צ'רלטון Vs. ערוץ הספורט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏21/1/08.

1. Rudess Member

אם חרם לא יהיה, תמצא דרכים אחרות לראות את המשחקים: ללכת לפאבים, לעשות צלחת לווין, ללכת לחברים שיש להם, לראות דרך האינטרנט, יש מספיק אופציות כיום בעולמנו המודרני.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאבים זה כל כך יוצא יקר בסוף ככה שזה לא הגיוני.
    לווין זאת לא אופציה כי אני גר עם ההורים ככה שזה עדיין בעיה.
    יש לי מעט מאוד חברים שאוהבים כדורגל,אלה שאוהבים הם בערים אחרות[ריקי רק מילה אחת
    על זה ואני מפעיל את האיום :) ]
    וד"א האינטרנט עדיין לא מצאתי אף אתר שבאמת לא נתקע או שהוא לא בסינית ככה שבאמת
    ניסיתי וחיפשתי את כל הדרכים האפשריות לראות שידורים.

3. SeRgInHo Member

סליחה, אבל רוב התגובות פה פטתיות. אתם רוצים - תשלמו, אתם לא רוצים - אל תשלמו.
    צ'רלטון וספורט 5 מציעות לכם מוצר, לקנות או לא לקנות זאת כבר הבחירה שלכם, אבל אל תיצפו שזה יהיה בחינם.
    תפנימו ששידורי ספורט זה מוצר, בדיוק כמו לחם, חלב וכו'...

4. T0XiN Member

אני אפתח קודם כל בכך שמאוד ניהנתי מהכתיבה שלך,המשך כך.

עכשיו לענין הנושא:
    אני היום משלם 200 שקל בסיס,עוד 50 שקל לצ'רלטון (אז הם שידרו משחק מסכן של באיירן מינכן אז לחצתי על אמא לשלם),שוב כמו שהזכרת "זה רק לחודש אחרי זה נבטל" אבל אני וצ'לטון כבר חברים ואני צופה קצת בליגה האנגלית.
    בנוסף אני משלם רק עבור ספורט 5+ ,בשביל הבונדסליגה.
    אבל מה לעשות יש זליגת תכנים וספורט 5 עושים לי רוטציות עם באיירן מינכן רק שהזליגה היא לכיוון 5+ לייב שאותו אין לי וכנראה שבשביל להציג 2 משחקי בונדסליגה בשבוע דרושים ארבעה ערוצים ולא רק שניים כפי שחשבתי.
    אז כמו רבים נותרתי חסר קול וכשיש משחק אני צופה וכשאין אני הולך לאינטרנט ומנסה לחפש שידור אבל איך לומר זה לא זה,השדר בסינית ובמקרה הטוב בערבית,האיכות על הפנים והדיליי מהמשחק המקורי הוא כחמש דקות כך שאלטרנטיבה ראויה זה לא.

לפני כחודש ניסיתי לשכנע את אמי שאנחנו חייבים להתנתק מהוט ולעבור לשידורים בצלחת לויין פרטית,חקרתי,בדקתי,התעמקתי וזה באמת יצא מאוד משתלם אבל אמא אוי אמא בשביל שדבר כזה באמת יקרה בביתי צריך לחכות עידנים וגם זה במקרה הטוב, כך שכרגע אני ממשיך לשלם 350 שקלים להוט ועל מה?
    על חבילת בסיס שאיני צופה בכלל למעט ערוץ 10,22 ,טלוויזיה גרמנית ועוד 100 שקל עבור השידורי ספורט.
    בשביל מה אני צריך לשלם כ-300 שקלים לחברת הוט אם איני צופה אפילו לא בשבעה אחוז מכלל הערוצים?

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/08
  5. Jack Wilshere Member

אני מסכים איתך לחלוטין.

באימרה הזו נעוצה הבעיה: לחם וחלב אלו מוצרים מסובסדים, לאמור: מוצרים שיש עליהם רגולציה של המדינה, מכיוון שאלו מוצרי יסוד. השאלה היא, האם חלק משידורי הכדורגל - כדוגמת הליגה הישראלית - הוא בבחינת מוצר יסוד. לעניות דעתי, התשובה היא חיובית, ולכן מן הראוי להפעיל מנגנון רגולטיבי גם על שידורי הכדוגל היסודיים. המשמעות היא, כמובן, הוזלת עלויות לצרכן.

