פרויקט פתיחת עונת הסריה A לעונת 2012/13

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏18/8/12.

 1. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  [​IMG]

  לכבוד פתיחת העונה הקרבה אלינו סוף-סוף בטובה, הוחלט כי לאחר מדריך הטיולים של 2010 ולאחר מדריך האוכל של 2011, אנסה לדחוף אתכם לעולמה החוקר של האתנומוזיקולוגיה או בשפה פחות אקדמית - אל עולם המוזיקה המסורתית במחוזותיה השונים והרבים של איטליה. אני לא מבטיח מסע מרתק, לא אנסה לקלוע לטעמים הידועים, כי ברור לי שבימינו, בהם תעשיות גדולות שולטות בחיינו, המוזיקה הפולקלוריסטית נדחקה לשוליים כמו שנדחקו קצת הלאומיות והפטריוטיות לצד. היום, לא ברור מצבה של המוזיקה המסורתית באיטליה: עושה רושם שבעיקר באזורים מסוימים בדרום איטליה מעריכים את המסורת למוזיקה בעגה המקומית ובאזורים יותר צפוניים, הדגש הוא יותר על הגלובליות של המוזיקה כיום, הפופולריות של הסגנונות מהעולם האנגלופוני, הג'אז, הבלוז, הרוק, הראפ, ההיפ-הופ ועוד סגנונות של מוזיקה קלה (כך מכנים אותה באיטליה) השפיעו יותר על טעמם של נתחי האוכלוסיות הגדולות כמובן במאה השנים האחרונות. כמובן שהרעיון בהרבה מקרים הוא פשוט לגרום לאנשים לזמזם את שיר הפופ ואם אפשר גם למכור אותה לכמה שיותר ארנקים וכרטיסי אשראי. לא להתבלבל, אני אשתדל לא לפרוץ בטעות גם אל תחום המוזיקה המלומדת (בתרגום מהשפות הלטיניות - Musica Erudita) - אותה מוזיקה מערבית אירופאית שהייתה אופנתית במאות הקודמות והיום נשמרת באקדמיות ובבתי הספר כמכשיר ללימוד מוזיקה. יכול להיות אפילו שלא תהיה לי ברירה ואפילו אגלוש אל צמד התחומים המוכרים יותר, גם אל המוזיקה הקלה וגם אל המוזיקה המלומדת אך אנסה גם כמה שפחות.

  כ"נציג" ומאזין של אותה מוזיקה מסורתית, חשוב שאזכיר כמה דברים חיוניים וגם אנסה להגדיר את התחומים ואת המאפיינים של סגנון המוזיקה הזה. לא כמו המוזיקה הקלה שאותה מפיקים בימינו במיוחד כדי לקלוע לטעמנו, את המוזיקה המסורתית הגדירו חוקרים מאז המאה ה-19 כמוזיקה של טלפון שבור, שעוברת מדור לדור, שעוברת ממקום למקום בלי לדעת את יוצריה בשמם, מוזיקה אנונימית ואפילו הגדירו אותה כמוזיקה של המעמדות הנמוכים יותר בחברה. כיום, ידוע שאת המילה "פולקלור" תבע האנטיקוואריאן האנגלי - ויליאם ג'ון תומס - לפני כ-170 שנה. הוא לא התעסק בלחנים ובמנגינות אלא בסיפורים עממים כאגדות ומעשיות. חוקרים ואספני פולקלור לפני שנים לא מעטות, גרסו כי טבעו של הפולקלור הוא מהכפר, ועקב שינויים דרסטים בהיסטוריה העולמית - המהפכה התעשייתית למשל - מהרו המלומדים הפטריוטים והרומנטים לאסוף את החומר הנכחד והנעלם, לפני שהאיכרים מהכפר יצטרפו להמוני הפועלים והעובדים בערים העצומות. אולי בגלל הסיבות הללו, אפשר להגיד שאת המוזיקה המסורתית אפשר למצוא יותר באיטליה הדרומית מאשר בשאר חלקיה הממוסחרים והמתועשים של איטליה - שהפכה להיות מדינה מאוחדת ויחידה פוליטית אחת רק החל מאמצע המאה ה-19. רבים ממבקרים המוזיקה הפופולרית והקלה של ימינו יוכלו להסביר גם על התחייה של מוזיקת הפולק בשנות השישים והשבעים של המאה העשרים - אפשר להגיד את השנים הללו בהם זאת הייתה אחת האופנות הדומיננטיות בתחום המוזיקה וגם היא נתנה אותותיה בין היוצרים האיטלקים של אותם שנים, והמוזיקה המסורתית מאז עברה סוג של שינוי כדי להיות יותר מותאמת לטעמיו של ההמון. המושג "מוזיקת עולם" נטבע יותר מאוחר, בשנות השמונים של המאה הקודמת, כאשר האופנה של שירי המחאה משנות השישים כבר נמאסה, וכך יכלו רבים לתחום במין בגבולות הרבה סגנונות מוזרים שנשמעו לאוזן המערבית במושג שנקרא "מוזיקת עולם" - אישית המושג עשה ועושה היום עוול לסגנונות מוזיקה רבים שרק הפכו להיות מוכרים בשלושה העשורים האחרונים ושם אותם בגטו כדי להפריד אותם מהמוזיקה הפופולרית של היום. מה המשותף למוזיקה מהקווקז ולמוזיקה ממערב אפריקה? בדיוק בעניין הזה "עזר" המושג וגרם לתיחום.

  רק לפני שאתחיל בסקירה (אודה בהזדמנות זאת גם לויקיפדיה האיטלקית ולשלל הידע הקיים ברשת כיום), אציין שעם ירידתה של לצ'ה לליגת המשנה, הפסדנו שיעור קצר על הסצנה אולי הכי חיה ופעילה בעולם המוזיקה המסורתית באיטליה כיום.

  שלכם,
  יואב. (cazzo)
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/8/12
 2. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
 3. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG][​IMG]

  סרדיניה

  אפשר להגדיר את המסורת המוזיקלית של האי סרדיניה מנותקת במעט משאר חצי האי האפניני, כך לפי חוקרי פרהיסטוריה שמניחים כי עסקו במוזיקה עוד לפני שהתחילו לבנות את הנוראגה המפורסמים. המחולות הסרדים המונוטונים והקצבים מאופיינים בצעדים אחידים, והמוזיקה גם היא לא משתנה בטונים, במקרה שמשהו שר או במקרה שמשהו מנגן בתלת-חליל סרדי שנקרא לאונדאס (Launeddas). בגירסאות יותר חדשות, נוכל להאזין גם לאקורדיונים מודרנים למדי במחולות המסורתים הללו. ללאונדאס אין הרבה אחים ואחיות קרובים בעולם המוזיקה, אך החליל המהדהד והטיפוסי הזה הוא צאצא למשפחת כלי הנשיפה מעץ. נגני תלת-חליל סרדי מיומנים מצליחים לנגן בצורה רצופה זמן רב, כך בעזרת טכניקת הנשימה המחזורית. לפי פסל ברונזה שכנראה בן יותר מ-2700 מעריכים שגם מקורם של הלאונדאס עתיק כריקודים המעגלים. עוד מאפיין של המוזיקה הסרדית הוכר בשנת 2005 על ידי אונסק"ו כאוצר תרבותי מוחשי בעל-פה, ולו קוראים באיטלקית סטנדרטית קאנטו א טנורה (Canto a tenore) - כלומר בעברית - זהו סגנון שירה ווקאלית, בהרבה מקרים ללא כלי מוזיקלי ובדרך כלל עם ארבעה זמרים שכל אחד שר בסגנון אחר (בס, בריטון, אלט ועוד שקובע את הקצב לבד ומנצח על השאר). עוד סגנון סרדי פחות עתיק בהשפעה איברית (לא נשכח שמלכי אראגון שלטו באי מאות שנים) מתאפיין בנגינת גיטרה עם לחן מקומי עממי והוא נפוץ בעיקר בצפון האי.

  [​IMG]

  כאן תוכלו אם תרשה לכם סבלנותכם, סובלנותכם וכוח הסיבולת שלכם לצפות בסרט של כ-40 דקות שממנו קטעים נדירים אותם הקליט האתנומוזיקולוג הדני אנדראס בנטצון.


  פרסומת מטעם לשכת התיירות המקומית, צילומים המתמצתים של מסורות הפסטיבלים והקרנבלים.


  נכתב ע"י יואב (cazzo).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/8/12
 4. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] קליארי
  משחקת ב: סטאדיו איס ארנה, ויה אולימפיה, קווארטו סנט'אלנה, מחוז סרדניה.  [​IMG] העונה שהייתה
  מאז עזיבתו של אלגרי למילאן, קליארי שבה לדשדש בתחתית הטבלה, עונה אחרי עונה. אשתקד המצב לא היה שונה. שבועיים בלבד לפני פתיחת העונה, צ'לינו פיטר את דונאדוני ממשרת האימון, כנראה בעקבות חילוקי דעות בנושאי ההעברות שהתבצעו בקבוצה. מחליפו של דונאדוני היה פיקאדנטי, אשר פתח את העונה עם ניצחון נגד רומא, הקבוצה החביבה על קליארי ובמיוחד על הקפטן דניאלה קונטי, שכמובן שותף למסכת הכיבושים. לקראת סוף חודש אוקטובר, הרוסובלו ספגו מכה קשה כאשר דווידה אסטורי נפצע למשך חודשיים וחצי. הבלם היה מהאחראים לשער הנקי של הקבוצה במשך ארבעה משחקים רצופים, על אף שהתמודדה נגד קבוצות חזקות כדוגמת אודינזה ונאפולי. לאחר מכן הגיעה ירידה חדה ביכולת שדרדרו את הקבוצה ששקעה בבינוניות וגרמו לפיטוריו של פיקאדנטי, אותו החליף בלארדיני. עם האחרון חל שינוי מסויים בתוצאותיה של קליארי, ביניהם ניצחון 4-2 משכנע נגד רומא, תיקו עם יובנטוס ואודינזה, אך גם התקופה הזאת נקטעה עם הפסד משפיל 6-3 לנאפולי במרץ, תוצאה שמתאימה יותר למשחקי הטניס ומאשר לקאלצ'ו. כיאה לפתיל הקצר בו ניחנים בעלי הקבוצות האיטלקיות, גם בלארדיני פוטר ואת מקומו מילא לא אחר מפיקאדנטי בקדנציה שנייה בסרדניה. שיפור ניכר לא הגיע ולמרות שלא הייתה בסכנת ירידה ממשית, סיימה את העונה במקום ה 15.


  פעמיים כי טוב, הניצחון השני של קליארי נגד רומא.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  חלון ההעברות נפתח עם עזיבתו של מיקלה קאניני לג'נואה, מהשחקנים היותר דומיננטיים בקבוצה אשר משחק בקליארי מאז 2005, בימים בהם נחשב לכישרון גדול בנבחרות איטליה הצעירות. מי שהיה עמיתו להגנה, דוידה אסטורי, קיבל הצעות מקבוצות רוסיות אותן דחה בטענה שהוא מעוניין להישאר באיטליה, כאשר מילאן חושקת בשירותיו של הבן האובד במשך תקופה ארוכה. לבינתיים אסטורי בקבוצה ושחקני ההגנה החדשים שיחברו אליו הם רוסטיני מסיינה וקאמילרי הצעיר שמושאל מרג'ינה ועבר בין מחלקות הנוער של צ'לסי ויובה. שקט בגזרתו של נאינגולאן שהיה מהשמות החמים בקיץ הקודם ולמרות הסכומים הגבוהים שצ'לינו יכול לקבל תמורתו, מקצועית הישארותו חשובה מאוד לקבוצה. אופצית רכישתו של דסנה מומשה ובנוסף לכך, הסארדים החתימו שני קשרים אחוריים: את דאנילו אבלאר מקרפאטי לביב וסבסטיאן אריקסון, עליו ממושה אפשרות הקנייה. קליארי רכשה את מאוריסיו פינייה שהגיע אליה בינואר בהשאלה מפאלרמו ומאז לא הפסיק לכבוש ורכשה גם את טיאגו ריביירו. לאחר השאלות רבות, מארקו סאו ישוב לקבוצה כאשר בשנתיים האחרונות כבש כמות מרשימה של שערים ביובה סטאביה ופוג'ה. קליארי נפגשו בתחילת החודש עם אז'קסיו הצרפתית ולה הפסידה 2-1, קונטי השווה זמנית. בסיבוב בשלישי של הגביע ניצחה 2-1 את ספציה משערים של פינייה ולאריביי בדקה ה 93.

  [​IMG]
  מומשה אופציית הרכישה על מאוריסיו פינייה, מלך השערים של הקבוצה.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  קליארי הוא מועדון צנוע וחסר יומרות ועל כן לא צפוי שינוי משמעותי מעונותיה הקודמות בליגה הבכירה, משמע במקרה הטוב הקבוצה תתקרב למרכז הטבלה ובמקרה הרע תאבק על הישרדותה. קליארי איננה מתעלה בצורה יוצאת דופן על יתר קבוצות התחתית, אך לשמחתה למספר קבוצות הופחתו נקודות בעקבות פרשיית ההימורים. הסגל פחות או יותר נשמר, אך עזיבתו של קאניני וחוסר הוודאות בנוגע לעתידו של אסטורי מותירים מספר ספקות בנוגע לאיכותו של החלק האחורי בעונה הקרובה. ראוי לציין שבמידה והאחרון יעזוב, צ'לינו יקבל סכום נכבד שעשוי לחזק את קבוצתו. יתר העמדות נראות הרבה יותר מרשימות ועליהן יצטרכו הסרדים להסתמך. הקישור מורכב משחקנים צעירים ובראשם כמובן נאינגולאן ויחד איתם נמצאים קונטי וקוסו שיוסיפו המון מניסיונם. בחלק הקדמי קליארי יכולה להיות אופטימית למדי, בעוד שאשתקד מיעטה לכבוש, רכשה את פינייה שבחצי העונה האחרונה נהפך לכובש המוביל שלה ובנוסף אליו, גם לאריביי וריביירו נשארו ואליהם ניתן להוסיף את איבארבו וסאו המוכשרים.

