קבוצות הצמרת 20/21: דויד סילבה חוזר; הפרויקט של אמרי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/9/20.

1. Ever Banega Member

אחד השחקנים עם הטאץ' הכי יפה בכדורגל העולמי. הלואי שהוא יצליח.

2. Raulito Madridista

אני גם אוהב את הרכש הזה בגדול כי יש שחקנים שזקוקים לשינוי אווירה. בספרד יש לך בגדול עוד שנייה אחת לחשוב בהשוואה לאנגליה, הקהל בפיחואן יחבק אותו, הוא גם לא מגיע ככוכב הראשי או משהו ואין לחץ. מצד שני, סביליה כקבוצה שמתיימרת להיות מועדון גדול - השאלה בלי אופציית רכישה זה לא מתאים. ואם מרסיאל נותן 15 גולים, סתם אני זורק, אז אחר כך צריך להתחנן ליונייטד שתיכנס למשא ומתן? אליפות גדולה על סביליה והיא תהיה בכל מקרה בליגת האלופות, אין לי ספק בכך. אני חושב שמרסיאל הנוכחי גם, אחרי שנים גרועות, פחות יכול ליצור בעיות בצד שמאל אלא לעלות מהספסל כמחליף. רפא מיר עומד בציפיות פחות או יותר, מה שקורה עם יוסף אן נסירי זו הזיה.

3. RubberSoul Member

אחרי הפגרה סביליה תתחזק גם באנסירי. היה כשיר העונה לשחק רק ב-8 משחקי ליגה ועד שחזר, הגיעה אליפות אפריקה. לפחות שם הוא בכושר כיבוש.

4. Ever Banega Member

יותר זמן לחשוב מצד אחד, מצד שני הרבה הרבה יותר קשה לשחק דריבל.
    אם היה אפשר להכניס אופציה לרכישה כמובן שזה עדיף אבל אם זה או השאלה או כלום זה מהלך טוב. אני מקווה שכן יתנו לו מקום קבע בהרכב, בעונה היחידה שנתנו לו את זה הוא היה טוב.

5. Raulito Madridista

ימים קשים עברו עליו לאחר השלכת החפצים מצד הקהל של בטיס, ועכשיו, יוהאן ז'ורדן שובר שתיקה אחרי שהאריך את חוזהו בסביליה עד 2027. "אתה אחד משלנו", היה השלט הגדול באולם בראמון סאנצ'ס פיחואן שם נערכה מסיבת העיתונאים.

"כמו שמונצ'י אמר, גם אני שותף לדעה שהחיבה והאהבה שקיבלתי כאן שווים יותר מתואר. זה יום מיוחד עבורי, אחד מהגדולים בקריירה שלי, החלום שלי היה להמשיך כאן". לאחר מכן דיבר על הדרבי: "עד עכשיו לא רציתי להתבטא ולא התחשק לי להגיד כלום. חשוב לי להבהיר! אני הייתי זה שהותקף שם! חבל שזה קורה במגרשי הכדורגל, צריך להראות לילדים מה לא לעשות ולחנך אותם. המשפחה שלי קיבלה איומים וזה לא צריך לקרות. זה היה שיעור לכולם". על המשך העונה: "אנחנו מתקרבים לשלב האחרון. אנחנו מצפים לליגה האירופית שהיא המפעל שלנו. אנחנו מקווים להמשיך לצמוח בליגה אך קודם כל המשחק נגד אוססונה".

מונצ'י אמר: "אתה אחד משלנו ויהיה לך קשה להשיג תואר גדול מזה. אני אוהב לומר את זה באיטלקית אפילו יותר. אתה אחד משלנו וזה לא מתבצע בזכות נשיקה לסמל, הצהרות או ציוצים. אלא עם הגישה והיכולת שלך. אתה מייצג את סביליה בגאווה, מסירות ואחריות, וגם העובדה ששתקת אחרי הדרבי אומר את זה". הנשיא חוסה קסטרו פרגן גם כן: "אם אנחנו צריכים להראות דוגמא של מי זה שחקן סבילי – זה אתה. אני נשאר עם המבט שלך לפני כל משחק ואחריו, איך שאתה חוגג את הניצחונות ואיך אתה מתוסכל בהפסדים".

