קופה אמריקה סנטנאריו -צ'ילה שוב זוכה; מסי מודיע על פרישה מהנבחרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏30/5/16.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הלילה ייערך השחזור של גמר הקופה האחרון שנראה כאילו רק לפני רגע התרחש...

בצד הארגנטינאי מהכותרות אני מבין שמסי בחוץ ועושה רושם שניקו גאיטאן במקומו. במרכז השדה באנגה ואל נגרו פרנאנדס "נהנים" מאי כשירות מסוימת של התחרות על ההרכב פאסטורה וביגליה. הרכב משוער:

רומרו; מרקאדו, אוטמנדי, פונס מורי, רוחו; פרנאנדס, מסצ'ראנו, באנגה; גאיטאן (מסי), היגוואין, די מריה

ממול אלופת הקופה אמריקה האחרון, צ'ילה, לא נמצאת בתקופה טובה עם ניצחון אחד בששת המשחקים האחרונים. המאמן הארגנטינאי פיצי משחק עם ההרכב והמערך בתקווה לצאת לדרך חדשה כבר הלילה מול היריבה המרה מהצד השני של האנדים. הרכב משוער:

בראבו; איסלה, מדל, חארה (רוקו), מנה; דיאס, אראנגיס, וידאל; אלכסיס, וארגאס, בוסז'ור

פיצי מוותר על פינייה ועל 9 קלאסי באופן כללי וגם שולח את בוסז'ור ככל הנראה לחלק הקדמי, אולי מתוך מחשבה שמסי כן ישחק והקיצוני הפיזי יוכל לעזור למגן השמאלי, מנה אם אכן זה יהיה ההרכב, לסגור בהגנה. תפקיד שלאוריינה או פוץ' יהיה קשה למלא כווינגר. אבל אולי לאור ההעדרות האפשרית של הארגנטינאי בוסז'ור יוסט לאחור בסוף ווינגר אחר ישותף? לא סביר.

אחת מנקודות התורפה הברורות של הנבחרת הזו, לא משהו חדש, זה החיסרון במשחק הגובה. ארגנטינה לא אמורה להטריד יותר מדי באוויר במשחק שוטף, אבל במצבים נייחים הצ'יליאנים בנחיתות ברורה מול כמה נוגחים לא רעים בדמות מרקאדו הסקורר האימתני, פונס מורי, אוטמנדי והיגוואין. מי שאיכשהו אמור לתת את עיקר הכח בנושא הוא חארה, אבל הבלם נמצא בכושר גרוע וכבר חגגו לו על הראש לאחרונה.

Jefecito ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  2. DRORIKO Member

לא מכיר את גאיטן האמת, לא כל כך עוקב אחרי הליגה הפורטוגלית. מניח שאם דיבאלה היה מזומן הוא היה משחק במקום הפרעוש אבל ארגנטינה העדיפו לשמור אותו לאולימפיאדה

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אין על הרבה מה להסתמך כי הוא כמעט ולא לבש את האלביסלסטה, אבל דיבאלה מתחרה על דקות בעמדה של היגוואין ולא של מסי/די מריה.

4. DRORIKO Member

דיבאלה הוא לא חלוץ מטרה

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/16
  5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא דווקא כן שיחק לאורך מרבית הקריירה שלו, או לפחות לאורך חלק גדול ממנה, "כחלוץ מטרה". אבל זה ממש לא משנה לעניין פה. אנחנו מדברים על הנבחרת עכשיו, ובנבחרת עד כה דיבאלה שימש "כחלוץ מטרה" וגם תמיד התחרה על מקום בסגל מול חלוצי מטרה אחרים.

אין לי בעיה שתגיד שלדעתך הוא צריך היה להחליף את מסי אם היה בסגל, אני לא בטוח שזו העמדה האידיאלית שלו אבל זה לא מופרך, אבל אתה אמרת שאתה מניח שהוא היה מחליף את מסי. מה מרטינו היה עושה אם וכאשר אף אחד מאיתנו לא באמת יודע, אבל אין שום תמיכה בהנחה הזאת שלך ממה שכן ראינו עד עכשיו. נהפוך הוא.

6. DRORIKO Member

אני מסתמך על מה שראיתי ממנו ביובנטוס ששם הוא חלוץ שני, מה שהיה לפני יובה,מודה,פחות עקבתי. לגבי הנבחרת,מסכים. עם זאת אחרי העונה הגדולה ביובה יכול להיות שזה כן שינה משהו אצל מרטינו לגביו. אני מניח גם שהוא נשלח לאולימפיאדה בתור ה"מסי" של הנבחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/16
  7. DRORIKO Member

אגב איקרדי ופרוטי יהיו באולימפיאדה?

8. Don Joan Roman Member

לא עקבתי לאחרונה אחרי ואלדיביה אבל הבנתי מהסיקור של עידן (סיקור אדיר) שהקוסם לא זומן כי הוא משחק בליגה חלשה, הוא לא משחק בליגה הברזילאית? @Fraco

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק באיחוד האמירויות. ממה שאני יודע זו לא הסיבה, הוא גם זומן ושיחק ברוחה במוקדמות המונדיאל אחרי שחזר לליגה באמירויות ככה שזה לא מסתדר. למרות שזה עדיין לא אצל פיצי. לא עקבתי יותר מדי בזמן ההכרזות על הסגלים מה הולך ולמה, פחות מתעניין הפעם, אבל מצאתי התייחסות בתקשורת הצ'יליאנית לכך שפיצי לא זימן אותו בגלל שהוא מושעה ממשחקי המוקדמות הקרובים והמאמן החליט שאותו הסגל שהוא בונה עליו למשחקים הקרובים יהיה בטורניר. גם לא הכי ברור.

