קיץ על החוד - נבחרת פורטוגל

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י תומר22, ‏30/5/08.

1. Stretford Ender Member

זה יכול להצליח בתור אלתור, לא בתור תכנית מגירה. כן, אני לא מתלהב מקאדר החלוצים של פורטוגל אבל יש להם כ"כ הרבה שחקנים אחרים שיכולים לכבוש שאפילו עם תרומה מינימלית מהחלוצים הם יכולים להצליח. צריך לקחת בחשבון את האפשרות שרונאלדו לא ישחזר את היכולת האדירה מיונייטד, אבל כשלוקחים בחשבון את האפשרות הזאת הסיכויים של פורטוגל לזכות פשוט צונחים.
    אבל בכל מקרה, גם אם רונאלדו לא בשיא היכולת, כדי לקבל תרומה מקסימלית ממנו צריך להציב אותו באגף. ולמרות שצריך לקחת בחשבון אפשרות שהוא לא יבוא בשיא היכולת, אני מזכיר שאנחנו מדברים על השחקן מספר אחת בעולם. אם על היכולת שלו אי אפשר לבנות אז על מי כן? (או שלא כדאי לבנות עליו - הוא נעלם במשחקים הגדולים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )

2. Landon Donovan Member

שניכם מדברים פה על נאני וקווארשמה ומתעלמים מהעובדה שסימאו כרגע נמצא לפני שניהם בהיררכיה.
    בכל מקרה, כמו שכתבתי בעמוד הקודם:
    הנבחרת הפורטוגלית לא יכולה לסמוך על דקו שיסחוב אותה, לא בכושרו הנוכחי, ואף אחד מהקיצוניים האחרים לא מסוגל למלא את התפקיד של רונאלדו.

3. Pipe Member

אמרת "שהסיכוי האולי יחידי של פורטוגל להצליח הוא רונאלדו" ועם הטענה הזו אני לא מסכים.
    כמובן שסומכים על רונאלדו להצעיד את פורטוגל ביורו הזה, אבל אי אפשר לבנות על יכולת טובה שלו בלבד. אם הוא לא יופיע לטורניר אך מצד שני קוארזמה, דקו ונאני יתנו את המשחקים של חייהם, יש לפורטוגל סיכויים נהדרים להצליח, ולהפך. גם טורניר גדול של רונאלדו ויכולת חלשה של כל השאר לא יבטיחו הצלחה. צריך איזון.

סימאו בעיני הוא אחד מהשחקנים היותר אוברייטד באירופה. 24 מיליון היורו שבוזבזו עליו באתלטיקו יכלו בקלות להיות 10. הוא שחקן נחמד, מגביהה טוב ויש לו מסירה לא רע, אבל הוא די פרווה בסך הכל. ראיתי העונה את אלטיקו כמה פעמים וממש לא התרשמתי וגם הדיעות שאני קורא מתוך ספרד לא בדיוק מלאות במחמאות כלפיו, ובצדק. ציפו שהוא ינהיג את מדריד ויעשה את הצעד קדימה ויככב בספרד, והוא לא עשה חצי מזה. אמנם הבקיע 7 שערים בליגה, אך רובם באו מכדורים נייחים. כאחד שראה את כל המשחקים של נאני, לא קשה לקבוע מי הקיצוני העדיף בנקודת הזמן הנוכחית.

ואם אתה לא תסמוך על דקו בטורניר גדול, אז על מי כן תסמוך? דקו בכושר רע, אבל הוא עדין דקו. המוח שלו שם, הוא לא שכח לשחק, הוא פשוט איבד קצת את החשק, והמשחק שלו מול היונייטד בקאמפ נואו שבו הוא היה מצויין הזכיר לנו את זה. אין כמו טורניר גדול, משב רוח חדש וקצת פטריוטיות כדי להחזיר שחקן לעניניים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/6/08
  4. Football God Member

אני דווקא תופס מסימאו,יופי של דריבל וראיית משחק משובחת.
    ממה שאני לא תופס זה הצבת רונאלדו כחלוץ.כשהוא לא מקבל הרבה כדורים הוא מתחיל לרדת למטה ואז בכלל אין חלוץ.חוץ מזה שאלמיידה לא כזה אפס כמו שאתם עושים אותו.אומנם הוא לא לוקה טוני אבל בכל זאת,חלוץ עם בעיטה מצויינת וממוקם איפה שהוא צריך להיות.

5. cazzo Il Capocuoco

מי זה השופט הישראלי ששופט עכשיו במשחק הידידות נגד גאורגיה?הפנים מוכרות לי...

