צפון קוריאה - למען המנהיג היקר!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Obafemi, ‏1/6/10.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין מה אתה אומר ידידי, אבל הויכוח פה מיותר. גם אם נניח שיש הגזמה בדיווחים מצפון קוריאה, כמות העדויות האדירה מציירות תמונה עגמומית למדי.

2. eran levy Member

כמובן שאפשר להסיט כל ויכוח לצד שנוח לטוען, ויש מספיק אנשים בארץ ובעולם שרואים את ישראל כמדינת אפרטהייד (העלבון למשווים), אבל ממש אין זה בר השוואה. בצפון קוריאה יש לך רק אפשרות אחת: להיות נאמן לשיטה או לא להיות. באירן יש יותר פתיחות לעולם מאשר בצפון קוריאה. אפשר לדבר בשבחי הקומוניזם עד מחר. בסופו של דבר הרעיון הטהור של מרקס היה רעיון הוגן וטוב. הביצוע, אעפס, לא משהו. כשבני אדם מעורבים בכך זה הופך מאית מהם למאיון העליון ואת כל השאר למאיון התחתון. יש מספיק סרטים על צפון קוריאה שמראים את המצב האמיתי, את הסבל ואת קהות החושים.
    וזו באמת לא חוכמה גדולה להיות מעריץ של צפון קוריאה מבחוץ. בטח שקל יותר ליונג טאה סה להיות אוהד צפון קוריאה ולבחור בנבחרת צפון קוריאה מאשר את יפן. אפשר להסיק שעוד דבר שמניע אותו הוא העובדה שהוא (ואת זה אני יכול רק לשער, אם כי אני מאמין שאיני רחוק מהאמת) אליל ההמונים בצפון קוריאה ומתקבל בכבוד רב בארמונו של קים ג'ונג איל, כך שנוח לו מאוד לתמוך בצפון קוריאה ובמדיניות שלה למרות שביפן התקשורת חופשית והוא יודע בדיוק מה באמת קורה בצפון קוריאה.
    הייתי נגד השתתפות צפון קוריאה במונדיאל מהסיבות המפורטות למעלה, אבל שמחתי לראות נבחרת קטנה מגיעה למשחק מול ברזיל, לא מקבלת רגליים קרות, ועושה הכל, למרות הפערים האיכותיים הברורים, כדי לזכות בכבוד שהיא ראויה לו.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

4. cazzo Il Capocuoco

הפעם הם לא היו צריכים לחצות את הנהר ולהגיע לסין....

5. Rudess Member

6. 亚历山大帕托 Member

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נגיד ככה, כבר ידוע שהאזרחים של המדינה רק יכולים לראות את המשחק אם הנבחרת מנצחת כך שאני לא אופתע אם הטלוויזיה משדרת סוג כזה של טמטום.

אתמול ביקרה התקשורת ההולנדית אצל הצפון קוריאנים אחרי הסיפור עם הרבעייה שאולי ערקה והדבר כמעט הסתיים במכות. ראו בבירור שהאנשים האלה קרבן של משטר נוראי, באולפן דיברו כאילו חזרנו לימים עם הסובייטים בימי המלחמת הקרה.

תמיד צריכים להפריד פוליטיקה בספורט, אבל עם צפון קוריאה הדבר פשוט כמעט בלתי אפשרי. סביר להניח שהשחקנים לא יכולים להסתובב בחופשיות ומותר להם רק לצאת לאימונים. כמו שאמרתי בסופו של דבר כל האנשים האלה קרבן של משטר לא אנושי.

8. eran levy Member

רבים דיברו על השמחה הטהורה של שחקני צפון קוריאה אחרי השער המצמק שלהם. דיברו על שימחה אמיתית, של הישג אדיר לנבחרת חלשה, להבקיע שער מול ברזיל במונדיאל. אחרי הקליפ הזה אפשר להוסיף עוד תיאוריה: הנהלת הנבחרת, בהשראת המנהיג הדגול כמובן, ציוו על השחקנים לשמוח אחרי שער שהם מביקיעים, בלי קשר לתוצאת המשחק. ככה הם יכולים לערוך את המשחק, להציג אותו כנצחון של צפון קוריאה על ברזיל, ואז נראית השמחה כמו שמחת שער יתרון.

9. 亚历山大帕托 Member

לא, שמחה טהורה.

10. cazzo Il Capocuoco

עד כדי כך? רגע, והבכי של ג'ונג טאא-סא (החלוץ מספר 9) באמצע ההימנון היה פרי של הרבה סדנאות משחק?

האנשים האלה כאלה רובוטים? אני מתקשה להאמין....

וחוץ מזה הקליפ נראה לי כמו סאטירה, אגב מצויינת. קטע מצחיק.

11. eran levy Member

כן, גם לי הקליפ נראה כמו סאטירה, אבל לך תדע אם במקרה של צפון קוריאה הסאטירה שלנו היא החיים שלהם.
    יונג טאה סה לטעמי מרוויח מכל הסיטואציה. הוא חי ביפן, משחק בליגה היפנית, לא צריך לעבור את מדורי הגהנום שתושבי צפון קוריאה עוברים כל יום,הוא אליל בצפון קוריאה, הוא בטוח יקירו של קים יונג איל וההיסטוריה הצפון קוריאנית תזכור אותו לנצח כגיבור, גם אם הוא בעצם לא חי אפילו דקה אחת בצפון קוריאה. אני בטוח שאם יום אחד, אחרי שיפרוש, הוא אכן יעבור לגור שם, הוא לא יחיה בדירת חדר ורבע עם חמישה אנשים ויסתובב באופניים בפיונגיאנג. אולי אפילו קים יקים פסל שלו בכיכר קים איל סונג.

12. alexshw Member

כדאי לשחקנים לחזור למולדת? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

13. eran levy Member

המלה "כדאי" כנראה לא קיימת בלקסיקון של שחקני צפון קוריאה, הם יחזרו אם ירצו או לא ירצו, ואם הם לא רוצים עדיף שלא יאמרו זאת בקול, אחרת באמת המשפחות שלהן יסיימו את חלקן באומה הצפון קוריאנית.

14. Max411 Member

היום צפון קוריאה קיבלה קצת בראש מפורטוגל, והנבחרת האשימה את האוטובוס או משהו כזה. משהו יודע מה הסיפור עם זה?
    הקוריאנים פשוט התפרקו היום. אף אחד לא שיחק שם כדורגל, פשוט טווחו בהם.

--------------------
    חיוך לא עולה כסף...והוא גם משפר ת'מצב רוח
    http://img809.imageshack.us/img809/4760/germanya.Xxx
    טיסנים מצלמות לעסק