צפיפות בצמרת הספרדית - תמונת מצב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Yeste, ‏7/3/05.

1. Yeste Member

המרחק של 9 הנקודות בין ריאל למקום השלישי כנראה סוגר את הסיפור במאבק על המקום ה-2 שמוביל לעלייה אוטומטית לצ'פיונס ליג. אתמול הסתיים המחזור ה-27, ומצפים לנו עוד -11 מחזורים בלבד עד לרגעי ההכרעה.

מהקום ה-3 עד למקום ה-10 הקרב פתוח לגמרי. שרק -7 נקודות בלבד מפרידות בין אספניול שכרגע במקום ה-3 לבין אתלטיק בילבאו שכרגע במקום ה-10 (עם משחק חסר ,בבית מול חאטפה).
    אני אתחיל את תמונת המצב עם הקבוצה שנמצאת כרגע במקום ה-3.
    הנה לוח המשחקים של אספניול,שכאמור נמצאת לאחר המחזור ה-27 במקום ה-3 עם 45 נקודות:
    ויריאל בחוץ.ריאל סויסאדד בבית.ראסינג בחוץ.סביליה בבית.אתלטיקו מדריד בחוץ.סארגוסה בבית. מיורקה בחוץ.נומנסיה בבית.ולנסיה בבית.אוססונה בחוץ.בילבאו בבית.

בחוץ- המשחקים הקשים -מול ויריאל ,אתלטיקו ,מיורקה ואוססונה .קשה לי להאמין שאספניול תצליח להוציא משהו מהמשחקים הללו.
    בבית-המשחקים הקשים מול - ולנסיה,בילבאו,סביליה וסרגוסה. למעט סרגוסה ,כולן קבוצות שנלחמות וככול הנראה ילחמו עד הסוף למקומות באירופה.אני בספק רב אם אספניול תצליח להשיג את מלוא הנקודות מהמשחקים הללו.
    הבנקרים ,על הנייר ,יהיו: ריאל סוסיאדד ( שנחלשה משמעותית בלי ניהאט) בבית ,ראסינג סנטנדר בחוץ ונומנסיה בבית.
    לסיכום,לוח המשחקים של אספניול לא ממש קל,בלשון המעטה,וקשה לי להאמין שנראה את מקסי רודריגז ואיון דל פנייה משתפים פעולה בשנה הבאה בליגת האלופות.

הקבוצה שנמצאת לאחר המחזור ה-27 במקום ה-4 בטבלה היא ויאריאל ולה יש 44 נקודות. לוח המשחקים שלה
    אספניול בבית.אוססונה בחוץ.בילבאו בבית.דפור בחוץ.בטיס בבית.ריאל בחוץ.חאטפה בבית.מאלגה בחוץ.אלבסטה בבית.בארסה בחוץ.לאבנטה בבית.

בחוץ-המשחקים הקשים- מול אוססונה,דפורטיבו לה קורוניה,ריאל מדריד,מאלגה וברצלונה. על הנייר ,מבין כול אלה-אוססונה ומאלגה נחשבות לקבוצות תחתית,אבל כולם יודעים שבליגה הספרדית "קבוצות תחתית" הן לא בדיוק ברמה של תחתית. יותצר מ-3 נקודות מחמשת המשחקים האלו יהיו השיג מבחינת ויאריאל.
    בבית-המשחקים הקשים- מול אספניול,בילבאו ובטיס. על הנייר ויריאל,שהיא אחת מקבוצות הבית החזקות ביותר בעולם צריכה לנצח את המשחקים האלו. הבנקרים- הם שאר המשחקים הביתיים שיהיו מול קבוצות חוץ חלשות למדי. בסה"כ המצב של הצוללת הצהובה נראה טוב מאוד ויש סיכוי גדול מאוד שנראה אותם בליגת האלופות.

במקום ה-5 נמצאת ולנסיה האלופה ,כרגע יש לקבוצה של אנטוניו לופז 43 נקודות , לוח המשחקים:
    אתלטיקו מדריד בחוץ.חאטפה בבית.סארגוסה בחוץ.מאלגה בבית.מאיורקה בחוץ.אלבסטה בבית.נומנסיה בחוץ.ברצלונה בבית.אספניול בחוץ.לאבנטה בחוץ.אוססונה בבית

בבית-המשחקים הקשים-ברצלונה בלבד.
    בחוץ-המשחקים הקשים-אתלטיקו מדריד,סארגוסה,מאיורקה,אספניול והיריבה העירונית לאבנטה. ולנסיה חוזרת לעצמה,ואומנם זאת עדיין לא ולנסיה עם ויסנטה. אבל לעומת תקופת רניירי זו קבוצה אחרת לגמרי,וגם בחוץ האלופה מגיעה למשחקים בדר"כ כפייבוריטית.
    הבנקרים -הם כול שאר המשחקים שלא הזכרתי. בסה"כ המצב של ולנסיה נראה טוב,בדומה לויריאל ,לוח המשחקים הקרוב של ולנסיה נותן לה הזדמנות לא רעה בכלל לסיים את העונה הזאת עם מקום בליגת האלופות.

