צבא ההגנה לשווצריה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Rosner, ‏27/5/08.

 1. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  נבחרת שווייץ
  [​IMG]


  תעודת זהות
  [​IMG]


  כינוי: NATI (מהמילה NATIONAL - לאומי)

  תאריך לידה:
  12.02.1905, פריז, [​IMG]צרפת 0:1 שווייץ[​IMG]
  ניצחון הכי גבוה:
  25.05.1924, פריז, [​IMG]שווייץ 0:9 ליטא [​IMG]
  הפסד הכי גבוה:
  20.05.1909, באזל, [​IMG]שווייץ 9:0 אנגליה[​IMG]
  29.10.1911, בודפשט, [​IMG] הונגריה 0:9 שווייץ [​IMG]

  מלך השערים: קוביליי טורקילמז (34 שערים)
  הכי הרבה הופעות: היינץ הרמן (117 הופעות)
  דירוג נוכחי: 44 (657 נ"ק)
  מאזן: 677 משחקים, 214 ניצחונות, 146 תיקו, 317 הפסדים
  הופעות במונדיאל: 8, הראשונה ב 1934
  הופעות ביורו: 2, הראשונה ב1996
  הישגים הכי גדולים:
  רבע גמר במונדיאל ( 1934, 1938, 1954)
  סיבוב מוקדם ביורו (1996, 2004)
  מדליית כסף באולימפיאדה (1924)


  *כל הנתונים עדכניים ל 07.05.08

  היסטוריה
  אחרי בריטניה, שווייץ היא המדינה הראשונה בה שוחק כדורגל. סטודנטים בריטים הקימו ב 1860 את מועדון הקריקט של לוזאן, רבים טוענים שמועדון זה נחשב למועדון האירופאי הראשון. ב1879 נוסד המועדון היחידי שהוקם אז ועדיין קיים היום סט. גאלן. ב 1895 הוקם מזנון הרכבת אולטן, למעשה השם המקורי של הליגה השווצרית. 1898 שיחקה לראשונה קבוצה ממבחר שחקנים שייצגה את שווייץ, כבר במשחק הראשון רשמו השווצרים ניצחון נגד קבוצה דרום גרמנית בשיעור 2-3. רב השחקנים במבחר היו סטודנטים בריטים. בשנים הבאות המשיכה הנבחרת השווצרית לקיים משחקים לא רשמיים, ככה היה לדוגמא המשחק ב 1901 נגד נבחרת אוסטריה.
  ב1905 הגיע הרגע הגדול של הNATI משחק רישמי ראשון בפריז נגד נבחרת צרפת, הגומלין בז'נבה נערך רק 3 שנים אחרי בגלל קשיים פיננסים של התאחדות הכדורגל השוצרית.

