פרוייקט הפתיחה- מתקרבים לסיום עם האלופה הירוקה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏21/8/06.

1. Riki Member

תקשיב נדב, ברור שלא שופטים כזה מהר וצריך לחכות שאנדרסון ישתלב בקבוצה ושיווצר תיאום מלא בין כולם, הרי יש לנו הרבה ליקויים. אבל יש דברים שאתה רוא, טכניקה אישית של שחקן, יכולת טכנית, שליטה בכדור, התמודדות שלו בהגנה וסגירה מעפנה. אולי זה לא טוב ההשוואה הבלתי פוסקת שלי לטל, אבל נכון להיום הוא לא מרשים במיוחד.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/06
  2. נדב מיכאלי Member

אני מסכים בדבר אחד :אנדרסון ממעט להצטרף להתקפה ומעדיף להישאר מאחור עם דירסאו .
    אבל לא צריך לשפוט עדיין.
    את אובארוב ופולוקארוב רצו לשלוח חזרה למטוס לברית המועצות אחרי משחק אחד מול בית"ר תל אביב בעונת 91-92 ,בסוף הם נישארו ועדיין מכבי מתקשה למצוא זרים ברמה שלהם.

3. Riki Member

לא שופטת אי אפשר לדעת מה יהיה. אבל כן מותר להעביר ביקורת על סמך מה שראיתי עד עכשיו, יש הבדל נדב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. אייל ברקוביץ' Member

מסכים רואים שהוא לא משתווה לעידן טל אבל עדיין מוקדם לשפוט אותו...

5. מיכל3 Member

עם מכבי חיפה של העונה, אי אפשר לדעת מה יקרה..הרבה שחקנים הגיעו, שחקני מפתח עזבו (טל
    וזנדברג).
    האמת שדיי התאכזבתי מבחינת הרכש..מסודי זה רכש מעולה וחזרתם של קינן וקטן,
    אבל אנדרסון בנתיים מאוד מאכזב ולמרות שזו תחילת העונה רק..הוא לא נראה יורש ברמתו של טל.
    שלא נדבר על החתמתו של עבאס סואן שנראית לי סתמית ולא מתאימה ורוב העונה הוא יתייבש על הספסל.
    כנ"ל משומר-שחקן מוכשר אך לא רואה אותו תופס את מקומם של אחד המגנים, לפחות בשלב זה.
    למרות עזיבתם של טל וזנדברג, לדעתי חיפה עדיין הקבוצה הכי טובה בארץ..לבית"ר כמו שאפשר לראות
    יקח זמן להתחבר..קבוצה חדשה לגמרי כמעט והכל תלוי בחיפה. אם נמשיך ביכולת של השנים האחרונות
    אני מאמינה ששוב האליפות תשאר בכרמל.

6. MHFC Member

טוב אז מליקסון לא רכש משמעותי, אבל הוא חיזוק לספסל.

אנדרסון מאכזב? נו באמת, רואים שלא ראית משחקים של מכבי חיפה עד כה, מול ליברפול לא הרגישו אותו בגלל שהוא עשה עבודה נהדרת בהגנה, מול נתניה, הוא בסדר, הוא לא היה רע, אבל מי אמר לך את השטות המגוכחת הזאת שהוא איכזב עד כה? בינתיים הוא לא תרם בהתקפה כמו עידן טל כי בואו לא נשכח ששיחקנו מול ליברפול ומול נתניה כך שבמשחק אחד בלבד הוא איכזב בהתקפה.

לגבי מנצ'סטר יונייטד, נכון היא עלתה בהרכב שני אבל להיגד לך איזה שחקנים אלו היו? פורלאן, סקולס, פרדיננד, נוויל, גיגס, ועוד כמה שחקנים חשובים מאוד, חוץ מבקהאם ועוד שחקן משמעותי לא שיחקו.

ואם אתה אומר שהמחליפים של ביתר יכולים להשתלב בכל קבוצה, למה של מכבי חיפה לא? מליקסון, בן בסט, סואן, גזל, משומר, רפאלוב, אלמדון.ואותפם אתה מתחמק, בוא תוכיח לי שהסגל של ביתר יותר עמוק משל חיפה.

לגבי ההגנה של מכיב חיפה, איפה בדיוק נחלשנו? איזה שטות, אז בנאדו עזב, אבל יש לנו את קינן, אז סבן עזב יש לנו את משומר.

רגע איך אתה קובע את מסודי שהוא הרכש הטוב ביותר שלנו? חכה צריך בינתיים לחכות, עדיין אנחנו לא יכולים לקבוע שהוא הרכש הכי טוב שלנו העונה, מי יודע אולי אנדרסון יפרוץ באמצע העונה, כך גם לגבי שאר השחקנים.

