קבוצה מפתיעה זוכה בגביע זה יפה, אבל למה אירופה?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Romario, ‏19/5/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליברמן זה באוף טופיק.
    אנא תחזרו לנושא של הדיון- האם צריך לתת מקום למחזיקת גביע על חשבון קבוצה נוספת מהצמרת?

2. דל-פיירו המלך Member

זה מעציב אותי שיש כזה דיון אפילו,אני מוכן להתערב ששנה שעברה שרמת גן זכתה,קבוצה הרבה פחות טובה מסכנין,לא היה כזה דיון!!
    כי לא היה אכפת לכם שהיא תייצג אותכם,אבל פתאום שערבים זוכים,אולי ניתן לבאר שבע לייצג אותנו,כאילו שהיא יותר טובה בכלל???

קבוצה כמו סכנין שגמרה את העונה,הגביע נותן לה הזדמנות לעשות משהו עם השנה,אתם חושבים שאם הגביע לא היה נותן אירופה,הקבוצות היו מתעמצות ככה?
    זה היה הופך לגביע הטוטו...

מעניין אותי מה היה קורה אם ביתר היתה זוכה,הרי יש לה פה הרבה אוהדים ולפי דעתי סכנין שיחקה השנה כדורגל הרבה יותר טוב ומגיע לה הרבה יותר מביתר להיות באירופה,הרי אם ביתר היתה זוכה,אף אחד לא היה חושב להחליף אותה...

תחשבו על זה...

3. MaDot Member

בעיקרון אתה צודק למחזיקת גביע מגיע מקום באירופה
    שזה סכנין אז לא מגיע

4. דל-פיירו המלך Member

אתה רואה,זה מפריע לי שבגלל שזה ערבים,זה לא טוב!

חבל שאנחנו מערבים את הפוליטיקה בספורט,כי בספורט צריך לאהוד את מי שטוב ואם זה סכנין אז בראבו להם...

30 אלף איש ששונאים אותך,חחח,זה שלושים אלף איש שבאו לחגוג ולהנות,אז יש כמה ששונאים אותנו בדיוק כמו שיש כמה מאיתנו ששונאים אותם,לא צריך להכליל,סך הכל יפה מאד שהם הביאו 30 אלף איש ובעזרתם המשחק הזה יזכר לנצח לטובה!!

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולכם צרי עין (חוץ מדל פיירו). לא ייגעו לכם בשערה מהגוף אז מה זה משנה? זה לא 30,000 ששונאים אותך אלא 30,000 שנהנים כמו שלא יהנו בחיים שלהם, תן להם.

6. MaDot Member

לכם אין סיפורים עם ערבים כמוני
    אתם יושבים בבית רגל על רגל שומעים סיפורים מהטלויזיה
    בואו תחיו איתם באותה עיר נראה איך תגיבו אז....!!!

7. אלי מתחן Member

נהנים לדפוק אותך.
    הם שונאים אותנו שלא תחשבו אחרת, החברי כנסת שלהם מעודדים לפיגועים, האנשים שלהם מסיעים מחבלים, האוהדים שלהם תוקפים נשים בהריון במשחקים.

הצעה לסכנינאים, תנסו לארגן במקום באופ"א את ההשתתפות בגביע אסיה לקבוצות, שם תפגשו את החברים שלכם.

הבהרה: אין לי שום דבר נגד ערבים, באמת שלא. ובמיוחד לא נגד דרוזים וערבים שמשרתים בצה"ל.

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

החברי כנסת שלהם חרא (ח"כים בכלל זה לא דבר חיובי כיום) ממש ממש ממש גדול, אבל זה לא קשור.
    ומאדוט, אני גר בחיפה אז אל תבלבל את השכל כי אני חושב שחיפה זו ה-דוגמא לאידאל שאפשר לקיים.
    שוב, זה לא הנושא, הנושא זה מה עדיף- מקום למחזיקת גביע או מקום 4?

9. MaDot Member

חיפה עיר גדולה זה אחרת
    עכו זה עיר שאחד חי בתוך השני
    אתה לא יודע מזה כמוני אז אתה אל תבלבל תמוח

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה דברים:
    א. דל פיירו, תתפלא, אבל היה כזה נושא על הפועל רמת גן שנה הבאה.
    הדיון שנה שעברה היה הרבה יותר חריף מהדיון הזה, והרוב הסכימו שעם יש אפשרות כזאת, אז הפועל רמת גן צריכה לוותר על הליכה למפעל לטובת הפינאליסטית של אז(הפועל באר שבע) או הקבוצה שזכתה במקום הרביעי אז(מכבי נתניה).

ב. צאו מהחלום, צאו ממה שהטלויזיה אמרו לכם, לא היו לסכניין מעל 20 אלף איש בגמר.
    יום אחרי הגמר פורסם באופן רשמי על ידי ההתאחדות, שרק 22 אלף כרטיסים נמכרו לגמר.
    כל השאר היו מקורבים להתאחדות/ חברים בהתאחדות, שחקני כדורגל ועסקנים, והרבה מאוד קבוצות של ילדים מרחבי הארץ שהוכנסו חינם(לפי מה שהבנתי כעשר אלף כאלה).
    נכון, לסכניין יש יותר אוהדים מהפועל רמת גן, והעובדה שהיא הביאה מעל עשר אלף אוהדים לחצי גמר מעיד שיש לה כמות אוהדים גדולה, אבל אל תגזימו לכמויות של עשרות אלפים.