במקום ה-6 נמצאת סביליה עם 43 נקודות.לוח המשחקים שלה:
    סרגוסה בבית.מאיורקה בחוץ. נומנסיה בבית.אספניול בחוץ.אוססונה בבית.בילבאו בחוץ.דפור בבית.בטיס בחוץ.ריאל מדריד בבית.חאטפה בחוץ.מאלגה בבית.

בבית-המשחקים הקשים- מול דפור ,ריאל וסרגוסה.
    בחוץ- המשחקים הקשים-מול אספניול,בטיס,בילבאו וחאטפה. חוץ מזה-כול שארה משחקים הם בנקרים מבחינתה של סביליה. בסה"כ לוח המשחקים של סביליה סביר למדי. טיפה יותר קשה מזה של ויאריאל וולנסיה אבל בניגוד לאספניול,הכל תלוי בקבוצה של חואקין קפרוס. בסופו של דבר,לסביליה יש סיכוי מצויין לסיים באחד המקומות שמובילים למוקדמות ליגת האלופות.

במקום ה-7 נמצאת בטיס עם -42 נקודות. לוח המשחקים הקרוב של בטיס:
    מאלגה בחוץ.אלבסטה בבית.בארסה בחוץ.לאבנטה בבית.ויאריאל בחוץ.סוסיאדד בבית.ראסינג בחוץ.סביליה בבית.אתלטיקו בחוץ.סרגוסה בבית.מיורקה בחוץ.
    בבית-המשחקים הקשים-מול סביליה וסרגוסה.
    בחוץ-המשחקים הקשים-מול מאלגה,ברצלונה,ויאריאל,אתלטיקו מדריד ומיורקה. כול שאר המשחקים בטיס צריכה לסיים עם ניצחונות. בסה"כ הבעיה של בטיס הולכת להיות במשחקי החוץ.בטיס צריכה להוציא - מינימום 6 נקודות מהמשחקים הנ"ל שבחוץ ,ומצבה יהיה מצויין בקרב על ליגת האלופות.

במקום ה-8 נמצאת אתלטיקו מדריד עם-39 נקודות (3 פחות מהקבוצה שמעלייה). לוח המשחקים של אתלטי:
    ולנסיה בבית.סרגוסה בחוץ.מאיורקה בבית.נומנסיה בחוץ.אספניול בבית.אוססונה בחוץ.בילבאו בבית.דפור בחוץ.בטיס בבית.ריאל בחוץ.חאטפה בבית.

בבית-המשחקים הקשים-מול ולנסיה,אספניול,בילבאו ובטיס. בקלדרון אתלטי חייבת לנצח כול קבוצה,אבל אני לא חושב שהיא תצליח שלא לאבד כמה נקודות מול הקבוצות הללו.
    בחוץ-המשחקים הקשים-מול סרגוסה,אוססונה,דפורטיבו לה קורוניה וריאל מדריד.
    אני חושב שסזאר פרנדו יכול להתחיל לארוז את המזוודות. הסיכויים של הקבוצה היחידה שניצחה את בארסה בקאפ נואו על האפס ,להגיע בשנה הבאה לליגת האלופות כמעט אפסיים. אתלטיקו תצטרך להילחם על מקום בגביע אוו"פא.

במקום ה-9 נמצאת דפורטיבו לה קורוניה עם 39 נקודות . לוח המשחקים של דפור:
    אלבסטה בחוץ.ברצלונה בבית.לאבנטה בחוץ.ואריאל בבית.סוסיאדד בחוץ.ראסינג בבית.סביליה בחוץ.אתלטיקו בבית.סרגוסה בחוץ.מיורקה בבית.נומנסיה בחוץ.

בבית-המשחקים הקשים-מול בארסה,ויאריאל ואתלטיקו מדריד.
    בחוץ-המשחקים הקשים-מוללאבנטה,סביליה וסרגוסה. בסה"כ,לדפור יש לוח משחקים סביר מאוד יחסית לשאר הקבוצות,ולמרות שיש לה -39 נקודות בלבד,היא מסוגלת להשיג את המקום לצ'פיוס ליג למרות שזה יהיה קשה ביותר.

