קופה אמריקה 2015 - הדיון הכללי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏9/6/15.

1. DRORIKO Member

לא יודע,סתם שאלתי פה, תירגע

2. gilad16 Member

גם אני:
    "מישהו מאלו שמזיין בשכל פה מכיר את מערכת בתי המשפט הצ'יליאנית?"

3. DRORIKO Member

שאלתי משורש ש.א.ל-שאלתי,שואל,אשאל,תשאל

4. gilad16 Member

צודק, סליחה.
    הוא יופיע מול שופט היום ולפי מה שכתוב סיכוי טוב שישוחרר. התאונה עצמה
    כנראה לא באשמתו אם זה עוזר.
    יהיו הליכים אחר כך אבל מבחינת הנבחרת זה משאיר את ההחלטה להם.
    השחקנים קיבלו חופש לערב ווידאל בילה שם עם אשתו. אבל נראה לי
    שהוא חרג מהשעה שניתנה להם לחזור ככה שגם מבחינת הנבחרת יש בעיה.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קצת קשה לי לראות איך "מנקים" אשמה ממישהו שנהג תחת השפעת אלכוהול...גם אם לצורך העניין התאונה נבעה מבעייה בבלמים, עדיין מדובר על עבירה שהוא ביצע.

6. itay7 Member

7. itay7 Member

בחזרה לשאר המאורעות בקופה, בעקבות המשחקים שלשום ואתמול יש לנו שתי אפשרויות לראות הטלות מטבע:
    בית A - במידה ובוליביה וצ'ילה מסיימות בתיקו, צ'ילה תסיים לפני בוליביה בכל מקרה אבל השאלה היא מה עם מקסיקו, שאם תנצח את אקוודור בהפרש שער או שניים תהיה שווה לבוליביה או צ'ילה בנקודות והפרש שערים, ואז אם גם יהיה שיוויון בשערי זכות (לדוגמה 0:0 בין בוליביה לצ'ילה ו-2:0 למקסיקו), נראה הגרלה לקבוע את מיקומה של מקסיקו
    בית B - פה העסק יותר פשוט, פראגוואי וארגנטינה כרגע בשוויון מוחלט ואם זה יישמר גם במשחק הבא, כלומר התוצאות של שתיהן מול אורוגוואי וג'מאייקה יהיה זהות, תהיה הגרלה.

ביום שישי נראה מה לגבי בית C שבו על הנייר יכול להיות אחרי המחזור שוויון נקודות בין כל הקבוצות, ופה עוד יכול להגיע מצב של פנדלים!

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני מציע שיטה אחרת: במקרה של שיוויון בנקודות, עוד לפני יחס השערים, פשוט ייקבעו לפי לאיזו מדינה יש את הנשים הכי יפות/סקסיות */aaa021

Hapoel_Tel_Aviv ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  9. gilad16 Member

לא מנקים אבל גם לא מוסיפים.
    האישום יהיה רק נהיגה תחת השפעה
    בעוד אם הוא אחראי לתאונה אפשר להוסיף אישומים אחרים.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא אכפת לי מבחינה חוקית, זו כבר בעיה של מע' המשפט שם. מעניין אותי איך ינהגו בנבחרת. בכל מקרה וידאל לא ייצא כאן טוב.

11. gilad16 Member

לא כתבתי שזה עוזר מול הנבחרת.
    כתבתי על מה שצפוי לו מול הרשות השופטת.

12. Hapoel_Tel_Aviv Member

במקרה של שיוויון נקודות בין שתי קבוצות ואי אפשר לעשות פנדלים אני מציע שהקבוצה בעלת הדירוג הנמוך יותר תעלה. (למשל פרגוואי מהמקום הראשון וארגנטינה מהשני)

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כמו שחשבתי - ארתורו וידאל שוחרר וימשיך לשחק בטורניר. גאווה לאומית קודמת לנהיגה בשכרות.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זו לא הייתה נבחרת צ'ילה אם לא היה שם בלאגן שלרוב קשור גם באלכוהול :) חוץ מהקדנציה של ביילסה לא זוכר מאמן שלא היה צריך להתמודד עם בעיות כאלו.

לא יודע, אינסטינקט ראשוני שלי גורם לי לחשוב שצריך לשחרר אותו מהנבחרת.
    אבל ככל שאני חושב על זה יותר ומקשיב פחות לאינסטינקט, פחות "מפריע לי" שהוא נשאר ונראה לי הגיוני שהצוות המקצועי (שהגאווה הלאומית שלו היא מעבר לאנדים) לא ישחרר אותו. את העונש הקבוע בחוק על נהיגה בשכרות הוא יקבל אני בטוח.

במונדיאליטו 2007, דור הזהב הצ'יליאני אשר כלל גם את וידאל, הנבחרת הצ'יליאנית התפרעה במלון אחרי ההפסד בחצי הגמר (לארגנטינה כמדומני). התפרעות שכמובן כללה אלכוהול מלבד השחתת החדרים (כך נטען לפחות). גם אז השחקנים לא הודחו למרות שנותר רק המשחק הלא רלוונטי על המקום ה-3, בו ממה שאני זוכר שיחקו כל מי שלא היה מורחק או פצוע. כולל וידאל.

גם בבלאגן שהיה אצל בורגי כל הסוררים שבו לנבחרת אחרי שהתנצלו (מלבד ולדיביה שסירב כמובן), וזה למרות שבמקרה הזה הייתה עבירה על הוראות הצוות המקצועי.

נהיגה בשכרות זו כותרת מפוצצת ובצדק, אבל אם השחקן בילה באישור במהלך הערב החופשי ולא שתה בצורה מוגזמת (לא מבחינת החוק, אלא מבחינתנו האנשים הפשוטים ומבחינת הכשירות לאימון למחרת), אני יכול להסכים עם הגישה של "שהתביעה תתעסק בעבירות שלו ולא הנבחרת, אנחנו משחקים כדורגל".

אני לא בטוח מה אני הייתי עושה אם זה היה תלוי בי. החלטה קשה, חוץ מלטהרנים לפה או לשם.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תשמע, כמו שאמרתי אני פחות מופתע גם בגלל ההתנהלות של ההתאחדות במקרי עבר כמו שציינת. אני חושב שזו לא מקריות שיש כל מיני מקרים שקשורים בצ'ילה, כנראה בגלל שהשחקנים יודעים שככל הנראה הענישה לא תהיה קשה. אני כבר לא מדבר על החוק, אני באמת לא מכיר אותו, אבל אני מניח שאם הוא נעצר אחרי התאונה ויצא חיובי שבבדיקה, היא כנראה לא היתה כ"כ שיגרתית. במזל הוא לא הרג אף אחד אבל כן פצע ולפי המשטרה הוא אשם. לי זה קצת צורם שאת המינימום שהיו צריכים לעשות (הרחקה מהנבחרת, בטח כשמדובר בפרובלמטור כמו וידאל) לא עשו.