צרפת: בורדו אלופה בפעם השישית!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏18/7/08.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

כל עוד אנצ'לוטי במילאן עדיף לגורקוף לחפש מקום חדש להוכיח את עצמו, לא נותר אלא להתבאס. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ואני לא אתחיל לדבר על לוריס.

2. תומר22 Member

ביום שבת הליגה מתחילה ובימים אלה עושות הקבוצות ניסיון אחרון להשלים את הסגלים (למרות שחלון ההעברות פתוח עד ה-31 באוגוסט ובעיקרון יש עוד זמן):

* האלופה ליון סיימה עם מסע הרכש העיקרי לעונה זו, אבל עדיין מחכים שם לאיזה מגן שמאלי בכיר שיסכים להיות בעדיפות שנייה ולחכות על הספסל. אופציית סילבן ארמן ירדה מהפרק כי המגן של פ.ס.ז' רוצה לשחק ולא מוכן להיות הגיבוי של פאביו גרוסו, וכרגע כלל לא ברור אם קלוד פואל יצליח למצוא מישהו שיענה על הדרישות.

* פ.ס.ז' ופנרבחצ'ה קרובות לסיכום על המעבר של מתיאה קזמן לצרפת. בפ.ס.ז' מקווים שהוא יוצג כבר באחד משני המחזורים הראשונים.

* מארסיי תיפרד ככל הנראה מהקמרוני מודסט אמבאמי, ובמקומו רוצה אריק גרטס לראות את סרגיי סמאק, קשר נבחרת רוסיה שכבר עשה קדנציה לא כל כך מוצלחת בצרפת, בפ.ס.ז'.

* סט.אטיין, שעשתה עבודה יפה בפגרה ומוצבת כאחת הטוענות לכתר במיוחד עם הצירוף האחרון של סילבן מונסרו, הגיעה לסיכום עם קווין מיראלס מליל. החלוץ הבלגי כבר הודיע שהוא "מאה אחוז ירוק", אבל אין עדיין סיכום בין הקבוצות. קיימת אפשרות שליל (השאילה בינתיים גם את סולימן יולה לקבוצה טורקית ונשארה כמעט ללא חלוצים) תבקש בתמורה את החלוץ הברזילאי אילן, שהפך לשחקן ספסל בסט.אטיין.

* בסושו עדיין לא יודעים מה יהיה עתידו של החלוץ מבלוט ארדינג, שמחזיק בהצעות מפ.ס.וו איינדהובן וגלאטסראיי. הצ'כי וצ'לאב סברקוס מועמד להגיע במידה וארדינג לא ימשיך.

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/08
  3. Jack Wilshere Member

לוריק קאנה אמר ל-La Provence:

"
    Unfortunately, despite all the good results, we haven't been able to win anything. I'm going into my fourth year, I'm captain, so there's a certain recognition. I identify myself with this club that I loved when I was kid. That doesn't necessarily mean that I'm going to stay here for the rest of my career.
    "

האם קאנה בדרך החוצה ממארסיי? הלוואי והוא יגיע אלינו!

4. hai1 Member

מארסיי ובורדו צריכות להאבק יחד עם ליון על האליפות
    אבל מארסיי מכרה וקנתה המון שחקנים ועשתה הרבה שינויים בסגל וגם חיסרונו של נאסרי לדעתי יורגש.
    מארסיי לא יודע אם התחזקה או התחלשה מה שאני יודע שהם עשו שינויים גדולים ויקח להם זמן עד שהקבוצה תתחברו זה יכול לעלות להם בנקודות יקרות לכן אני יותר בונה על המאבק של בורדו עם ליון.
    לדעתי עם מכירת בן ארפה וקופה ליון נחלשה במעט. ליון העונה תיקח אולי אליפות אבל זה לא יהיה בהליכה כמו בשנים האחרונות.
    הייתי שמח אם בורדו או מארסיי יקחו את האליפות במיוחד מארסיי שאני מאוד מסמפט אותם.

5. cazzo Il Capocuoco

עובד זר מקוסובו?

6. S.Eto'o Member

ראיתי רק אתמול את משחק אלוף האלופים אז בגלל זה אני יגיב עליו רק עכשיו.