6. Raulito Madridista

קצת על ויאריאל ביום שאחרי התיקו 1:1 נגד יובנטוס:

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/c67cd1358c5ebaf724e8b33c6c84fd30/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/02/22/16455678602193.Xxx

- דווקא דני פארחו היה זה שכבש את שער השיוויון, בכניסה הראשונה שלו לרחבה במשחק הזה, שער שני אגב במפעל היוקרתי ב-34 הופעות (אחרי בישול נהדר של קאפו). "הגיע לנו לנצח, היינו עדיפים ולכן אנחנו לא מרוצים, אבל השער המהיר הפך הכל לקשה". במארקה נכתב עליו 'הכובש המופתע', והוא מסביר: "קאפו ראה אותי מצוין, אני מאוד מרוצה מהשער ברמה האישית. גם אם אני בועט טוב לא האמנתי שאכבוש ככה".
    - במארקה נכתב על ויאריאל: "היא מתחילה להיות רצינית אחרי הפצצה שהטיל ולאחוביץ'" - עם השער המהיר שכבש אחרי 32 שניות בסך הכל. "זה נורמלי שבאירופה לוקחים את ויאריאל בחשבון".
    - מנגד, אונאי אמרי עם רקורד רע מאוד בשמינית גמר ליגת האלופות. שלוש הדחות - עם ולנסיה (נגד שאלקה ב-2011), עם פ.ס.ז' (נגד ברצלונה ב-2017 באותה רמונטדה ונגד ריאל ב-2018) וניצחון אחד בלבד בשבעה משחקי נוקאאוט, למול ארבעה הפסדים.
    - אמרי לאחר המשחק: "לא פחדנו, הפגנו בגרות, יכולנו להשוות כבר במחצית הראשונה. קשה לנטרל את ולאחוביץ' במאה אחוז, הוא עושה את ההבדל. ניסע לטורינו כדי לנצח". הוא מנתח כי דה שיליו שיחק בצד שמאל כדי לעצור את החיתוך של צ'וקווזה. על הפאול של ראביו: "זה היה יכול להיות יותר מצהוב, החלטה כזו יכולה להתקבל גם ב-VAR אך היה משחק הוגן ואני מקבל את מה שהוחלט".
    - ויאריאל כבר הדיחה קבוצה איטלקית בליגת האלופות כאשר בעונת 2005/06 סיימה ב-2:2 נגד אינטר בסאן סירו ובגומלין בספרד שמרה על שער נקי. אותה עונה הסתיימה בחצי הגמר נגד ארסנל..

7. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/5ba7344ae5cea246744d590738208e79/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/03/17/16474746758492.Xxx

"החלום של ויאריאל ממשיך" - עם ההעפלה לשלב רבע גמר ליגת האלופות אחרי 0:3 ענק על יובנטוס בטורינו, זה יהיה המשחק ה-25 ברציפות שלה באירופה יחד עם העונה שעברה אז זכתה בליגה האירופית. זו הפעם השלישית בה הצוללת מגיעה למעמד המכובד, הראשונה הסתיימה כמעט בגמר בעונת 2005/06 אחרי שהדיחה את אינטר אך לא הצליחה להתגבר על ארסנל, אותה אחת שהדיחה אותה בעונת 2010/11| כך חגג אונאי אמרי את השער השני של ויאריאל שקירב את קבוצתו משמעותית לשלב הבא - "טירוף טהור", נכתב| ה"טורפדו הצהוב", נכתב על ויאריאל, "באירופה היא ענקית!", והחלוץ ג'רארד מורנו שהיה מהספסל והיה הגיבור אמר: "נראה מי תקבל אותנו ברבע הגמר, אני בטוח שאף קבוצה לא רוצה את זה"| ארנואט דנג'ומה ההולנדי עשה היסטוריה כשהפך לשחקן הראשון של הצוללת אי פעם שכבש חמישה שערים במדי ליגת האלופות באותה עונה. על השיא הקודם אחראי חוסבה יורנטה עם ארבעה.

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2022/03/25/primera/1648234313_103898_1648234453_noticia_normal_recorte1.Xxx

דני סבאיוס חולם לחזור הביתה: "אני ובטיס זה סיפור אהבה. אהיה אסיר תודה לנצח על מה שעשו בשבילי. מאז שעזבתי אני מתגעגע. בטיס קבוצה שהייתי שמח לשחק בה אבל אני מרוכז בחודשיים החשובים האלה". הוא סיפר כי יגיע לאצטדיון לתמוך בבטיס בגמר גביע המלך. "אני לא אגיע עם חולצה של בטיס אלא יהיה סתם אוהד, כי אני צריך לכבד את ריאל מדריד, המועדון שלו. הזזתי שמים וארץ כדי לתכנן להגיע לשם עם המשפחה שלי והלוואי שבטיס תזכה בגביע". הקשר גם דיבר על החודשיים המכריעים שנותרו עם ריאל מדריד ומקווה להזדמנויות מהמאמן קרלו אנצ'לוטי. "למאמן יש אמון בי, עכשיו זה הזמן שהוא יכול להמר עליי, במיוחד בקטע האחרון של העונה כשמגיעים הרבה החשובים. נשארו משחקים ואני מקווה שיהיו לי דקות. בליגה אנחנו מסתדרים די טוב ובליגת האלופות נפגוש את צ'לסי שבשנה שעברה גרמה לקבוצה הרבה נזק. אבל נתמודד עם כל קבוצה בשיא הביטחון".

