קאלצ'ו כל(כ)לי:: ניתוחים, סטטיסטיקות ושאר שטויות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏3/7/10.

1. Sebastian Giovinco Member

פשוט לא להאמין לחוק הזה, אני מנסה להבין איך זה תורם ואני פשוט לא מצליח... כאילו שאם קבוצה X תרכוש שחקן צרפתי במקום שחקן דרום אמריקאי זה יקדם את הכדורגל. מה זה משנה אם לצרפתי יש את הדרכון האירופאי כשלמעשה הוא אותו "זר" כמו שאר "הזרים" ללא דרכון ה EU...

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם עושים מה שהם יכולים. להגביל "אירופאים" איחוד האירופי אוסר עליהם.

3. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

לאחר שחשבתי לעומק על הגבלת הזרים לאחד בלבד החל מהעונה הבאה הגעתי למסקנה כמו כולם פה שהוא רק יחמיר את מצב הליגה והנבחרת בעיקר. אם יצטרף לקבוצה מסוימת לדוגמה צרפתי/ספרדי במקום ברזילאי איך הוא אמור להשפיע על הנבחרת. למה שהאיטלקיות לא ימשיכו לגלות עוד פאטו אחד או שפאסטורה הבא לא יבוא לאיטליה בגלל שלסרבי יש יותר זכויות ממנו. החוק הזה שהוא יותר איסור רק יחזק את הליגות האחרות שיתחזקו עם שחקנים אלו במקום האיטלקיות. ההחלטה הזאת לא יכולה לפגוע בדור הבא של האיטלקים, אם השחקן מספיק טוב ומראה פוטנציאל אין סיבה שלא יתנו לו הזדמנות בדיוק כמו שג'נואה נתנה שיחקה עם בוקטי, בארי עם בונוצ'י וראנוקיה, סמפדוריה עם פולי, פיורנטינה עם דה סילבסטרי, אינטר עם באלוטלי, פאלרמו עם סיריגו והרשימה עוד ארוכה, כך אין סיבה שלא יתנו לאיטלקים הצעירים ששווים משהו להוכיח את עצמם.

אני הייתי חושב על רעיון אחר למרות שלא נראה לי שהוא בר ביצוע בגלל האיחוד האירופי- לבטל את הגבלת הזרים לאחד ולחייב קבוצות להרכיב סגל/ הרכב (כולל מושאלים) עם 3/4 איטלקים מינימום. אני לא מתכוון לחוק שרצו לחוקק של ה 6+5 כי הוא מוגזם.

אני לא יכול לקבוע להתאחדות מה לעשות, אך אני מקווה שהם יתקפלו לאחר לחץ עתידי של ראשי הקבוצות והנהלת הליגה והעיקר שתהיה לאיטלקיות עונה טובה ושנחזור למקום השלישי בדירוג הליגות.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרט לאינטר כל קבוצות הליגה עולות עם 4 איטלקים בהרכב. רובן עולות עם יותר וכפי שכבר בדקתי לא פעם יש בממוצע כ-7 איטלקים בהרכבי קבוצות הסריה A. הזרים לא היו הבעיה של הנבחרת, ליפי היה הבעיה של הנבחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/10
  5. cazzo Il Capocuoco

עוד מעט גם אני אצעק אירופצנטריות!!!

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי אם לא הגאזטה דלו ספורט יצא היום עם תחקיר שמעניק עוד מידע לגבי הסכם השידורים החדש. איזה סוג של מידע? הסוג שהכי כיף לקרוא - בלי חארטות ובלי סיבוכים: כמה בערך מקבלת כל קבוצה.

צ'זנה, עקב היותה חלשה בכל הקטגוריות שלפיהן החלוקה מתבצעת (גודל שוק, רייטינג בטלוויזיה והצלחות בעבר), תקבל סכום נמוך מאוד של 17-19 מיליון יורו מזכויות שידור. ההפרש תהומי לעומת המרוויחה הכי גדולה, יובנטוס, שתכניס סכום עצום של כ-90 מיליון (ככל הנראה הסכום הגבוה בעולם הכדורגל אחרי ריאל וברצלונה). ההכנסות של מילאן ואינטר יהיו גבוהות מ-80 מיליון, אבל פחותות מההכנסות של יובנטוס. רומא צפויה להכניס בין 58 ל-62 מיליון יורו, ונאפולי קצת פחות עם כ-55 מיליון. פיורנטינה תעשה קופה של 43 מיליון, כשנאמר שלאציו תכניס מעט יותר ממנה, ללא מספר מדויק. תשערו לבד - כנראה בסביבות ה-45, אולי קצת יותר. סמפדוריה היא אולי הקבוצה שתעשה את הקפיצה המשמעותית ביותר לעומת העונה שעברה, והיא תכניס העונה כ-40 מיליון, זאת לעומת ה-22 מיליון שהרוויחה בעונה שהסתיימה לפני חודשיים. קליארי, פאלרמו, אודינזה ופאלרמו - כולן מקבלות סכומים שנעים בין 30 ל-35 מיליון יורו. 27-29 מיליון יתווספו לקופות של קבוצות מהסוג של בארי וקטאניה.

