צפון קוריאה - למען המנהיג היקר!

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Obafemi, ‏1/6/10.

1. Pipe Member

לכן אני שואל.http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx חבר שלי אמר אנדר, אני הלכתי על אובר.

חשבתי לעשות התערבות על "אנדר אובר 1.5 שחקנים שיערקו לדרום אפריקה במהלך הטורניר" אבל בהיעדר מקורות ווידוא אמינים לגבי הממצאים החלטתי לוותר.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שיערקו. א' - זה לא כזה פשוט. ב' - בניגוד לבריה"מ, בצפון קוריאה שטיפת המוח היא טוטאלית לחלוטין. תרבותית, הסטורית, בכל פן ופן של המציאות היומיומית הפרופגנדה קיימת. אלה לא הרוסים.

3. alexshw Member

כמה שאנשים שם נראים כמו זומבי בכל המצעדים, תאמין לי שיש לא מעט אנשים שבכל זאת מבינים מה מצבם.
    לגבי עניין של עריקה, זה מאוד קשה. לדעתי במשלחת שיש המון סוכנים של השירות החשאי שלהם.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא מבינים את מצבם. לא כולם ב-100% מאחורי המשטר, אבל רק מסיבות אישיות כמו רעב, או הגליה של בני משפחה למחנות עבודה. המנהיג הדגול (והמנוח) אף פעם לא בא תחת ביקורת, הבן שלו קים ג'ונג-איל כמעט אף פעם לא, בטח לא ביקורת של יותר מבין אדם אחד לעצמו. גם העריקים (ויש, כל שנה) בורחים בגלל חיים לא טובים ברמה האישית, לא כי הם מבינים שהם חיים בדיקטטורה אפלה. אפילו בברית המועצות המאוכלסת באנשים נאורים לא הבינו לפני הגלסנוסט איך המצב נראה מבחוץ, אז על אחת וכמה קוריאה, שאנשיה לא היו חופשיים מאז 1200 בערך, ושילדיהם מגיל 0 עוברים סדרות חינוך שמתמקדות רק בהילולי המנהיג הדגול ובנו, המנהיג היקר.

5. alexshw Member

תאמין לי שהבינו. כל אחד חלם לצאת ולטייל בחו"ל.
    אזרחי ברית המועצות באו מתרבות אירופית בכל זאת.
    ושוב גם בצפון קוריאה יש הרבה שמבינים. אין להם פשוט מה לעשות עם זה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/10
  6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז זהו, שלא. אתה לא מבין את עומק הפרופגנדה הצפון קוריאנית. ברור שתמיד יהיה את אחוז הסקפטים הקטן. אבל כלל האוכלוסייה מוסרת את הילדים מגיל 0 לחינוך שמטרתו להכווין את הילדים למטרה ברורה, לשרת את המהפיכה, המנהיג ואת ה"ג'וצ'ה", צורת הסוציאליזם של צפון קוריאה. שחקני הכדורגל חיים בגדול מעט יותר טוב מהאנשים הטיפוסיים, ולכן חו"ל בשבילם הוא בדיוק מה שזה בשביל הצפון קוריאני הממוצע: עולם מנוכר ואימפריאליסטי, מושחת ורקוב, בו כל האנשים חיים תחת כיבוש ודיכוי ומתנהלים תחת ערכים בזויים. מבחינתם, הם בגן עדן. שוב פעם, גם אזרחי ברית המועצות לא הבינו את המציאות אצליהם לפני שפתחו להם חלון למערב. בצפון קוריאה מחקו תרבות שלא קשורה למהפיכה, הסטוריה, כל דבר שיכול לתת להם איזשהו מושג על מה שבאמת קורה\קרה על כדור הארץ. מה שהם יודעים זה מה שרוצים שידעו.

7. אלי מתחן Member

איך אתה מסביר את הנאמנות של החלוץ שלהם שבכלל נולד ביפן?

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש ביפן לובי גדול מאוד של צפון קוריאה. זה למעשה קוריאנים שהיגרו ליפן עוד לפני מלחמת קוריאה, ומצד אחד מאוד פטריוטים ואנטי-יפנים (יפן שלטה בקוריאה המאוחדת במשך כמה מאות לפני מלחמת העולם ה-II) ומצד שני לא יודעים מספיק על המציאות העגומה ביומיום של המדינה. הם רואים בדרום בובות של ארה"ב (בתכלס הרבה עשורים זה לא היה כזה רחוק, וגם כלכלית עד שנות ה-70 הצפון היה מוצלח יותר) ולכן מזדהים יותר עם הפטריוטיזם העיוור של הצפון. הרבה כסף זורם מהלובי הזה (Chongryo) לממשל הצפון קוריאני. החלוץ, אני מניח, הוא פשוט בן להורים שמשתייכים לארגון.