במקום ה-10 נמצאת אתלטיק בילבאו עם 38 נקודות ומשחק חסר (בבית מול חאטפה.בתכלס-41 נקודות) לוח משחקים של בילבאו:
    בארסה בחוץ.לאבנטה בבית.ואריאל בחוץ.סוסיאדד בבית.ראסינג בחוץ.סבליה בבית.אתלטיקו מדריד בחוץ. סרגוסה בבית.מיורקה בחוץ.נומנסיה בבית.אספניול בחוץ.

בבית-המשחקים הקשים-מול סביליה וסרגוסה. על הנייר בילבאו חייבת לנצח את כול המשחקים הנותרים בקטדרלה.אבל אני חושב שהיא תאבד לפחות -3 נקודות בבית.
    בחוץ-המשחקים הקשים-מול ברצלונה,ואריאל,אתלטיקו מדריד,מיורקה ואספניול. לוח המשחקים של בילבאו בחוץ קשה ביותר לעומט שאר הקבוצות שנלחמות איתה על המקומות לאירופה. אבל בכול מקרה,בילבאו הוכיחה השנה כשהיא בכושר-היא מסוגלת לשחק כדרוגל מבריק ולא משנה באיזה מגרש. בעיקרון יש לבסקים -41 נקודות והסיכוי שלהם לא רע בכלל.

לסיכום-הקבוצות שנמצאות במצב הטוב ביותר הן -ואריאל וולנסיה.

עוד -11 מחזורים מרתקים בליגה הטובה בעולם. :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/05
  2. Dja Ettien Member

אלהים ישמור אחי איזו השקעה ת'ה מביא בפורום הזה ! כל הכבוד לך !
    אשקרה מעניין לקרוא את כל ההודעות ש'ך והסיכומים, אתה כתב של איזשהו אתר?

בכל מיקרה, לדעתי וולנסיה תחזור לרצף ההפסדים שלה לא נראה לי שמשהו ממש ישתנה רק בגלל שרניירי עזב, על סמך משחק או שניים אי איפשר לקבוע שום דבר, עושים סיכומים בסוף עונה (חח איזה דני דבורין אני נשמע).
    ונקווה שויאריאל תעלה בסופו של דבר לגביע אירופה כלשהו, מגיע לה.
    קבוצה שבאמת מראה יכולת יוצאת דופן מבחינתה העונה.

3. Yeste Member

תודה רבה.
    תמיד כיף לתרום לפורום בזמן הפנוי.(ויש לי הרבה בזמן האחרון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx )

4. Dja Ettien Member

יוזמה מבורכת.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד על הסיקור יסטה, באמת שמת את הפוקוס במקום הנכון, ידעתי שצפוף שם אבל לא ידעתי שמדובר בחצי ליגה.

לגבי התוכן עצמו, אני חושב שהקבוצות שנראה במקום 3-4 הן אספניול ו-ולנסיה. ולנסיה אמנם החליפה מאמן והיא לא אותו דבר בלי ויסנטה, כמו שאמרת, אבל איימאר חוזר לשחק טוב וראינו שבסך הכל בשני המשחקים האחרונים הם שיחקו טוב נגד סביליה וריאל (למרות שתי תוצאות תיקו, שכן, מדובר בשני משחקים קשים) כשפסילה תמוהה נגד סביליה ומשקוף בתוספת הזמן נגד ריאל מדריד (לא שריאל לא היו קרובים לנצח) מנעו ניצחונות. המשחקים שנותרו לולנסיה הם לא עד כדי כך קשים, ובהנחה שהם לא ימשיכו לספוג התעללויות מהשופטים, העונה תסתיים עבור הקבוצה הזו בצורה יותר טובה מחלקים נרחבים שלה.

לגבי הקבוצה השניה אני חושב שזו דווקא תהיה אספניול. אמנם ויאריאל קבוצה כשרונית ביותר ויש שם לא מעט שחקנים שאני מחבב מאוד, אבל לצד התקדמות מטאורית מאז פגרת החורף הם גם מדי פעם סופגים איזה הפסד ממש לא מחויב למציאות שקצת מעכב אותם. לעומתם אספניול דווקא נראית לי רצינית הרבה יותר. צריך להתעלם מהאספניול של השנים האחרונות כי הקבוצה השנה היא יציבה מאוד ונמצאת בחלק העליון של הטבלה בשלבים ארוכים של העונה. אני דווקא כן חושב שנראה את מקסי רודריגז במוקדמות האלופות, ואני לא אשקר, לא הייתי מתנגד לראות אותו ברמת גן.
    למרות שבטווח הארוך אני חושב שאספניול תסיים מעל ויאריאל, אין ספק שהמשחק הקרוב בין השתיים הוא משחק מפתח, ולמזלם של הצהובים הוא במדרגל. אני עדיין מחזיק מהקטלונים וחושב שהם לא יחזרו משם מנוצחים. בשורה התחתונה, לגבי המשחק הזה, מלבד המשחק הטוב שבטח יתפתח שם (ושבטח לא נראה בגלל סנטנדר וערוץ 5 הגאונים), ניצחון של אספניול יהווה דחיפה אדירה וגם תיקו טוב לה מאוד.

