיעים לגמר הצ'מפיונס.
    ה-משחק של הקמפיין שלנו בצ'מפיונס היה המשחק הראשון ברבע הגמר מול יובנטוס של קאפלו. אחרי הפתעה אדירה כשהדחנו את ריאל מדריד, ניצבנו כאמור מול ויבנטוס, שאז נחשבה לאחת מהמועמדות לזכות בתואר.
    דקה 40, תיקול ענק של פירס על ויירה במרכז השדה (אחר כך אמרו שהתיקול היה בבחינת "וגבר התלמיד על המורה) מוציא מתפרצת, וססק פאברגאס עם בעיטה פנטסטית מחוץ לרחבה מכניע את בופון.
    דקה 70, עוד מתפרצת, חלב מוצא בכדור עומק פנטסטי את פאברגאס, שמעביר רוחב להנרי שקובע 2-0 ענק על אלופת איטליה.
    השערים עם שדר ערבי:

השער הראשון של ססק, פרשנות בריטית במיטבה!

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוזרים לחיים.

אחד המשחקים הטובים של מונדיאל גרמניה 2006 שנשכח רק בגלל זהות הנבחרות

ואם כבר בצ'כיה עסקינן, אז הזכייה של יוון השכיחה קצת את היורו המצויין שהיה ב-2004

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/11