קופה אמריקה - הדיון המוקדם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏12/11/10.

1. cazzo Il Capocuoco

אפשר במקום בית של 4 נבחרות בסוף כמו בטורניר הנשים שעכשיו מתקיים באקוודור, לעשות חצי גמר וגמר.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא כ"כ מסכים, כי כן יש הבדל בין יפן/ארה"ב לג'מייקה לדוגמא. עדיף להביא נבחרת שהיא נבחרת טובה ושתוסיף קצת עניין מאשר אחת כמו קנדה או טרינידד שהיו באות בשביל התפאורה. אני אישית בכלל לא אוהב את המוזמנות (למרות שגם אני כמו אליאס, לוקח את מכסיקו כדרום אמריקאית לכל דבר), הייתי מעדיף טורניר דרום אמריקאי נטו, אבל לא בשיטת בית הגמר, אלא בשיטת נוקאאוט.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/10
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יואב,

בהתחלה חשבתי (שוב) להגיב מה לא טוב בכך, אבל אני בטוח שלכל שיטה יש חסרונות ויתרונות - באחת העניין נשאר עד הסוף, באחרת יש יותר "הוגנות", השלישית יותר מסודרת, הרביעית מתעדפת את הנבחרות האטקטיביות ובכך את העניין של הצופים הנייטראלים וכן הלאה והלאה.

אני חושב שהדבר העיקרי הוא שכל הנבחרות ישחקו כדורגל על דשא במצב טוב, בתקווה שמזג האויר החורפי ביולי לא ישבש את המשחקים (קשה לי להאמין שלא יהיו בעיות) ורצוי שיהיה גם כדורגל מהנה אם אפשר. בתקווה שצופים רבים יגיעו, ותהייה אוירה שמחה ללא אלימות, ויהנו יחד עם אלו שבבית מכדורגל טוב.

ואם אפשר, שבסוף תשאר נבחרת אחת עם התואר "הנבחרת עם מספר הזכיות המירבי בקופה אמריקה" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx לא משנה מאיזה צד של ריו לה פלאטה וריו אורוגוואי... שלכל צד יש לי סיבה אחרת למה אני רוצה שיזכו: האחת כי אני אשמח שתזכה תואר "מוחשי" לאחר הרבה שנים והקאמפיין הנהדר במונדיאל, והשנייה כי יכאב לי על כל אותם מיליונים מאוכזבים שיחוו כישלון נוסף והפעם בבית. למרות שגם זוכה חדשה יכולה להיות הפתעה נחמדה.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שכתבתי זאת לא התייחסתי לנושא של רמת המוזמנות, אלא לנושא של זהותן במשמעות שיואב (כך אני מאמין) נתן. שהרי הוא ציין גם את קוסטה ריקה כמועמדת הגיונית יותר מארה"ב, כך שלא מדובר ברמה אל בהקשר עליו אני לא מסכים. גם אתה שביקרת את הזמנת יפן כתבת מבחינת אטרקטיביות שזה לא רק קשור לרמת מקצועית, כי יפן נבחרת בכלל לא רעה ממה שאני התרשמתי.

אם כן להתייחס לרמה, אני משער שראשי הקונמבול מכניסים בשיקולים שלהם לגבי המוזמנות, גם את השאיפה שלא תהייה זוכה מקרב המוזמנות בטעות (מתחבר לטענות נגד היחס למקסיקניות בגביעים של הקונמבול במסגרת הקבוצות). בהאם זה שיקול ראוי או לא אני לא מתעסק, כתבתי למעלה מה מעניין אותי בטורניר, אבל יש לי הרגה שזהו שיקול גם כן.

איך אפשר לא לאהוב את ג'מייקה אני לא מבין? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/11/10
  5. yocki land Member

יש עוד זמן עד הקיץ אבל אורוגוואי לפי מה שהבנתי היחידה מבין ה"גדולות" שלא עושה חילופי מאמנים\דורות וזה יכול לשחק לטובתה.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מי אמר שהוא לא אוהב??? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx מאז ימי דיון בארטון במונדיאל 1998 אני מת שהם יעלו לעוד מונדיאל.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. הנבחרת שלי בדרום אמריקה (אקוואדור) קיבלה בית לא קל אבל העובדה שסדר המשחקים נותן לה את ברזיל אחרונה אולי יבוא לטובתה. אני אוהב את אקוואדור עוד מאז הטורינר שהם עשו את הישג השיא ב-1993 אם אני לא טועה, שהגיעו למקום הרביעי.