6. Yeste Member

לגבי ולנסיה, אני מסכים איתך ב100 %. השינוי החיובי הגיע לאחר שרניירי פוטר. אם לוקחים כמדד את המשחק מול ריאל מדריד ,אז המצב של ולנסיה לא רע בכלל. רואים בברור שמאז שאנטוניו לופס לקח את הפיקוד,השחקנים הבולטים שהובילה את הקבוצה לדאבל חוזרים להראות שוב את מה שהם יודעים. אני כמובן מדבר בעיקר על רובן בארחה,מיסטה,רופטה ופאבלו איימר שכבר לא חוששים למקומם בהרכב שנלקח(מסיבות לא מקצעויות) בתקופת רניירי ,בדר"כ ע"י האטלקים :סטפנו פיורה,קרואדי ,די ואיו ומורטי שלא הרשימו והצדיקו את המקום ב-11 הפותחים. בעיקרון,זו בדיוק אותה קבוצה מהשנה שעברה,רק בלי הכוכב הגדול ביותר שלהם ויסנטה ,והחסרון שלו עלול להיות גורם משמעותי ביותר בכול מה שקשור לשאיפות של ולנסיה לסיים ב-4 הראשונות. אבל בכול זאת,לוח המשחקים של ולנסיה,על הנייר, הרבה יותר נוח מאשר זה של שאר הקבוצות שמתמודדות איתה על המקומות לליגת האלופות.
    לגבי אפסניול.לדעתי אתה לוקח הימור גדול מידי, הסיכוי שלהם לסיים בן ארבע הראשונות קטן ביותר,ולא בגלל שהסגל שלהן נופל בהרבה משאר הקבוצות שמתחת למקום ה-2 בספרד. ממש לא. אייון דל פנייה הגיע השנה בצדק,עד לנבחרת ספרד.פרדסון הברזילאי הצעיר מראה ניצוצות של שחקן גדול, מקסי רודריגז הוא שחקן מדהים שראוי לשחק בכול קבוצה בעולם,וכמובן ראול טמודו,החלוץ הקטלוני שבמו רגליו השאיר את הקבוצה הזאת בליגה. וגם בהגנה לא חסר כלום,הגנה כוללת את לופו ,שחקן צעיר ומבטיח שנותן עונה גדולה.פוצ'טינו,ששיחק לצד אז'לה וסמואל כחלק משלושת הבלמים במונדיאל האחרון,והוגו איברה שהיה לחלק חשוב ביותר בקבוצה שאשתקד הגיעה עד לגמר ליגת האלופות וסיימה בין -3 הראשונות בליגה הצרפתית המצויינת. וכמובן קאמני,שכול מילה מיותרת. וחשוב לציין את מחלקת הנוער שנחשבת בשנים האחרונות לאחת המובילות בספרד.ומאחורי כול זה עומד מיגל לוטינה. מאמן שהוביל לפני שנתיים את סלטה ויגו להעפלה היסטורית ל1\8 גמר ליגת האלופות. ככה שמבחינת כלים,לאספניול לא חסר שום דבר.
    הבעיה היא לוח המשחקים שלהם,כמו שכתבתי בתחילת הת'רד:
    מתוך -11 המשחקים הקרובים :במון ז'ואיק אספניול תאלץ לפגוש את - ולנסיה,בילבאו,סביליה וסרגוסה. לא פחות מ-4 קבוצות ברמה עולמית. ובחוץ-ויריאל ,אתלטיקו מדריד ,מאיורקה ואוססונה .
    לנצח את ויראיל ואתלטיקו במדריגל ובקלדרון זה כמעט משימה בלתי אפשרית. בסן מו'יס, מול הקבוצה העיקשת של הקטור קופר זה ממש לא יהיה קל ,וגם כמובן מול אוססונה שלמרות התקופה הרעה ,תתאושש בקרוב,אחרי שולאדו ופאבלו גרסיה יחזרו.ולנצח את אוססונה באל סדר,כרגע זה אולי נראה אפשרי,אבל כשאוססונה במייטבה זה לא פחות קשה לדעתי מאשר לנצח בחוץ את ויאריאל או אתלטיקו למשל.
    ז"א,8 מתוך 11 המשחקים הולכים להיות קשים ביותר מבחינת אספניול וקשה להאמין שנראה אותם בליגת האלופות .