בסה"כ היה משחק די משעמם בשבאן דלמאס,2 הקבוצות שיחקו זהיר מאוד(בעיקר ליון) והמשחק היה ברובו משעמם.בורדו הייתה יותר טובה מליון בעיקר במחצית הראשונה,הגיעה ליותר מצבים והחזיקה בכדור יותר מליון אם אני לא טועה.גורקוף דווקא לא הרשים אותי כ"כ,היה די אנמי לפי דעתי וטולאלן שעשה עבודה נהדרת במרכז השדה סגר אותו בצורה טובה,אני דווקא התרשמתי מגופראן שעשה כמה דברים יפים באגף ימין,אבל איש המשחק שלי הוא צ'אמאק,הוא פשוט עשה בית ספר לבודמר וכריס מספר פעמים וגם היה ראשון לכל כדור שנשלח אליו והגיע לפני כריס ובודמר.ליון שיחקה לא טוב והייתה אנמית מאוד בחלק ההתקפי,למעט מבצעים אישים של בנזמה היא לא עשתה כמעט כלום בחלק ההתקפי,ההגנה גם לא שיחקה כ"כ טוב כריס נראה איטי מדי וכבד מה שלא רואים בד"כ מהבלם היציב הזה ועל בודמר כבלם כל מילה נוספת מיותרת,זאת פשוט לא העמדה שלו.

7. תומר22 Member

קודם כל, השם הוא סאנה (למרות ההיגיון מבחינת האנגלית ומה ששגיא כהן סיפר בשידור של מארסיי-ליברפול בעונה שעברה). דבר שני, קשה לי להאמין שיתנו לו לעזוב את מארסיי, לפחות בשנתיים הקרובות. הם יעדיפו לראות את סיסה, ניאנג או כל אחד אחר הולך, ורק להשאיר את לוריק סאנה בקבוצה. ואני מדבר גם על ההנהלה וגם על האוהדים. זה לא דבר של מה בכך ששחקן רכש (שהגיע מהיריבה המרה פ.ס.ז'!) הופך לקפטן ולאהוב הקהל תוך פחות משנתיים.

בינתיים בליגה, שלושה ימים לשריקת הפתיחה של העונה:

* ראן צירפה שני שחקנים מלאנס: המגן לוסיין אוביי והקשר קאדר מנגאן. בנוסף אליהם, בקבוצה עושים מאמצים להחתים את הבלם ג'ון בויה, שהומלץ למועדון ע"י ג'ון מנסה אבל קבוצתו כבר סיכמה למעשה את העברתו להפועל פתח תקווה. שני שחקנים שעשויים לעזוב בימים הקרובים אם לא יקצצו בשכרם הם הוותיקים, סילבן וילטורד וברונו שיירו.

* מיקאל קרטיין, המגן הימני של נאנסי, החליט לבסוף להישאר בקבוצה למרות שכבר היה על סף חתימה בבטיס והיה מבוקש בפרמיירליג. המצב יוצר עומס של שלושה שחקנים על עמדת המגן הימני בניס, מכיוון שהקבוצה צירפה בפגרה את ז'אן קאלבה ואת הלדר מתוך הבנה שהעזיבה של קרטיין היא בלתי נמנעת.

* כריסטיאן וילהלמסון, הקשר השבדי של נאנט שלא הצליח לחדש את הקשר עם דפורטיבו לה קורוניה (שם שיחק בהשאלה בחצי עונה האחרונה), החליט בצעד די מפתיע לחתום לארבע עונות באל-הילאל מערב הסעודית.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/08
  8. road runner Member

המשחק בין מונאקו לפ.ס.ז מחר ישודר בערות 5 http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    איזה כיף, מתחילה העונה!

9. תומר22 Member

העונה מתחילה סוף סוף היום וגם יש שידור ישיר, אז בכלל...

התקווה בצרפת היא לעונה צמודה ופתוחה בכל הקשור למאבק האליפות, ובעיקר שינוי גישה וחזרה לכדורגל ההתקפי, בהתבססות על גלי השינוי שנראה ביורו.

בסקר שנערך בקרב שחקני ומאמני הליגה, זכתה ליון ברוב של 39% כמועמדת מס' 1 לאליפות. אחריה ניצבו מארסיי (20%) ובורדו (19%), כשבקרב המאמנים בלבד יש רוב עצום עוד יותר לזכותה של ליון. האלופה היא גם בעלת התקציב הגבוה בליגה - 150 מיליון יורו - פי 6 מהתקציבים הנמוכים ביותר של גרנובל, אוקזר ולה האבר. מארסיי ובורדו נמצאות עם תקציב קטן בחצי מזה של ליון, כשמארסיי עוד עשויה להגיע ל-100 מיליון יורו במקרה של העפלה לליגת האלופות.