מי שזוכר בקופה אמריקה ב-2001 בקולומביה עם כל הבעיות שלא מעט נבחרות בחרו לא לבוא, הונדורס הוזמנה ולדעתי היתה הנבחרת הטובה ביותר בטורניר הגיעה עד לחצי הגמר ושם הפסידה לקולומביה המארחת ובסוף גם סיימה שלישית אחרי ניצחון על אורוגוואי (והיא ניצחה גם את ברזיל). כך שלדעתי היא היתה מוזמנת מהנה! ארה"ב בקופה אמריקה? לדעתי זה הגיוני...

ארה"ב, הונדורס, מכסיקו, קוסטה ריקה ויפן הן המוזמנות עד היום.

לדעתי? צריך לקחה את כל הקבוצות בכל יבשת אמריקה, לעשות מוקדמות ומשם להעפיל 16 נבחרות...

8. שלו Guest

מתי מתחיל הטורניר?

9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד הטורנירים היותר סימפטיים לאוהדי הכדורגל בעולם.
    יהיה נחמד לראות שוב את יפן בקופה אחרי 12 שנים של העדרות ובסך הכל הופעה שנייה בקופה.
    בכלל נחמד כל העניין של האירוח שתי קבוצות מחוץ לדרום אמריקה, ונראה שמקסיקו כבר תפסה מקום של קבע.

10. itay7 Member

יש באמת תוכנית שהחל מהטורניר הבא יהיו גם שש נבחרות מצפון ומרכז אמריקה. כרגע זה במו?מ בין קונמבול וקונקף, שחילוקי הדעות העיקריים הם על הרוטציה באירוח כמובן. פשרה אפשרית היא שרק מקסיקו וארה?ב יצטרפו לרוטציה. סורי שאין לי לינק אני פשוט מהסלולר.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/10
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

יולי, שזה פחות או יותר בשיא החורף הארגנטינאי...

ועל הדרך לשנות את לוח השנה המקובל ולהכניס 400-500 ימים בשנה כדי שיהיה זמן לצד מוקדמות המונדיאל והליגות המקומיות. או מאידך פשוט לשנות\לקצר את פורמט מוקדמות המונדיאל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

12. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

לדעתי צריך לשנות את החלוקה עפ"י הגאון מפ"ת המכונה דון לוזון בית א' יכלול ארגנטינה, פראגוואי, צ'ילה ואורגוואי בית ב' וונצואלה, פרו, אקוודור וקולומביה בית ג' ברזיל, בוליביה, קוסטה ריקה וסורינאם ובית ד' החדש יכלול את ישראל בלבד . כל אחד תתמודד נגד השנייה בארבע מחציות של 22 וחצי דקות, תיקו יקנה 1.5 במידה והוא לא 0-0 שבמצב כזה רק 0.5 ניצחון 2.5 והפסד יגרור הפחתה של נקודה בסיום שלב הבתים ארבעת הראושנות יעפילו לשלב הבתים השני שבו ישחקו סטנגה בלבד, שתי המנצחות יתמדדו בגמר ששם המפסידה תזכה בתואר . http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הונדוראס לא היתה הנבחרת הטובה בטורניר כי הנבחרת הטובה היתה קולומביה עם 6 ניצחונות ב-6 משחקים ויחס שערים של 0-11...... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    הונדוראס בהחלט הוציאה 200% מעצמה ולמרות שהניצחון על בראזיל בעצם היה על האולימפית של בראזיל, זה עדיין הישג יפה. אין לי בעיה אם אף מוזמנת, יש לי קצת בעיה שהאליפות אינה אליפות היבשת בדומה לרוב היבשות. הייתי מעדף אליפות יבשתית ראסמית מאשר הזמנה של יפן, הונדוראס וכו' כמו שאני גם לא אוהב את ההזמנות שעושים בקונקאקאף בגביע הזהב, שהוא כביכול אליפות צפון ומרכז אמריקה אבל אף פעם לא משוחק בשנים קבועות ובעצם זה מעין טורניר לא רשמי.

אליאס, לגבי שיטת המוקדמות שבהחלט יוצרות עניין, אני הייתי מקצר אותן למה שהיה פעם. 2 בתים של 5 נבחרות כ"א שהשתיים הראשונות תעפלנה למונדיאל והמקום השלישי יתחרה בפלייאוף על הזכות לשחק מול נציגת הקונקאקאף. פחות משחקים, פחות עומס על השחקנים, אבל גם הרבה פחות כסף לקונמבול....לא יקרה בחיים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

14. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אגב, עם כבר נבחרות בהזמנה והקופה של 2001 אז הוזמנה גם נבחרת קנדה אבל ראשי החליטו שלא .

15. אסף ראסינג Member

מצפה למשחק של ארגנטינה-קולומביה.
    הנבחרת האהובה נגד השחקן האהוב !