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/05
  7. Bensh Member

סיקור ברמה גבוהה מאוד. התרשמתי.
    ההימור שלי הוא שאספניול תעפיל לגביע וואפ"א, ויאריאל תסיים רביעית ו-ולנסיה תצליח לחזור למקום השלישי בסוף העונה. כל כך חבל על האלופה, שרק בגלל שגיאה בבחירת מאמן איבדה כל סיכוי לשמור על התואר.

8. B0SS Member

נקווה שסביליה יעלו, הם יותר טובים מוויריאל המנופחת.

9. Barcik Member

סחתיין על ההשקעה, דניאל!

אני חושב שכולנו נסכים על כך כשולנסיה פייבוריטית לתפוס את המקום השלישי. מאז עזיבתו של ראניירי, אנטוניו לופז חזר לברירת המחדל. הוא לא חושב הרבה, אלא פשוט מציב את ההרכב והמערך של רפה בניטז. בינתיים, עושה רושם שזו החלטה טובה, כאשר ולנסיה משיגה נקודות במשחקים קשים ומציגה כדורגל הרבה יותר איכותי ממה שראינו בעידן האיטלקי שלהם. הסגל שלהם פשוט איכותי ומחובר יותר משאר המתמודדות, והם ינסו לרצות את האוהדים בפיניש איכותי. בכל זאת, מקומם כלל אינו מובטח בליגה הספרדית החזקה.

באשר למקום הרביעי, אני מהמר על סביליה. כל הקבוצות חזקות, אבל סביליה נראית לי המתיאמה ביותר לליגת האלופות. הם ניחנו בהכי הרבה עוצמה מנטלית, הדבר שבסופו של דבר יכריע את המאבק הזה. עם כל הכבוד לויאריאל, אני לא מצפה מריקלמה לגדולה ברגע האמת, ומבאפטיסטה דווקא כן. הם אולי פחות מבריקים מויאריאל, אבל באותה המידה גם יותר יציבים. קפארוס אסף חבורת ברזילאים אפורה יחסית, ולפי דעתי זה יתברר כצעד נכון.

אם לא אחת מאלה, אז הייתי שם את הכסף שלי על בטיס. כל עוד השילוש הקדוש של אדו, אוליביירה וחואקין ממשיך לעבוד, בטיס צריכה להמשיך להפגין יכולת מצויינת. יהיה חם בדרבי.

הייתי רוצה לראות את אתלטיק בילבאו שוב בליגת האלופות, אבל הקבוצה הזו פסיכית ממש כמו הכוכב שלה. אם יותר יציבות, הייתי מהמר עליהם, אבל כמו שזה עכשיו רק שיכור ישים כסף על משחק של בילבאו. הייתי רוצה גם את אתלטיקו מדריד, אבל אני יודע שהם יפסידו נקודות חשובות דווקא במשחקים הקלים על הנייר.

דפורטיבו? כל עוד אין להם חשק (ואין להם חשק), אין על מה לדבר.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הדרך ל-CL עוברת בקלדרון. ולנסיה, אספניול, בטיס ואתלטיק ישחקו כאן. סביליה כבר הפסידה והיא לא תהיה ב- CL.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוריס אתה אמנם אוהד ברצלונה אבל בכל זאת, אתה לא חושב ששכחת איזו קבוצה אחת שם שנמצאת בעמדה מצוינת לזכיה במקום ה-3 וכלל לא מוזכרת בתגובה שלך?

12. Barcik Member

לא טובה מספיק. סורי.

13. Yeste Member

אני מסכים עם בוריס.
    אספניול קבוצה מצויינת,אבל גם לדעתי היא פחות טובה משאר היריבות ,וגם כמובן לוח המשחקים הקרוב שלהם הוא הקשה ביותר לדעתי מבין כולן.

14. Waters Member

בתחילת העונה היא הראתה שהיא קצת מועמדת לוופא אבל עכשיו הם כבר ירדו ביכולת.
    מעניין יהיה לראות אם היא תמכור את השוער הנפלא שלה קמאני כי לפי מה שהבנתי יש התעניינות.

15. הארכיון Member

אני בעד בטיס וולנסיה