  [​IMG]
  משחק ראשון רשמי, נבחרת שווייץ בפעולה במשחק הבכורה

  במשחק השלישי ב 1908 רשמה נבחרת שווייץ ניצחון ראשון, בבאזל ניצחה ה NATI קבוצה של ממלכת גרמניה 3-5, משחק שהיה גם משחק הבכורה הרשמי של הנבחרת הגרמנית. ב 20 למאי 1909 נחלה שווייץ נגד אם הכדורגל נבחרת אנגליה את התבוסה הקשה ביותר שנחלה הנבחרת השווצרית 0-9, בתוצאה דומה הסתיים גם המשחק בבודפשט נגד נבחרת הונגריה החזקה. שתי התבוסות הללו נכנסו להיסטוריה כהפסדים הגבוהים ביותר של הנבחרת השווצרית.
  הקשיים הפיננסים של התאחדות הכדורגל השווצרית מנעו מהנבחרת השתתפות באולימפיאדה ב 1912. גם אחרי מלחמת העולם הראשונה באוליפיאדה של 1920 נכשל ניסיון שווצרי להשתלב במשחקים, שוב הכסף היה הסיבה המרכזית. בשעה טובה ב 1924 נסעו 17 שחקנים שווצרים ו 3 מאמנים לאולימפיאדה ב 1924 בפריז. בסיבוב המוקדם השיגה שווייץ את הניצחון הגבוה ביותר שלה עד כה 0-9 נגד נבחרת ליטא. בשמינית הגמר הסתיים המשחק נגד צ'כוסלבקיה ב 1-1. בגומלין הכריע שווייץ את המשחק עם 0-1 קטן גדול. ההצלחה השווצרית לא נבלמה גם ברבע הגמר, הNATI הדהימו וניצחו את נבחרת איטליה 1-2. מיד אחרי המשחק החל עיתון הספורט הגדול בשווייץ בזמנו בקמפיין לתרומת כספים להתאחדות הכדורגל השווצרית שכעבור היתה מצוייה בקשיים כלכלים. בחצי הגמר פגשה נבחרת שווייץ את נבחרת שבדיה הפיבורטית הגדולה לזכיה לפני תחילת הטורניר, בקרב שהוכתר אז כדוויד נגד גוליית ניצח דוייד, שווייץ המשיכה להרשים וניצחה את שבדיה 1-2. רגע לפני שהסנסציה הגדולה קרתה נעצרה הנבחרת השווצרית רק בגמר על ידי נבחרת אורגוואי שניצחה בקלילות 0-3. הנסיקה של הנבחרת השווצרית היתה רק זמנית, מיד אחרי ההצלחה באולימפיאדה בפריז החלה הירידה הגדולה, באולימפיאדה הבאה ב 1928 באמסטרדם הודחה שווייץ כבר בשלב המוקדם אחרי שהובסה 0-4 על ידי נבחרת ממלכת גרמניה. ההצלחה הבאה ב 1934, אז הנבחרת השווצרית העפילה רק בזכות מזל לשמינית גמר. שכן שווייץ סיימה את שתי משחקיה נגד רומניה ויגוסלביה בתיקו. למזלה רומניה שיתפה שחקן באופן לא חוקי מה שאיפשר לשווייץ להעפיל לשלב הבא. בשמינית גמר רשמה נבחרת שווייץ את הניצחון הראשון שלה במונדיאל שניצחה את הולנד 2-3. ברבע הגמר נוצחה אבל ה NATI על ידי צ'כוסלובקיה החזקה. כמו ב 1934 גם במונדיאל הבא ב 1938 השכילה הנבחרת השווצרית להגיע לרבע הגמר לפני שהודחה. הישג זה שוחזר גם ב 1954. מאז לא הצליחה הנבחרת השווצרית לשפר את הישג רבע הגמר.
  מ1964 ועד 1992 עבר על הנבחרת השווצרית תקופת בצורת קשה בלי העפלה למונדיאל. כל זה היה עד שהגיע רוי הודג'סון האנגלי שהצליחה ב 1992 להעפיל אחרי 28 שנים עם נבחרת שווייץ למונדיאל, גם שם אחרי הצלחה יחסית ( ניצחון, תיקו והפסד ) בשלב הבתים, הודחה הנבחרת השווצרית בשמינית הגמר על ידי ספרד אחרי שהובסה 0-3.

  [​IMG]
  הודג'סון החזיר לשווצרים את הצבע ללחיים

  שוב חלפו להם שנים בלי הצלחה יחסית, ושוב הנבחרת השווצרית לא העפילה למונדיאל הבא ולא ליורו 2000, כולל כמה השפלות על הדרך ואז הגיע קובי קון...(פירוט על קון בנפרד).