ג. הדיון הזה לא צריך להיות.
    לפני מס' שנים, לא רק שמחזיקת הגביע הייתה הולכת לאירופה, היא הייתה הולכת לגביע המחזיקות, שהיה נחשב למפעל גדול יותר מאופ"א.
    היה את ליגת האלופות שהיה החשוב ביותר, ואחריו את גביע המחזיקות, ואופ"א היה המפעל השלישי בחשיבותו.
    עם קבוצה בישראל הייתה מסיימת במקום השני ולוקחת גביע, היא הייתה מעדיפה ללכת לאירופה דרך הגביע, לגביע המחזיקות, כי הוא היה יותר חשוב מאופ"א.
    כלומר אז לזוכה בגביע הייתה חשיבות יותר גדולה מהקבוצה שלקחה מקום שני או שלישי.
    למחזיקת הגביע מגיע להיות באירופה בלי כל ספק.
    אתם מדברים כביכול מכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל ת"א מגיעים כל שנה לרבע גמר באופ"א, ההישג של הפועל ת"א באופ"א היה חד פעמי.

ולסיום, נשאר לי לומר, שכאוהד הפועל באר שבע, אין לי ספק שלסכניין מגיע להיות באירופה יותר מהפועל באר שבע.
    הם זכו בגביע, סיימו עם תואר, וזה עדיף ומרשים עשרות מונים על זכייה במקום הרביעי, או אפילו זכייה במקום השני.

11. דל-פיירו המלך Member

א.יפה מאד שהיה כזה דיון,מראה על באמת רמה גבוהה בפורום...

ב.אתה צודק אבל זה לא משנה כל כך,הם הביאו הרבה מאד אוהדים,החגיגות היו יפות ושקטות מאד,שסברו את כל הסטיגמות על הערבים...
    וזה לא רק האוהדים,אמנם יהיה להם שונאים אבל גם אוהדי טיבה,נצרת ועזה(כלומר כל הערבים,אפילו בעולם,לא רק בארץ) יאהדו את סכנין,כי זה פעם ראשונה בהיסטוריה,אם היה כתב אל גזירה בגמר הגביע,תחשוב מה יקרה אם סכנין שבטח לא תהיה מדורגת,תקבל את פארמה או כל קבוצה גדולה אחרת שמשתתפת באופא,קצת יותר גדול והיסטורי מהזכייה של רמת גן...

ג.צודק לחלוטין,בכל מילה!!

12. Romario Member

אוקיי, לא הייתי פה די הרבה זמן, אז לא ממש ראיתי איך הדיון הזה התגלגל. זה זמן לעשות קצת סדר בבלאגן ולהבהיר כמה דברים.

את הדיון הזה הייתי פותח בכל מקרה, גם אם הפועל חיפה הייתה זוכה בגביע. אין פה שום קשר לפוליטיקה או לדברים שקשורים בנושא. מטרת הדיון הזה הייתה בעיקר לדעת מה אתם חושבים על זה שקבוצה יכולה לנצח בסך הכל 3-4 משחקים רצופים ובגלל זה להיות באירופה, ולייצג את המדינה. אפילו אם כל העונה היא הייתה על הפנים.

נשמה צהובה - אני לא אומר שמכבי חיפה או מכבי ת"א לא יעשו בושות לישראל. הרי כולנו יודעים שכל הכדורגל הישראלי הוא בושה אחת גדולה. אז אין הרבה למה לצפות. אבל תסכימי איתי שיש למכבי חיפה ולמכבי ת"א הרבה יותר סיכויים לייצג את המדינה בכבוד מאשר סכנין?

רובכם כאן סטיתם מהנושא של הדיון, והפכתם אותו לדיון פוליטי. זאת לא הייתה המטרה. אני דיברתי על זה שלדעתי לקבוצות כמו הפועל ב"ש שהיו לאורך כל העונה הרבה יותר טובות מסכנין, ראויות יותר ממנה להיות באירופה.
    אני לא אמרתי שלסכנין לא מגיע להיות באירופה. לפי השיטה כרגע, סכנין זכתה בגביע, היא באירופה, ואני מכבד את זה. שאלתי הייתה האם לדעתכם כדאי לשנות את השיטה הזאת?

13. דל-פיירו המלך Member

והתשובה שלנו באופן מוחלט לא!! והרוב בכלל לא היה קשור לפוליטיקה!!
    זה מוריד את המתח בגביע אם אין את הפרס הגדול הזה,ולדעתי וגם משה אוחיון אמר והוא עוד אוהד באר שבע,באר שבע לא הייתה בהרבה יותר טובה מסכנין לאורך העונה,הפערים בליגה הזאתי קטנים מאד,וחוץ מזה זאת איכות אחרת של משחק לקחת גביע וליגה,ליגה דורשת יציבות לאורך השנה ובזה כפי הנראה באר שבע עדיפה מסכנין אך גביע דורש לשחק כל משחק הכי טוב שאפשר בלי לחשוב על המשחק הבא,בזה סכנין לקחה,וזאתי גם השיטה של אופא,לכן מן הראוי שסכנין ראויה לשחק באירופה יותר מבאר שבע,נתניה,נצרת וכל שאר הקבוצות...

14. MaDot Member

תן לתקן אותך גביע אופ"א היה שני בחשיבותו והמחזיקות שלישי..

ולסכנין כזוכת גביע המדינה באמת מגיע אירופה
    לסכנין כקבוצה ערבית לא מגיע ליצג את מדינת היהודים
    זאת ההרגשה שלי... אבל אני לא קובע....

15. אלי מתחן Member

מאדוט מה יותר טוב? לסיים חמישי בליגה הספרדית או לקחת את הגביע?
    אז ברור שהמחזיקות היה השני בחשיבותו.
    חבל שמעלימים את הגביעים האלה, אולי היה צריך להפוך אותו לטורניר שגם מחזיקות גביע שלקחו אליפות יכולות להשתתף בו, משהו בשנים שאין מונדיאל או יורו.