קופה אמריקה - הדיון המוקדם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏12/11/10.

1. benos Member

איתי, אני מסכים עם רוב הדברים שאתה אומר אבל על דבר אחד אני מסתייג, למה שיהיה חייב להיות איחוד בין הההתאחדות של דרום אמריקה לזאת הצפונית? זה אמנם מניע קצת אגואיסטי אבל שיטת המוקדמות הנוכחית טובה בשבילי(בתור אוהד ארגנטינה) אז אין לי שום אינטרס לשנות אותה.

2. itay7 Member

אני לא בעד איחוד, אני אומר שכדי שתהיה אליפות אחת לכל היבשת, זו השיטה השנייה שאני רואה כהגיונית, כי אני לא רואה שום אפשרות למוקדמות כלשהן בדרום-אמריקה לקופה, גם מבחינת זמן וגם מבחינת רצון של המדינות שם.

לעומת זאת, אני חושב שלאיחוד דווקא יהיו לא מעט קולות בעד, כי זה יעלה את הסיכויים לעלות למונדיאל, בהתחשב ביריבות בצפון/מרכז אמריקה, בתנאי כמובן שיהיו סה"כ 9 עולות (פלוס מארחת).

עדיין, למרות שלפרו יהיו יותר סיכויים לעלות למונדיאל אם יהיה איחוד, אני מניח שרוב האנשים לא יירצו לראות את השינוי הזה, בגלל שהשיטה הנוכחית של קונמבול טובה מאוד ומרתקת, הגם שאנשים רוצים שהנבחרת תעפיל למונדיאל בזכות ולא בחסד.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זו גם דעתי - הרעיון של מישה כלל לא רע, אבל זה תלוי למדי באיך יפעלו לבצע זאת. מכיוון שלדרא"מ יש פחות אינטרס ורצון לצעד כזה, האופציה הכי סבירה מבחינת הקונמבול היא מוקדמות לנבחרות הקונקאקאף בלבד.

אבל אמנם לנבחרות מהצפון זה יהיה אולי אטרקטיבי, לקונקאקאף אין סיבה לאפשר זאת. מה שמחזיר לעניין האיחוד, שיש לו הרבה מגרעות כמו שאיתי ציין ואני מסכים, כמו גם העדר אטרקטיביות מבחינות רבות בשביל הדרא"מ.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/1/11
  4. benos Member

אליאס, למה שלקונקאקאף לא יהיו אינטרסים לאליפות משותפת? הרי זה יחזק את הנבחרות שלהם ויוכל לתת להן אפשרות להתמודד עם נבחרות כמו ארגנטינה, ברזיל וצ'ילה שישפרו אותן מקצועית.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

למפעל משותף כן, למפעל של הקונמבול אליו יצטרפו נבחרות מהקונקאקאף שיעפילו מהמוקדמות לא. וכאן שוב לנקודה, לקונמבול אין אינטרס למפעל משותף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx או לפחות לא חזק יותר מאשר לשמור על המפעל שלהם כמובן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/1/11
  6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב אליאס, הרעיון הזה גולגל ברצינות אי פעם או שאנחנו בעיקר טוחנים פה מים?

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ממה שאני יודע, אתם בעיקר טוחנים פה מים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx אבל ברצינות, טוב לי איך שהקונמבול מנהלים את האליפות, הייתי אולי מגוון עם פורמט חדש ואילולא מכסיקו שהיא נבחרת איכותית, הייתי שמח שהקופה היתה חוזרת למתכונת של 10 נבחרות.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מישה, אני לא מודע לדיון אמיתי ורציני בדרגים הקובעים לגבי הנושא. אך כן היו תמיד "דיבורים" סביב שינוי, כמו שאנו עושים פה.

9. Landon Donovan Member

טוחנים מים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx
    אין לאף אחד אינטרס לבצע איחוד בין היבשות - לא לקונמבול (אין ספק שמה שחסר לברזיל וארגנטינה זה משחקים מול גוואטמלה וקוסטה ריקה), לא לנבחרות הגדולות של קונקאקאף (כי מקסיקו גם ככה מקבלת זימון ולארה"ב לא באמת אכפת) ולא לנבחרות הקטנות יותר (כי ביננו, להדרס ע"י אורוגוואי זה לא שוס כזה גדול).
    אגב, התיאוריה המעניינת הבאה-
    היא בולשיט.