  התחזית של אייסוקר: 15-18

  [​IMG] המאמן: מאסימו פיקאדנטי
  קריירת המשחק של מאסימו פיקאדנטי הייתה סבירה ביותר. תיפקד כקשר במסינה, הלאס ורונה וטורינו בין היתר, אך מיעט לשחק בסריה A. ב 2001 פרש ממשחק פעיל וישר החל בקריירת האימון שלו בליגות הנמוכות. ב 2004 הלאס ורונה מהסריה B, מינתה את שחקן העבר שלה למאמנה. בעונתו הראשונה סיים במקום השביעי וקרוב מאוד לפלייאוף הירידה, אולם עונה לאחר מכן ורונה התדרדרה בטבלה וסיימה במקום ה 15. פיקאדנטי פוטר בדצמבר 2006 לאחר שלא חל שינוי ביכולת של הקבוצה. רג'ינה החתימה אותו ביולי 2007 על אף מספר קשיים בהם נתקלה עם הלאס, אך גם אצלה פיקאדנטי לא סיפק תוצאות טובות ופוטר בנובמבר. לאחר הפסקה של שנתיים הצטרף לפיאצ'נזה והגיע עם המועדון הצנוע למקום ה 15. את עונת 2010/11 פתח כמאמנה של צ'זנה העולה החדשה לסריה A וסיפק יחד עם קבוצתו עונה מפתיעה ביותר שהסתיימה במקום ה 15. בסיום העונה פיקאדנטי החליט שלא להאריך את חוזהו וכעבור שלושה חודשים הצטרף לקליארי בפתיחת העונה האחרונה. במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר התקשה להשיג ניצחונות ובמחזור האחד עשר צ'לינו החליט לפטרו. מחליפו בתפקיד, דוידה בלארדיני, לא השיג תוצאות טובות יותר ואת מקומו במרץ השנה החליף שוב פעם פיקאדנטי. לפחות כעת, פיקאדנטי הוא מאמנה של קליארי ובמהלך שתי הקדנציות שלו בקבוצה, הוא מתמיד לשחק במערך ה 4-3-1-2 כאשר קוסו משחק מאחורי פינייה ולאריביי לרוב.

  [​IMG]
  עבור מאמן בן 44 הדריך לא מעט קבוצות, מאסימו פיקאדנטי.

  [​IMG] שחקן המפתח: דניאלה קונטי
  דניאלה קונטי הוא בנו של ברונו, שחקן העבר של רומא ומסמליה הגדולים ביותר שכיום משמש בתפקיד ניהולי במועדון מהבירה. דניאלה נולד באחד מפרבריה של רומא ושיחק במחלקת הנוער של הקבוצה של אביו עד שב 1996 עלה לסגל הבוגרים, אולם במשך שלוש שנים מיעט לשחק ועבר בבעלות משותפת לקליארי לקראת שנות האלפיים. בסיום העונה קליארי רכשה את הבעלות המלאה על קונטי ולמרות שירדה ליגה, הקשר הצעיר העדיף להישאר עימה. לאחר ארבע עונות בסריה B, קונטי וקליארי שבו לליגה הבכירה בעונת 2004/05 ומאז ועד היום החיבור בין הקשר לקבוצה נהדק. קונטי ביסס את מעמדו במשך השנים כקשר המצטיין של הבוצה ושהותו הממושכת בסרדניה מקנה לו חשיבות של סמל בעיני האוהדים של המועדון הקטן. ב 2010 קיבל את סרט הקפטן לאחר פרישתו של סמל אחר, דייגו לופס, והצדיק במלוא מובן המילה את תכונת המנהיגות שלו והעבודה הנהדרת שלו בקישור הקבוצה כשלצד חיפוי על הקו האחורי, תורם לא מעט להתקפה ואף כובש לא מעט. על אף ש"קונטי" הוא שם שאומר רבות לאוהדיה של רומא, דניאלה לא נכלל ברשימת השחקנים האהובים עליהם וזה עוד נאמר בלשון המעטה. חמישה שערים כבש נגד הזאבים, ארבע מתוכם בארבע העונות האחרונות ושמו רשום גם בלוח התוצאות ב 5-1 האדיר של קליארי לפני שתי עונות. בתחילת העונה האחרונה הוכתר רשמית לשיאן ההופעות של הרוסובלו.

  [​IMG]
  דניאלה קונטי, המנהיג הבלתי מעורער של קליארי.

  [​IMG] שימו לב ל: מארקו סאו
  מארקו סאו נולד בסרדניה והוא תוצר מחלקת הנוער של קליארי, כששיחק בקבוצת הפרימברה עד 2007. סאו הוא חלוץ ותמיד היה שייך לקליארי או שהייתה שותפה לכרטיסו, אך מעולם לא שיחק במדיה, אלא יצא להשאלות רבות אצל קבוצות מסביב למגף. בעונת 2010/11 שיחק יחד עם אינסינייה בפוג'ה של זמאן בליגה השלישית ובמדיה כבש לא פחות מעשרים שערים. לשיטת המשחק של המאמן הצ'כי אמנם יש השפעה על כמות שעריו, אולם זוהי איננה כמות שניתן לפקפק בה. בעונה שעברה קליארי השאילה את סאו ליובה סטאביה מהליגה השנייה ובה הוכיח כי העונה הקודמת איינה הייתה צירוף מקרים ושגם בקבוצה פחות התקפית מפוג'ה הוא מסוגל לכבוש בצרורות. 21 שערים כבש לזכות העולה החדשה והיווה גורם משמעותי בעונתה הנהדרת ומעל למצופה כאשר סיימה במקום התשיעי למרות הפחתת ארבע נקודות. הכמויות העצומות האלו, גם אם בליגות הנמוכות, הן דבר שעשוי להוסיף ביטחון רב לסאו בן ה 24 וכעת כשהוא חלק מהסגל של קליארי וישחק לראשונה בליגה הבכירה, ינסה להשיג את מקומו בהרכב ואולי אף להמשיך במסורת הכיבושים שלו.

  [​IMG]
  תמונה אופיינית של מארקו סאו, 41 כיבושים בשתי עונות האחרונות.

  נכתב ע"י נאור (Fratelli d'Italia).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏19/8/12
 5. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG][​IMG]

  סיציליה

  את המסורות המוזיקליות של האי הגדול והמאוכלס ביותר של הים התיכון תוכלו למצוא בספרי ההיסטוריה ובכובשי סיציליה הרבים כל כך. את השורשים נוכל למצוא במורשת הביזנטינית, הסרצנית והאראגונית של כובשי סיציליה בימי הביניים (בימינו יש כאלה שאומרים השפעות יווניות, ערביות וספרדיות). בנוסף להמנונים ולתפילות מהנצרות האורתודוקסית והאסלאם, כלים מוזיקלים שהגיעו לאי העשירו את המגוון, בין השאר חמת חלילים (Ciaramedda), נבל פה (Marranzanu), חליל-עץ Friscalettu), ותוף מרים (Tammureddu). המודרנה כמובן נתנה אותותיה גם בסיציליה הגדולה, ובתחום המוזיקה הטרובדורים, מזמרי-הסיפורים עברו מעיר לכפר, מכפר לעיר פיתחו את התרבות בעל-פה, היום הם רק זכרון. סיציליה גם מפורסמת בתאטרון הבובות שלה, בבתי האופרה הגדולים של פאלרמו ושל קטאניה, מוסדות בעלי מסורות. אך סיגיזמונדו ד’ינדיה, אלסנדרו סקארלטי, ווינצ’נצו בליני הם לא בתחום הנושא שלנו, לכן הריקודים העממים וכלי הנגינה הטיפוסים יופיעו פה בקטעים הבאים:

  "זה נראה חרטא, אבל זה המאראנזאנו" כך אומר בעל המלאכה קרלו בושמה:  אולי השיר הכי מפורסם בשפה הסיציליאנית, "פרחים פרחים" (Sciuri Sciuri), מעוד עיבוד קולנועי ל"אבירות כפרית" של ג’ובאני ורגה. את השיר לא יודעים מי כתב, אך המלחין פרנצ’סקו פאולו פרונטיני:


  קצת רוק מסיציליה:


  נכתב ע"י יואב (cazzo).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/8/12
 6. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] פאלרמו
  משחקת ב: סטאדיו רנצו בארברה, ויאלה דל פאנטה, פאלרמו, מחוז סיציליה.


  [​IMG] העונה שהייתה
  פאלרמו ידועה בחילופי הדורות שלה שנעשים לעיתים תכופות (מדי). העונה הקודמת התבלטה בכך שהדור החדש, זה שמחליף את פאסטורה וחבריו שהגיעו לצמרת הטבלה בעונות הקודמות. העונה התחילה בדבר שהכי מאפיין את זאמפריני, נשיא הקבוצה - פיטורים. סטפאנו פיולי פוטר בסימבוליות רבה ביום האחרון של מועד ההעברות לאחר שבילה שלושה חודשים תמימים בקבוצה בלבד (ולמרות זאת הספיק לגרום להדחה מבישה של פאלרמו מהליגה האירופית כבר בסיבוב הראשון, למול תון השוויצרית), ואת מקומו תפס דביס מנג'ה. תוצאות טובות ורעות כאחד משכו את הגיליוטינה מעלה עד צמד הפסדים לקטאניה ולצ'זנה ששיחרר לזאמפריני את הפיוז ולקח למנג'ה את המשרה. במקומו מונה בורטולו מוטי. אלא שגם מוטי לא הצליח לחולל את השינוי המיוחל אצל הסיציליאנים (וגם לא ערן זהבי הישראלי שהצטרף לקבוצה ולא השאיר רושם טוב מדי למולדת). מיקולי היה האיש שדיבר על המגרש, וסיים עונה נהדרת עם 16 כיבושים ו-12 בישולים. מלבדו לא הרבה דיברו, ורצף תוצאות גרוע ממש במחזורים האחרונים דרדר את פאלרמו (שרוב העונה לא הייתה במאבקי התחתית) למקום ה-16 בלבד, נקודה מעל ג'נואה המאכזבת יותר. כנראה שהרוח הישראלית לא עזרה הפעם.


  סיכום העונה החולפת.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  זאמפריני לא יודע שובע מהחלפת מאמנים, אבל הפעם נוצר הרושם שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה בזמן הנכון. ג'וזפה סאנינו, האיש שהוביל את סיינה לעונה טובה אשתקד, חתם בקבוצה בתחילת הקיץ ועמו הביא את פרנקו בריינצה ששיחק תחתיו בסיינה (וגם שיחק בפאלרמו בעבר). מלבד שחקן או שניים, רוב השחקנים שהגיעו אלמוניים למדי במונחים בינלאומיים. סאמיר אוייקאני, שוערה של נובארה בעונה שעברה הצטרף לקבוצה. אגידיו ארבאלו, קשר הגנתי אורוגוואי הגיע לחיזוק מרכז השדה שהיה חלש במיוחד בעונה הקודמת. סבסטיאן סוסה הינו חלוץ אורוגוואי בן 18 שינסה לשחזר את הדרך של אדינסון קבאני ובינתיים חתם בקבוצה תמורת 2 מיליון יורו, אבל הרכישה המרכזית היא כנראה, לדבריו של מאוריציו זאמפריני, "סרחיו אגוארו הבא". השחקן המדובר הוא פאולו דיבאלה והוא נרכש תמורת הסכום הגבוה של 12 מיליון יורו. בינתיים הצליחה פאלרמו להיאחז בכמה מהשחקנים החשובים שלה: מיקולי, שלפי מרבית העיתונאים בארץ המגף היה אמור לעזוב את איטליה, נשאר וחידש את חוזהו בקבוצה. גם יוסיפ איליצ'יץ' יישאר בקבוצה למרות התעניינות מצד קבוצות אחרות. ומי לא נשאר? 2 שחקנים מרכזיים בעונה החולפת עזבו ועברו לחצי האי, האחד הוא פדריקו בלזארטי המצוין שעזב לרומא והשני הוא מתיאס סילבסטרה שעזב בהשאלה עם אופציית רכישה לאינטר. כרגיל - יציבים בחוסר היציבות.

  [​IMG]
  הקשר הישראלי- היו שמועות שיעזוב לקייבו, לבסוף נשאר עונה נוספת, נקווה שמוצלחת יותר.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  אי אפשר לדעת. בכנות. נכון לכתיבת מילים אלה קורה דבר אחד בפאלרמו, אבל ייתכן שבשבוע הבא זאמפריני יפטר את סאנינו וינסה לרכוש את מסי. קשה לדעת מה יוליד יום באי הסיציליאני, במיוחד בתקופה כה רגישה של זאמפריני - תקופת ההעברות. אפשר לומר בשלב זה שהסגל של פאלרמו לא השתדרג משמעותית - בלזארטי וסילבסטרה אמנם הגנתית לא היו מהטובים בליגה, וזה משתקף מכמות השערים שפאלרמו ספגה בעונה שעברה, אבל לא הגיע שום דבר ראוי שיחליף אותם. התקפית כולנו נקווה שזאת תהיה עונת הפריצה של הרנאנדז ודיבאלה באמת יצדיק כל יורו ששולם עבורו, אבל אין שום אסמכתא שדברים כאלה יקרו. כן נוכל לומר שסאנינו מצטיין בטיפוח חלוצים צעירים וזה יכול להיות קלף מפתח עבור שני הצעירים האלו. ולגבי חלון ההעברות: זה היה חלון העברות שקט יחסית למה שפאלרמו יכולה ועשתה בעבר, אבל ייתכן שדווקא מפה תבוא הישועה. הנחה סבירה תהיה שכשזאמפריני מוציא פחות כסף הוא פחות קריזיונר, פחות מצפה לדברים מיידים, וזה סם ההרגעה שהמועדון כל כך זקוק לו. אבל זה כנראה סתם שטויות, וזאמפה יהיה עם אצבע קלה על ההדק בדיוק כמו פעם. כמו שאנחנו אוהבים.

