צרפת: בורדו אלופה בפעם השישית!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏18/7/08.

1. john Member

לא חושב. מארסיי עשו עבודה נהדרת בקיץ, החליפה המון שחקנים הביאה מחיליפים ראויים. למרות שהכל אפשרי. הציפיות ממנה באוויר העונה, וכולם מבטיחים שהיא תסיים בצמרת ואפילו אולי תזכה בתואר האליפות.

אבל אולי כמו עונה שעברה, תצא לה עונה מאכזבת, לך תדע.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נותר רק לקוות שהעונה נראה יותר שידורים מצרפת מאחת לחודש שידור ממשחק של ליון כפי שהיה העונה שעברה.

3. S.Eto'o Member

לפי דעתי פ.ס.ז תאלץ "להתפשר" על בריאנד,אוליביירה מבוקש גם ע"י אתלטיקו מדריד ואם אני לא טועה כמעט סגור שם.
    בכל מקרה בריאנד חלוץ מצוין וצעיר בניגוד לאוליביירה,אולי בפ.ס.ז הוא יעשה את הקפיצת מדרגה שלו.

4. תומר22 Member

הבעיה עם אוליביירה היא המחיר המוגזם שמבקשים עבורו. העסק עם ג'ימי בריאן נראה הרבה יותר קרוב אחרי שפ.ס.ז' הגישה הצעה חדשה של 8.5 מיליון יורו עבור בריאן וסילבן וילטורד, ובנוסף גם העברתו של הצעיר לארי מביאלה לראן. נראה שזה ייסגר בימים הקרובים.

בינתיים נכנסים להילוך גבוה יותר במשחקי האימון:

מארסיי ניצחה אתמול את בורדו 0-1 במאבק יוקרתי בין שתיים מהטוענות לכתר בעונה הקרובה. ג'יבריל סיסה כבש את שער הניצחון למארסיי (הרביעי שלו בחמשת משחקי ההכנה). יוהאן גורקוף היה הטוב בשורות בורדו, בעוד הבלם המרוקני ארבאטי ממשיך להרשים אצל מארסיי ולגרום לגאל ז'יבה (ששוב לא שיחק) לחשוב על עזיבה.

האלופה ליון הפסידה במשחק ההכנה השני שלה, 2-1 לראפיד בוקרשט. קלוד פואל עלה עם מספר מועט של שחקנים בכירים (רק ז'וניניו, לוריס, בודמר ורבייר) וליון הייתה בפיגור של שני שערים כבר במחצית. את השער המצמק של האלופה כבש הצעיר יאניס טאפר, שהבקיע גם בניצחון של ליון 2-3 על נים במשחק האימון הראשון שלה העונה.

פ.ס.ז' רשמה ניצחון שלישי בארבעה משחקים, כשגברה 0-2 על קלרמון. לודוביק ז'ולי עדיין לא ערך הופעת בכורה, אבל שני שחקני רכש אחרים שיחקו והבקיעו: סטפן ססניון עשה זאת בבעיטה חופשית וגיום הוארו החטיא פנדל, אבל כבש מהריבאונד. בדיוק כמו בעונה שעברה, הפריזאים מרשימים במשחקי האימון ויוצרים ציפיות. נראה אם התוצאה הסופית תהיה שונה הפעם.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

סיקור מעולה תומר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

בן ארפה הגיע למארסיי בהשאלה הוא שקנו אותו ?

6. S.Eto'o Member

מארסיי קנתה אותו

7. aviv_henry Member

סזאר דלגאדו נשאר בליון?

8. S.Eto'o Member

הוא מופיע בסגל של ליון ואף קבוצה לא התעניינה בו אז סביר להניח שהוא ישאר.

9. beitar4ever Member

ליגה בהחלט חביבה עליי זו הליגה הצרפתית. אני חושב שהעונה תהיה עונה מעניינת במיוחד לאור התחזקותן של מארסיי ופ.ס.ז שהביאו תחליפים לא רעים לכוכבים שעזבו , ואין לי ספק בכלל שהם בהחלט יוכלו לתת פייט ענק לליון שנחלשה ועוד שחקנים טובים עלולים לעזוב את הקבוצה.
    אני מקווה מאוד שתהיה עונה צרפתית מהנה וגדושה בשערים.

10. road runner Member

נראה לי שלא אמרו את זה פה מספיק פעמים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx אז: סיקור ענק, תומר! הקטע של השירים מעולה.

לפי http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3570909,00.html
    מקאללה סופית עובר לפ.ס.ז.

בקיץ שעבר מאוד התלהבתי ממה שעשו בפאריז והייתי בטוח שהם הולכים לעונה טובה. אני לא חוזר על הטעות הזו הקיץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx אבל מקווה שאלו ש"מחליפים אותי" יצדקו בסופו של דבר.
    קבוצה מוזרה, פ.ס.ז.