10. benos Member

כן, לשחק מול מסי ופורלאן לא משפר את רמת שחקני ההגנה שלך, בשביל זה יש את ההתקפה של קובה או של ג'מיקה.

11. Landon Donovan Member

בלם גרוע שישחק בעקביות נגד מסי ופורלאן לא יהפוך לבלם טוב - הוא יהפוך לבלם גרוע שגם מפורפר בעקביות מול מסי ופורלאן.

שישה משחקים בשנה מול נבחרות ברמה גבוהה לא יהפכו נבחרת חלשה ליותר טובה - ונצואלה היא ההוכחה לכך.

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא ונצואלה דוגמא הפוכה - כי הנבחרת הזאת שעד לפני 10-15 שנה הייתה שק החבטות של היבשת נותנת פייט לא רע כבר שני טורנירי מוקדמות רצופים עם כמה תוצאות יפות. על פי מה שאתה אומר דיוס, גם לישראל אין שום ערך מקצועי בעובדה שהיא באירופה ולא באסיה\אוקיאניה.

13. Landon Donovan Member

ונצואלה לא השתפרה בגלל היא משחקת נגד יריבות חזקות - היא הרי משחקת באותה יבשת מאז שהיא קיימת. לפי ההגיון הזה, ונצואלה היתה צריכה להיות לפחות ברמה של פארגוואי - כנ"ל לגבי בוליביה ופרו.

היה מאוד מפתה עבורי לתת את הנבחרת שלנו כדוגמה - יש שיפור ממשי ברמתה של הנבחרת ב-20 שנה האחרונות? אבל זו לא דוגמה הכי טובה - המעבר לאירופה פתח עבור הקבוצות והשחקנים שלנו את הדרך לבמה המרכזית של הכדורגל העולמי, והכסף שמגיע עם זה יכול להעלות את הרמה הכוללת של הכדורגל במדינה, וכתוצאה מכך את רמת הנבחרת (שוב, אפשר להתווכח אם רמת הנבחרת שלנו עלתה בכלל). אי אפשר להגיד את אותו דבר על מעבר של נבחרות מצפון אמריקה לדרום אמריקה.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא, כי נקודת ההתחלה של ונצואלה - מדינת בייסבול - שונה מזאת אצל פרו ופראגוואי. זה לא שכל הנבחרות התחילו מ-0 כשהצטרפו לקונמבול, יש פה מיליון גורמים משפיעים מסביב כמו תשתיות, תרבות ועוד הרבה, העובדה היא שונצואלה עשתה התקדמות משמעותית בשנים האחרונות ביחס לתוצאות עבר. סביר שלא הייתה עושה אותם אם הייתה נגיד, באוקיאניה, פשוט כי כגובה הרף כגודל ההשקעה בדרך למעלה.

כמובן שיש התקדמות. תעבור קמפיין - קמפיין את ישראל, איך היא סיימה פעם חמישית עם חמישיות ביתיות מול אוסטריה והגיע למעמד של לונגושט למשחקי הצלבה, הרי זה לא מעט למרות הכל.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ההתקדמות שלה היא לא רק ברמת ההשגים של הנבחרת במוקדמות של המונדיאל, היא נראית גם בקבוצות שמופיעות בגביעים היבשתיים ולאחרונה נתנו כמה קאמפיינים יפים. באופן פחות בולט, אך גם קיים, גם ברמת העניין במדינה עצמה כלפי ענף הכדורגל שנמצאת בעלייה מסוימת (גם זה ניכר דרך הקבוצות בגביעים אגב). אפשר לטחון סיבות רבות לכך, אבל האירוע הבולט שניתן לקשר לכך הוא אירוח הקופה אמריקה לדעתי, בין אם זה באמת הסיבה או לא.