צלחת העליבות ?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏23/10/07.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכל זה למה? כי באיירן למדה את הלקח (שמר מאגאת לימד אותה טוב) ובנתה סגל עמוק מספיק. באיירן שיחקה עד היום בערך 15 משחקים (+-) רשמיים (כולל גביע הליגה) ואולי באחד או שניים עמד לרשות היצפלד ההרכב הראשון שאותו הוא תכנן מלכתחילה. ובכל זאת, כמו שאמרת, זה ממש לא משפיע על הקבוצה. שוב, למה? כי בנו סגל נכון. הרי ברור שההרכב הראשון (המתוכנן) גם הוא מספיק חזק כדי להתמודד על האליפות ובכל זאת הביאו את אלטינטופ, יינסן, שלאודרף, סוסה והשאירו את ואן בויטן/דמיקליס, אוטל, פולדי, לל, רנזינג - כולם כולם לספסל. אני לא אומר ששטוטגרט יכולה הייתה להביא שמות כאלה, אבל להביא אך ורק את מריקה (לאוורטון אני בכלל לא מתייחס, אין לו מקום בספסל של דואיסבורג) כדי לחזק את הסגל (כי הלוא באשטורק בא לשחק בהרכב) זה לא רציני. היתה חובה להכניס יד לכיס ולהביא לפחות שני שחקנים להרכב (כי יש כמה שחקני הרכב שצריכים להיות שחקני ספסל בקבוצה כמו ששטוטגרט רוצה להיות, לרבות שני המקסיקנים) ועוד שחקן או שניים לספסל ואם אתה שואל אותי הייתי גם מוכר כוכב או שניים ומביא במקומם שחקנים.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מסכים איתך נדב לחלוטין ( פעם שניה ברציפות). השאלה שלי אליך, עד פגרת החורף, איך ממשיכים עם הקאדר הקיים ומסיימים יפה באלופות ובליגה חוזרים לפחות לאצמע הטבלה?

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בד"כ אני לא עובד בחינם. אבל רק בגלל שאתה אוהד אותם אני מוכן לתת את העצות שלי.
    קודם כל, כשלא הולך חייבים לשים הכל בצד ולחזור לדברים הבסיסיים. כלומר, חייבים לחזור לכדורגל הפשוט והבסיסי שהקבוצה יודעת לשחק ולא לחפש לעשות דברים חדשים. לכן, דבר ראשון, חייבים לחזור לשיטה של 2-4-4 הרגילה של הקבוצה עם גומז וקקאו בחוד. לא בקישור ולא בשער. עם כל הכבוד לקקאו אם הוא משחק בקישור אז עדיף את דה סילבה שם. את הקישור הייתי הופך למערך גמיש של 4 בקו אחד (גמיש כמו שאמרתי) ולא בצורת יהלום. הייתי עושה כל מאמץ לשים את הילברט בימין ובאשטורק בשמאל ושני קשרים חזקים (פיזית) שיודעים לעשות הגנה כמו שצריך באמצע. כמגינים ובלמים הייתי שם מגינים ובלמים גם אם הם לכאורה פחות טובים או מנוסים. לא את פרנרוד (אני חושב שבכלל אין לו מקום בקבוצה, בכל אופן ממה שראיתי ממנו בשנה שעברה והעונה) ולא את קקאו. דבר שני, ולא פחות חשוב, לשחק הגנה. כל משחק צריך לעלות במטרה אחת ויחידה לא לספוג. וזה חייב להתחיל דרך האמצע. לכן, שוב, שני קשרים חזקים באמצע. ברגע שההגנה תהיה מספיק חזקה ויציבה גומז בעיקר וגם קקאו ידעו לתת את הגול ומה אתה יודע גם על 1:0 קטן מקבלים שלוש נקודות.
    למרות מה שכתבתי, יכול להיות שאין ברירה וצריך לוותר על באשטורק (לפחות בנתיים) אבל כמו שאמרתי אם אין ברירה אין ברירה.
    ברגע שהדברים יתחילו לחזור למסלול גם לקבוצה יהיה יותר קל.