  התחזית של אייסוקר: 8-15.

  [​IMG] המאמן: ג'וזפה סאנינו
  ג'וזפה סאנינו היה שחקן צנוע ששיחק במועדונים קטנים באיטליה. הוא היה כזה גם כמאמן עד שהגיעה עונת הפריצה עם סיינה אשתקד. כנגד כל הציפיות, וכשהוא נכנס לנעליים הגדולות שאנטוניו קונטה משאיר מאחור בסיינה, הצליח סאנינו לקחת קבוצה שהיא מועמדת טבעית לירידה ולהוביל אותה למחוזות חדשים בסדר הגודל שלה. אבל הדבר הכי מרשים שסאנינו הצליח לעשות זה לגרום לחלוץ הצעיר, מתיה דסטרו, להפוך לכוכב מקומי. המעשה הזה של סאנינו הוא בוודאי אחת הסיבות שבגינן לקח זאמפריני את המאמן הלא כל כך צעיר אבל המוכשר שפרץ לתודעה אך ורק בשנה האחרונה. פאלרמו תהיה תחנה קריטית עבורו: כקרש קפיצה למים העמוקים (כמו אלגרי) או כצוואר תורן לעריפה. יהיה מעניין.

  [​IMG]

  [​IMG] שחקן המפתח: פבריציו מיקולי
  פבריציו מיקולי הוא הדבר שהכי קרוב לסמל בפאלרמו. משחק הרבה שנים במועדון, חיבור יפייפה בינו לבין האוהדים, תמיד נותן את כולו במשחק ומטבע הדברים הוא גם שחקן ברמה גבוהה מאוד. החיבור בין מיקולי לפאלרמו התחיל ב-2007, אליה עבר מיובנטוס (התקופה ביובנטוס התאפיינה בעיקר בהשאלות רבות, כשבפועל הוא משחק בבנפיקה, פיורנטינה ופרוג'ה באותה תקופה). העונה הראשונה של מיקולי בורוד הייתה קצת פושרת, עם 8 שערים בלבד, אבל מכאן ואילך הוא הסתכל רק קדימה. עונות 08/09 ו-09/10 היו מהטובות בקריירה של מיקולי שרשם 21 בישולים ו-36 שערים בשתי העונות הללו וכמעט הצליח להביא את פאלרמו לליגת האלופות. בעונה הבאה מיקולי היה פצוע מרבית הזמן, ולכן מאזן הכיבושים שלו הדרדר, אך בעונה החולפת מיקולי חזר לעצמו עם עונה באמת נהדרת. ולמרות שבפאלרמו תמיד מביאים שחקנים חדשים להתקפה, תמיד מביאים מחליפים פוטנציאליים לאותו איטלקי קטן שעושה חיל במדי הקבוצה, הענק הקטן לא עוצר וממשיך להיות השחקן המרכזי בחוד. ועכשיו השאלה היא - האם בגיל 33 תחל הירידה הדרסטית ביכולת? בפאלרמו יתפללו שלא.

  [​IMG]
  פבריציו מיקולי - סמל בהתהוות.

  [​IMG] שימו לב ל... פאולו דיבאלה
  "אגוארו הבא" כלשונו של זאמפה הוא התקוות הגדולות של פאלרמו: או לעשות קופה גדולה בעתיד או לחזור להיות שם דבר בצמרת הנמוכה של הליגה. לדיבאלה אין הרבה רזומה אבל הרזומה שכן יש לו מרשים לכל הדעות. העונה האחרונה של דיבאלה, במדי אינסטיטוטו הייתה פוריה למדי, עם 17 כיבושים ב-40 הופעות וזה כמובן בהיותו בן 17. לקראת סיום העונה פאלרמו החלה לפעול להחתמתו. בסוף אפריל צייץ זאמפריני שהחתמת דיבאלה הסתיימה בהצלחה, אבל מסתבר שהאיש שמולו עבד זאמפריני בכלל לא רשאי לנהל מו"מ למכירת דיבאלה. למרות האבן הגדולה הזו במו"מ פאלרמו לא אמרה נואש, המשיכה לקיים מו"מ ולבסוף השיגה את כל האישורים הדרושים למעברו של דיבאלה, שרשמית הגיע לאיטליה ב-20 ליולי. בעונה שבה כל כך הרבה כוכבים וצעירים מוכשרים אחרים עוזבים את איטליה הצלחה של דיבאלה תהיה נקודת אור - לכן כולנו תקווה שגם הפעם סאנינו ידע לטפח את הצעיר המוכשר הזה.

  [​IMG]
  יצטרך להביא אליפות בדקה ה-90 - אגוארו הבא.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/8/12
 7. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] קטאניה
  משחקת ב: סטאדיו אנג'לו מאסימינו (צ'יבאלי), פיאצה וינצ'נצו ספדיני, קטאניה, מחוז סיצ'יליה.  [​IMG] העונה שהייתה
  עונה מדהימה עברה על קטאניה. היא סיימה במקום ה 11, מיקומה הגבוה ביותר בכמעט היובל האחרון ובמשך זמן רב מוקמה אף בחצי העליון של הטבלה. עם עלייתה לסריה A ב 2006, הפילים מסיצ'יליה דשדשו בחלק התחתון של הטבלה וציפיותיהם לא היו יותר מכך גם בעונה האחרונה. הקיץ נפתח עם עזיבתו של הקפטן מתיאס סילבסטרה לפאלרמו ולא התבצעו חיזוקים רציניים. המאמן החדש הקבוצה היה וינצ'נצו מונטלה חסר הניסיון אשר הגיע לאחר ששימש כמאמן הזמני של רומא. העונה נפתחה מצויין עבורה כאשר סיימה בתיקו עם יובנטוס, לאציו ונאפולי ואף ניצחה את אינטר, אך לאחר מכן הגיעה המפלה נגד מילאן. הקבוצה התאוששה במהרה והתנדנדה בין המקום השמיני לשנים עשר. לקראת המחזורים האחרונים של העונה, קטאניה הייתה די קרובה למקומות שמובילים להעפלה היסטורית לליגה האירופאית, אולם בשלושת המחזורים האחרונים כאשר העונה מבחינתה כבר הסתיימה כראוי, כשלה לספק את התוצאות כשלה מולה עמדו אודינזה ורומא בעיצומו שלהן הניצחונות היו מאוד חשובים. לאורך כל העונה בלטה הלחימה חסרת הפשרות של הסיצ'יליאנים ובמיוחד נגד הקבוצות הגדולות. מה שמעצים עוד יותר את עונתה של קליארי היא העובדה כי סיימה מעל פאלרמו, יריבתה המרה ולא הפסידה לה העונה.


  האוהדים חוגגים ניצחון גדול בדרבי של סיצ'יליה.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  קטאניה מעולם לא התפרעה בחלון ההעברות ורכישותיה מאוד צנועות. בגזרת העוזבים מארקו מוטה שהגיעה בהשאלה מיובנטוס לא הוכיח שמגיע לו מקום קבע בקבוצה, דויד סואזו נהפך לשחקן חופשי לאחר שחוזהו הסתיים ובין כה עזיבתו לא תהיה אבידה גדולה וקושיצ'קי השוער המחליף עזב לנובארה. כפי שניתן להבין, קטאניה שמרה על שחקניה הבולטים, אולם האבידה הגדולה הייתה עזיבתו של מונטלה לפיורנטינה. העונה המצוינת של המאמן הצעיר גרמה להתעניינות מצד קבוצות גדולות יותר וקטאניה שניסתה לשמור עליו בחיכה, נאלצה להיפרד ממנו לבסוף. הנציגות הארגנטינאית תישאר איתנה גם העונה כשפאבלו אלבארס שב מהשאלה בסראגוסה וכמוהו גם אנדוחאר וקטאניה רכשה את לוקאס קסטרו, קשר הצד הצעיר מראסינג קלוב. אלברטו פריזון, שוערה של ויצ'נצה נרכש וצפוי להוות גיבוי לאנדוחאר. חצי מכרטיסו של מורימוטו נמכר בעונה שעברה לנובארה, אך התקשה להרשים במדיה בעיקר עקב פציעות רבות והעונה ישוב לקטאניה. מירקו אנטנוצ'י, שחקן ההתקפה של טורינו אשר כבש במדיה עשרה שערים נרכש גם הוא כדי לחזק את החלק הקדמי. משחק הידידות הבולט של האלפאנטי היה נגד קייבו, לה הפסידה 1-0. בסיבוב בשלישי של הגביע ניצחה 1-0 את סאסואולו משער של גומס.

  [​IMG]
  מונטלה באחד ממשחקיו האחרונים בקבוצה, מעטה מאמנה של פיורנטינה.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  כאמור, עונתה האחרונה של קטאניה הייתה יוצאת דופן ולמרות ששמרה על רוב הסגל, קשה להאמין לשחזור העונה שהייתה כמובן מעל לציפיות. בנוסף לכך, לא נראה שבמועדון מכוונים למרכז הטבלה כשהפעילות בשוק הייתה מאוד רגועה, בשונה מיתר הקבוצות באזור מרכז הטבלה ומטה. בקטאניה לא צריכים לדאוג מהתחתית כי יש לה סגל מספיק איכותי כדי להשלים עונה רגועה ומשביעת רצון. ההגנה מאוד מנוסה ולהוציא את בלושי, כל יתר השחקנים המיועדים לפתוח בהרכב, עברו את גיל 27. לודי משודך למספר קבוצות, אך מעוניין להישאר בסיצ'יליה והוא יהיה זה שינהל את המשחק ויוסיף את היצירתיות לקישור, כאשר אלמירון ידאג לחלק ההגנתי ואותם ישלים איסקו. את האחרון עשוי להחליף לוקאס קסטרו, הרכש הטרי או שמא הוא מיועד לשחק באגף שמאל של ההתקפה ושם יצטרך לגבור על אנטנוצ'י. אגף ימין שמור לאלחנדרו גומס במידה ויישאר בקבוצה ובחוד סיכוייו של ברחסיו הם הגבוהים ביותר לפתוח.

  התחזית של אייסוקר: 12-15

  [​IMG] המאמן: רולאנדו מראן
  כמו מאמנים רבים, קריירת המשחק של רולאנדו מראן איננה הייתה מרשימה. תיפקד כבלם ורוב שנותיו שיחק בקייבו, בימים בהם היה מועדון עלום שם שטרם העפיל לליגה הבכירה. ב 2002 מונה למאמנה של צ'יטאדלה לאחר שאימן את קבוצת הנוער שלה. באותו זמן הקבוצה ירדה לליגה השלישית, אך מראן כשל להחזירה לסריה B, במהלך שלוש שנותיו בקבוצה מוונטו. משם עבר לברשה שגם היא ירדה ליגה, אך מהסריה A וגם אותה כשל להעלות ליגה. מראן עשה את הדרך הארוכה לבארי, קבוצה לגיטימית בסריה B ולמרות שסיים במקום ה 14, פוטר. מונה למאמנה של טרייסטינה ביוני 2007 ולאחר שנתיים טובות של הקבוצה תחתיו כאשר הגיעה למקום השמיני, הוחלט להתיר את חוזהו. למחרת ויצ'נצה מינתה אותו למאמנה, אותה אימן במשך שנה וחצי ובחודש אוקטובר 2011, הוכרז כמאמנה של וארזה. המועדון מלומבארדיה שעונה לפני כן הגיע עד לפלייאוף ההעפלה לסריה A, דרש ממראן להגיע להישגים דומים ולראשונה בקריירת האימון שלו, הוביל קבוצה לצמרת הגבוהה. את העונה סיימה וארזה במקום החמישי ובפלייאוף הודחה על ידי סמפדוריה. העונה המצויינת של המאמן, גרמה לקטאניה למנות אותו כמחליף של מונטלה. מראן צפוי להתמיד במערך ה 4-3-3 שהתברר ככה מוצלח אשתקד, על אף שבווארזה דגל ב 4-4-2.

  [​IMG]
  רולאנדו מראן, יצליח להשכיח את וינצ'נצו מונטלה?

  [​IMG] שחקן המפתח: פראנצ'סקו לודי
  פראנצ'סקו לודי נולד בנאפולי והוא תוצר מחלקת הנוער של אמפולי. הקשר היצירתי פרץ בקבוצתו בעונת 2004/05 כאשר כבש שישה שערים בסריה B ועזר לטוסקאנים להעפיל לליגה הבכירה. לודי התקשה למצוא מקום בהרכב בסריה A ושיחק ב 17 משחקים בלבד. הקשר הושאל לפרוזינונה מהליגה השנייה וסיפק שתי עונות נפלאות במדיה ונחשב לאחד השחקנים הבולטים בליגה כאשר לזכותו 32 שערים בשתי העונות האלו. כאשר חזר לאמפולי ב 2008/09 שירדה לסריה B, המשיך להרשים בהופעותיו וסיפק עוד תריסר שערים כשחקן קישור התקפי. עונה לאחר מכן, לודי צד את עיניה של אודינזה אליה הושאל, אולם מיעט לשחק בקבוצה עמוסת הקשרים. חצי מכרטיסו נמכר לפרוזינונה ובחצי הראשון של עונת 2010/11 שיחק בכל המשחקים האפשריים וכבש שבעה שערים. בינואר עבר לקטאניה שרכשה את כרטיסה של פרוזינונה, לודי החל להשתלב בקבוצה והצדיק את רכישתו. בעונה האחרונה נהפך לשחקן המצטיין של קטאניה ואף מהבולטים בליגה וגם אם רוב שעריו נכבשו בפנדלים, הוא מבועטי המצבים הנייחים הטובים בליגה. מסירותיו של לודי גם כן מאוד מדוייקות וניהול המשחק העובר דרכו ראוי להערכה. ללודי ניסיון עשיר בנבחרות הצעירות של איטליה, אך מעולם לא השתייך לסגל הנבחרת הבוגרת.

  [​IMG]
  אחד הקשרים המצטיינים בליגה, פראנצ'סקו לודי.