אם תרצה, זה די כמו היהודים הדתיים הקיצנויים שחיים בארה"ב ומממנים את ההתנחלויות בארץ. יותר קל להיות קיצוני בשלט רחוק כשאתה לא באמת מרגיש את המציאות על עורך.

9. אלי מתחן Member

הבנתי אותך. סחטיין על הידע.

בכל מקרה, הקפיטליזם של המערב לא מסוגל לעכל את העובדה שיש מדינה שלא מוכנה להכנס למשחק שלהם, זה היה עם סין ועם קוריאה (את מדיניות הכיבוש של בריה"מ אני לא מכניס בכוונה).
    אולי לא כזה נורא שם, נכון שלנו בתור המערביים הדמוקרטים נראה מאוד תלוש שאנשים ירצו לחיות בלי חופש ובלי בחירה, אבל לראות מה הגלובליזציה עשתה באפריקה ובדרא"מ, כנראה שלהיות קפיטליסט טוב למי שנמצא בקצה הפירמידה בלבד.

10. alexshw Member

בוא לא נגזים.
    צפון קוריאה זה לא סוציאליזם ולא קומוניזם. זו התעללות ב - 20 ומשהו מליון אנשים.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לא, זה רע, הרעיון כשלעצמו הוא טוב, אבל ביישום הוא תמיד נגמר רע כי שחיתות מחלחלת לכל מקום. קודם כל צפון קוריאה היא המדינה הסוציאליסטית היחידה בהסטוריה שהשליטה עוברת בצורה מונרכית מאב לבנו, שזה מגוחך בפני עצמו. שנית, אנשים באמת גוועים שם ברעב, הקצבות המזון לא מספיקות. זה לא סתם שהנבחרת היא הכי "קלה" במונדיאל, וזה לא סתם שהחלוץ שנולד וגדל ביפן נראה הרבה יותר בריא מכולם. הם נמוכים ורזים בהרבה בממוצע מהחבר'ה בדרום. הם חייבים לעשות צבא של 10 שנים בשביל הסיכוי הקלוש של להגיע לתפקיד טוב בחיים, ורק אנשים עם רקורד משפחתי נקי מכל חשד קטן מקבלים את זה. הרעיונות האידאולוגיסטיים תמיד נשמעים טוב, אבל בפועל האופי המושחת של בני האדם לא מסוגל ליצור אוטופיה אמיתית שכזו.

וזה בלי להזכיר מחנות עבודה, את מאסף הבנות היפות בגיל 15-16 לספק שירותי מין לפקידי ממשל בכירים ועוד הרבה דברים אחרים.

12. אלי מתחן Member

קשה לייצר אוטופיה אם אתה לא מדינת ענק כמו ארה"ב או רוסיה, לקוריאה אין מספיק משאבים בשביל לכלכל את כל המדינה. החרם שיש עליה מקשה כי פיתוח.

אני לא חושב שהם איזה משהו מיוחד שצריך לשמר, אבל התעמולה שיש נגדם במערב לא בטוח שלא מוגזמת.

13. alexshw Member

אני חושב שהרבה מהם הולכים לצבא לא רק כי חייבים, אלא כי שם כנראה אוכלים קצת יותר טוב.
    רעיון הקומוניזם הוא דבר שאינו בר השגה. זו שרלטנות.
    סוציאליזם למעשה קיים במרבית מדינות מערב/מרכז אירופה.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם נכון, אבל בכל אופן האפשרויות לבן אדם שלא הולך לצבא הן כמעט אפסיות.

ייתכן, אבל שום דבר ממה שאמרתי הוא לא תעמולה. וזה מספיק גרוע בשביל להשתכנע. הכל עדויות של עיתונאים שביקרו שם ועריקים, כולם מתארים מציאות מאוד קשה.

15. אלי מתחן Member

וישראל היא מדינת אפרטהייד, הפלסטינים מדוכאים וכו' וכו'. כל אחד אומר מה שהוא רוצה להגיד ומה שטוב לאינטרסים שלו.