צרפת: בורדו אלופה בפעם השישית!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏18/7/08.

1. Strawberry Fields Member

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/7/08
  2. john Member

כשרוני, טכני. אין הרבה מה להגיד, קצת עצלן. בהצלחה איתו.

3. Strawberry Fields Member

הוא רק בן 19 כך שעל העצלנות עוד אפשר לעבוד אני רק מקווה שאין לו בעיה של אטידוד.

4. תומר22 Member

אמרתי כאן אתמול שאנגוג בדרך החוצה. במקום להיות חלוץ רביעי (במקרה הטוב, סירב לחוזה חדש ולכן לא נו עליו) בפ.ס.ז', הוא יהיה חלוץ בקבוצת המילואים של ליברפול. קשה לי לראות אותו מקבל שם יותר מדי הזדמנויות אמיתיות במפעלים שהם לא גביע הליגה. היה יותר הגיוני לראות אותו הולך למקום כמו מונאקו או אוקזר כדי לצבור דקות משחק בלי לחץ.

הוא באמת שחקן מוכשר ופיזי עם פוטנציאל אדיר (התבטא בעיקר במשחקים של הנבחרות הצעירות של צרפת), אבל הוא התקשה בעונה שעברה לתפקד בלחצים למרות שקיבל לא מעט הזדמנויות מפול לה גוון. יש לו גם בעיה קשה בהבנת המשחק לדעתי. אולי בליברפול חושבים שיוכלו לטפל בכל זה.

צריך להזכיר גם שהוא קרוב משפחה של אחד הפלופים הגדולים בפרמיירליג בשנים האחרונות, ז'אן-אלן בומסונג (הם בני דודים, אם אני לא טועה).

* מארסיי: הצוות המקצועי הציב בפני ג'יבריל סיסה אולטימטום של 10 ימים למצוא קבוצה בפרמיירליג. סיסה מתעקש לחזור לאנגליה, אבל בקבוצה רוצים לסגור את הסגל ולא מוכנים לקבל ממנו התקלה ברגע האחרון. הומברטו סואזו, חלוץ נבחרת צ'ילה, יגיע במקרה וסיסה לא ימשיך. גאל ז'יבה הוצב ברשימת ההעברות, קארים זיאני קיבל הודעה שהוא ממשיך ודויד ז'מאלי (שוחרר מבורדו בתחילת הפגרה) עשוי להגיע ולהוות אלטרנטיבה לעמדת המגן הימני.

* מונאקו צירפה בהשאלה את האמריקאי הצעיר פרדי אדו מבנפיקה ליסבון.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/08
  5. S.Eto'o Member

מאז שסיסה הגיע למארסיי הוא נראה כבד מאוד ולא מספיק מלוטש,אם בסופו של דבר הוא יצליח למצוא קבוצה אנגלית שתשפוך עליו כסף וכשמדובר בקבוצות אנגליות הכוונה היא לדי הרבה כסף,אסור לשכוח שלא עוד סתם שחקן צעיר אלמוני מהליגה הצרפתית אלא שחקן עם מוניטין די גבוה מה שצפוי להוסיף לסכום העברה שלו.
    את סואזו יצא לי לראות כמה פעמים במדי נבחרת צ'ילה,ואם סיסה יעזוב הוא יוכל להיות אלטרנטיבה מצוינת,חלוץ מוכשר שהיה צריך להגיע הרבה קודם לאירופה.
    אני לא מבין למה ג'יבה נמצא בכלל ברשימת העברות,הוא היה השחקן הכי יציב בעונה שעברה במארסיי והציג יכולת טובה.

6. תומר22 Member

אם אתה זוכר, בחודשיים האחרונים של העונה ז'יבה איבד את המקום במרכז ההגנה, ובעצם כל שלושת הבלמים המובילים, על הנייר - ז'יבה, זובאר וז'אק פאטי - לא הצליחו להרשים ולתפוס מקום בהרכב לאורך זמן אצל גרטס. עד כדי כך שבמשחקים הטובים של מארסיי, כשהיא סגרה את הפער מהמקום השלישי, צמד הבלמים היה בכלל ז'וליאן רודריגז ולוריק סאנה (שהוא קשר אחורי במקור).