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מאיר לוי

7. Landon Donovan Member

אפשר באותה מידה לומר אם רונאלדו לא יופיע לטורניר אך מצד שני נונו גומש יכבוש 10 שערים, יהיה לפורטוגל סיכוי טוב להצליח.
    רונאלדו מגיע לטורניר כשחקן הטוב ביותר של פורטוגל, מלך השערים שלה במוקדמות ואחרי אחת העונות הטובות ביותר של שחקן יחיד בהיסטוריה. דקו מגיע חרי עונה בינונית-מינוס שכללה גם פציעות. נאני מגיע אחרי עונה טובה, אך לא יותר מזה, ביונייטד, וקווארשמה מגיע ארי עונה מצויינת, אבל בליגה הפורטוגלית הלא ממש חזקה. אם היית צריך להמר על אחד מהשחקנים האלו שיתנו את טורניר חייהם, על מי היית מהמר?
    סימאו שחקן הרבה יותר יעיל מקווארשמה ונאני, ובלי קשר, סקולארי אוהב אותו, כך שאתה יכול להחזיק בדעתך, אבל רק איזשהו שינוי של הרגע האחרון (שעשוי לקרות, למרות שסקולארי צפוי מאוד בדרך כלל) יכניס את קווארשמה להרכב במקום סימאו. נאני הוא האחרון בהיררכיית הקיצונים.
    אני אסמוך גם על דקו, אבל לא על דקו לבדו. לכן אני אומר שרונאלדו צריך לשחק באגף ולא בתור חלוץ.

פטריוטיות? דקו ברזילאי...

8. Stretford Ender Member

שון אני מסתכל על השמות האחרים פרט לרונאלדו בקבוצה ורואה שחקנים ברמה גבוהה אמנם, עם כישרון אבל רובם לא מגיעים בכושר שיא. כמובן שיכול להיות שפתאום כולם ייתנו את טורניר חייהם והנבחרת תסתדר בלי תצוגות שיא של רונאלדו, אבל הסבירות שזה יקרה לא נראית מעודדת מבחינת הפורטוגלים.
    לא טענתי שיכולת טובה מאוד של רונאלדו לבד היא מה שינצח את הפורטוגלים, אבל עם איך שהחוליה הקדמית נראית קשה לי להאמין שהקבוצה תסתדר בלי תרומה משמעותית שלו מבחינת שערים ובישולים.

9. Pipe Member

רועי,
    לגיטימי, מקבל את הדעה שלך ומעריך אותה. אך לא מסכים איתה.

Deuce (יש לך שם בארץ או שההורים שלך ממש ממש אהבו טניס?),

זה לא רלוונטי על מי אני מהמר וזו לא הנקודה שלי בכלל. את המהות של הדברים שלי סיכמתי בצורה בולטת לעין בשורה הראשונה של התגובה הקודמת.
    לחזור על עצמי שוב? למה לא, עוד כמה דקות לנוח מפלורה ויניצקי...

יש הבדל בין להמר על כך ששחקן מסויים יצליח בטורניר (בלי קשר לדיון וסתם לפרוטוקול - אני חושב שרונאלדו יספק את הסחורה בשלב הבתים עד שבנוקאאוט יגמר לו הכוח והעייפות תדבר) לבין להגיד שבלי היכולת הטובה שלו לנבחרת אין סיכוי להצליח.

אם היית מדבר על נבחרת אוקראינה של 2004 - הייתי מקבל את הטענה שבלי יכולת על של שבצ'נקו אין להם מה למכור. אבל כשמדובר בפורטוגל, נבחרת עם המון כישרון בסגל, ובטורניר נוקאאוט שמתפרש על תקופה קצרה כמו היורו, אז הסיכוי שהנבחרת תצליח גם בלי יכולת על מהכוכב שלה קיים, כי בכל רגע נתון אחד מהשחקנים המאוד מוכשרים ו/או מצויינים שעברו עונה רעה יכולים להתפוצץ ולתפוס חודש של כושר מדהים.

--------------------------
    לא ייחלתי לשינוי בדעתו של סקולארי. למען האמת אני מעדיף שלא נאני ולא רונאלדו ישחקו דקה ביורו הזה. לא תזיק להם מנוחה. סך הכל אמרתי את דעתי על סימאו, דעה שאני עומד מאחוריה גם בלי קשר לחיבה של סקולארי אליו.

אני יודע. האם הסרקזים נעלם מהעולם?

10. Stretford Ender Member

שון, אני אמרתי את זה, לא Deuce, בגלל זה גם הסברתי יותר בתגובה האחרונה.

11. cazzo Il Capocuoco

זין על הבגרות בתנ"ך.

אגב, פורטוגל שיחקה לא רע, במיוחד במחצית הראשונה באיצטדיון הקטן של העיירה ויזאו. ז'ואו מוטיניו {בעיטה יפייפיה מהאוויר לקורה ולרשת}וסימאו סאברוזה היו המצטיינים נגד הגרוזינים וכבשו כל אחד. המשחק נגמר 2-0.

סקולארי לעיתון א-בולה: "עלינו להשתפר יותר, אסור שכל שחקן יתחיל לקחת את הכדור וישחק לבד בינו לבין עצמו וסתם יכדרר. המשחק היה טוב וקבוצתי במחצית הראשונה, אך אחרי זה הם התחילו עם השטויות שלהם. אבל בסך הכל אני מרוצה."