הכסף אמור להיות מועבר לקבוצות לאורך העונה במספר תשלומים. מילאן, סמפדוריה ועוד קבוצה שאני לא זוכר מי היא בדיוק, עשו איזה קומבינה עם הבנק של סיינה, שלפיה הן תקבלנה את הסכום מהבנק כבר עכשיו, ויחזירו אותו בסיום העונה. סוג של הלוואה שתהיה ללא ריבית (או ריבית קרובה לאפסית).

חשוב להבהיר שמדובר בהכנסות מזכויות שידור של הליגה בלבד. קבוצות שמשתתפות במפעלים האירופיים יכולות להעלות את הסכום בכמה עשרות מיליונים במקרה הטוב (20-30 במקרה של זכייה בליגת האלופות למשל).

8. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://images.forbes.com/media/assets/forbes_home_logo.Xxx

שתי קבוצות כדורגל איטלקיות נכללו ברשימת 50 מועדוני הספורט בעלי הערך הגדולים בעולם, להפתעת רבים אלופת אירופה אינטר היא לא אחת מהן, מילאן נמצאת במקום ה-43 עם שווי של -800 מיליון דולר והכנסות של 276 מיליון דולר.

יובנטוס מאחוריה במקום ה-47. עם שווי של 656 מיליון דולר והכנסות של 285 מיליון דולר.

שתי קבוצות ספרדיות וארבע אנגליות נמצאות ברשימה שכוללת בעיקר קבוצות בייסבול ופוטבול אמריקאיות. בנוסף ישנה נציגות שלישית לאיטליה אבל בתחום הספורט המוטורי. פרארי במקום ה-16 עם שווי של 1.5 מיליארד דולר והכנסות של 308 מיליון דולר.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/10
  9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כל החלוקה הנוקשה כאן בפורום, זה המקום היחיד שהצלחתי למצוא למאמר הזה: http://www.sportmediaset.mediaset.it/merca...colo38782.shtml

הסריה A מעליבה את האיטלקים

אם יואב יסכים לתרגם, מה טוב, אבל בעיקרון כתוב שם שהקבוצות מעין עושות דווקא להתאחדות והולכות רק על שחקנים זרים הקיץ. בעוד שעל שחקנים לא פחות טובים כמו גווארנטה וצ'יגאריני אף אחד לא היה מוכן להילחם. ויש עוד רשימה של שחקנים נהדרים שקבוצות הצמרת אפילו לא חושבות בכיוונם ומעדיפים זרים לבמקום (קאנדרבה הוא רק דוגמה אחת לכך).

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/10
  10. cazzo Il Capocuoco

בפסקה הראשונה רשום דבר מאוד ברור, עוד קצת פחות מחודש לסיום שוק ההעברות ו32 זרים חדשים הצטרפו לסריה אה, בתחילת ספטמבר של 2009 הגיעו לאיטליה 31 זרים. בקיצור, הקבוצות אומרות, "עדיף זר היום, מאשר איטלקי מחר". המונדיאל הכי גרוע של איטליה בכל הזמנים לא שינה הרבה, בטח שלא הכשלונות של הנבחרות הצעירות. הכתב שאחראי על הכמה פסקות האלו אומר כי בנוסף לשחקנים הטובים אבל ה"לא פנומנלים במיוחד", כמו ולוזו, סוקוליני (סליחה אם פגעתי במישהו), גארידו, פאלטה, מוניוס, ועוד קרסיץ', מאסצ'ראנו והרננש שאמורים להגיע. הוא מחשיב את קוטצ'יניו של אינטר לפוטנציאל גדול. הקבוצות הגדולות לא רוצות איטלקים, לא צ'יגאריני, לא גווארנטה, קאנדרבה לא שיכנע את ראשי יובנטוס, ואף אחד לא לקח את פולי. גאלופה, ביאנג'נטי, פאלאדינו, מאניני,גוברטי, מסטו, בוקטי, מאנטובאני, פוג'ה, אסטורי, מאטרי כולם נשארים בקבוצות הבטן שלהם. הוא מאשים את האחראים שלא נותנים להם במה במפעלים הבינלאומים. אחר מגיע הציטוט המפורסם של ג'ובינקו.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה בולבולון. אגב, איך הלך עם הפסיכומטרי?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא נראה לי שהמועדונים "עושים דווקא", מדובר בעסקים שרוצים להצליח ושיקולי לאום השחקן מעניינים אותם רק בעניין פורמאלי של הגבלות וכו'. כמו המאמנים שמחליטים לא לשתף איטלקים, אני לא חושב שההחטה היא לא לשתף שחקן איטלקי כי הוא איטלקי, אלא כי הם מעדיפים את השחקן השני מסיבות מקצועיות או אחרות אבל לא לאום.

לפגוע? העובדה ששמו את שמו של הילד בין השחקנים הטובים שהגיעו גורמת לי לגאווה, למרות שמצד שני גם מוניוס ברשימה...