6. T0XiN Member

אני לא אוהב את הקטע שצ'רלטון מערבבים שידורים מחו"ל ומהארץ באותו ערוץ,לא פעם ולא פעמיים נוצר מצב שויתרו על שידור מחו"ל לטובת שידור של הכדורגל בארץ.
    בתור לקוח חובב כדורגל עולמי בלבד אני מעדיף שהכסף שאני משלם ישמש גם לטוב ביותר.
    אני מעדיף לשלם את ה-50 שקל האלה לצ'לטון ולקבל את מיטב שידורי הליגות העולמיות מאשר 2 ערוצים שמשלבים בהם גם ליגה ישראלית שאחד כמוני אינו רואה בה שום ענין.

7. SeRgInHo Member

אבל עלות של שידורי הספורט זה לא דבר של מה בכך. גם צ'רלטון וגם ערוץ הספורט משלמות על זכויות השידור ים של כסף. מה לעשות שגם הם רוצים להרוויח קצת. אסור להם? אני אישית מבין אותם לחלוטין.
    שוב, אתה לא רוצה שהם ירוויחו על חשבון התחת שלך? אל תשלם, אל תהיה "פראייר", תעבור ללווין שם תמורת סכום חד פעמי משודרים לך 10 משחקים מהפרמייר ליג, לה ליגה וסריה א' כל מחזור...
    גם אני (כאוהד של הפרמיירליג) לא מרוצה מצ'רלטון, וממש רוצה לעבור ללווין (בינתיים זה לא מתאפשר), אז כל מה שנשאר זה צ'רלטון. כל עוד הם מספקים לי שלושה ארבעה שידורים כל מחזור אני לא מתלונן.

נ.ב

אני לא מבין את החוצפה הזאת של חובבי ליגת העל שמתלוננים פה. תמורת סכום מאד סימלי (50 ש"ח, פחות ממחיר לכרטיס למשחק אחד של בית"ר/חיפה/מכבי) אתם מקבלים ארבעה/חמישה משחקים פר מחזור. מה ציפיתם, לקבל את הכל בחינם?

8. דנידין Member

לשרוף להם ת'משדרים

9. George Best Member

אני לגמרי עם סרגיי כאן.
    לכו תראו במדינות אחרות מה המחירים עבור ערוצי הספורט השונים, ותבינו שהמחירים פה הם נורא נמוכים יחסית.
    נכון, אז לרוב השדרים והפרשנים הם חובבניים לגמרי(בעיקר צ'רלטון),
    אז נכון שזליגת התכנים מעצבנת(מאוד),
    נכון שאי אפשר להשוות את השידורים למשל מאנגליה שזה HD, שידור שנפתח שעה לפני שריקת הפתיחה, עם יותר תוכניות והכל, אבל סה"כ לשלם למשל 40 שקלים בחודש עבור ממוצע של 4/5 ולעיתים יותר שידורים במחזור ליגה בודד?זה מחיר נהדר.בכמה ציפיתים שימכרו לכם את זה?אתם יודעים כמה עולות הזכויות שידור על הליגה האנגלית?תפנימו, זה עסק לכל דבר.שנה שעברה כשהייתי בלונדון כל הזמן שידרו בטלוויזיה פרומו למחזור הקרוב, ונרשם שם משהו כמו "20 pounds only", מה תגידו על זה?
    "פעם זה היה בחינם", נו יופי, ופעם חבית נפט(לא מזמן, בתקופת קלינטון) הייתה עולה משהו כמו 5$, והיום היא עולה פי 14 ומשהו..אז?הרי כל מוצר עולה היום הרבה יותר מפעם, כולל מחירי הכרטיסים עצמם למגרשים.מי היה מאמין לפני כמה שנים שכרטיסים למשחקים בודדים ימכרו במאות פאונדים?אני זוכר שהייתי ילד קטן "פנאי פלוס" ו"תבל" היו עולים משהו כמו 20 אגורות, זה טבעי שהיום המחירים עולים, אי אפשר לצפות שהמחירים ישארו כפי שהיו.אנשים מצפים שחבילת ספורט מכל הענפים ועל המדינות, כולל המונדיאל, יורו, אולימפיאדה, אליפות אפריקה, דרום אמריקה וכד' יעלו משהו כמו..20 שקל בחודש?קום און, תהיו ריאליים.
    אבל נו - זה ידוע שהישראלים הכי טובים בלהתבכיין.לא מבין אותכם.

10. דנידין Member

אם לא תשלמו כל כך מהר - תשלמו פחות.