בלי קשר לסיבה שולדיביה לא בטורניר ובלי קשר לולדיביה עצמו, יחזור לסגל לא יחזור, תחת פיצי צ'ילה שנקבל תהייה פחות מלהיבה אני מאמין. עדיין נבחרת שכיף לראות בגלל כל מיני שחקנים מוכשרים או מרגשים, או שניהם, אבל לא יהיה את הסגנון והטירוף שהיו תחת ביילסה וסאמפאולי (או ניסיון לא מוצלח ליצור את הסגנון הזה אצל בורגי). פיצי הרבה יותר סולידי מהאחרונים.

אני לא כל כך עוקב, וגם לא פורסם הסגל הסופי למיטב ידיעתי, אבל ממה שאני כן זוכר איקרדי מופיע ברשימה הארוכה שתצומצם בהמשך ופרוטי לא. קשה לי להאמין שפרוטי יהיה אחד מחריגי הגיל בלי קשר.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

@Don Joan Roman משחק באל-וואדה מאיחוד האמירויות. אגב, זה לא רק עניין הליגה אלא יותר כושרו הנוכחי, או זה לפחות מה שצויין באתר הצ'ילאני שאני בדקתי. אני לא עוקב אחרי השחקן באדיקות אז אין לי מושג מה כושרו הנוכחי. וכמו שאליאס ציין, גם השעייה ממשחקי המוקדמות זו סיבה הזוייה, כי מה בעצם הקשר? הרי אם המאמן סומך עליו אז יכול היה להעזר בו בטורניר. אולי פשוט פיצי לא רצה לומר את הסיבה האמיתית. זו גם אופציה.

פנמה רושמת ניצחון על בוליביה 1-2 והיא את שלה כבר עשתה בטורניר.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  11. Don Joan Roman Member

תודה לכם חברים

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ארגנטינה מנצחת את צ'ילה ללא קושי רב 1-2 ואני באפן אישי הייתי מאוד מאוכזב מהצ'ילאנים. עליונות ברורה של האלביסלסטה מבלי להתאמץ יותר מדי וגם הגול של צ'ילה הגיע בשניות האחרונות מיציאה גרועה של רומרו. המזל של צ'ילה שהם ככל הנראה יעברו בגלל שתי היריבות החלשות, אבל אין ספק שהנבחרת הזו תחת פיצי (לפחות עד עכשיו) נראית הרבה פחות טוב (גם במוקדמות) מזו ששיחקה תחת סמפאולי.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם ארגנטינה נראית פחות טוב ממה שנראתה תחת מרטינו עד אותו גמר קופה בצ'ילה, אבל אולי לא גרוע כמו שנראתה בחלק מהמוקדמות. בגדול, משחק די בינוני.

14. DRORIKO Member

הקלות שבה ארגנטינה יוצאת למתפרצות היא פשוט מגוחכת. לא משחק גדול של האלביסלסטה,אבל עדיין בלי מסי הם עושים את העבודה
    פפיטה עדיין לא מוצא את עצמו בנבחרת.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הלילה ייפתח המחזור השני בבית A:

במשחק הראשון ב-3:00 שעון ישראל, תשחק ארה"ב עם הגב לקיר מול קוסטה ריקה בידיעה שהפסד יחסל סופית את העפלתה לרבע הגמר. ארה"ב תקווה למשחק טוב הרבה יותר ממה שהציגו מול קולומביה, כי ביכולת הזו אין להם מה למכור. קוסטה ריקה מצידה תקווה להתקרב לרבע הגמר עוד לפני המחזור האחרון מול קולומביה, אחרי ה-0-0 המשמים מול פאראגואי.

במשחק השני שיחל ב-5:30 ייפגשו הדרום אמריקאיות: קולומביה מול פאראגואי. הקולומביאנים מעודדים מהניצחון על המארחת במשחק הראשון אבל עוקבים בדאגה אחרי מצבו של חאמס רודריגס הפצוע, שלא ישחק היום בוודאות. מי שצפוי להחליפו יהיה ככל הנראה דאירו מורנו (ואז המערך יעבור ל-4-2-2-2) או אולי מארלוס מורנו הצעיר, שיפתח בשמאל ויזיז את אדווין קארדונה למרכז. במידה וקולומביה תנצח, היא תבטיח את עלייתה וככל הנראה תיתן לחאמס עוד משחק לנוח לפני רבע הגמר.
    פאראגואי מצידה תקווה לשכנע הרבה יותר אחרי השיממון מול קוסטה ריקה. חניכיו של ראמון דיאס יודעים שזה עוד היה "המשחק הקל" לפני שני מבחנים רציניים יותר (לפחות על הנייר), מה שמצריך את הגואראני לנצח לפחות באחד מהם כדי לחלום על רבע הגמר.

Gianluigi Buffon אוהב/ת את זה.