אריק גרטס הבין שהוא צריך את סאנה במרכז המגרש ושרודריגז לא מספיק יציב כדי להחזיק עונה שלמה, ולכן המהלך הראשון שעשה בקיץ היה לחזק את חוליית ההגנה עם הילטון וארבאטי. הילטון הוא שחקן מוכח בליגה הצרפתית ונחשב לבלם מצוין ומוערך ע"י מאמני הליגה, אז מקומו בהרכב מובטח. ההפתעה באה מכיוונו של המרוקני ארבאטי, שעד עכשיו מרשים מאוד במשחקי ההכנה ומצליח ליצור שיתוף פעולה מוצלח עם הברזילאי. ז'יבה איבד את אמון המאמן ובתור שחקן בינ"ל הוא מרגיש שהוא לא אמור לחכות על הספסל להזדמנות שלו, וגם במארסיי מבינים את זה ומוכנים להקשיב להצעות. זו גם הסיבה שז'אק פאטי עזב לסושו, ושזובאר עשוי למצוא את עצמו במונאקו - גרטס הביא בלמים חדשים והוא יילך איתם.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/08
  7. S.Eto'o Member

אני לא מבין למה הוא בכלל איבד את המקום בהרכב בחודשיים האחרונים,כמו שציינתי מקודם הוא היה השחקן הכי יציב בעונה שעברה במארסיי ואפילו קיבל זימון מכובד מדומנאק.
    בזמן שהוא לא שיחק ושיחקו זובאר ופאטי ההגנה של מארסיי הייתה קטסטרופלית אם אני זוכר נכון,עד שסנה ירד לעמדת הבלם ועשה עבודה טובה,אפרופו סנה אמרתה שגרטס מעדיף אותו במרכז המגרש,לפי דעתי טעות נוספת של גרטס,סנה לוקה מאוד בכל הקשור לחלק ההתקפי ולמעט חילוץ כדורים(את זה הוא דווקא עושה מצוין),הוא עדיף בעמדת הבלם שם הוא עשה העונה עבודה מצוינת.

8. תומר22 Member

סאנה לא אמור לעזור יותר מדי לחלק ההתקפי. התפקיד שלו הוא להיות הז'רמי טולאלן של מארסיי - לסגור את האמצע ולאפשר לשחקני קישור אחרים ולטאיוו בצד שמאל לתמוך ככל האפשר בחלוצים. סאנה, לעומת טולאלן או מאקללה (נכניס גם אותו למשוואה לכבוד החזרה לליגה), מסוגל להיות כוח מאיים בהתקפה גם בלי יכולת טכנית גדולה, בזכות ההצטרפות שלו למצבים נייחים (נוגח מצוין).

לגבי ז'יבה, לא יודע אם הוא היה הכי יציב. אני זוכר אותו עושה טעויות לא אופייניות והאמת שציפו ממנו ליותר, בתור שחקן סגל הנבחרת (אגב, הוא זומן עוד כשחקן מונאקו, דווקא במארסיי הוא איבד את מקומו בסגל). ציפו ממנו להיות האיש המוביל בהגנה ואת זה הוא כנראה לא יכול לעשות - עובדה שהעונה הגרועה ביותר שלו במונאקו הייתה כשסקילאצ'י נטש אותו ועבר לליון. יכול להיות שהוא לא בנוי להנהיג הגנה, צריך לזכור שהוא בכלל מגן שמאלי במקור (למרות שעשה את רוב שנותיו כבלם). מה שבטוח, גרטס כבר לא סומך עליו, וזו זכותו. עכשיו צריך לראות אם השינוי במרכז ההגנה יוכיח את עצמו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/08
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הפתרון של בורדו לעמדת המגן השמאלי - דייגו פלאסנטה , הארגנטינאי בן ה 31 , יחתום בקבוצה במידה ויעבור את הבדיקות הרפואיות .
    המגן מגיע בהעברה חופשית בזכות סעיף בחוזהו עם סאן לורנסו וצפוי לחתום לשנתיים תמורת קצת יותר ממיליון דולר לעונה.
    http://img149.imageshack.us/img149/8361/fplacentevus6.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/08
  10. תומר22 Member

זה פיתרון כפול: פלאסנטה גם סוגר את החור בעמדת המגן השמאלי בלי שבורדו תשלם על הכרטיס שלו (בשביל ז'רמי מתיו הם היו צריכים לפתוח את הארנק) וגם הוא תופס את עמדת "החבר הארגנטינאי של קבנאגי" במקום אלחנדרו אלונסו שעבר היום למונאקו. ככה בלאן פתר את העמדה הבעייתית היחידה שלו בהרכב (לדעתו, יש לו את דיאוורה כבלם בהרכב והוא חושב שזה בסדר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx ) והצליח להבטיח שקבנאגי יהיה מרוצה עד סוף העונה.

ממשחקי האימון של בורדו בלאן יכול להיות פחות מרוצה. אתמול 0-0 עם טולוז. מארסיי, לעומת זאת, ממשיכה להרשים וניצחה אתמול 1-3 את מונאקו, אחרי הניצחון על בורדו בסופ"ש. ג'יבריל סיסה כבש צמד ועלה למאזן של 6 שערים ב-6 משחקים.