  הדרך ליורו
  נבחרת שווייץ מארחת יחד עם נבחרת אוסטריה, ככה שאת הכרטיס ליורו קיבלה שווייץ אוטומטית כמארחת. למרות זאת ערכה שווייץ אין ספור משחקי אימון. בין המשחקים הבולטים אפשר למצוא 2 הפסדים מול השכנה גרמניה, האחרון שבהם היה גם המשחק האחרון עד כה של השווצרים בתבוסה הביתית 4:0, לפני זה בפברואר 2007 נוצחה הנבחרת השווצרית בגרמניה 3:1.
  לעומת זאת עידוד יכולה הנבחרת השווצרית לשאוב משתי משחקי האימון שלה ביולי ובאוגוסט 2007, ביולי סיימה שווייץ בביתה בתיקו אחד מעורר הערכה נגד נבחרת ארגנטינה. באוגוסט הדהימה ה NATI את נבחרת הולנד שניצחה אותה בשיעור 1:2. באוקטובר המשיכה הנבחרת השווצרית להרשים שניצחה את שכנתה ועמיתתה לאירוח היורו אוסטריה בקלות 1:3. לפני התבוסה לגרמניה במשחק האחרון בסוף מרץ 2008, הספיקה שווייץ להפסיד גם באנגליה בפברואר האחרון 2:1.

  מאמן:

  ייקוב "קובי" קון
  [​IMG]
  ההזדמנות האחרונה! אחרי היורו עוזב קון את משרת מאמן נבחרת שווייץ

  לאום: שווייץ
  תאריך לידה: 12.10.1943 (64) בציריך
  מאמן מאז: 10.06.2001

  "קובי" קון התחיל את הקריירה הספורטיבית שלו כמו רבים וטובים כשחקן, את כל הקריירה שלו כמעט העביר קון כפליימיייקר בקבוצה אחת פ.צ ציריך ( חוץ מחודשיים ביריבה העירונית גראסהופרס). מ 1962-1967 זכה קון 6 פעמים באליפות הליגה השווצרית ו 5 פעמים בגביע השווצרי, כמו כן פעמיים הגיע עם קבוצתו ציריך לחצי גמר אלופת המדינות ( גביע האלופות דאז) ב1964 וב 1977. גם בנבחרת השווצרית כיכב קון שערך 63 הופעות בנבחרת, ההצלחות במישור הזה היו די מוגבלות ומסתכמות בהפעלה לגביע העולם ב 1962 בצ'ילה כמו כן ב 1966 באנגליה. לפני מינויו למאמן נבחרת שווייץ הוא אימן את נבחרת שווייץ הצעירה תחת האסטרטגיה שגם קידמה אותו "הצלחה עם הצעירים", מה שככל הנראה גרם לקידום שלו היה העובדה שיש לו הרגשה למתי שחקן צעיר יכול להתקדם, תחת מינויו כמאמן נבחרת שווייץ הצעירה פרצו לתודעה כמה שחקנים שהיום מככבים בקבוצה הבוגרת כמו: טנקווילו ברנטה, וואלון ברהארמי, פיליפ סנדרוס וכדומה. את הקדנציה שלו כמאמן הנבחרת הוא התחיל כעבור ביוני 2001, אותה הוא יסיים גם אחרי היורו (אוטמר היצפלד היורש שלו). ההצלחה הגדולה ביותר שלו כמאמן הנבחרת השווצרית היו ההעפלות ליורו 2004 ולמונדיאל 2006 שם אף השיג את שמינית הגמר לפני שהודח עם נבחרתו. קון השכיל למצא את השילוב בין שחקנים צעירים נועזים (ע"ע ברנטה וסנדרוס) ושחקנים מבוגרים מנוסים (ע"ע לודוביק מגאנין ורפאל וויקי) ובכך הלהיב את האומה השווצרית עד כדי כך שלראשונה מזה שנים מאמינים השווצרים שהנבחרת שלהם מסוגלת להשאיר את הגביע בבית.

  סגל השחקנים :

  [​IMG]

  הסגל ליורו
  שוערים: דייגו בנאליו (וולפסבורג, גרמניה),אלדין יפוקוביץ' (גראסהופרס, שווייץ), פסקל זוברבילר ( נוישנטל, שווייץ).

