קאלצ'יו איטליה - לא אטרקטיבי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י פרנקו בארזי, ‏12/2/08.

1. David Seaman Member

חשבתם שהסיבה היא, אולי, שהכדורגל מאוד מאוד משעמם?
    ואני מתכוון בכללי, יש קבוצות שאני נהנה לראות אותן, כמו רומא, פיורטינה, מילאן, אבל הרבה פעמים אני רוצה לראות משחק מאיטליה, ולא מצליח. זה פשוט בלתי ניתן להשוואה לכדורגל בפרמייר-ליג לדוגמא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/2/08
  2. אחד_מנתניה Member

באותו מטבע אני יכול להגיד שהמשחקים מהפרמיירליג משעממים, אבל זה כבר עניין של טעם.

3. David Seaman Member

צודק, זה טעם, למרות שלא ברור לי איך אפשר להנות יותר מסמפדוריה-סיינה מאשר אסטון וילה-אברטון.

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסטון וילה-אברטון באנגליה שווה ערך מבחינת מיקום לכל מפגש (תצליב איך שבא לך) בין פיורנטינה, מילאן ואודינזה - אז מה קשור עכשיו סיינה?
    הכדורגל האיטלקי לא משעמם... הוא משעמם אותך כי זאת ההגדרה שלך לגביו שיש לך בראש. אני לא מאשים אותך או משהו... כששוטפים לך את המוח עם סטיגמות, אתה תראה את מה שהתת מודע שלך רוצה להראות לך. בגלל זה אני עושה עניין מכל פעם שאבי מלר (או כל שדר אחר) פולט בטעות פרט לא נכון על הקהל ודברים בסגנון, כי כל מילה שלילית שנאמרת בטלוויזיה נכנסת לנייטרלים מביניכם לראש. הכל עניין של מיתוג.

5. פרנקו בארזי Member

מילא אם רצית לעשות השוואה מעותת כזאת היית בוחר בפארמה נגד קליארי לדוגמה, אבל טוב שלא בחרת את אחד המשחקים היותר טובים בתור דוגמה...
    אתמול בארסנל - בלקבורן כמעט נרדמתי.

בדיוק - ג'רארד, רונאלדו, רוביניו, מסי, ג'ו קול, דרוגבה, אדבאיור.
    כוכבים.
    מה שאתם אומרים בעצם זה שהפופוליזם עושה את שלו, ואנחנו בעצם מין אנטי-מיינסטרים?
    קשה לי לקבל את זה. לא נראה לי שאוהדי הכדורגל פה אוהבים את הכדורגל האנגלי רק כי אמרו להם שהם אוהבים אותו. נראה לי טיפה זלזול באינטילגנציה...

6. C.F.C Member

חלק מאי הפופולריות של הקאלצ'יו בהשוואה לפריימרליג וללה ליגה זה מאבקי האליפות, בשנתיים האחרונות אינטר שולטת כמעט ללא עוררין וגם באליפויות שנפסלו של יובה לא היה קרב גדול מדי. לעומת זאת באנגליה בשנה שעברה היה קרב של עונה שלמה בין היונייטד לצ'לסי, והשנה הקרב על האליפות צמוד מתמיד. גם פרשת השחיתות הבריחה הרבה צופים מאיטליה. ובאופן כללי הליגה האיטלקית נמצאת בנסיגה בעוד שאנגליה וספרד נמצאות בתנופה.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגל איטלקי הינו כדורגל של מחשבה (מילה שאינה בעלת קונוטציה שלילית כמו טקטיקה). אנשים פשוט לא אוהבים לחשוב, במיוחד לא בכדורגל שמהווה בשבילם את הבריחה מהמציאות ולכן מעדיפים כדורגל אחר, כדורגל של פדאלדות, ביסיקלטות, כדורגל של זוהר ופופ.

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מסכים, למעט העונה שעברה, באיטליה תמיד הייתה התחרות על האליפות לא פחות מספרד ואנגליה, צ'לסי וברצלונה לקחו את אליפויות 2004/05 ו2005/06 ללא כל בעייה, ואפשר גם להוסיף את האליפות של ארסל ב2003/04.

9. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה גם שדיבור על נסיגה בהווה לא כל-כך הגיונית. הליגה הייתה בשיא השפל שלה בעונה שעברה ומשם אפשר רק לעלות, זה גם מה שקורה בפועל. מהשפל של שנה שעברה הליגה רק מתחזקת ונהפכת לצמודה יותר וחזקה יותר.
    התחום היחידי שלוקה בטווח הארוך הוא תחום האיצטדיונים והקהל. מה שמשמח זה הדיווח שאומר שה-FIGC בוחנים את המצב באוקראינה ופולין ושגורמים בהתאחדות טענו אפילו שבגלל חומרת המצב באיטליה, יש כבר תוכניות לעבוד על תחום האיצטדיונים בכל מקרה, גם אם המזרח-אירופאיות ישארו המארחות.

10. 亚历山大帕托 Member

כדורגל אנגלי יכול להיות משעמם באותה מידה. הקליפה של הליגה האנגלית היא זאת שגורמת לו להיראות כאילו אטרקטיבי - האצטדיונים היפים, איכות שידור מעולה, הקהל שממלא את האצטדיון ורועש. אבל על המגרש יש אותה רמה פחות או יותר, עם מאפיינים משלה המתאימים לאופי תרבות הכדורגל המקומית. אבל זה לא משנה, הכדורגל האיטלקי תמיד יתעלה על האנגלי, ולא צריך את הקליפה הזאת, ולא צריך את כל הכסף הגדול שמסתובב בפרמייר ליג.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאטו לא קרע זוג נעלים, איך אפשר לקרוא לו כוכב?

הליגה האיטלקית היא בעדיפות רביעית בערוץ הספורט, לא לפני הליגה האנגלית, גרמנית וספרדית. כשאין שידורים, אין קהל. כמו שאמרת, הכול עובר במשפחה. אני התחלתי לאהוד כדורגל איטלקי בגלל המשפחה שלי, שגם הם אוהדי כדורגל איטלקי. בלעדיהם אני גם הייתי נמשך לכדורגל אנגלי או ספרדי כי פשוט לא היה לי את האפשרות לכדורגל איטלקי. היום יש אינטרנט שאפשר לצפות במשחקים ויש אנשים שיש להם לווין אבל לרוב אין וזה פוגע.

עוד משהו שמוסיף זה כמו שאמר ביאנקונרי, האלימות גם כן לא מוסיפה לכל הסלט הזה. התקשורת לא נמשכת לליגה האיטלקית, חד וחלק. עד שזה לא יקרה אין מה לעשות, פשוט ככה. אני בטוח שבתקופת טל בנין בברשיה לדוגמא היה הרבה יותר שידורים מאיטליה.

12. פרנקו בארזי Member

פאטו קיבל כל כך הרבה כתבות והיה באז גדול מסביבו גם בתקשורת בארץ עוד לפני בכלל שהוא שיחק דקה במדי מילאן
    אין ספק שהוא מושך צופים...
    העדפות אישיות זה בסדר - אני למשל מעדיף כדורגל איטלקי מאשר אנגלי. זה לגיטימי, גם לגיטימי שאנשים יעדיפו כדורגל אנגלי מאשר איטלקי. מה שאני לא מבין זה את הסלידה העזה מהכדורגל האיטלקי והסטיגמה שלה.
    בגלל שערוץ הספורט לא משדר זאת סיבה לומר כל פעם "איזה כדורגל מסריח, חרא ליגה!"?

13. 亚历山大帕托 Member

ערוץ הספורט גם לא משדר ליגה אנגלית, מה זה קשור? אם היו להם זכויות, הם היו משדרים איטלקית. די כבר עם זה.

14. פרנקו בארזי Member

התכוונתי לכתוב ערוצי הספורט
    כשאני אומר ערוץ הספורט תתייחס אל זה כערוצי הספורט.
    למה להתפס לקטנות?

15. 亚历山大帕托 Member

אז על מה מדברים? ערוצי הספורט כן משדרים כדורגל איטלקי. לפעמים יש העדפה לליגות אחרות, יותר פופולריות. אם היו משדרים משחק מהאיטלקית על חשבון אנגלית, היו אותן תלונות מצד האנגלופילים.