11. Oliver Kahn Member

קלוד מקללה הוותיק חזר לצרפת ל-פ.ס.ז
    עכשיו השאלה היא האם ביחד עם ג'ולי וסגל שחקנים לא הכי צעיר כאשר עזבו כמה צעירים כבר
    האם פ.ס.ז הופכת להיות "מילאן" של צרפת עם הוותיקים ואם זה מספיק לעומת ליון ומארסיי?

עריכה:חח הקדמת אותי בשניה עם ההודעה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/7/08
  12. S.Eto'o Member

אני חושב שהשאלה האם הסגל של פ.ס.ז מספיק טוב לעומת ליון ומארסיי לא רלוונטית.
    אחרי העונה החלשה של פ.ס.ז ששרדה במחזור האחרון ועונות מאכזבות לפני כן,אני חושב שפ.ס.ז תסתפק במקום טוב באמצע,אולי בתסריט הכי אופטימי כרטיס לליגת האלופות אבל מפה ועד מאבק על האליפות הדרך עוד ארוכה.
    פ.ס.ז מלבד שחקנים וותיקים רכשה את סאסניון מלה מאן וכנראה את בריאנד מראן מאחר והיא כנראה תאלץ לרדת מאוליביירה,בנוסף יש לה בסגל כמה שחקנים צעירים שנחשבים לכשרונות:צ'אטום,אנג'וג וכו'.

13. תומר22 Member

בפ.ס.ז' עושים הכל כדי לייצב את הקבוצה ולהחזיר לקהל את האמון בסגל השחקנים. בשנה שעברה היו המון עימותים בין השחקנים לאוהדים, בעיקר זכורים המקרים הלא נעימים של רוטן ולאנדרו עם הקהל. בכל ראיון מקפידים שם להראות שיש תמיכה במאמן ובסגל הקיים (הכוונה ללאנדרו במיוחד, כי כל כמה ימים עולה בתקשורת שם חדש של שוער שאולי יגיע) וצירוף הוותיקים הוא קודם כל כדי להבטיח שקט ויציבות.

שאלת השילוב בין הצעירים לוותיקים היא המפתח כרגע מבחינת פול לה גוון. ההגעה של מאקללה (יוצג אחה"צ במסיבת עיתונאים) פוגעת מאוד בז'רמי קלמון, שנחשב ל"שחקן של לה גוון" בקבוצה, אחרי שהמאמן הפך אותו לשחקן הרכב בליון בזמנו ואח"כ לקח אותו יחד איתו לריינג'רס ומשם לפריז. קלמון צפוי להיות הנפגע הראשון (מונאקו כבר הגישה הצעה לרכישה) וגם דויד אנגוג, שהוזכר כאן כאחד הצעירים הטובים, קיבל הצעה מליברפול ומסרב להאריך את החוזה שלו בפ.ס.ז' מעבר ל-2009, ככה שגם הוא יכול להיות בדרך החוצה. ואם נוסיף את העובדה שצריך להגיע חלוץ נוסף (ואולי שניים, אם וילטורד יצטרף לעיסקת בריאן) ויש את יאניק בולי ולוריס ארנו שמקבלים צ'אנסים מהמאמן, אז אפשר לראות שאנגוג בבעיה.

ככה אמור להראות ההרכב של פ.ס.ז' (תחזית אופטימית ל-4-4-2 של לה גוון): לאנדרו; סיארה (אלא אם כן ימצאו מגן ימני אחר), זומאנה קמארה, מרקו באסה (חזרו למו"מ על מנת לצרפו לקבוצה), סילבן ארמן; קלוד מאקללה, ססניון (שאנטום), ז'ולי, רוטן; בריאן (אם לא יגיע אז לוינדולה) והוארו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/08
  14. john Member

באמת נראה לך תומר, שפגי ישחק? חלוץ אפס מאז ימיו במארסיי.

15. תומר22 Member

ההרכב שהצגתי הוא כפי שהמאמן היה רוצה. אני אישית הייתי זורק את לוינדולה מהקבוצה, אבל מה לעשות שהעדיפו את לה גוון כמאמן על פניי...

בינתיים לוינדולה הוא זה שזוכה למקום בהרכב במשחקי ההכנה והוא מקסימום יוזז לעמדת המחליף הראשון במידה ויגיע חלוץ. המקום שלו ברוטציה של לה גוון די מובטח.

* ג'ון מנסה עבר בדיקות רפואיות וחתם לארבע שנים בליון. מנסה, שמגיע מראן תמורת 8 מיליון יורו, תופס את המקום של סקילאצ'י שנמכר לסביליה.