הוא יכול להיות שחקן ליגה מוביל בבטיס אבל כמובן שאלה לא אותם הסכומים. אין לו מה לחפש בריאל מדריד גם אם היה כשיר כל העונה - אנצ'לוטי בקושי היה משתמש בו, אולי על חשבון ה-300 דקות של איסקו בערך. בואו נראה אותו מגבה את דבריו במעשים.

9. Raulito Madridista

ויאריאל הדהימה את אירופה עם הניצחון 0:1 על באיירן מינכן אתמול במשחק הראשון ברבע גמר ליגת האלופות. וקצת על היום שאחרי:

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2022/04/06/champions/1649268133_422891_1649275424_miniatura_normal.Xxx

"אמרי מתחפש לשטן", נכתב במארקה. המאמן קטע לבווארים את רצף 25 משחקי החוץ בצ'מפיונס ללא הפסד - רצף שהוא עצמו החל כמאמן פ.ס.ז' שהביסה את הגרמנים 0:3 בתחילת 2017/18| "כמה מאמנים טובים יותר יש מאמרי?", נכתב בכותרת נוספת. "ויאריאל הייתה מעולה אך איפשרה לבאיירן להישאר בחיים בזכות התוצאה. זה היה יכול להיות ניצחון בהפרש שערורייתי"| ב-AS נכתב: "ויאריאל נתנה לבאיירן הענקית להסתלק בחיים. שער של דנג'ומה מעניק לצוללת יתרון למרות שג'רארד מורנו החמיץ שלושה מצבים קורצים. שער של קוקלאן בוטל". בציוני המשחק, חמישה זכו לשלושה כוכבים – ראול אלביול, פאו טורס, חואן פויט, לו סלסו, קאפו| אמרי: "אנחנו לא מתכוונים לעצור כאן, בכמה טוב שיחקנו נגד באיירן. נרצה לנצח גם בגומלין. זה חלק מהמשחק שגול נפסל בגלל אופסייד. 0:1 זה לא מספיק לי. באיירן פייבוריטית. מבחינתם להפסיד זה לא נורמלי. אנחנו יכולים להיות שמחים אבל זהירים. אני חושב שג'ובאני לו סלסלו שיחק נהדר וגם הצעירים שהיו צריכים לצבור ניסיון כדי לצמוח. אני שמח שהקהל נהנה"| לו סלסו שנבחר ל-MVP: "צריך לברך את הקבוצה על המאמץ. גם בדו קרב הקודם הימרו על יובנטוס כפייבוריטים, אבל הקבוצה שלנו רעבה וצנועה. התמודדנו מול אחת הקבוצות הטובות בעולם והיינו טובים יותר"| הסטטיסטיקה מספרת שוויאריאל לא הפסידה באף משחק בית בנוקאאוט בליגת האלופות - יש לה שני ניצחונות וחמש תוצאות תיקו. דנג'ומה ההולנדי הוא הכובש המצטיין בהיסטוריה של ויאריאל במפעל עם שישה כיבושים וכולם העונה.

10. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/46f27e30a2319b2b47e65b0a80d82df3/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/07/29/16590931726093.Xxx

מונצ'י, המנהל הספורטיבי של סביליה, מספר לאוהדים את הצד שלו לגבי מכירת ז'ול קונדה
    : "בקיץ הייתה לנו בעיה כלכלית משום שבשלוש השנים האחרונות מכרנו רק שחקן אחד בסכום גדול. המשחק ומתן היה מורכב. בתחילת הדרך היו יותר קבוצות שחיזרו, נותרנו עם צ'לסי וברצלונה. הגענו ביום חמישי להסכם בעל פה עם צ'לסי אבל היו כמה תהיות מצדה. הם יצרו איתנו קשר שוב, מאוחר מדי, אבל זו הייתה הצעה נמוכה ממה שרצינו. ואז הברצלונה הגישה סכום משמעותי, לא רק בגלל סכום המכירה החשובה ביותר בתולדות המועדון אלא גם בגלל הזמן – התזמון. תמיד ההצעות היו סביב ה-50 מיליון יורו, כבר שלוש שנים. אני לא חושב שאנחנו יריבה ישירה של ברצלונה. אנחנו מועדון תחרותי אבל לא שונה בהרבה מבטיס, מוויאריאל, ריאל סוסיאדד. סביליה ממשיכה לצמוח אבל יש לה מגבלות".