  הגנה: ברהרמי ואלון (לאציו, איטליה), סטפאן לישטשטיינר (ליל, צרפת), לודוביק מגאנין (שטוטגארט, גרמניה), פיליפ סנדרוס (ארסנל, אנגליה), כריסטוף ספישר (איינטרכט פרנקפורט, גרמניה), גואן דז'ורו (ארסנל, אנגליה), פטריק מולר (ליון, צרפת), סטפאן גרישיטינג (אוקזר, צרפת), פיליפ דגן (בורוסיה דורטמונד, גרמניה)

  קישור: טרנקווילו ברנטה (באייר לברקוזן, גרמניה), פרננדז גלסון (מנצ'סטר סיטי, אנגליה), בנג'מין הוגל (פ.צ באזל, שוויץ), האקן יקין (יאנג בוויז ברן, שוויץ), דניאל גיגקס (מץ, צרפת), ריקרדו קבאניאס (גראסהופרס, שווייץ), גוקהאן אינלר (אודינזה, איטליה),

  התקפה: אלכסנדר פריי (בורוסיה דורטמונד, גרמניה), גו'אן וולונט'ן (רד בול זלצבורג, אוסטריה), ארן דרדיוק (באזל, שווייץ), מרקו שטרלר (פ.צ באזל, שווייץ).

  שחקני מפתח

  דייגו בנגליו
  [​IMG]
  פקטור מרכזי בהגנה השווצרית

  השוער בן ה25 עבר במהלך פגרת הקיץ מנסיונל מדיירה הפורטוגזית חזרה לבונדסליגה (התחיל את הקריירה שלו אומנם בגראסהופרס אבל כבר בגיל 19 עבר לשטוטגרט). בנגליו נהפך בוולפסבורג לאחד הפקטורים המרכזיים בקבוצה, כמו כן הוא אחראי להגנה הנהדרת שמאמנו פליקס מגאת בנה בקבוצה. מעבר לזה במערך הציונים של העיתון הגרמני ה"בילד" זכה בנגליו בסיבוב השני לציונים הכי טובים מבין כל שוערי הליגה הלאומית. בנבחרת השווצרית ערך בנגליו עד כה 10 הופעות בהרכב הראשון, למרות המ"ס הזעום של ההופעות נחשב בנגליו באופן ברור למ"ס 1 של הנבחרת. בנוסף נחשב בנגליו יחד עם פיליפ סנדרוס הברמוטר של הקו האחורי של הנבחרת ואחת התקוות הגדולות של נבחרת שווייץ לעתיד. במישור האישי עוד לא הגיע בנגליו להישגיים יוצאי דופן, מקום שני בבונדסליגה ב 2003 כשוער השני של שטוטגארט נחשב עד כה להישג הגדול בחייו.