  [​IMG] שימו לב ל: אלחנדרו גומס
  אלחנדרו גומס, או כפי שקוראים לו במולדתו- פאפו, נולד ב 1988 בבואנוס איירס וגדל במחלקת הנוער של ארסנאל סראנדי. ב 2005 עלה לקבוצה הבוגרת ושנה לאחר מכן כשעדיין לא מלאו לו 17 שנים, ערך את הופעת הבכורה בליגה. ב 2007 היה שותף לזכייה בסודאמריקאנה וזכה עם נבחרת ארגנטינה הצעירה במונדיאליטו יחד עם אגוארו, באנגה ומוראלס, אם כי מיעט לשחק. ב 2008/09 ביצע את קפיצת המדרגה כשכבש שמונה שערים בטורניר האפרטורה שגרמו לאלופה, סאן לורנסו, לצרפו. גומס הוסט לעמדת הקשר ההתקפי, אך שיחק שם פחות טוב. עונה לאחר מכן הוזז בין העמדות וחזר לבלוט, עד כדי כך שהגיעו התעניינויות מצד קבוצות אירופאית ולבסוף קטאניה רכשה אותו ב 2010/11 וגרמה לו להרגיש בבית יחד עם מושבת הארגנטינאים שיצרה. השחקן המוכשר הגיע כמחליפו של חורחה מארטינס אשר עבר ליובנטוס ועל כן תופקד באגף, עמדה שלא הייתה זרה לו. מאז ועד היום אלחנדרו נהפך לאחד הבאנקרים בהרכב והדבר לא עומד להשתנות, במידה ויישאר בקבוצה כמובן. בעונה האחרונה שיחק בעיקר בצד שמאל, אולם מספר פעמים היה ניתן לראות אותו גם בימין. כדרוש מקיצוני, לגומס דריבלים מצויינים, הוא זריז למדי ובעל יכולת פריצה מעולה. לרעתו נאמר כי מבנה גופו הצנום, עשוי להוות המכשול העיקרי עבורו. בקבוצה הוא משתף פעולה יחד עם ברחסיו, חברו לחוד מסאן לורנסו.

  [​IMG]
  1.66 מ' של כישרון והברקות, אלחנדרו גומס.

  נכתב ע"י נאור (Fratelli d'Italia).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏20/8/12
 8. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG][​IMG]

  קמפאניה

  כשמדברים על מוזיקה מקאמפניה, בדרך כלל הכוונה לשיר הנאפוליטני העממי. כמו שבישראל לא מדברים על "השיר הצרפתי", אלא על "השאנסון הצרפתי", באיטליה לא מזכירים את המוזיקה של המחוז אלא על "לה קאנצונה נאפולטאנה". במאה ה-13, שלט הקיסר מבית הוהנשטאופן בממלכת סיציליה, מדובר על פרידריך השני שהקים את האוניברסיטה של נאפולי אז בשנת 1224. בזמנו, המלך והקיסר שהקיף את עצמו בחצרו באנשים משכילים ומלומדים. חוקרים מתעדים את השירים הנאפוליטנים הקדומים והאנונימים לתקופתו ואחרים לתקופות קצת יותר מאוחרות, שירים שנשארו עד היום מפורסמים ולהם גירסאות ועיבודים רבים, כמו "צאי שמש" (Jesce sole) ו"שיר המכבסות מרובע וומרו" (il Canto delle lavandaie del Vomero). ישנם עוד שירים רבים שאת מקורם זיהו מוזיקולוגים עוד לפני המאה ה-19 וה-18, והיום ידועים יותר עקב פועלם של אמנים ולהקות פולקלור נאפוליטניות, הידועה מביניהם היא "הלהקה החדשה לשיר העממי" - (Nuova Compagnia di Canto Popolare) - שהוציאה בעיקר בשנות השבעים תקליטי פטיפון עם עיבודים מוצלחים במיוחד. קשה במיוחד בסקירתי השטחית לתת גם את הכבוד הראוי לשלל הסוגות המוזיקליות, העממיות והפחות העממיות, ששינו ועיצבו את המוזיקה של נאפולי וסביבתה, מכיוון שהן רבות במיוחד. זמר הוילנלה (Villanella) מהמאה ה-16, ריקוד הטרנטלה (Tarantella) שכנראה מקורו בפוליה, והשיר הנאפוליטני הקלאסי של המאה ה-19 והמאה ה-20 שהצליח כל כך ברחבי אירופה והעולם עם המנגינה והמילים הרגשניות. סאנטה לוצ'יה (Santa Lucia), פוניקולי פוניקולה (Funiculì funiculà), או סולה מיו ('O sole mio) ולא אשכח את השיר שאוהדי נאפולי עשו לעצמם כהמנון, החייל המאוהב ('O surdato 'nnammurato).

  "הדג" (Lo guarracino) הוא שיר אנונימי במקצב טרנטלה מהמאה ה-18, שמספר על אהבות וריבים בין חיות הים, ידוע בעיבודים רבים, בין השאר אני אראה לכם את הפחות ידוע של פאוסטו צ’יליאנו.  שיר מאוד פופולרי שדווקא נוצר בשלהי מלחמת העולם השנייה, נקרא "ריקוד התופים השחור" (Tammuriata nera) אותו יצרו אדוארדו ניקולארדי וג’ובאני ארמטה גאטה, מספר על התינוק השחור שנולד לנאפוליטנית שבילתה עם חייל אפרו-אמריקאי.


  שיר מלא משמעות ולא מייצג של הפופ הנאפוליטני כיום, אותה סוגה שאפשר אפילו להשוות למוזיקה הים-תיכונית הישראלית. אם תחפשו עוד שירים של נינו ד’אנג’לו תוכלו למצוא גם שירים לא ממש מוצלחים.


  נכתב ע"י יואב (cazzo).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/8/12
 9. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] נאפולי
  משחקת ב: סטאדיו סאן פאולו, פיאצלה וינצ'נצו טקיו, נאפולי, מחוז קמפאניה.


  [​IMG] העונה שהייתה
  עונה בלתי נשכחת עברה על החבר'ה מהדרום, שהריחו קצת אוויר הרים וגם למדו טעם תואר מהו, שהפכו בין רגע לקבוצה המרגשת באירופה. ולמרות טעם קצת חמוץ שנלווה להכל, אפשר לומר שנאפולי תזכור לטובה את העונה האחרונה.
  זה התחיל בהתחמשות המעולה של הקיץ הקודם, שבאה כדי לעבות ולשפר את הסגל שהעפיל לליגת האלופות. השמות הגדולים שהצטרפו היו פאנדב ואינלר שבמרוץ החודשים הפכו לחלק בלתי נפרד מההרכב. השלישייה: קבאני, לאבצי והאמשיק המשיכה עונה נוספת ובסה"כ איכות הקבוצה לא נפלה מאף קבוצה אחרת באיטליה. חניכיו של וולטר מצארי רשמו סנסציה ענקית כשהעפילו לשמינית גמר ליגת האלופות על חשבון קבוצת הנפט הידועה לשמצה בשם מנצ'סטר סיטי. בשמינית הגמר הוגרלו מול אימפריית כסף נוספת, צ'לסי, ולמרות ניצחון מרשים מאוד במשחק הראשון - הודחו בצורה קצת משפילה אחרי המשחק השני. אותה צ'לסי תגבור לאחר מכן על ברצלונה ובאיירן מינכן בדרך לתואר ראשון. בליגה העניינים הלכו אחרת, כשתקופות טובות ותקופות טובות פחות פקדו את הקבוצה חדשות לבקרים וכך לקראת סיום העונה פספסה נאפולי את המקום השלישי שהוביל לליגת האלופות ותיאלץ להסתפק בליגה האירופית השנה. את התואר הראשון מזה שני עשורים לקחה נאפולי בצורה מעוררת כבוד מול יובנטוס הבלתי מנוצחת, או ליתר דיוק בלתי מנוצחת אם מורידים את גמר הקופה איטליה מהרשימה. יש תואר, יש חגיגה!


  Best Emotions. נאפולי בעונה שעברה.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  הקיץ התחיל רע; אזקייל לאבצי, אחד מכוכבי הקבוצה בשנים האחרונות, עזב לצרפת לפרויקט הראוותני שנבנה בעיר האורות. עם זאת, נאפולי ידעה טובה מאוד לחלק את המשאבים שהיא השיגה במכירה הזו לשיפור שאר חלקי הסגל. בהראמי וגאמבריני, שניים מהשחקנים הטובים של הויולה, הצטרפו לקבוצה לחיזוק הקישור וההגנה בהתאמה. לורנצו אינסינייה, אולי הכישרון הכי מדובר בארץ המגף ולבטח חלוץ טוב כבר בסטנדרטים של ימינו, חזר מהשאלה מוצלחת מאוד בפסקארה וייטול חלק במשימת פיצוי אובדנו של לאבצי. על סמך משחקי ההכנה, שהתקיימו מול קבוצות גדולות באירופה, כשרונו של אינסינייה כבר מתחיל לפרוע שטרות. אאורליו דה לאורנטיס הבטיח לאוהדים רכש נוסף אך כזה שיעמוד בגבולות הפייר פליי הפיננסי, והאמת שביחס לקיצים הקודמים נאפולי בזבזה מעט מאוד כסף - כך שיש למה לצפות. המשחק הרשמי הראשון של נאפולי בתקופה של פוסט-לאבצי הסתיים בהפסד כואב ליובנטוס, 4-2 בסופרקופה, הפסד שערורייתי-משהו מבחינת השיפוט שלאחריו סירבה נאפולי לעלות למגרש ולכבד את יובנטוס בטקס - ואלה היו מאורעות הקיץ.

  [​IMG]
  איי איי איי, איזה פספוס. יכולת להיות פה אליל, לאבצי.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  קבוצות כמו נאפולי לומדות על בשרן כמה קשה זה לשלב שלוש מסגרות. כמעט תמיד אחרי העונה השניה יש שני כיוונים עיקריים: או שהתלכיד שנוצר מתחבר, שכר הלימוד כבר שולם והקבוצה מצליחה לעמוד בעומס הנוצר בלי הרבה בעיות ולחזור להוות איום בליגה, או שהיא מתחילה תהליך ארוך ואיטי של התפרקות. לי נוצר הרושם שנאפולי שילמה את שכר הלימוד שלה בשנה שעברה ותהפוך להיות גורם דומיננטי יותר העונה, הן באיטליה והן במסגרת האירופית, וכך תצעד צעד נוסף בדרך לביסוס הקבוצה בצמרת הכדורגל האיטלקי. מבחינת חוזק הקבוצה, מלבד לאבצי לא נרשמה שום עזיבה טרגית וגם זו עשויה להתברר כהצלחה במידה ואינסינייה ימלא את החלל כמו שצריך. הקישור וההגנה התעבו וזה לא בהכרח סוף המרקאטו עבור נאפולי, אך גם בסגל הנוכחי הם שווים מקומות צמרת עם פזילה לסקודטו. כדי להבטיח הצלחה בכל המסגרות נאפולי כבר לא יכולה לבנות יותר על מתפרצות בלבד, היא חייבת להיות מגוונת יותר על מנת להוציא את הנקודות מהקבוצות הקטנות - נקודה למחשבה עבור מצארי.

  התחזית של אייסוקר: 1-4.

  [​IMG] המאמן: וולטר מצארי
  וולטר מצארי הוא כיום אחד המאמנים המוערכים ביותר באיטליה, ועם קרוסלת המאמנים באיטליה - גם זה ששרד הכי הרבה זמן בקבוצתו נכון לעונה הנוכחית של הסריה A. הקבוצה הראשונה שאימן מצארי בסריה A הייתה רג'ינה, קבוצת תחתית מובהקת וחלשה להחריד ברוב עונותיה. למרות זאת, מצארי הצליח לשמור אותה בליגה הראשונה 3 פעמים רצופות, פעם אחת בעונה שבה הופחתו לה 11 נקודות בצורה מרשימה למדי. הקבוצה הבאה של מצארי הייתה סמפדוריה וגם שם השאיר מצארי רושם מאוד חיובי, כשלקח את הקבוצה למקום השישי בעונת 2007/08 ובכך הבטיח את השתתפותה בגביע אופ"א עונה לאחר מכן - אך בזו כשל והוביל את הקבוצה למקום ה-13 בלבד, אם כי הגיע לגמר הקופה איטליה שזהו הישג מרשים עבור קבוצה כמו סמפדוריה. למרות תואר סגנית בקופה איטליה דרכיו ודרכיה של סמפדוריה נפרדו. משם התחנה הבאה הייתה האחרונה נכון לעכשיו, והיא נאפולי. מצארי הגיע באוקטובר 2009 לאחר שרוברטו דונאדוני פוטר, ולקח את נאפולי עד למקום השישי המכובד. היכולת הטובה בעונתו הראשונה הקנתה לו חוזה לשלוש שנים במהלכן עשה את הבלתי יאומן - מקום שלישי בליגה, שמינית גמר ליגת האלופות אבל ההישג העיקרי הוא בעיקר החזרת הצבע ללחיים של האוהדים, שכל כך ייחלו למאמן שייקח אותם חזרה למעלה.

  [​IMG]
  מצארי, העיר קבוצה גדולה מתרדמת.