המחזור הראשון מספק כמה משחקים מעניינים: אוקזר תארח את העולה החדשה והמסקרנת נאנט במשחק שמזכיר נשכחות מעונות גדולות בשנות ה-90. עוד מפגש עם הרבה עבר בצידו יהיה בין מונאקו לפ.ס.ז' (שידור ישיר בספורט 5), שתגיע ללא סטפן ססניון המושעה אבל עם מאקללה וז'ולי (במשחק מול האקסית המיתולוגית). משחק מסקרן נוסף יהיה בין ראן, שהשעתה את סילבן וילטורד מכל פעילות אחרי שיצא נגד המאמן לקומב בראיון לל'אקיפ, לבין מארסיי, אצלה המאמן גרטס עוד מתלבט בקשר לחלק ההתקפי שופע האופציות, כאשר זיאני המשתפר עשוי לפתוח במקום ולבואנה הפצוע. ליון תנעל את המחזור במשחק ביתי מול הנאחסית שלה בשנתיים האחרונות, טולוז.

שבת
    אוקזר - נאנט (22:00 - שעה ראשית)
    בורדו - קון
    לה האבר - ניס
    לה מאן - לוריין
    ראן - מארסיי
    מונאקו - פ.ס.ז'
    סושו - גרנובל
    נאנסי - ליל
    ואלנסיין - סט.אטיין

ראשון
    ליון - טולוז (22:00)

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/08
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שלא ציינו את זה בפרומו של פתיחת העונה ספורט 5 משדרים את הליגה הצרפתית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

המשחק יהיה בין פריס סן ז'רמן המתחדשת למונאקו .

11. john Member

שמח לחזור.

באקרי עושה נפלאות במארסיי, כל הכבוד לחלוץ הפורה הזה.

מאקללה חלוד מאוד, לא מובן לי למה באותה מידה גם ג'ולי, כמעט לא זזים. פאנקראט דיי מפתיע אותי ביינתים, חשבתי הוא יילך יותר בכיוון של אכזבה.

12. cazzo Il Capocuoco

בפריז סן ז'רמיין לא יראו קבוצה טובה וראויה לצמרת הליגה הצרפתית עד שלא ישקיעו שם ביסודיות. הכוונה להשקיע כספים בפרוייקט שיערוך 5-10 שנים, פשוט ככה בלי בושה, כמו קבוצות קטנות או כאלה שפשטו רגל ורוצות לחזור. אי אפשר לקנות כמה פנסיונרים כמו ז'ולי ומקאללה ולהגיד שזה יעזור. במקרה הטוב באמת, הקבוצה הזאת תסיים מקום 5-4 מקסימום אם הם יתנו עונה טובה וידעו באמת להנהיג. אותו דבר מארסיי, ככה זה עם אוהדים לוחצים ועצבניים, במיוחד כאלה שיושבים על הים התיכון....

13. road runner Member

גוסו הרשים מאוד. נתן יופי של משחק.
    20 שערים בתשעת המשחקים שהיו אתמול, נחמד מאוד בתור סיפתח.
    אם להיות קצת גרידים אז אפשר רק להצטער קצת על זה שלא שידרו את ראן-מארסיי..

14. cazzo Il Capocuoco

בעיה לנחש איזה משחק יהיה הכי מרתק. יש פה נוסטרדאמוס כדי להגיד לנו?

15. beitar4ever Member

אתמול צפיתי במשחק של פ.ס.ז נגד מונקו ודווקא מאוד נהנתי. היה משחק מאוד מהיר, הנעת כדור מרגל לרגל , היו גם מס' מצבים, בעיקר של מונאקו.
    אהבתי מאוד את חלוצה של מונאקו ,נימאני . פשוט חלוץ ענק שסיכן רבות את שערה של פ.ס.ז במיוחד במחצית ה-2, ואם להיות אמיתיים הגיע לו לתת את הגול אתמול.
    עוד שחקן שהרשים הוא ז'אן ז'אק גוסו גוסו. הוא היה נפלא אתמול,כאשר חילץ המון כדורים והיה אחד הבולטים בשורות מונאקו .
    בקשר לפ.ס.ז . הם נתנו מחצית ראשונה טובה , אך ברור שהיכולת הזו לא תספיק להם לאליפות.
    כפי שאמר CAZZO (שם?), הקבוצה לא יכולה להסתפק בשחקנים כמו מקללה וג'ולי ולהגיד עשינו את שלנו. היא צריכה בהחלט להתחזק בעוד כמה שחקנים במידה והיא רוצה לתפוס השנה אליפות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/08