12. Landon Donovan Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    אין שום קשר לטניס - דיוס זה הכינוי שבו משתמש קלינט דמפזי (ההוא מפולהאם) במספר שירי ראפ (נוראים) שאותם הוא הקליט (אל תשאל)...

בכל מקרה, שמי עמרי...

רונאלדו כבש שליש מהשערים של פורטוגל במוקדמות. לא היה אף שחקן בפורטוגל שהתקרב לשמונת השערים שלו - לנונו גומש וסימאו יש שלושה שערים, והם הכי קרובים אליו. בלי קשר לזה, כל המשחק של פורטוגל מבוסס על רונאלדו ודקו. רונאלדו, כרגע, הוא המניה הבטוחה היחידה בהתקפה של פורטוגל.

ברור שהם יכולים להצליח גם בלי רונאלדו - דקו היה השחקן שעליו בנתה פורטוגל את המשחק שלה ב-2006, הוא לא הופיע, ובכל זאת פורטוגל הגיעה לחצי הגמר - אבל עדיף להצליח עם רונאלדו, זה יהיה הרבה יותר קל. אני גם מסכים לחלוטין שטורניר כמו היורו, גם אם שחקן אחד נעלם, אחרים יכולים לתפוס את מקומו, אבל זה לא משנה את זה שלהציב את רונאלדו בעמדת החלוץ, כאשר לא נראה כרגע שיש לפורטוגל שחקן אחר שייקח על עצמו את המשחק, יהווה טעות, אולי קריטית (ומזה, אני חושב, התחיל כל הדיון, אם כי אני כבר לא בטוח...).
    זאת הגישה הנכונה! מבחינתי, ספרד וצרפת עפות בשלב הבתים והשחקנים חוזרים לברצלונה כמה שיותר מהר.

אני לומד למבחן מגן בספרות, הסרקזם יצא לחופש...

עריכה:
    זאת הסיבה שסימאו משחק ולא נאני או קווארשמה.

13. -RAUL Member

נקווה שהפצצת כשרון שנקראת קאוורסמה יראה קצת ביורו הזה מה הוא שווה.
    נקווה גם שהוא ינחת בברנבאו העונה ולא פורטוגלי אחר (רונאלדו).
    בכל אופן יש לי תחושה חזקה מאוד בקשר לכך שפורטוגל תעשה את זה השנה ותילך עד הסוף, דקו אולי חלש בברצלונה והיו לו הרבה בעיות, אבל נבחרת זה נבחרת ולדעתי דקו יתן יורו מעולה.
    בכל מקרה די ברור שאם בסופו של דבר משהו ישתבש בדרך לזכייה, זה יהיה תלוי פחות או יותר ב2 דברים : 1. לפורטוגל אין אפילו חלוץ אחד נורמלי ברמה של שאר ההרכב 2. הכדורגל של פורטוגל ובמיוחד של הווינגרים שלהם הוא כדורגל ראוותני ושחצני ואני לא בטוח שהם יסיימו את היורו עם מספר הרגליים שהם הגיעו איתם.

14. ManUtd Fan Member

סקולארי, וכבר הזכירו את זה כאן, הוא לא בדיוק המאמן שיעשה הפתעה מרעישה לכן קשה לי להאמין שנראה את רונאלדו בעמדת החוד, שלדעתי דווקא יכולה להיות אופציה מעניינת. פורטוגל נבחרת נהדרת, הרבה מאוד כישרונות שרק מחכים לפריצה שלהם (נאני, ולוסו שהיו לא מעט שמועות שיונייטד רודפת אחריו, קווארשמה, מוטיניו וכו'), יש להם שוער נהדר שנתן מונדיאל מצוין ובדרך-כלל מופיע למשחקים האלה, אך הבעיה היא כמובן בחוד. לדעתי, עם שחקנים כמו גומש ופושטיגה קשה להגיע רחוק, אמנם יש להם את השחקן הטוב בעולם, אך עדיין צריך מישהו בחוד שאפשר לסמוך עליו.
    בכל אופן, לדעתי יש סיכוי, אם כי קטן מאוד, שנראה את רונאלדו בחוד של הפורטגולים. במקרה כזה לטעמי שני הקיצוניים שיפתחו יהיו סימאו וקווארשמה. במידה ורונאלדו יפתח כקיצוני, אני מאמין שבצד השני נראה את סימאו, וסקולארי כבר נתן את הסיבה: "אסור שכל שחקן יתחיל לקחת את הכדור וישחק לבד בינו לבין עצמו וסתם יכדרר".

15. -RAUL Member

אם רונאלדו וקוארסמה יפתחו ביחד בסופו של דבר זה יראה כמו סוג של כדורגל רחוב שלא יביא אותם רחוק..
    סקולארי צודק במה שהוא אומר כי באמת צריך איזון בקבוצה למרות שאני מאמין שיצא מצב שהוא ישחק עם שתיהם כקיצוניים