  [​IMG] שחקן המפתח: אדינסון קבאני
  קשה לדמיין מה היה קורה בנאפולי לולא קבאני היה מגיע לפני שתי עונות. האם השושלת לא הייתה מתחילה? והאם מישהו אחר היה יכול למלא את מקומו במידה והיה נשאר בפאלרמו? קשה להאמין. על כל פנים, קבאני כאן וכאן כדי להישאר, וכך הוא אמר לא פעם אחת. "אני רוצה לעשות היסטוריה עם נאפולי" אמר האורוגוואי. "יש משהו במועדון הזה שגורם לך לרצות לעשות בו היסטוריה".
  קבאני החל את הקריירה בדאנוביו הארוגוואית, אך חיש מהר עורר התעניינות מצד סקאוטים רבים מכל העולם. פאלרמו הייתה זו שהצליחה להשיג את היהלום, ובשורותיה שיחק 4 שנים. למרות שפאלרמו הגיעה למקומות יפים במהלך שהותו של קבאני בקבוצה, ולמרות שקבאני כבש מס' נאה של שערים במרבית עונותיו בסיציליה - הפריצה הגדולה טרם הגיעה, וקבאני היה נחשב לעוד חלוץ מוכשר בסריה A. כשעבר לנאפולי בתחילת 2010/11 הורמו הרבה גבות בשל תג המחיר היקר שלו (כ-15 מיליון יורו), אך מהר מאוד הוא השתיק את כל המבקרים. 26 השערים שלו בליגה בעונה הראשונה הפכו את נאפולי מקבוצת שיפולי הצמרת למתמודדת ראויה לסקודטו, ואותו לאחד מהכוכבים הכי גדולים של הליגה. היכולת הטובה המשיכה גם בעונה הבאה, וכיום, רגעים ספורים לפני פתיחת עונת 2012/13, אין עוררין על כך שנאפולי מתהדרת באחד החלוצים הכי טובים בעולם, אם לא הטוב שבהם.

  [​IMG]
  הכי טוב שיש - אדינסון קבאני.

  [​IMG] שימו לב ל... לורנצו אינסינייה
  כפי שנאמר קודם - מדובר באחד השחקנים הכי מבטיחים כיום בעולם. לורנצו אינסינייה, תזכרו את השם.
  לורנצו אינסינייה הוא נאפוליטני בכל רמ"ח איבריו. נולד בעיר, גדל בעיר, הצטרף למחלקת הנוער של המועדון המקומי ועשה את כל הדרך במעלה קבוצות הגילאים הצעירות עד הגיעו לפרימברה של הקבוצה. בעונת 2010/11 הושאל אינסינייה לפוג'ה מהליגה השלישית, שם כבש 26 שערים ב-40 הופעות וקיבע את מעמדו כצעיר מאוד מבטיח. עונה לאחר מכן הושאל לפסקארה ושם, יחד עם וראטי ואימובילה ותחת המאמן זמאן, עשה את הפריצה הגדולה שבגינה הוא נחשב לכישרון גדול כל כך. 20 השערים שלו בעונה שעברה הם רק פסיק ממה שאינסינייה מביא לקבוצה. הכדרור והמהירות שלו והיכולת שלו לשלוט בכדור בצורה כל כך נינוחה הם יוצאי דופן יחסית לשחקנים בגילו. וכעת, כשלאבצי לא בסביבה ופאנדב מורחק לשני המשחקים הראשונים של הליגה (בשל האדום בסופרקופה), לאינסינייה יש הזדמנות פז להיכנס להרכב של קבוצה גדולה באיטליה בגיל כה צעיר. תזכרו את השם.

  [​IMG]
  העתיד של נאפולי ולא פחות מזה - העתיד של נבחרת איטליה.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/8/12
 10. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG][​IMG]

  אברוצו

  אברוצו ששוכנת על הים האדריאטי מבחינה היסטורית ותרבותית קרובה יותר לדרום איטליה, ולשכנים מרומא, נאפולי ובארי. רק בשנת 1963 הפכה אברוצו למחוז נפרד בתוך איטליה כי לפני הייתה מאוחדת עם מוליזה הדרומית לה. המסורת המוזיקלית כמובן גם היא לא שונה בצורה דרמטית משאר האזורים הדרומיים של איטליה. העושר שייך לים התיכון ולהרים האפנינים, אך בשני המאות האחרונות נכנסו גם השפעות מבחוץ, הייתי אומר שהאקורדיון (לא ברור מה מקורו, ברם האקורדיונים המוכרים לנו כיום פותחו בתחילת המאה ה-19 באזוריה הדוברי גרמנית ואנגלית של אירופה) אהוב מאוד באברוצו וכמעט תמיד משחק בתפקיד בראשי בתזמורות ובחגיגות המקומיות. גם חמת חלילים וחלילי רועים לא קשה למצוא. מהצפון עוד הביאו ריקודים נוספים, לא רק הטרנטלה וקרובות המשפחה, אלא גם אפילו מאיטליה הצפונית ושאר אירופה.

  "בגינת הירק" (All'orte) זהו שיר אברוצזי על החקלאית הקונפורמיסטית שחושבת שבלי נישואים אי אפשר להיות במיטה ביחד...


  [​IMG][​IMG]

  לאציו

  יוהאן וולפגנג פון גתה בביקורו ברומא בחורף 1786-7 כתב בספר המסע שלו על הרומאים של אותה תקופה: "השירה שאיתה הרומאים אוהבים לבדר את עצמם זאת שירה עם שינוי טונים שאי אפשר לתאר בכתב. את השירה אפשר לשמוע בשעת השקיעה ובלילה יותר מאוחר, כאשר העם מרגיש משוחרר ועליז עם המוזיקה הזאת...ילדה קטנה שפותחת את חלונה, עגלון שעובר ברחובות עם הסחורה שלו, פועל שיוצא מהבית או שחוזר מעבודתו. כולם פולטים את השירה הזאת". הצורות המוזיקליות הכי נפוצות ברומא לפני המאה ה-19 היו הסונטו (Sonetto) שכנראה נכתב בהשפעתו של המשורר פטררקה, סונטו שנכתב כשיר מחורז בשמונה שורות. גם הסטורנלו (Stornello) כשירה נחשבת מאולתרת על המקום (ראפ של אז?) ודנה בדרך כלל בנושאים סטירים או רומנטים. ברומא מספרים שאת השירים הללו העבירו ממרפסת למרפסת כדי ללגלג ולצחוק אחד על השני או שאלו היו הנכלאים המשוחררים שמספרים את עלילותיהם בשירה. כמובן שריקודים ומקצבים כמו טרנטלה וסאלטארלו היו ידועים ונפוצים גם הם. בסוף המאה ה-19 והלאה כשעברו השנים, השירה הרומאית העממית מצאה את ביתה הטבעי, בבארים ובבתי המרזח, לא פלא שהשיר הכי מצליח והכי ידוע כיום, אותו גם שרים אוהדי רומא ולאציו, מספר על חבורת שתיינים שרק אוהבים להיות במסעדה, לבקש יין ולהתבטל.

  את הסונטו האנונימי (Bella quanno te fece mamma tua) הזה עם מכונת זמן תוכלו לשמוע גם במאות הקודמות שעברו על רומא, בטוב וברע.


  "אגודת האכלנים" (La società dei magnaccioni) הוא השיר הכי ידוע כיום ברומאית, לא מצאתי סרטון מרשים או יפה במיוחד, אבל אוהדי רומא ולאציו מאוד אוהבים את השיר הזה ולא פעם תשמעו אותו באולימפיקו.


  נכתב ע"י יואב (cazzo).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/8/12
 11. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] פסקארה
  משחקת ב: סטאדיו אדריאטיקו, ויאלה ויטוריו פפה, פסקארה, מחוז אברוצו.


  [​IMG] העונה שהייתה
  נציגת מחוז אברוצו היא אלופת הסריה B ובוודאי שזכורה לכולם כקבוצה הסופר התקפית של זמאן. פסקארה החלה את עונתה השנייה בסרייה בי לאחר שסיימה במקום השמיני ואת מישרת המאמן פינתה לזמאן. מן הרגע הזה לא היה ספק שהקבוצה הולכת לכבוש בצרורות (וגם לספוג), אולם ההעפלתה עדיין איננה הייתה ודאית. כצפוי העונה נפתחה עם הבקעת רביעיות וחמשיות כשגם מאזן הספיגות איננו נותר מקופח. רצף של ארבע תבוסות אשר הנחילה לירובתיה במהלך אוקטובר, העלו אותה עד למקום השני. מאז ועד לסיום העונה לא ירדה מתחת לתמונת ההעפלה, המקום השישי. בסיום העונה השיגה שני ניצחונות יוקרתיים על טורינו וסמפדוריה ובמחזור האחרון העפילה למקום הראשון שזיכה אותה באליפות הליגה, על אף שאין הבדל משמעותי בין שני המקומות הראשונים. את העונה סיימה עם הבקעת 90 שערים, כמות שאפילו יובנוס בעונת הירידה לא התקרבה אליה. יחד עם זאת, פסקארה ספגה יותר מחמישים שעירם, דבר שמעיד על סגנון המשחק ההתקפי יותר מאשר חולשה של שחקני ההגנה. כמו כן, לא ניתן להתעלם מהעונה הנפלאה של שחקני ההתקפה שלה, שכיום כבר אינם בקבוצה, הלא הם אימובילה שהוכתר למלך השערים עם 28 כיבושים, אינסינייה 18 שערים והלהיב צופים רבים עם יכולותיו בכדור והקפטן סאנסוביני שסיפק מספרים יפים גם כן.


  בחוף האדריאטי חוגגים את העלייה לסריה A.

  [​IMG]אירועי הקיץ
  פסקארה לא יכלה לשמור על כל כוכביה, כשחלקם לא היו שייכים לה, אך הניבה סכומים יפים. ההעברה המדוברת ביותר הייתה עזיבתו של וראטי לפס.ז' לאחר התעניינות גוברת מצד קבוצות הסריה A. אינסינייה שהושאל מנאפולי, שב לקבוצת האם כמו גם אימבוילה. במהלך די תמוה, עבר סאנסוביני לספציה. על אף עזיבת הכוכבים, הדולפינים התחזקו כראוי במהלך חלון ההעברות. ראשית שמרה על רומאניולי, בלמה המצויין שכרטיסו נחלק בינה ובין מילאן, לעונה נוספת. את ההגנה יחזק אלסנדרו קרשנצי שמושאל מרומא. ביארנסון הגיע מסטנדרד ליאז' ובנוסף שני קשרים התקפיים הצטרפו, חואן קינטרו בן ה 19 הגיע מקולומביה ו-ולדימיר וייס הסלובקי שבעברו שיחק במנצ'סטר סיטי. ג'ונאתס שכבש 16 שערים במדי ברשה גם כן נרכש. קפרארי שהושאל בעונה האחרונה מרומא, ימשיך גם העונה בפסקארה אשר רכשה מחצית מכרטיסו. פרין השוער המוכשר של ג'נואה הושאל גם כן ויאבק על אפודת השוער הראשון. במועדון לא שכחו לרכוש גם שחקנים מנוסים יותר והביאו את קולוצ'י מצ'זנה, בלאזי מלצ'ה ואברוסקאטו מויצ'נצה. בקדם העונה נפרדה פסקארה בתיקו ללא שערים עם לבאנטה. בסיבוב השלישי של הגביע ניצחה 1-0 את קארפי משער של אברוסקאטו.

  [​IMG]
  אינסינייה ואימובילה חוגגים בפעם המי יודע כמה, אליהם מצטרף וראטי בעוזבים.

  [​IMG]בעונה הקרובה
  פסקארה ביצעה רכש מאסיבי בסגלה ומרשים ביתר, שבה לחפות על עזיבותיהם של שחקני המפתח. המועדון מהחוף האדריאטי איננו מתכוון לשמש תפאורה בסריה A, אלא להשתקע בה בשנים הקרובות ועל כך מעיד מסע הרכש השאפתני. כמובן שאין התחייבות להצלחתה של פסקארה וגם עונה מאכזבת מתחת לקו האדום אפשרית, אולם הסבירות לכך נמוכה למדי. צפויה תחרות על אפודת השוער בין אנאניה הוותיק לפרין בן ה 19 ושוער הנבחרת הצעירה. חוליית ההגנה איננה השתנתה כלל וכלל ותורכב מצמד הבלמים הנהדרים רומאני ולי וקפואנו כשזאנון ובוקטי יצטרפו אליהם בצדדים. כדאי לשים לב לקרשנצי המושאל מרומא שעשוי במהרה להשתחל להרכב. הקישור לעומת זאת, מלא בשמות חדשים ומי שמקומם מובטח בהרכב הם וייס, קולוצ'י ונילסן. עושה הרושם שהחוד יורכב מג'ונאתס כאשר אברוסקאטו וקפרארי יתמכו בו באגפים. הביאנקואזורי יעמידו את הסגל הצעיר ביותר בליגה כאשר ממוצע הגילאים עומד על 24 בלבד.

  התחזית של אייסוקר: 9-12

  [​IMG]המאמן: ג'ובאני סטרופה
  ג'ובאני סטרופה היה בעברו קשר התקפי ותוצר מחלקת הנוער של מילאן. שיחק במדיה בשתי קדנציות שונות וצבר כשישים הופעות. בין היתר שיחק גם בלאציו ובאודינזה ולזכותו ארבע הופעות בינלאומיות. קריירת האימון של סטרופה החלה ב 2007 כאשר מונה למאמן קבוצת הפרימברה של מילאן. עם מילאן זכה בגביע הפרימברה ב 2010, אך קשה למדוד את איכויותיו על סמך אימון קבוצת נוער. עונת 2010/11 של הקבוצה הייתה די חלשה ובסיומה סטרופה החליט לעזוב. היעד הבא היה סוד-טירול הסמוכה לאוסטריה שמשחקת בליגה השלישית. סטרופה סיים את העונה במקום השביעי אשר איננו מוליך לפלייאוף העלייה וראשי המועדון החליטו שלא להאריך את חוזהו. בעקבות עזיבתו של זמאן לרומא, פסקארה הודיעה בתחילת יוני כי סטרופה הוא מאמנה הטרי. ניכר כי סטרופה חסר ניסיון ברמות הגבוהות, אולם מינויו משקף את הלך הרוח בפסקארה. הרי אין זהו צירוף מקרים שמי שאימן קבוצת פרימברה במשך ארבע שנים ידריך כעת את הקבוצה הצעירה בליגה.

  [​IMG]
  הגיע כדי להפיק את המיטב מהקבוצה הצעירה, ג'ובאני סטרופה.

