קופה אמריקה סנטנאריו -צ'ילה שוב זוכה; מסי מודיע על פרישה מהנבחרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏30/5/16.

1. DRORIKO Member

היורו לא ממש מעניין את הדרום אמריקאים. גם האולימפיאדה עם כל הכבוד פחות מעניינת אותם, בטח הטורניר כדורגל שיש לו חשיבות משנית לקופה.

2. DRORIKO Member

האמת שיותר מוזר לי שמקיימים את הברזילראו במקביל לקופה,מה שהיה גם בשנה שעברה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/16
  3. JohnTerry26 Member

האולימפיאדה לא מעניינת אותם אבל אחד משלושת השחקנים הדרום אמריקאים הכי טובים (ניימאר) לא מגיע לקופה בגלל האולימפיאדה.

הזכרתי את היורו בגלל שזה משפיע על הרייטינג, על העניין שהקופה מושך, שהוא נמוך מאוד ביחס לטורנירים קודמים. לכן זה אדיוטי לקיים קופה במקביל ליורו.

4. DRORIKO Member

ניימאר נשלח לשם כי לברזיל מאד חשוב לנצח בטורניר היחיד שהם לא ניצחו בו עדיין,וגם כי זה בברזיל. את ארגנטינה,צ'ילה,אורוגוואי וכו' האולימפיאדה לא מעניינת ובגלל זה הם באים לקופה עם ההרכבים הכי חזקים.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מפה אתה לא יכול להעריך את העניין שהקופה מושך כי אתה לא בדיוק קהל היעד למשיכת העניין. אתה פלוס נחמד אבל לא העיקר. ושוב אתה מתעלם מהנקודה שמדובר בטורניר ה-100 שנה למפעל, לכן זה יהיה יותר אדיוטי לערוך אותו בשנה ה-101 או ה-99 רק כי זה במקביל לטורניר כדורגל אירופאי גדול לא מסכים?

idans10 אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

אגב מישהו יודע מה היה הרייטינג של המשחק אתמול בארה"ב?

7. JohnTerry26 Member

מה זה פלוס נחמד? זה כסף, הרבה כסף. מה שאני אומר זה שמבחינת עניין ומבחינה כלכלית זו טעות.

100 שנה למפעל... זה באמת כזה חשוב למישהו? דרום אמריקה מתרגשת מהאירוע? (שואל ברצינות)

8. DRORIKO Member

הדרום אמריקאים לא סופרים את אירופאים, אם הם היו סופרים אותם הם היו עורכים את הקופה בשעה שתתאים לו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/16
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לגבי ה-100 שנה - לי זה לא חשוב, לכן כתבתי שמבחינה אישית אין לי בעיה "לוותר" על הטורניר הזה שנה אחרי שהיה קופה, מה גם שאני לא להוט על טורנירי נבחרות באופן כללי, אבל באמריקה יש יותר ממספיק אנשים שמתרגשים מהאירוע ומקנים לו חשיבות. אם כבר תתלונן רטרואקטיבית על קיומו של הקופה האחרון בצ'ילה שהוביל ל-2 קופה ברצף שנה אחר שנה. אבל להתלונן שטורניר ה-100 שנה נערך בשנה ה... 100... פחות הגיוני מלערוך קופה שנתיים ברצף לדעתי.

לגבי הטעות הכלכלית לטענתך - אני לא הבן אדם הכי ציני, אבל גם אחד כמוני יגיד לך שאם מבחינה כלכלית הטורניר הזה היה טעות הוא לא היה קורה. הביקורת הכי גדולה על הקופה סנטנאריו היא שהוא נובע, מונע ומתנהל כמעט אך ורק ממניעים כלכליים. כל החיבור לקונקאקאף וקיום הטורניר דווקא בארה"ב (מדגיש שלי אישית אין בעיה בכלל ואני אפילו בעד קופה אמריקה כשמו כן הוא, של כלל היבשת) מסריח ממניעים כלכליים שמתלבשים על אירוע היסטורי.

ופחות כללי, איזה כסף בדיוק המארגנים הפסידו מזה שהוא נערך במקביל (מבחינת תאריכים, בשעות יש הבדל) ליורו? אשמח אם תגיד לי ממש נקודתית איפה מאבדים כסף פה. יש לך נתונים על הכנסות נמוכות מזכויות שידור וספונסרים מאלו שהיו למארגנים בקופה אמריקה האחרון שנערך שלא במקביל ליורו? יכול להיות, זה לא מעניין אותי יותר מדי ולא התעניינתי, אבל קשה לי להאמין.

nanana אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

@JohnTerry26 עבור תושבי יבשת אמריקה הקופה זה מה שמעניין אותם. היורו לא נוח להם בשעות ופחות קרוב אליהם. ככה שאין מה לדאוג לרייטינג של הטורניר.

11. nanana Member

מוזר? אם פיפ"א לא הייתה מונעת מההתאחדות לקיים משחקים בליגה המקומית בזמן המונדיאל אז הם היו ממשיכים כרגיל. למשל הוועד האולימפי לא התנגד ובזמן האולימיפאדה יהיו משחקי ליגה, רק שה-5 משחקים איצטדיונים שרשומים לא ישחקו בהם באותו תקופה. "תודה רבה" גם לדונגה שדאג לפרק כמעט כל קבוצה בברזיל.

על מה הויכוח? רוב תושבי דרום אמריקה עוקבים קודם כל אחרי הנבחרת שלהם וכל עוד היא בתחרות, בדיוק כפי שיותר מעניין את אוהדי סאו פאולו או בוקה ג'וניורס החצי גמר של הליברטדורס מזה של ליגת האלופות אם הוא היה נערך במקביל, זה מה שמעניין אותם בדיוק אם ישראל הייתה משחק באליפות אחרת שהיא לא אירופה אז זה היה מעניין את האנשים כאן יותר מאשר שוויץ-אלבניה.

idans10 ו-Franco אוהבים את זה.
  12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הלילה ישוחקו שלושה משחקים:

בבית A ישוחק המשחק השני בין פאראגואי וקוסטה ריקה (00:00 שעון ישראל)

בית B ייצא לדרך אף הוא עם המשחק בין פרו והאיטי (2:30) והמשחק המרכזי בין ברזיל ואקואדור (5:00)

13. Jefecito Member

האמת שהמשחק של קוסטה ריקה ופרגוואי אמור להיות צמוד.
    אמנם על הנייר קוסטה ריקה פייבוריטית אבל פרגוואי תעשה לה צרות אני מאמין

14. DRORIKO Member

מוזר הכוונה ל"עין אירופאית" כמו שלי. אני לא רואה סינריו למשל שהיו מקיימים משחקים של הליגה הישראלית בזמן המונדיאל,גם אם פיפ"א היתה מאשרת.
    מה גם שאני מסתכל עכשיו על לוח השידורים של צ'רלטון, והמשחק של קורינתיאנס-קוריטיבה מסתיים בדיוק כשמתחיל המשחק של ברזיל, כלומר כל מי שהיה נוכח במשחק הזה לא יוכל לראות את המשחק של הנבחרת. אני מתאר לעצמי איזה רעש זה היה עושה אם זה היה קורה בישראל(אם נניח שבאופן היפותטי הנבחרת היתה משתתפת ביורו)

15. nanana Member

בד"כ המשחקים של שבת בלילה מתקיימים ב3:00 שעון ישראל, כלומר הקדימו בחצי שעה בשביל שיוכלו לראות את המשחק. הלוח משחקים שיש בברזיל הוא מטורף שפשוט אין אפשרות לעשות פגרות.

Franco אוהב/ת את זה.