צדקת הדרך

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gerrard, ‏31/7/05.

1. Gerrard Member

גורלה של ישראל תלוי בשני דברים" אמר בן גוריון: "בכוחה-ובצדקתה".בן גוריון אכן האמין שמדנית ישראל תיבחן באמות המדיה המוסריות הדריכות את צעדיה, ושצדקתה היא תנאי לקיומה לא פחות מכוחה הצבאי. עקרונות המוסר חייבים להנחות וללוות את עם ישראל,ולהפיח בו ביטחון שדרכו היא הצודקת.
    כך היה בעשרים שנותיה הראשונות של המדינה. אולם לאחר מלחמת ששת הימים התערערה אמונתם של רבים בצדקת הדרך, ובתוך החברה הישראלית התגלע ויכוח מר וכואב הנמשך גם היום.

ואני שואל מה נשתנה? כיצד מעם חזק ואהוד הפכנו בין רגע לעם "כובש ואוכל מיעוטיו" בעיני רבים בעוד הדבר היחיד שאנו עושים פה הוא להגן על האדמה ההיסטורית שלנו מאז ומתמיד.

2. Ariel Member

כל מילה סוכר ידידי.

חוץ מזה יסבירו לי אותם שמאלנים מה ישראל כבשה? השטחים האלו היו מאז ומתמיד של יהודים (אז היו פה ושם גלויות). הפלשתינאים יכולים לדבר כמה שהם רוצים( " אנחנו דור 9 ואתם דור 2", "חיפה הייתה הבית שלי לפני שקמה המדינה"), האדמה הזאת לא הייתה ולא תהיה שלהם. הם אלה שבאו לכאן לפני מאה שנה וקבעו שזה ביתם, היהודים הצבריים הוותיקים של ישראל(ויש כאלה) נמצאים כאן מאות שנים. וכל השאר("דור שני") חזרו מהגלות.

לצערי יש כמה אנשים טיפשים וקלי דעת שהתחברו בקלות אל התעמולה הפלשתינאית וטווח הראייה שלהם הוא רק 50 שנה אחורה.
    בינתיים אנחנו משלמים מחיר כבד בגלל אותם אנשים. אך בע"ה העתיד יהיה טוב יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/05
  3. Barcik Member

שים לב לשנים שאתה עצמך מציין. 67 מלחמת העצמאות, 69 עליית השמאלנות העולמית.

4. Gerrard Member

אני עדיין לא מצליח להבין את אותם האנשים שמדברים עלינו ככובשים. היכן ההיגיון? השטחים שלנו הם שלנו! לא היה ולא נברא שיצאנו למלחמת כיבוש. כל מלחמותינו היו בעצם מגננה מפני כובשים אכזרים שלא נרתעים מהרג ילדים נשים וזקנים! דם אבותינו ודמנו זרוע בארץ. זו זכותנו המלאה להגן על עצמנו בכל מחיר.

נערך לאחרונה ב: ‏31/7/05
  5. robson Member

אז?...

זה שלא אנחנו פתחנו במלחמות האלה עדיין לא אומר שלא כבשנו את השטחים הללו..וכן, אלה שטחים כבושים!!
    חצי האי סיני היה שטח כבוש, הגדה המערבית ועזה היא שטח כבוש וגם רמת הגולן..

6. Ariel Member

תורת השמאל טוענת שאלו שטחים כבושים.
    אלו שטחים של יהודים ששוחררו, זו הארץ שהובטחה לנו. היינו פה לפניהם ונהיה אחריהם. זו הבעיה, שמסתכלים רק 100 שנה אחורה.

אגב לא איכפת לי שיהיה הסכם וישראל תתן(לא תחזיר) שטחים. העיקר שיהיה שקט ויהודים יוכלו לחיות כמו בני אדם. החיים חשובים יותר מפיסת אדמה. לצערי זה לא כך אצל הפלשתינאים, ולכן אותם לא מעניינים קווי 67 צאו 48, הם רוצים את הכל.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים בעיקרון עם מה שנאמר פה. אבל בכל זאת יש לי הערה כלפי המשפטים האלה שלך, כל ההסתמכות הזאת מבוססת על ספר מעשיות עממי, שחלק בוחר להאמין בו וחלק לא, אם בקוראן היה כתוב שזה אדמה של המסולמים, אתה היית מקבל את זה ואורז?

8. Ariel Member

שמע גם המילה "ירושלים" לא מופיעה אפילו פעם אחת בקוראן ובגלל אגדה של איזה מוקיון יש מלחמה שנמשכת עשרות שנים עם אלפי הרוגים ל-2 הצדדים.

לא חוכמה להתעסק מה היה קורה אילו ואין לי מושג מה כתוב בקוראן. אני הולך לפי התנ"ך.
    אבל אני יודע שבקוראן מובטחות לא פחות אדמות אחרות.
    אבל שוב, לא איכפת לי שישבו פה ערבים ויקימו פה מדינה או מה שזה לא יהיה. העיקר שנחיה כמו בני אדם.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתי הארץ הזאת הובטחה לנו? ולמה, ריבונו של עולם, דווקא את החור הזה?

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה בנושא, למה לעזאזל בכלל היה את האפשרות של אוגנדה? מה לנו ולאוגנדה?

11. M_T_A Member

הטורקים לא הסכימו לתת להרצל צ'רטר על ארץ ישראל והיתה הצעה ליישב את היהודים בסיני אבל המצרים התנגדו אז הבריטים הציעו להרצל את אוגנדה בתור פיתרון זמני...

12. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר אבל למה אוגנדה ולא טימבקטו או גינאה הצרפתית או ניו זילנד?

13. M_T_A Member

תשאל את הבריטים הגאונים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

14. Kiko Member

אני חושב שזה בגלל שזה אחד השטחים הכי צדדיים שהיא כבשה.