  [​IMG]שחקן המפתח: סימונה רומאניולי
  סימונה רומאניולי מכיר היטב את סטרופה אשר אימן אותו במהלך שהותם בקבוצת הפרימברה המילאנזית. הבלם המוכשר שהצטרף למילאן ב 2007, בדיוק כמו סטרופה, זכה באליפות של גילאי ה U16 ומאוחר יותר מונה לקפטן קבוצת הפרימברה. בפתיחת עונת 2010/11, הושאל לפוג'ה. עונה מצויינת הייתה לרומאניולי וזמאן, מאמנו, התקשה לוותר עליו והשיך להדריך אותו גם בעונה האחרונה בפסקארה אשר רכשה מחצית מכרטיסו. ההגנה עליה רומאניולי אחראי ספגה יותר מחמישים שערים, אולם הוא היה קורבן לשיטת משחק התקפית, דבר שלא מנע ממנו לספק הופעות נהדרות. לקראת סיום העונה אף זכה לזימון בכורה לאצוריני וכעת מהווה חלק בלתי נפרד ממנה. מילאן ופסקארה הגיעו להסכם על המשך שהותו של הבלם אצל האחרונה ותחת סטרופה רומאניולי יקבל את כל הכלים כדי לבטא את איכויותיו בליגה הבכירה ואולי אף לגרום למילאן לנסות ולהחזיר אותו לחיקה.

  [​IMG]
  היכרות מעמיקה עם סטרופה, סימונה רומאניולי.

  [​IMG]שימו לב ל: מאטיה פרין
  מאטיה פרין הצטרף אל מחלקת הנוער של ג'נואה ב 2008 כאשר היה בן 15. עם הגריפוני זכה בעונת 2009/10 באליפות ליגת הפרימברה ובסופר קאפ. פרין עלה לראשונה לסגל הקבוצה הבוגרת של ג'נואה בינואר 2010 ואת הופעת בכורתו ערך נגד צ'זנה במאי 2011. לפרין ניסיון עשיר בנבחרות איטליה הצעירות. עם ה U17 שיחק באליפות אירופה ואליפות העולם ובאליפות אירופה של ה U19 ב 2010 שימש כשוער מחליף. את הופעת הבכורה במדי האצוריני של קזיראגי באוגוסט 2010. בפתיחת עונת 2010/11, שלחה אותו ג'נואה להשאלה בפאדובה, במדיה ערך 25 הופעות ליגה ובלט במיוחד בניצחון נגד טורינו במחזור ה 18. עם חזרתו לג'נובה, התקיים דיון סוער בין הבעלים פרציוזי למנהל לו מונאקו בנוגע לעתידו של השוער המוכשר. הראשון דרש להשאילו לקבוצה קטנה יותר כדי שיצבור דקות משחק, בעוד שהשני ראה לנכון להשאיר את פרין בקבוצה. כמובן, שמילתו של הבעלים היא המכרעת כשבנוסף לכך לו מונאקו מצא את דרכו אל מחוץ למועדון. פרין יפתח את העונה הקרובה במדי פסקארה ויאבק על מקום בהרכב לצד אנאניה, המנוסה יותר ושוער הקבוצה בשנתיים האחרונות. סיבה נוספת לשים עליו לב היא זימון הבכורה לסגלו של פראנדלי לקראת משחק הידידות נגד אנגליה ב 15 לאוגוסט.

  [​IMG]
  באיטליה תולים בו תקוות רבות, מאטיה פרין.

  נכתב ע"י נאור (Fratelli d'Italia).
   
 12. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] לאציו
  משחקת ב: סטאדיו אולימפיקו, פורו איטליקו, רומא, מחוז לאציו.


  [​IMG] העונה שהייתה
  העונה שהייתה יכולה להיות נהדרת וגרועה בו זמנית, תלוי איך מסתכלים עליה. הרכש שהגיע היה מצוין והתברר ברובו כמוצלח: על מירוסלב קלוזה האגדי לא צריך להכביר במילים, פדריקו מארקטי השכיח את עזיבתו של מוסלרה, סנאד לוליץ' פרץ מאלמוניות יחסית לאחד משחקני האגף השמאלי הטובים בליגה ועבדולאיי קונקו היה סולידי מאוד באגף ימין. למולם ניצב ג'יבריל סיסה, שבא בקול תרועה אבל עזב בטעם מר באמצע העונה. את העונה פתחו חניכיו של רייה טוב מאוד. למרות הפסד לג'נואה במחזור השני, ריצה טובה שנמשכה 9 מחזורים ללא הפסדים הסתיימה בהפסד נוסף ליובנטוס. המיקום של לאציו בתקופה זו - 2/3, והחלומות על סקודטו נמצאים בשיאם. ההפסד מול יובנטוס סימן כנראה את תחילת ההתדרדרות. כמה מחזורים מאוחר יותר הגיעה התבוסה הראשונה של העונה: 4 חתיכות של סיינה לרשת של מארקטי פתחו את התקופה הלא יציבה של העונה. מהפסד לאינטר, לניצחון גדול על מילאן, לתבוסה נוספת 5-1 מול פאלרמו ומשם לניצחון ענק בדרבי שכמובן, לאחריו הגיעו שני הפסדים רצופים, ובקיצור - בלגן. לאציו מתדרדרת למקומות 4-5 והמצב לא נראה מעודד במיוחד. למזלה של לאציו, היריבות שלה במקומות 4-6 היו לא יציבות כמעט כמוה, כך שהנדנדה ביכולת לא גרמה לטרגדיות. 2 נצחונות בסוף העונה הבטיחו ללאציו את המקום הרביעי אך כמה חבל, השנה זה אפילו לא מוביל לליגת האלופות. ואיך אפשר לקרוא לעונה הזאת נהדרת אתם שואלים? אז נוכל לענות שהסגל של לאציו מקף את מקומות 4-5-6 ולא את המקומות של הצמרת הגבוהה. ולמה העונה גם הייתה מאכזבת? כי לאבד את המקום בליגת האלופות זה פשוט... באסה.


  מצעד השערים של העונה החולפת.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  קיץ יותר שקט מזה לא יכלו לבקש ברומא. לוטיטו ככל הנראה מרוצה מהסגל הנוכחי ומאמין שעם המאמן החדש שמינה, ולדימיר פטקוביץ', הקבוצה יכולה להצליח איפה שכשלה בשנה שעברה. ומה בכל זאת קרה? אנטוניו קאנדרבה שהגיע בחורף נשאר בהשאלה עונה נוספת, אדרסון הברזילאי של ליון עבר בהעברה חופשית ויחזק את הקישור הקדמי ומהשאלה בקבוצות אחרות חזרו סאראטה, פלוקארי, סקולי וקאריצו. הלוואי שהיינו יכולים לכתוב יותר, אבל טארה ולוטיטו עוד לא קמו משינת הקיץ שבה הם שקועים.

  [​IMG]
  השחקן היחיד שקנה דירה חדשה ברומא - אדרסון הברזילאי.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  ההימור על ולדימיר פטקוביץ', שידוע במשחק ההתקפי של קבוצותיו, עשוי להיות החוליה החסרה שהפילה את לאציו בעונה שעברה. אוהדי לאציו ביקרו רבות את רייה והסגנון ההגנתי-פחדני של לאציו בעונה שעברה, ייתכן שבצדק וייתכן שלאו, אבל לאציו ההתקפית של פטקוביץ' רחוקה מלהרשים במשחקי ההכנה. היא הפסידה לסיינה, לטורינו, לגלאטסריי ולחטאפה ולמרות כל אלה עדיין לא שוכענו במחנה הרומאי הכחול שיש צורך בחיזוק מעבר לפירורים שקיבל פטקוביץ'. אם נתייחס לכל חלק בקבוצה בנפרד נגלה שרכש חדש לא חייב להיות הפיתרון; מארקטי בשער הוא בקלות אחד השוערים הטובים בליגה. דיאז, דיאקיטה, קונקו וראדו משלימים רביעייה מתואמת וטובה, אם כי הישארותו של דיאקיטה עוד לא בטוחה. הקישור עמוק וטוב שיישען בעיקר על הרנאנס: יכולת טובה שלו גוררת לאציו טובה, וזה מוכח. ההתקפה היא הבעיה: אם מסתמכים על סאראטה עלולים להצטער על כך במהלך העונה, שכן הוא לא השחקן היציב ביותר. רוקי מתקרב יותר ויותר לפרישה ומשאר החלוצים בסגל לא תבוא הישועה, מלבד קלוזה שגם עליו כבר רואים את השנים, ואם הוא לא יספק את ה-15 שערים העונה - יש לנו בעיה.

  התחזית של אייסוקר: 4-8.

  [​IMG] המאמן: ולדימיר פטקוביץ'
  לאציו תהיה התחנה הראשונה של פטקוביץ' במדינת כדורגל גדולה. לאחר קריירת משחק לא יוצאת דופן, הקבוצה הראשונה אותה אימן פטקוביץ' היא בלינצונה השוויצרית, בה גם שימש גם כשחקן באותם שנים (שחקן-מאמן). לאחר כמה עונות בקבוצות קטנות אחרות בשוויץ חזר פטקוביץ' לבלינצונה, אותה הוביל עד לגמר הגביע השוויצרי, שזהו הישג שיא לקבוצה הקטנה הזאת. לאחר מכן לקח את יאנג בויז לאותו הישג בדיוק, בנוסף למקום שני בליגה השוויצרית. לאחר קדנציה קצרה בטורקיה (בעונת 2010/11) שב פטקוביץ' לשוויץ, הפעם לסיון, על קוויה עמד בעונה שעברה. המצב בשוויץ היה בעייתי מאוד: סיון התחילה את העונה עם -36 (!) נקודות ולמרות כל זאת הצליחה להישאר בליגה, זאת הודות לפירוקה של קבוצה אחרת הנבע מבעיות כלכליות. בכל מקרה עבודתו של פטקוביץ' הייתה מצוינת כשאילולא עונש הנקודות הייתה מגיעה סיון למקום השלישי המכובד. אחרי העונה המוצלחת בשוויץ לוטיטו היה הראשון לשים את ידיו על המאמן וכאמור, המטרה העיקרית של פטקוביץ' תהיה ליישם את סגנון המשחק ההתקפי שלו על הקבוצה.

  [​IMG]
  הימור לא קטן, אבל כמו כל הימור הוא עשוי להיות מאוד מוצלח. פטקוביץ'.

  [​IMG] שחקן המפתח: מירוסלאב קלוזה
  בעונה שבה הרנאנס לא מצליח לעמוד בציפיות היה רק שחקן אחד שהצליח לסחוב את לאציו על הכתפיים, והוא קלוזה הנפלא. אין הרבה מה להוסיף על הקריירה הארוכה והמוצלחת של קלוזה, הן בנבחרת הלאומית והן ברמת המועדונים שבהם שיחק, אך נציין את חלק מן התארים וההישגים אליהם הגיע: 2 אליפויות בונדסליגה, גמר ליגת האלופות, גמר המונדיאל, גמר היורו, מלך השערים במונדיאל 2006 ובקיצור - אגדה בחייו. קלוזה נמצא אמנם בשלהי הקריירה אך יש לו הרבה מה לתרום ולאציו זקוקה לו יותר מלכל אחד אחר, משום שהוא בין השחקנים הבודדים בסגל שלהם ניסיון רב בכל המסגרות. ומבחינת התרומה המעשית, בעונה שעברה 16 שערים, הוא כנראה הסקורר הכי טוב שנמצא בסגל. אם הוא יצליח לנפק עונה דומה - אפשר להיות רגועים בהתקפה.

  [​IMG]
  קלוזה וכל מילה מיותרת.

  [​IMG] שימו לב ל... אנטוניו רוצי
  רוצי עשה את הבכורה שלו בליגה ובאירופה בעונה שעברה ודווקא מול קבוצות גדולות, כשנכנס מול אתלטיקו מדריד בליגה האירופית וגם מול מילאן בליגה האיטלקית. רוצי הוא לאציאלה אמיתי, הוא יליד העיר ומשחק במועדון כבר מגיל 5. שיחק בנבחרות איטליה הצעירות עד גיל 18 וסיכוי סביר שבקרוב יערוך את הבכורה במדי איטליה עד גיל 21. רוצי היה חלק מרכזי מהפרימברה שהגיעה להישגים נאים בעונה שעברה, ובבוגרים ייתכן שהמחסור ברכש ייצור מצב שרוצי יקבל דקות רבות יותר העונה, וזה כמובן מבורך. מדובר על סקורר פיזי, לא קל להפיל אותו מהרגליים, והיכולת שלו לשים את הכדור ברשת גם בסיטואציות קשות מול השער מעוררת התפעלות. הוא בעיקר משתמש ברגליים על מנת להבקיע שערים ופחות בראש, לכן לא מעט פעמים הוא משחק בצד שמאל של ההתקפה כדי ליצור איום מהאגף. הימצאותם של חלוצים כמו רוקי וקלוזה בקבוצה משפרת מאוד את יכולתו של רוצי שעשה זינוק מטאורי בעונה הקודמת. היהלום הזה מהנוער עשוי להיות בדיוק מה שלאציו חסרה בהתקפה, שחקן שיכול לתת מנוחה לקלוזה.

  [​IMG]
  רוצי. הרבה זמן שלא גדל צעיר מבטיח שכזה במועדון.
   
 13. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] רומא
  משחקת ב: סטאדיו אולימפיקו, פורו איטליקו, רומא, מחוז לאציו.