  טרנקווילו ברנטה
  [​IMG]
  ההצלחה שלו בגרמניה מכניסה את האומה השווצרית לאופוריה

  ברנטה שנולד בחלק האיטלקי של שווייץ מתיימר להיות הכוכב בה' הידיעה של הנבחרת השווצרית ביורו 2008. ברנטה בן ה 23 מככב כיום בבאייר לברקוזן בגרמניה, שם הוא מוערך ביותר על ידי הצוות המקצועי של המועדון. את הקריירה המקצועית שלו הוא החל בעיר מולדתו סט. גאלן, ב 2004 אחרי שסיים הכשרה בתחום מנהל ועסקים עזב ברנטה את המולדת ונדד לבאייר לברקוזן כמחליף של מיכאל באלאק שעזב לבאיירן. ברנטה משחק בעמדת הווינגר הימני, העובדה שהוא רב גוני, הביאה אותו עד עמדת ההגנה או הווינגר השמאלי. העונה נראה שברנטה הצליח סוף סוף להביא את עצמו לעמדה בכירה ביותר במערך של לברקוזן. בכלל שמועות מדברות שזה רק עניין של זמן עד שהמועדונים הגדולים באירופה ירכשו את השווצרי הבין לאומי שבגיל 21 הגיע ללברקוזן על תקן של ילד פלא, לפני שהושאל לעונה אחת להנובר, שם לא שיחק הרבה בגלל פציעה שהוא נשא עימו מתחילת העונה. דווקא שנראה היה שברנטה לא מצליח לממש את הפוטנציאל שלו התחיל המהפך בחייו. החל מ 2006 ברנטה שחקן הרכב ראשון לכל דבר בבאייר לברקוזן ובנבחרת שווייץ, מאמן נבחרת שווייץ קובי קון אומר עליו :" הוא יהיה אחד השחקנים הטובים באירופה בעמדה שלו, בחיי לא יצא לי לראות שחקן בגיל שלו שמתנהג בבגרות כזאת כמו מקצוען אחרי 20 שנה בתחום. ההערכה של ברנטה בנבחרת שווייץ הגיעה עד כדי רמה של אופוריה לגביו, בעיתונים הבכירים בשווייץ נוכחנו לכותרות סטייל " טרנקווילו יביא את הגביע". רק הזמן יראה עד כמה האופוריה לגביו מוצדקת, כרגע לפחות אי אפשר לתאר את נבחרת שווייץ ללא הסילון הימני מבאייר לברקוזן.

  אלכסנדר פריי
  [​IMG]
  הפציעות לא עוזבות אותו, ועדיין אלכסנדר פריי צריך להוביל את הנבחרת השווצרית

  אחרי פציעה ארוכה חזר פריי לפני חודשיים לשחק, החלוץ שלפני שלוש שנים עוד זכה בתואר מלך השערים בצרפת סובל מפציעות כרוניות שגרמו לירידה גדולה ביכולת שלו ובמעמדו. למרות הכל בשווייץ ברור לכולם, ברגע שפריי יצליח להישמר מפציעות יש להם את אחד החלוצים המנוסים והטובים באירופה. פריי שהחל את הקריירה שלו כמקצוען בגיל 18 במועדון הפאר השווצרי פ.צ באזל, החלוץ הצעיר דאז לא הצליח להרשים את הצוות המקצועי ב 12 ההופעות שלו בהרכב. אחרי עונה עזב פריי לפ.צ תון ומשם ללוצרן. אחרי עונה אחת בלוצרן עזב פריי לטובת סרבט ז'נבה, שם הצליח פריי להרשים את הסקאווטים של הקבוצה הצרפתית ראן שחטפו אותו אחרי עונה לראן. שם גם מתחילה הנסיקה בקריירה של פריי, ב 100 הופעות כבש פריי 47 שערים (0.47 שער למשחק) וזכה בתואר מלך השערים ב2005. פריי קנה לעצמו בצרפת שם של סקורר בלתי נלאה. ב2006 אחרי פציעה מעיקה עזב פריי לדורטמונד. גם בדורטמונד לא עזבו כעבור הפציעות המעיקות את הסקורר המדופלם ולמרות זאת השכיל פריי לכבוש 20 שערים ב 43 משחקים בדורטמונד. עד כמה שוויץ תלויה ביכולות של פריי אפשר לקרא מהסטטיסטיקה שלו בנבחרת, 32 שערים ב 57 משחקים! מאזן יוצא דופן שרק מעטים בעולם יכולים להיות גאים להרזיק בו. רק אם יישאר בריא ...

  שימו לב ל...

  ארן דרדיוק
  [​IMG]
  שווייץ העניקה לו מקלט מדיני, הוא יעניק לה גביע?