11. Raulito Madridista

https://scontent.ftlv21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296352443_4878707262230249_4936621037959558492_n.Xxx?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=mQKPpaq3AwcAX-C1VO8&_nc_ht=scontent.ftlv21-1.fna&oh=00_AT9THDe6msbMjYeygDxS6l5C13o4oTK6zj0ZR1LMR6uY4w&oe=62F4C45B

זו הייתה אחת השאלות המעניינות של הקיץ והיום היא נפתרה: הנה הוא מצא קבוצה! איסקו בסביליה! הקשר הספרדי שסיים חוזה אחרי תשע שנים בריאל מדריד - חתם רשמית בקבוצה האנדלוסית לשנתיים ומצטרף לקבוצה ימים ספורים לפני מחזור הפתיחה. הקשר המוכשר מתאחד עם מורו ורבו ז'ולן לופטגי, בקבוצה חזקה שתשחק בליגת האלופות ואחרי שנתיים חלשות - רוצה לחזור ליהנות מכדורגל. "הבומבה של חלון ההעברות", נכתב במארקה. זו התחנה הרביעית שלו בספרד אחרי ולנסיה, מלאגה וריאל מדריד. למונצ'י המנהל המקצועי היו חששות מסוימים בתחילת הקיץ בנוגע לחתימתו, אך מצב השוק והעובדה שאיסקו הגיע בחינם והוריד את תביעותיו הכספיות סייעו לסגירת העסקה. הוא רק בן 30 ובואו נראה כמה הוא רוצה להצליח. שיהיה בהצלחה!

12. Raulito Madridista

https://scontent.ftlv21-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/296871378_4883053055129003_6139761605030303547_n.Xxx?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=mMm8fDsSrpIAX8EXE-j&_nc_ht=scontent.ftlv21-1.fna&oh=00_AT9fBbZQq9Ot00xqafROYnDwXupxkdqfbOkaZsRN28dIEA&oe=62F6DA12

איסקו שוב מאושר אחרי החתימה והצגתו הרשמית כשחקנה החדש של סביליה
    ואין ספק שיש לנו עוד סיבה לעקוב אחרי האנדלוסים. כצפוי, הקשר קיבל את חולצה מספר 22 שכה מזוהה עמו: "אני נלהב מאוד ויודע לאן אני מגיע, היה קיץ קשה ומוזר. אני באמת רוצה להראות את רמת הכדורגל שלי ושמעולם לא איבדתי. אני מגיע לקבוצה שאני מכיר היטב וכך גם את המאמן ורוצה לעזור כמה שיותר. היו לי לא מעט הצעות, הכל מאחוריי, בחרתי לפי הפרויקט הספורטיבי. זה הקיץ הראשון בו היה לי יותר מדי חופש וזה היה מוזר אבל התאמנתי ושמרתי על כושר". הוא גם שלח מעין עקיצה לריאל מדריד אבל אנחנו נסלח לו: "אני מבין שיש ספקות, זה בסדר, כי בשנים האחרונות לא הצלחתי או שלא ממש נתנו לי לשחק כביכול. עכשיו תורי להפיג את הספקות האלה ולהוכיח לז'ולן לופטגי שהוא צדק. הפיחואן תמיד היה זכור כמגרש קשה מאוד כשחקן יריב ולא שרקו לי בוז שם, אולי מעט וזה היה נדיר. אני מקווה שהקהל יאהב אותי. המונדיאל הוא חלום אבל בשביל זה עליי לשחק היטב בסביליה".

13. Ever Banega Member

הוא יכול להיות חיזוק אדיר לנבחרת.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/ebff22cf10eeb6d5a52bc74d85b463d2/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/08/11/16602233156224.Xxx

בטח כבר קראתם: גונסאלו גדש עבר לוולבס בתמורה ל-30 מיליון יורו+חמישה מיליון יורו במשתנים. המאמן ג'נארו גאטוסו נכנע: "מאוד רצינו שהוא יישאר אבל קיבלנו הצעה שלא יכולנו לסרב לה". הפורטוגלי השתתף ביותר מ-70% מהשערים בעונה שעברה וזה כמעט בלתי אפשרי לשחזור. במארקה נכתב על האובדן של ולנסיה שמכרה את כל הנכסים היקרים שלה ולמעשה קשר הכנף הפורטוגלי שגם נרכש בסכום גבוה - היה האחרון. חוסה גאיה הקפטן וקרלוס סולר בחוזה עד 2023 בלבד והם יכולים לעזוב בחינם. פראן, רודריגו, קונדוגביה, הקפטן דני פארחו, קוקלאן, כל אלה נמכרו גם כן. "ולנסיה מביאה מחליפים בהשאלה מהקבוצות הגדולות מה שמסמל את ההתדרדרות".