  [​IMG] העונה שהייתה
  עונת 2011-2012 הייתה עונה של התחלות חדשות במועדון מהבירה האיטלקית. רוזלה סנסיי, שהייתה הבעלים של המועדון מאז מותו של אביה האגדי פרנקו סנסיי, מכרה אותו לקבוצת רוכשים אמריקאים, ובראשם תומאס דיבנדטו. פירוש הדבר היה שאחרי הרבה שנים קשות בהן בקבוצה חשבו טוב טוב לפני שהוציאו יורו מהכיס, סוף סוף יש כסף ואפשר לצאת לדרך חדשה. למרות זאת, מי שקיווה לראות את המנהל החדש וולטר סבאטיני מנחית כוכבים גדולים, התבדה. המטרה הייתה לשמור על שפיות כלכלית ולא לצאת למסע קניות מטורף, אלא להחתים שחקנים צעירים ומוכשרים עוד לפני שהם פורצים, ולבנות אותם במהלך השנים הבאות, כשבמקביל הושם דגש על גידול שחקני הבית. כך הובאו שחקנים כמו מיראלם פיאניץ', מרטין סטקלנבורג, אריק לאמלה, בויאן קרקיץ', פאבלו אוסבלדו ופאביו בוריני. במקביל, הגיע לקבוצה המאמן הצעיר לואיס אנריקה, כשהמטרה ברורה- להפוך את רומא לברצלונה הקטנה. בבירה דיברו לפני פתיחת העונה על כך שזאת עונה של בנייה מחדש ואין ציפיות גדולות, אבל מה שקרה בפועל היה רע יותר ממה שחשבו. שיטת ההחזקה בכדור התבררה כסתמית וחסרת מטרה, חלק משחקני הרכש אכזבו, ההגנה נראתה רע והקבוצה סבלה מחוסר יציבות משווע. זה הסתיים במקום 7 בליגה והתפטרות של לואיס אנריקה, למרות שקיבל גב מההנהלה להמשיך לעוד עונה.


  אחד הנצחונות הזכורים ביותר בעונה הקודמת - 4-0 על אינטר. חבל על חוסר היציבות.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  לאחר עונה ראשונה מאכזבת בעידן האמריקאי, ברומא יודעים שהמשכיות, התמדה וסבלנות יניבו לה הצלחות בעתיד, אולם ההתפטרות המפתיעה של לואיס אנריקה חייבה את ההנהלה לחפש מאמן חדש. בקבוצה ניסו בתחילה להנחית את יקיר האוהדים, ויצ'נזו מונטלה, שפרש ממשחק פעיל והתחיל בקריירת אימון מזהירה בקטאניה הקטנה. למרות מאמצים רבים להחתימו, ההנהלה של קטאניה סרבה לשחררו והוא ירד מהפרק (למרות שכבר הספיק לחתום בפיורנטינה בהמשך הקיץ). לאחר התלבטות בין אנדרה ווילאס בואס הצעיר לזדנק זמאן הוותיק, הוחלט להחתים את האחרון, שחוזר לרומא לקדנציה שנייה אחרי שהוביל אותה בשנים 1997-1999, והיה מי שהפך את טוטי לכוכב בתחילת דרכו. זמאן הספיק לעבור לא פחות מ-10 קבוצות שונות מאז, אבל העונה הקודמת והמפתיעה שבה הוביל את פסקארה לעלייה לליגה הראשונה לאחר 20 שנים שחונות, תוך כדיי הצגת כדורגל מרהיב וסופר התקפי (90 שערים ב-42 משחקי ליגה), שכנעה את ההנהלה להחתים אותו.
  מבחינת שחקני רכש, המגמה מהעונה הקודמת נמשכה. סבאטיני פשפש לו בכל רחבי הגלובוס עד שמצא שחקנים שלא יעלו כסף רב ובו ובזמן יהיו ברמה המתאימה לקבוצת צמרת באיטליה.
  אחת מהחלטותיו הראשונת של זמאן כמאמן רומא הייתה למכור את פאביו בוריני הנהדר שנתן עונת בכורה מפתיעה למדי. החלוץ האיטלקי נמכר לאחר משא ומתן קצר למדי עם ליברפול. כמובן שאוהדי רומא היו נרגזים למדי מהמכירה הלא מובנת של אחד מהשחקנים האהובים עליהם בקבוצה. ככל הנראה המכירה שלו לא הייתה על בסיס כלכלי אלא מפני שלא התאים חברתית למרקם של המועדון, ובנוסף זמאן החליט שהוא לא מתאים לשיטה שלו.
  זמן לא רב עבר ממכירתו של בוריני, ורומא כבר מצאה לה מחליף- מאטיה דסטרו, שלא מעט קבוצות צמרת ניסו לרכוש אותו במהלך הקיץ, חתם לאחר סאגה מייאשת. מדובר במהלך שבהחלט מצביע על כך שרומא חזרה להיות קבוצה גדולה גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית, שכן השחקן וקבוצתו סיינה העדיפו את רומא על פני קבוצות כמו יובנטוס ומילאן. בנוסף, רומא ביצעה מהלך בזק מפתיע כאשר החתימה את פדריקו באלזרטי מפאלרמו, מגן נבחרת איטליה, שגם אחריו דלקו לא מעט קבוצות בכירות.
  במהלך הקיץ אוהדי רומא חששו מעזיבת כוכב נוסף, הרבה יותר גדול מבוריני. מדובר כמובן בדניאלה דה רוסי, הסמל השני של המועדון. מאנצ'יני, מאמנה של מנצ'סטר סיטי חושק בשחקן מאז שהגיע אלייה. הקיץ הוא הציע לרומא כ-35 מיליון אירו + בונוסים עבור הקשר בן ה-29, ואוהדי רומא דאגו שמא ההנהלה או השחקן יסכימו להצעה המפתה, ולכן במשחק הידידות האחרון של הקבוצה, מול אריס הסלוניקי היוונית, הגיעו 55,000 מהם, ובמפגן תמיכה נדיר שרו לדה רוסי במהלך כל המשחק (רומא ניצחה 0-3). בסופו של דבר, האוהדים התרצו והשחקן ימשיך במועדון.
  בנוסף, הקישור התחזק עם הגעתם של שחקנים מוכחים כמו בראדלי האמריקאי וטאקסידיס היווני, בנוסף לקסטאן ולדודו הברזילאים ופיריס הפראגוואי. מארקיניוס הברזילאי יגיע לעמדת הבלם.
  כמו כן,לא מעט שחקנים עזבו. גאגו סיים את ההשאלה שלו, פרוטה, גרקו, אלאנדרו רוסי, קאסטי, פיזארו, סימפליסיו וחואן שנתנו הרבה שנים נהדרות במדי הג'ילארוסי עזבו גם הם. קייאר, היינצה וחוזה אנחל שאכזבו בחלק ההגנתי לא ימשיכו.

  [​IMG]
  סאגה מייאשת הגיעה אל סיומה כשידה של רומא היא על העליונה על הבחור הזה, אינטר ויובנטוס הפסידו בתחרות.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  ברומא יש הרגשה של אופטימיות זהירה לקראת פתיחת הליגה. אין ספק שהסגל מאוד כשרוני, אבל כך היה גם בעונה שעברה. תחת השיטה ההתקפית בה זמאן דוגל ומה שניתן היה להסיק ממשחקי הידידות בקיץ, ברור לכל שהקבוצה תהיה אטרקטיבית במיוחד השנה. מצד שני, סימן השאלה הגדול נמצא, כמו תמיד, בהגנה. מארקיניוס הברזילאי הצעיר נכנס למשבצת הבלם, בעוד נראה כי סבאטיני מחפש שחקן נוסף לחיזוק החלק האחורי.
  למרות העונה הקודמת המאכזבת, ברומא בונים העונה על מקום בשלישייה הראשונה שיוביל לליגת האלופות. בהתחשב בסגל של הקבוצה ובהחלשות של רוב קבוצות הצמרת האחרות, זה בהחלט אפשרי.

  התחזית של אייסוקר: 2-6.

  [​IMG] המאמן: זדנק זמאן
  המאמן הוותיק הגיע העונה לרומא כאופציה שנייה, לאחר שמונטלה לא קיבל את השחרור מקטאניה. למרות זאת, אוהדי רומא התרגשו כששמעו שהוא מגיע למועדון, בעיקר בגלל שהם זוכרים לו את הקדנציה הקודמת בשנות התשעים, וגם בגלל העונה המדהימה הקודמת שלו בפסקארה. המאמן הצ'כי הוביל את הקבוצה הקטנה לעלייה היסטורית לליגה השנייה, תוך הצגת כדורגל מלהיב. זמאן בן ה-65 דוגל בכדורגל התקפי וצעיר ואוהב מאוד להשתמש במערך של 4-3-3. ההוכחה הרשמית להצלחתו בעונה הקודמת, היתה שקבוצות רבות מרחבי אירופה רדפו אחרי השחקנים הצעירים והמוכשרים שגידל בפסקארה. לא סתם פריז סן ז'רמן מיהרה להחתים את מארקו ווראטי בכ-13 מיליון אירו.
  מצד שני, זמאן ידוע כמאמן שמחליף קבוצות כמו גרביים, וברומא מקווים שהוא יישאר לכמה שנים בשביל להוביל את הפרויקט החדש של המועדון. עובדה נוספת שיכולה להעיב על הגעתו לרומא, היא שהוא לא זכה בשום תואר בליגה הראשונה.
  מאז שהגיע זמאן לקבוצה, לא נתן לשחקנים רגע אחד של שקט. שיטת האימונים המפרכת שלו לא נתנה לשחקנים הרבה זמן הפסקה מהיורו, אבל במשחקי האימונים שערכה הקבוצה כבר אפשר היה לראות את טביעת האצבע שלו.

  [​IMG]
  הסיגריות כבר לא יהיו שם, אבל הוא כן. זמאן חוזר.

  [​IMG] שחקן המפתח: מארקיניוס
  הבלם הברזילאי הגיע לרומא כמי שאמור לסתום את החורים הרבים שהיו בהגנה של רומא בעונה שעברה. אין ספק שהחלק החלש של רומא בשנים האחרונות היה ההגנה, וסבאטיני חשב הרבה בקיץ לפני שבחר להשאיל את השחקן בן ה-18 עם אופציה לרכישה בתום העונה. כל הקיץ סבאטיני חיפש לו בלמים שיחליפו את אלה שעזבו. בתחילה הוא בדק את רולאנדו, אוגבונה, טורוסידיס, אבל החליט שלא שווה להשקיע 10-15 מיליון אירו על בלמים לא מהשורה הראשונה. לכן הלך לדרום אמריקה לחפש מציאות, ואכן הוא מצא את מארקיניוס הצעיר, חסר ניסיון אבל בעל פוטנציאל גבוה להיות בלם העתיד של נבחרת ברזיל. מדובר בהחלט בהימור, להביא לעמדה הכי חשובה של הקבוצה שחקן לא מוכר וצעיר, אבל טביעת העין של סבאטיני כמעט תמיד מנצחת.
  לא ברור כרגע אם מארקיניוס מתוכנן להיות הבלם הפותח של הקבוצה לצד בורדיסו, אבל כרגע סבאטיני לא החתים בלם נוסף שיחזק את מרכז ההגנה. בכל מקרה, מדובר בשחקן צעיר ואנרגטי, מנהיג שמוביל את החלק האחורי ויודע לחלץ כדורים נהדר. מצד שני, לעתים חוסר הניסיון ניכר בו כשהוא עושה טעויות.
  בכל מקרה, על מרכז ההגנה של הקבוצה רומא תיפול או תקום העונה. בשנים הקודמות זה מה שפגע בקבוצה יותר מכל, וגם השנה זהו סימן השאלה הגדול בו זמאן צריך לטפל.

  [​IMG]
  אז מי יקבל כינוי אחר קודם - מרקיניוס או מרקיניו?

  [​IMG] שימו לב ל... ניקולאס לופז
  שחקן ההתקפה האורוגוואי בן ה-18, אותו רומא רכשה בעונה שעברה ושלחה אותו להתבשל בקבוצת הנוער של המועדון, הוקפץ העונה חזרה לקבוצה הבכירה. מדובר בכשרון גדול. חלוץ מחונן ושקט, עם יכולת סיום נהדרת ושליטה טובה בכדור.
  זמן קצר לאחר שלופז נקנה מנאסיונאל, סיפר כי הוא מתרגש מאוד ובתחילה הוא התבייש לעמוד ליד שחקן כמו גדול טוטי. בעונה הקודמת בפרימוורה של רומא, הוא כבש 15 שערים ב-14 משחקים, מה שסלל את דרכו לקבוצה הבוגרת.
  גם העונה נראה שקצת ההתקדמות המטאורי שלו יימשך, שכן במשחקי ההכנה הוא כבש לא מעט שערים כשהוא מתופקד כחלוץ שני.
  תחת זמאן, שאוהב לתת לשחקנים צעירים את הבמה וגורם להם לפרוח תחתיו, אין סיבה שהעונה לופז לא יפרוץ גם בסרייה א'.

  [​IMG]
  הוא ענק! - הרווח בין השיניים של לופז. אה, וגם הכישרון שלו.

  נכתב על ידי לידור (AS R)
   
  נערך לאחרונה ב: ‏21/8/12
 14. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG][​IMG]

  טוסקנה

  ככל שמתרחקים מדרום איטליה, המקצבים והסטראוטיפים המוכרים לנו יותר מתחילים לאבד את עקבותיהם, אותם ריקודים, בגדים, וחגיגות עממיות ודתיות אחרות כבר מקבלים גוון שונה יותר, אולי יותר צפון אירופאי ופחות ים-תיכוני. טוסקנה הוא המחוז והאזור ממנו יצאו המשוררים, האמנים ושאר אנשי הרוח הידועים עד היום בכל העולם, בעיקר אלו שחיו בתור הזהב של פירנצה. זה המחוז ממנו גם נולדה האיטלקית הסטנדרטית שאנחנו מכירים כיום, הטוסקנית עליה מבוססת האיטלקית של היום ואותה גם כתבו משכילים לא-טוסקנים במשך השנים. במאה ה-14 וה-15 הסוחרים והבנקאים שלטו ברפובליקה (אוליגרכיה למעשה) של פירנצה ותמיד התחרו עם היישויות הפוליטיות השכנות והאירופאיות - כנראה סיבה הגיונית לשגשוג הרוחני שידוע כיום בשם הצרפתי שלו, הרנסנס. גם בסיינה הוקמו הבנקים הראשונים בעולם, בין שאר גם בנק מונטפאסקי. משפחת דה מדיצ'י השתלטה גם על תחומים נוספים ודמה גם השתרש באפיפיורות וברומא, אך את הסיפורים הללו נשאיר כבר לעונות הבאות.
  השירים העממים שיצאו מפירנצה והסביבה הם בדרך כלל בתבניות הסטורנלו, שירי העבודה, שירי ערש לילדים. הרבה אינטלקטואלים במשך השנים התעלמו מהתרבות הזאת וכך התרבות הגבוהה והעממית נסעו במשך ההיסטוריה במסלולים שונים ובהרבה מקרים לא נפגשו. אבל מאז שנות השישים, בתו של צייר ספרדי, קטרינה בואנו חקרה ומצאה שירים טוסקנים ובעיקר מאזור מפירנצה והשפיעה גם על יצירות של המוזיקאים שעסקו בפולקלור בשנות השישים והשבעים הבוערות.