  דרדיוק נחשב בשוויץ לאחד הכוכבים העולים, דרדיוק בן ה 20 עלה עם משפחתו לשווייץ על תקן של פליט כורדי, הוריו של דרדיוק הם טורקים (כורדים) אשר החליטו לקחת מקלט מדיני בשווייץ. הופעתיו הסולידיות בנבחרת שווייץ הצעירה ובהרכבה של פ.צ באזל, שם הוא כבר מזה שנה שחקן הרכב ראשון לכל דבר, שיכנעו את המאמן הלאומי קובי קון לקדם אותו לנבחרת הבוגרת. החלוץ הצעיר ערך עד כה רק הופעה אחת בנבחרת שווייץ, אבל בה הספיק כבר לכבוש את שער הבכורה שלו במדים הלאומים ועוד איזה שער, בוומבלי נגד נבחרת אנגליה ( שווייץ נוצחה בסיום 2:1), במה שצפוי להיות רק ההתחלה של חלוץ גדול. כבר היום משווים בשווייץ את דרדיוק לשווצרי-טורקי אחר, לא פחות ולא יותר למלך השערים של הנבחרת בכל הזמנים קוביליי טורקילמז.


  ובגדול
  קובי קון המאמן הצליח במשימתו לבנות קאדר שמתבסס על שילוב של שחקנים צעירים ורעבים עם שחקנים מבוגרים ומנוסים. כמו בכל דבר בחיים גם לשיטה הזאת יש חסרונות, בעיקר שהכוכבים המנוסים של נבחרת שווייץ מגיעים בכושר רע ואחרי פציעות ממושכות ליורו. יוהאן פוגל לא ראה שנה שעברה הרבה דשא במילאן, מה שמתבטא גם השנה בפורמה רעה, אלכסנדר פריי, רפאל וויקי ולודביק מגאנין נפצעים ללא הפסקה. אם זה לא מספיק גם כישרונות יוצאי דופן כמו וולנט'ן או רטו ציגלר לא מצליחים לממש את הכישרון שלהם. למרות הכל קובי קון צובר עידוד ממה שהוא מכנה "אפקט זמן האמת", לדעתו השחקנים כבר עכשיו מדורבנים לא רק בגלל שזה יורו אלא בגלל שהיורו נערך בארץ מולדתם. קון סבור שהשחקנים יתנו 110 אחוז :" אני מציע לכולם לחכות ליורו בסבלנות ולא להטיל ספק בגלל משחק ידידות זה או אחר" עקץ קון את התקשורת אחרי התבוסה במשחק הידידות מול גרמניה. בכלל ראשי ההתאחדות השווצרית וקוון עצמו בטוחים בהצלחת הנבחרת השווצרית ביורו. לעומת האופוריה בה שוררים קברניטי הנבחרת, אזרחי שווייץ די חוששים מבושה, התבוסה לגרמניה במשחק הידידות האחרון רק חיזקה את דעתם.

  נבחרת שווייץ היא ללא שום ספק כוח מרענן בכדורגל האירופאי, השווצרים בהחלט יכולים לעבור את שלב הבתים. התבוסה במשחק הידידות מול גרמניה אומנם הכניסה את האומה השווצרית לשוק, אבל אין לי ספק שאפקט הנגד והרצון של השחקנים להוכיח אחרת ישכיחו מהר מאד את ההפסד האחרון. בית א' סידר לשוויץ בית די נוח, פרט לפורטוגל אין ממש נבחרת שעולה על הנבחרת השווצרית בביתה, במיוחד על רקע ההיעדרות הצפויה של כוכב נבחרת צ'כיה תומאס רוסיצקי. בשלב הבא עם קצת מזל תוכל שווייץ להגריל כל נבחרת חוץ מאשר גרמניה ואולי אף להגיע לשלב רבע הגמר. מעבר לזה קשה לראות את הנבחרת השווצרית מצליחה להשיג. עיתון בכיר בשווייץ כתב לאחרונה :" יש להם הכול ואין להם כלום" הכוונה היא שביום נתון יכולה הנבחרת השווצרית לנצח כל נבחרת ( כמו שהוכיחה מול הולנד ובתיקו מול ארגנטינה) ומצד שני להפסיד לכל נבחרת כמו ההפסדים ב 2006 באוסטריה ובמרץ 2007 מול קולומביה מבלי אבל לבלוט יתר על המידה וחמור מכך מבלי היכולת לסחוב את הנבחרת להישגים. בסיכומו של עניין הביתיות מעניקה לשווצרים יתרון, אבל כמה אפשר להוליך שולל? בשלב זה או אחר הבינוניות של הנבחרת תפגע בה ותגרום להדחה שלה, לטובת ה NATI ולמען שמירת ההרמוניה בארץ הנהדרת הזאת אפשר לקוות שזה לא היה לפני רבע הגמר..
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/5/08
 2. חייל שוקולד

  חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏31/7/07
  הודעות:
  10,254
  לייקים שהתקבלו:
  2,182
  שוויץ סה"כ היא לא נבחרת חביבה עליי במיוחד, לא מסיבה מסוימת.
  2 נציגים מאיטליה, ברהרמי שבא מהצד האפל של רומא([​IMG]), שחקן טוב מאוד סה"כ. יש לו מהירות וטכניקה טובים מאוד. דבר ראשון, עד כמה שהתרשמתי(לפחות מהדרבים, לא ראיתי עוד משחקים של לאציו העונה) הוא קשר ימני עם נטייה קצת הגנתית או להפך, שחקן כמו רוברטו קארלוס וקאפו לדוגמא, מגן ימני "ברזילאי שמשתתף הרבה בהתקפה. הוא שחקן שנעלם בהרבה משחקים(משהו שלא מתאים לשחקן ברמה אירופאית), אבל מצד שני יכול לגמור בהברקה אחת משחק. הנציג השני הוא גוקאן אינלר, שחקנה של אודינזה. גם הוא שחקן שלא יצא לי להכיר לעומק, אך ממה שראיתי(הוא לא שיחק בסיבוב השני נגד רומא עד כמה שזכור לי) הוא שחקן נחמד, הבקיע העונה שער יפה בבעיטה חופשית, אבל חוץ מזה לא זוכר רגעים גדולים שלו. שחקן אמצע מגרש קלאסי, בסגנון של פירלו-שחקן טכני שיודע לעשות גם הגנה. מקווה שירשים בנבחרת(הוא שחקן הרכב?)
  עוד שחקן שאני מכיר דווקא לעומק הוא אלכסנדר פריי חלוצה המצוין של דורטמונד. בשקט ראיתי העונה כמה משחקים של הגרמנית, שזה כולל את המשחק האחרון שלה שבו הבקיע צמד שערים, אך החטיא פנדל. שחקן עם סיומת טובה מול השער, לא מהשחקנים המבריקים אלה חלוץ רחבה(בערך).  בסופו של דבר לדעתי הנבחרת לא הולכת לעבור את הבתים אלה צ'כיה, אבל בכל מקרה נאחל לה הצלחה.
   
 3. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  לא יודע, יתרון הביתיות והאופוריה מההשתתפות ביורו יכולים לעשות את שלהם.
  מעבר לזה הכוכבים הגדולים של שווייץ פרט לפריי הם בכלל השוער הנהדר בנגליו והשחקן הוא כמובן ברנטה.
   
 4. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  גם בלי הביתיות שוויץ הציגו נבחרת ביכולת שיא בשנים האחרונות עם שמינית (רבע?) גמר מונדיאל. עכשיו עם הבייתיות חצי גמר הוא ריאלי. ראו מקרה קוריאה והאירוח ב 2002.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/5/08
 5. FC_Bayern

  FC_Bayern Member

  הצטרף ב:
  ‏7/4/08
  הודעות:
  1,305
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שוויץ תצטרך המון מזל כדי להגעי לחצי. נבחרות כמו גרמניה, איטליה, צרפת, ספרד, פורטוגל, הולנד, צ'כיה ואפילו רומניה יותר טובות ממנה, גם אם אני מחשיב את הקהל הביתי השוויצרי.
   