וגם אם הדברים יחזרו למסלול הייתי מביא עוד שחקן אחד (אולי אולי) שניים בחורף, כי בחורף זה רק להשלמה ולא לבנייה וכבר מתכנן את הקיץ הבא.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אז ככה, זה בסה"כ מה שפה ניסה לעשות אתמול, הוא לכאורה בהגנה הלך על הניסיון, ובגלל זה פתח עם אוסריו כמגן שמאלי, הילברט כימני ( אלטרנטיבות אחרות היו בק הצעיר, גלסדום ועוד שני ילדים מהנוער), כבלמים הוא פתח עם טסקי (שצבר כבר ניסיון והוא האלטרנטיבה ההכי טובה שלנו ) ומיירה. בקישור הוא פתח עם מייסנר הוותיק ופרדו המנוסה במרכז, פרנרוד מימין ובשטורק משמאל שלכאורה הם היום אמורים להחליף מקומות האחד עם השני שקקאו משחק לעיתים במרכז אחרי גומז ולעיתים בצד שמאל, אחרי כמה ניסיונות אבל צד שמאל קרס טוטאלית.

למה שאלתי?
    כי ציפיתי פחות או יותר לדברים האלו, זה המצב כרגע בשטוטגארט שבעיקבות החיסורים אין פשוט הרבה ברירות. ואכן אתה צודק צריך להתחיל מהבסיס. ואני חושב שאתמול הם ניסו, שלא הלך הכדור חזר כמו בספר אחורה והמהלכים התחילו מחדש, אבל שאין לך את השפיץ של הנעל או את השחקן שיכין לשפיץ ואת גומז בפורמה רעה ( למרות שליון עשו בשכל והציבו עליו שמירה כפולה במהלך כל המשחק.

ד"א הכל היה יכול להיות אחרת אתמול אם קלסטרום היה מקבל אדום שהגיע לו (צהוב שני), מה עוד שהגיע פנדל בסוף שעד עכשיו לא ברור לי איך השופט הטמבל לא שרק. בקיצור המצב רע.
    אני מקווה שעם ההחלמה הצפוייה ( בשבועיים הקרובים) של דלפייר, היצלספרגר, מגאנין ובוקה מצב מעט השתפר, הבעיה שיש לנו משחקים קשים : לברקוזן בית, נירנברג חוץ ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx ), באצמע עוד גביע ואחרי זה ליון חוץ. איך הישועה דווקא מהמשחקים האלו תגיע אני לא יודע, אבל אני יהודי, ככה שאני תמיד מאמין.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשקקאו משחק קשר (ולא חשוב איזה קשר) דיי טבעי שגומז ילך לאיבוד. א. כי אין לידו עוד חלוץ ולהגנה יש פחות על מי לשמור. אבל על זה הוא עוד יכול להתגבר. וב. אין לו קישור אמיתי שיתן לו כדורים. מה לעשות, קקאו לא קשר.
    אז אי אפשר להגיד שעשו מה שאמרתי. כי לטעמי, עדיף בק (למרות שאני לא מתלהב ממנו) כמגן מאשר פרנרוד (שאני לא מלתהב ממנו בשום תפקיד. בנתיים). ואם בק היה מגן אז הילברט היה קשר והקישור היה רק מרוויח מזה.

מעבר לזה, מרכז המגרש (מבחינת רוחב) היה פשוט טיילת. שחקני ליון (מהתקציר שראיתי) הגיעו פעם אחר פעם מול שפר מהאמצע לבד. מזל שהוא שוער גדול.

ואם כבר נגענו בשפר. אז כל מי שהעלה כאן טענות כלפיו והתגעגע להילדברנד אני לא יכול להבין אותו. תראו לי גול אחד העונה ששפר קיבל בגללו. להיפך, שפר הציל לא מעט מצבים מאוד לא נעימים בכל העונה בנתיים.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, היו לשפר כבר טעויות העונה, אלא שבד"כ הקבוצה לא קיבלה מהטעויות שלו בנס גולים (פרט למקרה אחד). אתמול הוא תפס פעמיים אוויר.
    נדב, תקציר לא אומר כלום, ליון כל המשחק הסתגרה והשתמשה במתפרצות, שטוטגארט ניסתה להניע כדור מסודר, דבר שהצליח לא רע, רק בלי מחץ.
    ולגבי בק, הוא בנתיים לא נראה כשחקן הגנה טוב אלא בינוני מאד, אני בכלל לא בטוח שזה היה חכם לפתוח איתו אתמול, אבל לא יודע, כרגע שאין ברירה אולי באמת עדיף.

7. bayer04 Member

לדעתי צפויה לשטוטגארט עונה במרכז הטבלה, מקומות 7-9.
    באמת מוזר ביותר איך שהקבוצה הנהדרת מעונה שעברה נותרה במצב כ"כ עגום כאשר בליגה היא לא פוגעת ובליגת אלופות היא מבישה את שמו של הכדורגל.

עצוב, עצוב מה שקורה לקבוצה הזו. אני מקווה שהיא תתאושש במהרה.