הסכום כן הזוי, כי מדובר ב 2 חברות ערוצים ולא אחת כמו במדינות אחרות. ערוצי הספורט + צ'רלטון זה קרוב ל 100 שקל (אני מחשיב את זה שבחיבור הבסיסי לכלבים אנחנו עוד משלמים על ערוץ הספורט המקורי והבסיסי שמצצו לו את כל התכנים). זה עסק יקר, כן. אל תספרו לי סיפורים. 2 חברות שונות מתחלקות בניהן בחגיגה על הצרכנים.

11. Rudess Member

נקודת המוצא שלכם שגויה כי אתם הם לא אלו שמשלמים על הדברים האלה כי אם הוריכם. מדוע אתם יוצאים מנקודת מוצא שצריך לשלם כאשר חבילות הבסיס בכבלים ובלווין מרקיעות שחקים מבחינת המחיר, והתוכן רק מצטמצם משנה לשנה.
    הרי אף אחד לא רואה 10 אחוז מהערוצים שיש, ואתה משלם על זה 250 שקל . אם חבילת הבסיס הייתה עולה 100 שקל או פחות, לאף אחד לא היה איכפת לשלם 50 שקל לחודש על כל שידורי הכדורגל הנוספים. אם הזכרון שלך טוב (ואני מניח שהוא טוב), תשים לב שב-10-15 שנה האחרונות, מחיר חבילות הבסיס רק עולה ועולה והתוכן שאתה מקבל עבורן יורד ויורד.
    מאחר ומחיר חבילות הבסיס מופקע ולא ריאלי, מאחר ויש פה שחיקת שכר במדינה (המשכורות נשארות אותו הדבר ומחירי כל המוצרים רק עולים ועולים), מאחר ויש זליגת תכנים - אנשים לא רוצים לשלם , זה פרינציפ! ולכן, מי שמשלם הוא פראייר גדול שלא מסוגל חס וחלילה להפסיד כמה משחקים בשביל להרוויח בעתיד תנאים צרכניים טובים יותר.

השוואה לאנגליה לא רלוונטית מאחר ורמת החיים פה היא לא כמו באנגליה, וחוץ מזה שידורי הכדורגל לא ממש יקרים שם ובוודאי שזולים יותר בהשוואה לארץ (ב-40 פאונד לחודש אתה מקבל את כל הערוצים ב- SKY).

12. Fergie's Legend Member

כל הכבוד שיש פה אנשים שלא ימכרו עקרונותיהם, אבל הבעיה שצ'רלטון עובד על עקרון פשוט - כל חובב כדורגל, בין אם זאת הרמה הירודה בישראל או באנגליה או איטליה, אנשים יצפו. לא חשוב להם רמת השידור, למה שייתכוננו לפני משחק? למה שילמדו להגות שמות של שחקנים? למה שבעלי הערוץ ישקיע קצת ולא יקטוף אנשים מהרחוב בשביל לפרשן?
    הערוץ הוא חובבני חובבני, אבל עובדה שיש מי שיזין את צרכיו.

ערוץ הספורט ממשיך השנה בהדרדרות הארוכה שלו, אני כמובן מקווה להצלחתו אבל יודע שזה קרב די אבוד. עד שהיה קמצוץ של איכות... נו טוב, עם ישראל.
    שנה הבאה- לווין, בלי לחשוב בכלל.

13. guyholl Member

הבעיה שלי היא שאני צריך לשלם על דברים שאני לא רוצה.אין לי בעיה לשלם על 5-6 משחקים מהליגה הספרדית ב30-20 או אפילו 40 שקל לחודש, אבל למה אני צריך לשלם עוד 20 שקל על עוד 2 משחקים(להוציא את אלה שמשודרים בערוצים הפתוחים) שהם הדבר היחיד שמעניין אותי בערוץ הזה?

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

המחירים גם מוגזמים,בטח יחסית למה שמקבלים.

15. יהודה ברוך Member

לא הבנתי את התלונות של אנשים על צ'רלטון. החומרים שהם משדרים (ברובם הגדול) לא היו משודרים בערוצים בחינם. פעם היו משדרים 4-5 משחקים כל מחזור מהפמירליג? את כל המחזור בליגת העל? תהיו הגיונים, אי אפשר לדרוש את הכל בחינם, המחירים של זכויות השידור התיקרו בצורה רצינית, אי אפשר לשדר את זה בלי תשלום.