פרישות: דור גדול הולך ועוזב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Reyes, ‏4/12/03.

1. Landon Donovan Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx
    תגידו מה שתגידו על המוגבלויות שלו כשחקן, אין ולא היו הרבה שחקנים עם מקצוענות כמו של בקהאם.

מאז ומתמיד בקהאם היה אחד מהשחקנים האהובים עליי. כל הקריירה שלו הוא שיחק בקבוצות שנואות עליי, אז אני שמח שהוא בא לסיים את הקריירה בקבוצה שאני אוהד. תודה לך דייוויד.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם דעתי. זה גם לא סותר את מה ש-DEUCE כתב, יש לי הרבה הערכה לשחקן גם אם אני חושב שהייפ סביבו (גם בשיאו) היה מוגזם.

3. alexshw Member

לא ידעתי שזידאן היה סילון. תבינו שבקהאם מקסם את היתרונות שלו לרמת גאונות של ממש. יש איזה נטיה עכשיו כל דבר להשוות למסי ורונלדו ולפני כמה שנים לרונדליניו וזה עושה עוול לכל היתר.

4. OriRR Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

הוא היה הרבה יותר אייקון מאשר שחקן כדורגל.
    בכל אופן אהבתי אותו מאוד וחבל לי שאת השנים האחרונות שלו הוא בילה בארצות הברית במקום בקבוצה מובילה באחת הליגות הבכירות באירופה.

עוד שחקן שהודיע על סיום הקריירה שלו הוא כריסטוף מצלדר.
    הבלם ששיחק בדורטמונד, ריאל מדריד ושאלקה הודיע על פרישתו אחרי ששאלקה בחרה שלא להאריך את החוזה עימו.

הוא שיחק ב126 משחקים וכבש 2 שערים בדורטמונד בשבע עונות(2000-2007)
    23 משחקים בריאל מדריד בין השנים 2007-2010.
    ו49 משחקים ו2 שערים בשאלקה בין 2010-2013.
    בנוסף רשם 47 הופעות בנבחרת גרמניה בין השנים 2001-2008.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/13
  5. Raulito Madridista

חמישה רגעים בקריירה של בקהאם:

* ההרחקה במונדיאל 98' מול ארגנטינה והפיכתו ל'אויב האומה'.
    * ואיך בקהאם התאושש? עם עונה גדולה ושתי הקרנות מול באיירן מינכן והטרבל המדהים בעונת 98/99.
    * הבעיטה החופשית המדהימה מול יוון במוקדמות מונדיאל 2002 - הקפטן מעלה את אנגליה למונדיאל.
    * הצמד מול ריאל מדריד ב-2003 אחרי שקם מהספסל והמשחק בו החליט לעזוב את יונייטד.
    * המשחק מול סראגוסה במחזור ה-37 במדי ריאל מדריד - בקהאם צולע וממשיך לרוץ באפיסת כוחות במשחק כל-כך חשוב. שבוע אחר-כך הוא פותח בהרכב ומוחלף ברייס שכובש צמד, אבל זוכה באליפות ונפרד מהכדורגל האירופי עם טעם טוב בפה.

אני לא הראשון שחוזר על הציטוט של אבי מלר - 'בקהאם הוא השחקן הבינוני הטוב בעולם', אבל כמה שזה נכון - המשפט הבא גם עושה לו עוול. להשוות את בקהאם לשחקנים כמו פיגו או זידאן שהם מהקשרים הטובים בהיסטוריה של המשחק - זה פשוט לא נכון. כל ההייפ התקשורתי סביבו בשל הדוגמנות וגם בגלל אשתו ויקטוריה שמשכה אש - גרמה לאנשים להתעלם מהביצועים שלו על כר הדשא שבמדי יונייטד תמיד היו גבוהים. קראתי היום ב'ידיעות'(לא יודע עד כמה יש לזה בסיס) שהוא בישל למעלה מ-150 שערים בפריימרליג וזה פשוט מטורף! הוא הרי לא שיחק שם כל הקריירה. בקהאם ניצל עד תום את היתרונות המדהימים שלו - הרגל הנקייה, המצבים הנייחים וכן-הלאה. הוא היה 10 ב-2-3 פרמטרים של המשחק ולא כמו פיגו וזידאן שהיו 9 בהכל(חוץ מהמהירות, הרי זיזו תמיד היה צב).

יש לי שתי חולצות של בקהאם - גם בריאל מדריד מן הסתם וגם במנצ'סטר יונייטד שקיבלתי במתנה. שחקן שמאוד אהבתי. העזיבה שלו לריאל מדריד הייתה בידיוק כמו העזיבה של אואן לריאל, כמו שהנרי עזב את ארסנל וכן-הלאה - משהו שנראה לא כל-כך טבעי, לא מסתדר לראות אותו במקום אחר. תמיד הערכתי את היותו מקצוען, נותן הכל על המגרש, בן-אדם נטול אגו בחדר ההלבשה. חשוב להגיד גם שהתקופה בריאל מדריד אמנם הייתה חלשה מאוד מקצועית אבל לא רק באשמתו. אני בטוח שאם היה משחק לצד מקאללה זה היה נראה יותר טוב. בקהאם לא קשר אחורי ואת ה-50/50 הוא היה יכול לעשות לא רע בשל ראיית המשחק והכדורים הארוכים, קריאת המשחק, הנמרצות והחוכמה. גם ביונייטד היה נכנס לאמצע לא פעם ושיחק בגמר מול באיירן לא רע בעמדה הזו בהיעדרו של סקולס. עוד שחקן מדור הזהב שגדלתי עליו פורש מכדורגל. אם נוציא לרגע את כריסטיאנו ומסי, ולמרות שהם חלק משמעותי ועם כל הכבוד לאיברה, רוני ועוד - הדור ההוא היה הכי טוב, נקודה.

זה היה צדק פואטי שהוא עזב את ריאל מדריד עם אליפות, הפרידה שלו מריאל הייתה מרגשת, כמו שהגיע לספורטאי אמיתי, לשחקן אלוף. לדעתי עזב מהר מידי את הרמות הגבוהות, חתם על חוזה בגלאקסי במהלך מאוד פזיז והיה יכול למשוך עוד כמה שנים. חוץ מהאהבה למשחק ולהתלבש הוא גם מעצב שיער לא רע בכלל, תמיד אהבתי את התסרוקות שלו. הקרבולת ב-2003 שאני בתור ילד גם ניסיתי לעשות פעם או פעמיים עם ג'ל, בריאל פתאום שיער ארוך(פחות אהבתי), אחר-כך על סף הקרחת.

אגב, דווקא מול ריאל מדריד ורוברטו קרלוס הוא כבש את השער היפה בקריירה שלו לדעתי: בגומלין רבע הגמר ב-99/00. נכון שהיו שערים מהחצי ועוד כל מיני הקשתות יפות, אבל בקהאם לא היה ידוע כדריבליסט ובאותו מהלך הוא פירפר שניים ובעט חזק לחיבור. הביצוע, המעמד וכן-הלאה.
    להתראות בקס

http://estaticos01.marca.com/albumes/2013/05/16/beckham/1368717678_extras_albumes_0.Xxx

http://estaticos01.marca.com/albumes/2013/05/16/beckham/1368718179_extras_albumes_0.Xxx

6. aloneli Member

אני לא אוהב את המשפט שהוא היה יותר אייקון משחקן.בקאהם תמיד היה משקיע את כל כולו בכל מקום שהוא שיחק בו.הוא קודם כל שחקן כדורגל,ואפילו שחקן נהדר לפני כל דבר אחר.