 6. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אז מה קרה לפני שנתיים במונדיאל? סתם נתנו לצרפת בראש? סתם הגיעו לשלבים די מתקדמים?
   
  נערך לאחרונה ב: ‏30/5/08
 7. FC_Bayern

  FC_Bayern Member

  הצטרף ב:
  ‏7/4/08
  הודעות:
  1,305
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נו באמת דנידין, תגובה כזאת באמת לא ראויה לכאן.
  גם גרמניה הציגה תצוגות נפל ביורו האחרון, זה אומר שגם הפעם זה יקרה? יוון זכתה באותו יורו, זה אומר שחריסטאס יניף שוב את הגביע?
   
 8. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לפני 4 שנים זאת הייתה גרמניה אחת למעט באלאק ופרינגס. שוויץ מגיעה כאותה שוויץ + ביתיות.
   
 9. FC_Bayern

  FC_Bayern Member

  הצטרף ב:
  ‏7/4/08
  הודעות:
  1,305
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אז אם היא מגיעה כאותה שוויץ זה באמת אומר שהיא תעשה שוב את אותם דברים לצרפת? הרי צרפת נבחרת שעולה בכמה וכמה רמות על שוויץ, גם כך כל נבחרות הטופ האחרות שהצגתי. אני לא רואה שום סיכוי ששוויץ מגיעה ליותר מרבע גמר, וגם זה בעבורם הישג אדיר, חסר פרופורציות, וההימור שלי- ששוויץ תהיה לא רחוק אבל גם לא קרוב לשם.
   
 10. דנידין

  דנידין Member

  הצטרף ב:
  ‏6/4/07
  הודעות:
  8,670
  לייקים שהתקבלו:
  0
 11. T0XiN

  T0XiN Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/07
  הודעות:
  3,339
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מדינה קטנה שידעה לבנות יופי של נבחרת.
  מה השינוי שווייץ עשתה בשנים האחרונות הוא אדיר וללא ספק נבחרת פנטסטית!

  טנקילו ברנטה ואלכסנדר פריי בשבילי הם שחקני המפתח בנבחרת הזאת. האמנם פריי היה פצוע המון זמן אבל כשהוא רוצה הוא חלוץ פשוט ענק!,גם ברנטה נתם עונה מצויינת בלברקוזן,מחזיק להם אצבעות.
   
 12. Rudess

  Rudess Member

  הצטרף ב:
  ‏22/8/04
  הודעות:
  19,296
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הרבה מההצלחה של שוייץ תלוי ביכולת של סנדרוס. במונדיאל האחרון הוא נתן הופעות מצוינות ושוייץ לא ספגה בשלב הבתים בכלל.
   
 13. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  שכחת את דז'ורו טל [​IMG]

  בכל אופן, לעומת אוסטריה נבחרת שיש לה הרבה יותר מה להציע, הקבוצה הזאת תפול ותיקום אבל על ברנטה, הפליימייקר\ווינגר יכול להיות ההבדל בין ההצלחה לביזיון.
   
 14. uri

  uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏13/8/03
  הודעות:
  13,779
  לייקים שהתקבלו:
  2,299
  מין:
  זכר
  נבחרת שמאוד חביבה עלי. במונדיאל האחרון היתי מאוד בעדם. יש להם כמה שחקנים שאני אוהב כמו סאנדרוס, מאנין, אינלר, בארנטה, בהראמי ופריי. לדעתי הם נבחרת יותר איכותית מצ'כיה וכמובן בבית כל תוצאה פרט להעפלה לרבע הגמר יהיה כשלון חרוץ.
   
 15. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,015
  לייקים שהתקבלו:
  756
  אבל לשוויץ יהיה טאבו רציני לשבור, הם לא ניצחו את צ'כיה מאז 1994, מאז ימי סטפן שאפויזאט וצ'יריאקו ספורצה.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!