  "אם הייתי אש" (S'ì fosse foco) הוא סונטו בטוסקנית שכתב המשורר מסיינה, צ'קו אנג'וליירי שחי בחצי השני של המאה ה-13. הלחן של המוזיקאי הגדול מג'נובה, פאבריציו דה אנדרה. זהו שירו הכי מפורסם והוא הולך פחות או יותר בעברית מודרנית כך:

  "אם הייתי אש, הייתי שורף את העולם;
  אם הייתי רוח, הייתי מסעיר אותו;
  אם הייתי מים, הייתי מטביע אותו;
  אם הייתי אלוהים, הייתי שולח אותו למעמקים.
  אם הייתי אפיפיור, הייתי משתעשע,
  ככה שאת כל הנוצרים הייתי מסכסך,
  אם הייתי קיסר, יודעים מה הייתי עושה?
  הייתי עורף לכולם את הראש.
  אם הייתי מת, הייתי הולך לאבי,
  אבל אם הייתי חי, הייתי בורח ממנו;
  ואותו דבר הייתי עושה עם אמי.
  אם הייתי צ'קו, כמו שאני והייתי,
  רודף הייתי אחרי הבחורות הצעירות והיפות:
  ואת הצולעות והמכוערות משאיר לאחרים."


  מראמה הוא אזור גאוגרפי גדול על חוף הים הטירני, בעיקר אזורי טוסקנה המערבית וקצת מלאציו של ימינו. השיר שמצאה המוזיקולוגית קטרינה בואנו הוא אנונימי ומתחילת המאה ה-19 ומספר על חבל הארץ בה החיים מרים ומקוללים, עוד לפני שהאזור יובש מביצותיו ואנשיו היו כאנשי ספר. ברשת תוכלו גם למצוא עיבוד אחרת, בטעם פורטוגזי אותו שרה אמליה רודריגש המפורסמת.


  נכתב ע"י יואב (cazzo).
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/8/12
 15. ADP

  ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏14/7/06
  הודעות:
  5,085
  לייקים שהתקבלו:
  168
  [​IMG] סיינה
  משחקת ב: סטאדיו ארטמיו פראנקי (מונטפאסקי ארנה), ויאלה דיי מילה, סיינה, מחוז טוסקאנה.


  [​IMG] העונה שהייתה
  כל מועדון מחזיק בציפיות ומטרות משלו. האחד שואף לזכות באליפות, השני חולם על ההעפלה לאירופה והאחר רוצה לשרוד עונה נוספת בליגה. סיינה עונה יותר מכול על הדוגמה האחרונה. לאחר החזרה לסריה A, ביצעה חיזוקים נקודתיים ויחד עם מאמן מפתיע בשם סאנינו, שאפה כמובן לסיים כמה שיותר גבוה, אך הייתה מודעת לעובדה שהיא נמית בין המועמדות הבולטות לירידה. את העונה פתחה בהתנדנדות בתחתית הטבלה, אך לאחר ריצה מפתיעה של תוצאות נהדרות, מוקמה במקום השביעי במחזור העשירי, זהו היה בעצם מיקום השיא שלה העונה. חוסר היציבות נמשכה עם הוצאת נקודה אחת בלבד מחמשת המשחקים הבאים, וגם לאחר שהבקיעה רביעייה לרשתה של לאציו, המשיכה לדשדש בסמוך לקו האדום. שנמשיך לדבר על חוסר יציבות? דווקא לאחר ניצחון על רומא במחזור ה 23, ספגה 4-1 משפיל מלצ'ה, אבל מחזור אחריו ניצחה בתוצאה זהה את פאלרמו. ניצחה את צ'זנה וקליארי, ומנגד הפסידה לנובארה. העיקרון הובן- חוסר יציבות משוועת. לרקראת סיום העונה ניצחה 4-1 את ג'נואה וטיפסה אל המקום העשירי. לאחר מכן נקלעה לסדרת משחקים קשה ביותר ואת העונה סיימה במקום ה 14 והמכובד; מקום אחד נמוך יותר מאשר מיקום השיא שלה בשמונה עונותיה בליגה הבכירה. סיינה בלטה גם בגביע האיטלקי. ניצחונות על פאלרמו וקייבו העלו אותה לחצי הגמר, אך שם הפסידה לנאפולי על אף שניצחה בביתה.


  אחד מניצחונותיה הגדולים אשתקד, למורת רוחם של אוהדי ג'נואה.

  [​IMG] אירועי הקיץ
  לפחות כרגע אין סיבות לאופטימיות. ראשית, סיינה נפגעה יותר מכול קבוצה אחרת מפרשת ההימורים כאשר הופחתו לה שש נקודות. יתר על כן, סאנינו שלו מניות רבות בהצלחתם של רובור עזב לפאלרמו והנכס הגדול ביותר של הקבוצה, מאטיה דסטרו, התקדם לקבוצה המתאימה לרמתו כמו רומא. הביאנקונרי אף פעם לא רכשו שחקנים בסכומים גבוהים וגם הקיץ הדבר לא השתנה. סיינה ביצעה חיזוקים בקו ההגנתי בעיקר כשקמפאניולו, שוערה המבוגר של קטאניה יעבה את סגל השוערים בהיעדרו של ברקיץ' אשר הושאל מאודינזה. נטו, בלם פורטוגלי בן 24 ופאצ'י הקשיש ודלאפיורה מנובארה, הגיעו עמדת הבלמים, ואת עמדת המגן השמאלי יאייש מתאו רובין הבולונזי. שמות חדשים בקישור יהיו אלו של וורה, שחקנה המוכשר של רומא בן ה 18 ו-וליאני הרב גוני שהגיע מפארמה. חרף עזיבתם של בריינצה וכמובן דסטרו, אף לא חלוץ נרכש לחיזוק העמדה.

  [​IMG]
  נאלצה להסתפק בשירותיו עונה אחת בלבד, מאטיה דסטרו.

  [​IMG] בעונה הקרובה
  כפי שניתן להבין, הורדת שש הנקודות עשויה לפגוע קשות בקבוצה מפירנצה. לאור זאת ומכירת שחקניה וכוכביה הבולטים, ירידת ליגה כנראה ובלתי נמנעת. על סמך הדלות ברכישות, נראה גם כי הקבוצה השלימה עם העובדה. האופטימיים יטענו שגם אטלאנטה שעונה שעברה פתחה את העונה עם הפחתת נקודות דונה, שרדה לבסוף ובצורה מרשימה, אולם סגלם של הברמאסקים עלה בכמה רמות על זה של סיינה. ככל הנראה, ההרכב שינסה להציל את סיינה מירידה יורכב מפגולו בין הקורות, כשמלפניו שלשיית בלמים, פאצ'י, קונטיני וטרצי. בצדדים ישחקו רובין וססטו כשבמרכז הקישור אלו יהיו ורגאסולה, ד'אגוסטינו ומאניני. חלוצי הקבוצה יהיו קאלאיו כשישוב מפציעה ואחד מבין בוגדאני ולארונדו. הרכב מבוגר ביותר ושמחציתו עבר את גיל ה 30. שני משחקי הכנה היו לסיינה, הראשון נגד פרוג'ה, אותו ניצחה כמובן וגם נגד לאציו. הרובור ניצחו 1-0 משער של לארונדו.

  התחזית של אייסוקר: 17-20.

  [​IMG] המאמן
  סרסה קופי היה רוכב אופניים אשר נהרג כתוצאה מתאונה באחת מתחרויותיו. אחיו היה פאוסטו, מהרוכבים הגדולים ביותר בזמן מלחמת העולם השנייה. על שמו של סרסה קופי, נקרא סרסה קומי לאחר שאביו, חובב רכיבות אופניים מושבע, החליט להוקיר את קופי. סרסה קוסמי החל לאמן קבוצות מהליגות הנמוכות עד שבתחילת המילניום מונה במפתיע למאמנה של פרוג'ה של גאוצ'י מהסריה A. במשך ארבע שנים בקבוצה מעיר הולדתו, קוסמי הפתיע רבים מהקולגות שלו וזכה בגביע האינטרטוטו. קוסמי אימן את מטראצי שהבקיע תחתיו תריסר שערים בעונה אחת, נקאטה, מיקולי וגרוסו. ב 2004, פרוג'ה נשרה לליגה השנייה וקוסמי עזב לג'נואה, גם היא מהסריה B. המאמן הוליך את הגריפוני לעלייה, אולם בעקבות פרשת מכירת משחקים הורחקה לליגה השלישית וחילוקי דעות עם פרציוזי גרמו לעזיבתו. קוסמי נדד לאודינזה כמחליפו של ספאלטי, העפיל לליגת האלופות, אולם תוצאות מאכזבות בליגה גרמו ללפיטוריו באמצע העונה. במהלך 2007-2010 אימן את ברשה וליבורנו בשתי הליגות הבכירות. לאחר מכן הצטרף לפאלרמו כמחליפו של דליו רוסי בעקבות ההפסד המביך 7-0 לאודינזה. קדנציה רווית בהפסדים גרמו לפיטוריו של קוסמי מהר מהצפוי מקבוצתו של זאמפריני. בדצמבר 2011, הצטרף ללצ'ה במטרה להצילה מירידה. קוסמי היה מאוד קרוב לחולל סנסציה, אבל הקבוצה הדרומית נשרה לבסוף. את העונה הקרובה יחל בסיינה במטרה להשאירה בליגה. קוסמי ידוע כאחד מחסידו של מערך ה 3-5-2 וגם בטוסקאנה יעדיף להשתמש בו.

  [​IMG]
  סרסה קוסמי, האיש והכובע, מהדמויות הצבעוניות בגזרת המאמנים.

  [​IMG] שחקן המפתח: אמנואלה קאלאיו
  אמנואלה קאלאיו החל את דרכו בטורינו בשנת 1999 ובמהלך השנים הושאל לטרנאנה ומסינה. באותן קבוצות מיעט לכבוש ולשחק, אולם יש לזכור כי היה מאוד צעיר. בינואר 2003 עזב לטובת פסקארה מהליגה השלישית וכבש שלושה שערים. בעונה הבאה החל לבטא את כישוריו כחלוץ כאשר הבקיע יותר מעשרים שערים. בסיום העונה קנתה פסקארה את מלוא כרטיסו. התחנה הבאה הייתה מועדון הפאר של נאפולי ששיחק אז (2005) בליגה השלישית. בעונתו הראשון עדיין לא התאקלם, אולם לאחר מכן היה מהמצטיינים והעלה את התכולים לסריה B. החלוץ שמר על יציבות גם בסריה B שהתבטאו במספר נכבד של שערים שהשיבו את נאפולי לקדמת הבמה, הסריה A. הקבוצה ביצעה חיזוקים להתקפה בדמותם של זלאייטה ולאבצי ועל כן, מעמדו של קאלאיו פחת. לקראת עונת 2008/09, הצטרף לסיינה ומאז ועד היום הוא חלק ממנה. לאחר שתי עונות פושרות מבחינת כיבושים, אך כשחקן הרכב בכיר, ניפק 18 שערים ב 2010/11, כשסיינה נשרה לליגה השנייה. אותם שערים סייעו לשובה לסריה A העונה וקאלאיו פתח אותה בצורה נפלאה יחד עם שותפו לחוד, דסטרו. עד חודש מרץ, כבש אחד עשר שערים והיה גורם בהצלחה היחסית של הרובור, אולם לרוע מזלו שבר את רגלו ולא שב לשחק דווקא בעונה המרשימה ביותר שלו. לאור הידלדלות ההתקפה הטוסקאנית, יקוו במועדון לשובו המהיר של קאלאיו לכשירות מלאה, מי שאמור לסחוב כמעט לבדו את ההתקפה ובייחוד את מסכת כיבוש השערים. על יכולותיו בעיקר עשויה עונתה של סיינה להישען, בתקווה להישארות בליגה של הגדולים.

  [​IMG]
  אמנואלה קאלאיו, עליו העונה של סיינה תקום ותיפול.

  [​IMG] שימו לב ל: סימונה ורגאסולה
  האמת היא שהיה קשה למצוא שחקן המתאים לקטגוריה הזאת ועל כן הוחלט לתת כבוד לקפטן הקבוצה שבקוב מאוד יתלה את נעליו, סימונה ורגאסולה בן ה 36. לאחר שלוש עונות בליגות הנמוכות, הצטרף לסמפדוריה מהסריה A ב 1996/97. הקשר המרכזי/ הגנתי החל לצבור דקות משמעותיות בליגוריה, אך בעיקר עם ירידתה. ב 2001, הצטרף לטורינו ולאחר שתי עונות וחצי מוצלחות, עבר לסיינה. קצת פחות מעשור ורגאסולה משחק בשורות הביאנקונרי, כשלזכותו הופעות רבות ושערים רבים בהשוואה לשחקן בתפקידו. עם השנים נהפך למנהיג הבלתי מעורער של הקבוצה וביסס את מעמדו כשיאן ההופעות שלה, שבעונה הקרובה יכולות להגיע ל 300. על אף גילו המבוגר, נראה אותו לא מעט העונה בעונתו האחרונה כנראה.

  [​IMG]
  השחקן מספר אחת בהיסטוריה של הביאנקונרי.

  נכתב ע"י נאור (Fratelli d'Italia).
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/8/12

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!