קיץ על החוד - נבחרת פורטוגל

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י תומר22, ‏30/5/08.

1. Frings Member

תגידו , מי החלוצים שיפתחו היום ?? יש סיכוי שאלמיידה יפתח ?

2. Pipe Member

בסקיי ספורטס פרסמו חודש לתחילת הטורניר שרונאלדו יהיה הקפטן. האם משהו גרם לסקולארי לשנות את דעתו או שהפרסום היה שגוי מלכתחילה?

3. Selby Member

פרסמו גם שייתנו לו את מספר 7 וזה כן קרה, אז מי יודע, אולי סקולארי שינה את ההחלטה אפילו בגלל כל סאגת יונייטד-רונאלדו-ריאל...

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הנה רונאלדו מקבל את הסרט אחרי שנונו גומש מוחלף

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

למה לא דקו?!

6. XabiAlonso Member

פפה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx :aaa8:

7. Mehmet Member

אין ספק, היום נגד טורקיה זה נראה פשוט טוב.
    ההגנה היתה טובה מאוד וניהאט בקושי הורגש, החלק הקדמי הגיע להמון מצבים וטורקיה צריכה להגיד תודה שספגה רק שניים.

מעניין איך ייראה ההמשך...

8. אבו Member

אמרתי לפני הטורניר שדקו איש המפתח- היום, בעיקר במחצית הראשונה, היה פשוט בשיאו. איזה דחיפה, איזה מסירות, פשוט חתיכת מנוע. אם הוא טוב, הקבוצה טובה, חד וחלק.
    אם הוא ימשיך ככה- לפורטוגל יש סיכויים גבוהים ללכת עד הסוף.

הוא עוזב את ברצלונה ומי שתזכה בשירותיו ללא ספק תרוויח, הוא עדיין שחקן גדול.

9. תומר22 Member

רונאלדו היה הקפטן לאורך רוב משחקי המוקדמות ולכן היה הפירסום, כמו בכל שאר האתרים שמכבדים את עצמם. נונו גומש קנה לעצמו בחזרה את המקום בהרכב ובגלל היותו השחקן הוותיק בסגל (טורניר אחרון שלו, לדבריו) הוא זכה לסרט הקפטן ורונאלדו חזר לעמדת הסגן.

10. FC_Bayern Member

למרות שטורקיה הגיעה למעט מצבים אתמול, עדיין צריך לומר מילה טובה על קרבאליו ופפה- בהחלט 2 בלמים ברמה גבוהה, שמראים שכדורגל פורטוגל יודעת לשחק גם בהגנה. מאוד התרשמתי משניהם, בעיקר מהיכולות ההתקפיות של פפה- מזכיר קצת את לוסיו מבאיירן (שעולה להתקפה כמו סוס מירוץ).

11. Igi Member

אחרי שראינו את פורטוגל בשלב הבתים, פציעה של מי תפגע יותר בנבחרת לדעתכם, דקו או רונאלדו?

לפני הטורניר לא היה לי ספק בכלל מה תהיה התשובה, אבל אחרי שראיתי שדקו חזר לכושרו המדהים, באמת שדי קשה לי להכריע.

12. Landon Donovan Member

פציעה של דקו תפגע בה יותר. רונאלדו הוא השחקן הכי טוב בפורטוגל, אבל דקו הוא השחקן הכי חשוב שלהם, אין בסגל הפורטוגלי אף שחקן בעמדה שלו. סגנון המשחק של פורטוגל מתבסס על דקו כמעט באופן מוחלט.

13. Stretford Ender Member

לדעתי פציעה של רונאלדו.
    כבר נימקתי כמה פעמים בדיון למה אני חושב שרונאלדו הוא המשמעותי ביותר לנבחרת.
    עם בעיית החוד בפורטוגל ועם כל הכבוד לדקו, היחיד שאני באמת הייתי סומך עליו לספק שערים במשחקים הגדולים שם הוא רונאלדו. גם אם הוא נעלם כל המשחק הוא יכול לשנות את התוצאה בפעולה אחת, מה שאני לא חושב שדקו יכול לעשות.
    בלי רונאלדו פורטוגל שווה חצי גמר, אבל לא חושב שיותר. רונאלדו הוא ההבדל ברמות האלה (לפחות ע"פ איך שאני רואה את זה).

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/08
  14. Igi Member

הנימוקים של שניכם אלה פחות או יותר הדברים שהתלבטתי ביניהם. אני אישית נטיתי לכיוון דקו, אבל המשפט האחרון שנכתב פה החזיר אותי להתלבטויות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/08
  15. yonmu Member

בשלב הבתים (והרבע גמר, אם הוא לא היה מול גרמניה) - פציעה של דקו תשפיע יותר, כי אז כל סגנון המשחק של פורטוגל יפגע. בשלבים המאוחרים, עם משחקי נוק-אאוט נגד נבחרות צמרת, פציעה של רונאלדו תשפיע יותר מכיוון שנגד הגנות חזקות רונאלדו יכול לתת את ההברקה שתשלח את פורטוגל לשלב הבא במקום הביתה.
    סך הכל, מכיוון שמשלב הבתים אני מאמין שפורטוגל היתה עולה גם בלי דקו, פציעה של רונאלדו קריטית יותר.