קיבוץ גלויות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏16/1/08.

1. מילאן ברוש Member

טוב ששחקנים יהודים מכל העולם מגיעים לארץ.הם שחקנים זולים ועם יתנו להם תוכנית אימון טובה הם יכולים להיות שחקנים מעולים דוגמת רודי חדד!

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה עוד שחקנים יהודים יש בעולם,עד עכשיו ידעתי על סורין ממש לא ידעתי שסמואל ווורונין הם יהודים.

3. Emil Member

אין יותר מדי ברמות הגבוהות, וגם חלקם רק בעלי שורשים יהודיים ולא מגדירים את עצמם ככאלה. למשל, אני זוכר שהיו דיבורים על שורשים יהודיים לבקהאם ולגאטוסו...אם אני לא טועה גם הטוניסאי/צרפתי הוותיק ג'אמלי הוא בעל שורשים יהודיים (איפושהו...).

אני לא מצליח לחשוב על עוד שחקנים מפורסמים שלא הוזכרו. מבחינת צעירים, אני חושב שהוגן אפריים האנגלי הצעיר של ווסטהאם, ודין פורמן הדרום אפריקאי הצעיר של ריינג'רס הם יהודים.

4. Fabio Junior Member

אולי לעשות עלייה, אבל דה רידר לא יגיע לשחק בליגת העל, זה בטוח.
    ובנוגע להבאת שחקנים יהודים מהתפוצות - יוזמה מבורכת, ומלבד זה יכול מאוד לעזור לקבוצות.
    יאאלה, שדה ברונו יעשה ברית מילה.... אבל עכשיו ברצינות, לפני שמחתימים יהודים על ימין ועל שמאל רק בגלל שהם יהודים ולא זרים, ובכל זאת הם מחו"ל - יהיה טמטום, חייבים לבחון כל שחקן אחד-אחד טו-טוב, כמו שצריך לבחון כל זר אחר, ואז להחתים אותו. 'זה שהוא לא זר לא אומר שאפשר להחתים אותו בקלות למרות שהוא בינוני' :aaa031: בנוגע לחדד, נכון שכשרון יש לו, אבל אם היו בוחנים רק על פי כשרון ראבון עובד היה ממזמן מככב בהרכב של גרנט...

5. a.m Member

הם יהודים, הם שייכים לעם היהודי ולמדינת ישראל שבנוייה מעליות על גבי עליות, ככה שהם שייכים לכאן לא פחות ממה שכולנו שייכים לכאן. אני רק לא מבין איך לא עקבו אחרי המכבייה בכלל, לפי מה שהבנתי בורשטיין ופיילהאבר (כתבתי נכון?) שיחקו במכבייה ובאותו זמן הם יכלו להביא אותם כמו גרעינים.

6. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

לי זה דווקא נאה די תמוה.
    כאילו, באיזשהו מקום נראה לי שמחפשים בנירות יהודים, וזה כלל אינו משנה מה רמתם.
    עם רודי חדד מכבי הצליחה לפגוע פחות או יותר, אך אין זה אומר דבר בנוגע לאחרים, ובכלל כל הניסיונות האלו שבעיקר מכבי ת"א מנסה לעשות עכשיו.

האמנתי שהכסף של שניידר יכוון את כמבי לשמות גדולים יותר, אולי אתבדה.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בורנשטיין ופילהאבר שחקני רוטציה בנבחרת ארה"ב, נבחרת שלא נופלת ברמתה מישראל, מה כל כך "חיפוש בכוח" פה, זה לא פחות טוב מלהביא שחקני נבחרת וזה לא תופס משבצת של זר. בעצם, זה אפילו יותר טוב אם להתחשב שהם גדלו במדינה שמשקיעה בעתיד הכדורגל שלה, גם אם לא הכי אכפת לה למען האמת.

8. סמואל אטו Member

שתיהם שחקנים ברמה גבוהה מרוב השחקנים בארץ,אני אישית עדיין בהלם מכך שבורנסטין עומד לחתום בקבוצה בארץ. שחקן שיש לו את הפוטנציאל להתשלב בקבוצת דרג ב' באירופה.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם מה רע לחפש בכח?כמו שמחפשים זרים אז ככה מחפשים יהודים.

בקשר לדה רידר,אי אפשר לדעת,אולי הוא כן ישחק בארץ מתישהו,דיברו כמה וכמה פעמים
    על זה שהוא יבוא למכבי או לבית"ר ושלבייב "קנה" את הפועל דיברו עוד פעם עליו[וגם על קרלטון קול שהיום משחק בווסטהאם].

אם אני זוכר נכון אז ישראלביץ' התגלה באחת המכביות,אני בכלל חושב שלקבוצות ספורט בארץ צריך להיות אינטרס במכבייה,שיביאו קצת כסף,ינסו לארגן עוד כמה שחקנים שלא היו באים אם לא משכנעים אותם טוב ואני בטוח שכל מכבייה יש איזה רווח של כמה ספורטאים לישראל כולה.