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאין למועדונים שום עניין בלעשות דווקא להתאחדות (לכן גם כתבתי "מעין"), אבל כאשר נתונים אלה מגיעים בדיוק בקיץ הכי נורא מבחינת הכדורגל הלאומי, בדיוק אחרי שכל מי שקשור להתאחדות הכדורגל האיטלקי דיבר על מקום לשחקנים מקומיים, הזדמנות לשחקנים הצעירים של איטליה, התנהלות כזו זה כמו להכעיס, אשלית דווקא אם תרצה.

בכל אופן, מזל שיש את אינטר כדי להשקיע באיטלקים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx. לפחות על פי ה'קוריירה דלו ספורט' ראשי אינטר סירבו ללכת על קאוט כבקשתו של בניטז והחליטו לסגור עם ג'וזפה סקולי. לפי הקוריירה הכל כבר סגור. אבל זו הקוריירה, אז נחכה ונראה.

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע. חלק מזה נכון, אבל זאת מסוג הכתבות שמביאות רק חצי מהאמת על מנת להאדיר את הנקודה שהם מנסים להעביר. יובנטוס לא החתימה את פפה? היא לא הלכה על מוטה הצעיר? מדברים על ג'ובינקו, אבל מי שבעצם מחליף אותו ביובנטוס הוא צעיר אחר, לאנצפמה, שהוא במקרה... איטלקי! ומה עם פיורנטינה שרכשה למרכז השדה את ד'אגוסטינו? מה עם פאלרמו שבמקום קבאני החתימה את מקארונה? מה עם רומא שמנעה מרוזי הצעיר להתבזבז בסרייה B?

אני גם לא מבין מה פשר האיזכורים לשחקנים כמו פולי וביאג'נטי. כל מקרה לגופו. הרי מה ההבדל אם ביאג'נטי משחק בקטאניה או ג'נואה? פולי יעלה לפחות 15 מיליון יורו - מי אמורה לשלם את זה? מי פרט לאינטר (שיש לה בתפקיד הזה מטרה שמגיעה עם המאמן החדש) מחפשת בכלל שחקן לתפקיד הזה ויש לה את האמצעים לרכוש שחקן בסכום כזה? בורדיסו ג'וניור למשל - האם עדיף שאנדראולי יאייש את עמדת הבלם הרביעי ויזכה ל-5 הופעות במהלך העונה, או שעדיף לשלוח לשם ילד ארגנטיני ולתת לאנדראולי לצבור ניסיון רב בקבוצת תחתית (כלומר ישחק מול אותם חלוצים שמולם היה משחק לו היה "פותח" ברומא)?

אני מעדיף את המצב הנוכחי שבו יש איזון ברוב הקבוצות. הרבה איטלקים איכותיים נשארים בקבוצות הבטן והתחתית, מה שמשפר את האיכות של הקבוצות הנ"ל. בנוסף לכך מגיעים לכל קבוצה כמה שחקנים זרים ברמה גבוהה למדי שמשלימים את האיטלקים כמו שצריך. האם עדיף שכל האיטלקים הטובים ילכו לקבוצות העל? זה אולי נחמד לנבחרת, אבל זה יהרוג את הליגה.

יש פה ניסיון למצוא שעיר לעזאזל. להאשים משהו או מישהו בכישלון במונדיאל. האם אחוזי הזרים ב-2006 היו עד כדי כך נמוכים לעומת היום? האם אז צעירים איטלקיים קיבלו הזדמנויות בלתי פוסקות בכל המועדונים הגדולים? האם הנבחרת הרוויחה מזה שיובנטוס העניקה הזדמנות במרכז הקישור לבלאזי הבינוני? האם הליגה הרוויחה מכך שבלאזי אייש את העמדה הזאת במקומו של ויירה למשל? בשני המקרים התשובה היא לא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/10
  15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש כמובן גם את הדרמטיות עם "הכישלונות בנבחרת הצעירות!". כמובן שישר התקשורת קופצת על הכישלון באנדר 19. אבל מה לעשות שזה טורניר שנתי ושאי אפשר בכל שנה לזכות או להעפיל לגמר. הרי רק לפני שנה הנבחרת נתנה הופעה נהדרת באליפות העולם עד גיל 20. מה קרה לילדים האלה? המטוס שחזר ממצרים התרסק וכולם מתו? הילדים ילידי 89 תותחים, הילדים ילידי 91 לא משהו. מי ישמע איזה אסון. מישהו זוכר בכלל שבאליפות אירופה עד גיל 21 בשנה שעברה הפסדנו 1-0 בחצי גמר לגרמניה, אחרי שישבנו עליהם כל המשחק ונוייר נבחר למצטיין? אותה גרמניה שמשהו כמו חצי מההרכב שלה כיכב לפני חודש במונדיאל? כל האוזיל והבואטנג והנוייר והקדירה שלהם - הילדים שלנו עשו להם בית ספר רק לפני שנה. אז למה הדרמטיות?