צמצום פערים באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י E-tam-R, ‏25/5/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מי שמבין בכדורגל יודע שאין "אם" בכדורגל. אין כזה דבר ולא צריך להשתמש במילה הזאת בכלל. דברים בספורט קורים פעם לטובתך ופעם לרעתך, אין "אם".

2. dror_khayat Member

E-tam-r,לגבי ליברפול וביירן מינכן,אתה צודק במאה אחוז. רק לרשימת המועדונים הגדולים שלא מצליחים בשנים האחרונות,הייתי מוסיף את אייאקס.אי אפשר לשכוח את השליטה המוחלטת בכדורגל העולמי ואת הכח שהיה לקבוצה הזו באירופה,עד לפני כ-8 שנים(לא צריך ללכת רחוק),עם הקבוצה המושלמת שהיתה לה באמצע שנות ה-90,שמאז שהתפרקה,המועדון לא מצליח לשחזר אפילו קמצוץ מהישגיו הגדולים בזירה הבין-לאומית.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיירן מינכן לא ממש דרסה עונה שעברה בליגת האלופות, אולי נדרסה (תרתי משמע).

באיירן וליברפול דווקא מזכירות טיפה, כי שתיהן לא מגיעות להישגים הדרושים ונופלות בין הכיסאות בגלל טעויות של מאמנים. נו, בשניהם לפחות מראים ניסיון של שיפור...

4. Max Member

אליפות אירופה היא לא תמיד אינדיקציה, לדעתי אם תעמיד את ארסנל של אמצע עונה או את מילאן של אמצע עונה מול פורטו של עכשיו היא לא תיצא עם ידה על העליונה, פורטו עם הרבה מאוד מזל (כמעט כל העליות שלה חוץ מנגד ליון היו בפוקס, הפנדל מול לה קורוניה, השער בדקה ה 90 מול יונייטד וגם במשחק הזה היא לא הציגה יכולת התקפית יוצאת דופן ורוב השערים הם טעויות שיפוט או טעויות טפשיות בהגנה) הגיעה לאן שהיא הגיעה, ברור שהיא אלופת אירופה בזכות אבל אני גם זוכר את אותה פורטו לא ממש מאיימת שהפסידה לריאל מדריד 3-1 בבית והוציאה תיקו 1-1 מול ההרכב השני שלה, והיא לא שונה בהרבה מהפורטו שזכתה היום בליגת האלופות.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עוד פעם.... איך אתם משווים בין 2 הקבוצות האלה?? אני כאחד שאוהב את באיירן מאוד ממש מתעצבן מזה.

באיין זכתה שנה שעברה באליפות, לפני שנתיים בליגת האלופות. נכון שבזמן האחרון הם ממש בנסיגה ולא מזכירים את מי שהם היו לפני כמה שנים אבל עדיין.... להזכיר את ליברפול באותו המשפט... זה פשע.

ליברפול קבוצה שכבר כמה שנים לא עושה שום דבר בזירה האירופית ועל יבשת אנגליה. (פרט לעונה שלקחו את גביע אופ"א)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/5/04
  6. Paolo Maldini שחקן ותיקים

בעעע..פורטו הקבוצה הכי טובה בעולם???

אני חייב להגיד לכם משהו, לפעמים יש הפתעות בכדורגל...זה שמונאקו ניצחה את ריאל ועשתה את הפתעת הטורניר, זה אומר שמונאקו קבוצה יותר טובה מריאל מדריד הגדולה? לא, היא היתה יותר טובה ממנה ביום נתון זה.
    עכשיו אני יביא גם דוגמא מקבוצתי האהודה, הפועל חיפה.
    הפועל חיפה טובה יותר ממכבי פ"ת? מהפועל ת"א? לא, פשוט הם זילזלו ולכן ניצחנו אותם...

נחזור לפורטו...

פורטו זכתה בגביע האלופות, כל הכבוד, אבל את מי הם עברו? לוקומוטיב מוסקבה? את מנצ'סטר הם עברו במזל עם שער בדקה 90, זה נחשב יותר "עלייה לשלב הבא" מאשר "ניצחון", ניצחון זה שקבוצה אחת יותר טובה מהקבוצה השנייה, פשוט יותר טובה...
    זה שפורטו זכתה בתואר "אלופת אירופה" (ד"א, לדעתי התואר הזה לא נכון, היא זכתה בגביע ולא בתואר "אלופה"), זה לא אומר שהיא הקבוצה הכי טובה באירופה, ובטח לא בעולם...
    שכחת את הקבוצות הדרום-אמריקאיות?

בקיצור...לא כל קבוצה שזוכה בתואר, היא הכי טובה

7. Max Member

סתם תיקון, באיירן זכתה בליגת האלופות לפני שלוש שנים.

8. Paolo Maldini שחקן ותיקים

תיקון למי? לתגובה שלי? מה הקשר?

9. King_Beckham Member

אני לא חושב שיש ממש צימצום פערים.
    אני חושב שבגלל שינוי השיטה של ליגת האלופות קיבלנו הרבה הפתעות השנה, אבל אני חושב שכבר בשנה הבאה עד לעוד הרבה שנים נראה את מה שאנחנו רגילים לראות כשהקבוצות עשירות עטורות הכוכבים שולטות.

הקבוצה הטובה ביותר באירופה כיום?
    קשה להגיד כיוון שהקבוצות נמצאות בכושר לא הכי טוב.
    אני אבל לא חושב שפורטו!

10. Max Member

אי אפשר להגיד שזה בגלל השיטה החדשה כי ההפתעותה הכי גדולות היו ברבע הגמר, שלב שגם ככה היה בפורמט הישן.
    והתיקון ההוא היה לכל אלה שטענו שאי אפשר להשוות בין באיירן לליברפול (מסכים איתם) שאמרו שלפני שנתיים באיירן לקחו אליפות אירופה.

11. King_Beckham Member

אבל כן יש הבדל בשיטה
    כי אם למשל פורטו או מונאקו, שיש להן סגל קטן יותר ומצומצם יותר מאשר לקבוצות הגדולות כמו ריאל מנצ'סטר צ'לסי וכו', אז הן היו מתעייפות יותר מאשר הקבוצות הגדולות עד לשלב הזה ובשלב הזה הן היו עייפות יותר, כיוון שהיה אמור להיות משחקים רבים יותר כאשר היה את שלב הבתים השני...

12. Max Member

אולי, אבל השנה לא לריאל, לא למילאן ולא לארסנל לא היו סגלים רחבים מדי ולעומתן לפורטו, דפו וצ'לסי היו סגלים רחבים מאוד.

13. dror_khayat Member

די לנסות לחפש תירוצים כל הזמן!פורטו הפגינה השנה יציבות מעולה לאורך כל הטורניר,וכל זה עוד אחרי זכייה בא"ופא שנה שעברה,לכן אני חושב שהיא זכתה בזכות גמורה(!) ולא בחסד. אני לא יודע אם פורטו היא הקבוצה הטובה באירופה כיום,אך היא ללא ספק אחת מהן.נכון להיום,אין סופר קבוצה שאפשר להגיד עליה שהיא הטובה ביותר ועולה על כולן(אנחנו לא בעידן מילאן,איאקס או יובה של שנות ה90) כי עם כל הכבוד למיליונריות כמו מנצ'סטר,צ'לסי וריאל,אף אחת מהן לא נראית קבוצה אדירה היום.הייתי אומר שפורטו,מילאן וארסנל נראות השנה כקבוצות החזקות ביותר באירופה.