ליון ניצחה 1-3 את פרטיזן בלגרד (שערים של בנזמה, גובו ועוד אחד עצמי), במשחק שעלה לכותרות בעיקר בגלל התמיכה של הקהל הסרבי בפושע מלחמה שאחראי לרצח אלפים בבוסניה. פ.ס.ז', עדיין ללא ז'ולי ומאקללה, שומרת על רצף נאה ללא הפסד במשחקי האימון. הפעם עם ניצחון 0-4 על רוסלר הבלגית, כשסטפן ססניון מככב בשיטה של 4-2-3-1 שניסה פול לה גוון. אגב, פ.ס.ז' השאילה את הברזילאי אברטון לפלומיננזה.

11. S.Eto'o Member

מה הבעיה בדיאוורה?
    הייתה לו עונה טובה מאוד בבורדו,בכלל החלק ההגנתי של בורדו העונה היה מצוין לאורך כל העונה.

12. תומר22 Member

דיאוורה היה, לפחות בחצי הראשון של העונה, הבלם הגרוע ביותר בליגה הצרפתית ביחס לקבוצתו. הוא עלה לבורדו במינימום 9 נקודות (ואני נדיב) בגלל השטויות שלו ושני שערים עצמיים מגוחכים. בחצי השני של העונה הוא אמנם הראה שיפור מסוים, אבל זה לא יספיק לליגת האלופות בשום צורה. בלאן צריך לקוות שמארק פלאנוס יעביר הפעם עונה ללא פציעות.

גם בשער היו בעיות בעונה האחרונה כי אולריק ראמה די מתקשה לשחזר את היכולת מתחילת העשור. בשנתיים האחרונות הוא די בעייתי ומרבה לשגות במשחקים מכריעים דווקא. לפחות עמדת המגן השמאלי תיפתר יחסית עם ההגעה של דייגו פלאסנטה, למרות שהוא כבר מעבר לשיא ובלאן בטוח העדיף את ז'רמי מתיו.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם באיחור קטן, אבל גם אני רוצה להחמיא על הסיקור המופלא. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

הליגה הצרפתית, בגדול, זו ליגה שאני לא עוקב אחריה, אבל אם במקרה מזדמן לי לראות שידור ישיר, אז אני נשאר לצפות. אני אוהב את הסגנון הוכחני שלה.
    השנה אני מתכנן לעקוב אחרי סט. אטיין ברצינות רבה יותר, עד כמה שיתאפשר לי. הלוואי וכמו שצוין בסיקור, הם יהיו מחוברים מספיק כדי להציג כדורגל טוב ולחזור לצמרת הגבוהה.

14. תומר22 Member

האם קים קלסטרום בדרך החוצה מליון? עפ"י משחקי האימון והידיעות המגיעות מצרפת נדמה שכן. קלוד פואל לא בונה על הקשר השבדי שמחזיק בחוזה עד 2010, ואף הגדיל לעשות והציע אותו למונאקו תמורת החלוץ פרדריק פיקיון. קלסטרום סירב להיות חלק מהעיסקה, אבל בכל מקרה לא נראה שהוא יישאר אצל האלופה.

במשחק ההכנה האחרון של ליון, ביום חמישי מול נאנסי (0-3), שוב עלה פואל עם הרכב משני שמתוגבר בשני שחקני הרכב (הפעם היו אלה ז'וניניו ורבייר). ז'וניניו כבש את הראשון בבעיטה חופשית, מילאן בארוש בישל את השני לצעיר ז'רמי פייה ואת השלישי כבש המחליף יאניס טאפר, שממשיך להצטיין ולהבקיע במשחקי האימון וכבר זוכה לכינוי הבלתי נמנע "בנזמה החדש" (עד כמה שאפשר להיות יורש של שחקן בן 20). במהלך המשחק אירעה פציעה קשה לקשר הברזילאי פאביו סנטוס, שייעדר כמה חודשים עקב שני שברים בעצם הלחי.

עיתון "לה פריזיאן" מדווח שאלן רוש, הסקאוט הראשי של פ.ס.ז', נמצא בטורקיה ומנהל מו"מ על צירופו של מתיאה קזמן מפנרבחצ'ה. היום, אגב, משחק בכורה למאקללה וז'ולי במדים החדשים ולעיני קהל המנויים בלבד ב"פארק דה פראנס", כשפ.ס.ז' תארח את גנט הבלגית. היו"ר וילנב אירגן את המשחק הזה כמחווה לאוהדים המסורים של הקבוצה ("רוצים להודות על התמיכה בשנתיים הקשות האחרונות") ולא תתאפשר כניסה לקהל הרחב.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה ניסגר עם תוראם בסוף ? עבר לפ.ס.ז' ?

אני כבר לא יודע מה להגיד על פ.ס.ז' כל שנה מרימים קבוצה עם סגל נוצץ,וכל השנה כמו שעון שוויצרי באה גם ההיתרסקות..