7. Riki Member

השלד שלנו היה חזק ויציב במשך שנים, עזיבה של כמה שחקנים אכן הותירה חלל, אבל לא משהו שלא הצלחנו למלא. מבחינת רכש, אולי סוען לא טכני אבל הוא יהווה רוטציה מבורכת בעונה הזאת.
    אבל האמת היה, שבשורה התחתונה, אנחנו עדיין אחד מהסגלים הטובים בארץ עם לא הטוב מכולם.
    יש לנו שחקנים צעירים ורעבים, אני כבר קצרת רוח לראות את כל זה משתלב על המגרש. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

8. נדב מיכאלי Member

אני אמרתי שאני לא שופט את אנדרסון.
    אבל כל יום במקומונים בחיפה אני קורא ביקורת חדשה על אנדרסון ושהוא לא עומד בציפיות של הצוות המקצועי.
    אבל הם עלו בהרכב שני ושיחקו בהילוך שני,עובדה כשהיה חשוב למנצ'סטר הם פירקו את חיפה.
    המשחק ההוא היה לפרוטוקול המשחק מחר הוא הרבה יותר מזה.
    בוא אני יוכיח לך?תראה כמה שחקני נבחרת יש לבית"ר בסגל.
    תיראה שלכל שחקן בהרכב יש 1-2 שחקנים לא פחות טובים בספסל.
    הספסל של בית"ר טוב מזה של חיפה אולי פרט לשוערים בזה לחיפה יש יתרון גדול על בית"ר.
    יצחקי,ברוכיאן,מויאל,בן שושן,תמוז /יצחקי,בנאדו ,דנין,זיו ואמסלם טובים ממליקסון,סואן,גזל,בן בסט,רפאלוב,ומשומר.
    ההגנה של חיפה כן נחלשה לדעתי.
    עם כל הביקורת על בנאדו חיפה זקוקה לניסיון שלו ,אני מחזיק מקינן אבל הוא עדיין לא ברמה של בנאדו .
    סבן יותר טוב ממשומר תיהיה בטוח בזה.
    קייסי פצוע ומגרשווילי המחליף שלו עושה המון חורים.
    אני לא אמרתי שחיפה לא תיהיה קבוצה חזקה,כי קבוצה עם חוד של בוקולי ,קולאוטי,קטן ומסודי לא יכולה להיות חלשה ,אמרתי שחיפה לא תדרוס השנה את הליגה ושתיהיה תחרות רצינית.
    נחכה למחזור 8.

9. vivalaunited Member

עוד פעם אתה עם הויכוח פעם ביתר יותר טובה פעם חיפה יותר טוב אצלך. בפעם הבאה תזכור מה אמרת עכשיו ותשאר עם הדעה הזאת ולא תגיד כל פעם משהו אחר.
    אנדרסון כרגע לא מביא את התוצאות שרצו ממנו? אחי אנחנו עוד לא התחלנו את הליגה! מול ליברפול הוא שיחק טוב יחסית למשחק ראשון בליגת האלופות ובקבוצה ראשונה, אפילו טוב מאוד שמסתכלים על זה ככה.
    אם עדין לפי דעתך הוא לא נותן תוצאות, בוא נסתכל על מה שהזרים שלכם עשו? שיט...שלוער מול רמת השרון? מה נעשה נגד החלוץ הגדול והמאיים הזה, רגע כמה שערים יש לו בגביע הטוטו?
    זאת רק התחלה של העונה, כל ביקורת שאתה מביע על אנדרסון אתה יכול להביא על כל שחקן פה.

אני לא יתווכח איתך על מי קבוצה יותר טובה, ספסל שלכם יותר טוב, יותר שחקנים בנבחרת, תגיד מה שבא לך אחי. אנחנו קבוצה יותר איכותית ואין פה מה להתווכח.

בקשר להגנה, בנאדו עזב, קינן בא במקומו. אין ניסיון? כי אני זוכר שקינן דווקא כן שיחק עונה או שתיים בליגת העל, ואפילו הצטיין לא? אירופה זה משהו אחר, אבל מאיפשהו צריך להתחיל, ונגד ליברפול הוא היה תותח, התקשה מול ג'רארד אבל גם גרשון בן יוסף ובמיוחד בנאדו היו מתקשים איתו.
    בצד יש לנו את קייסי ומגרשווילי, בדיוק כמו עונה שעברה. עם תוספת של איסלם כנען שיכנס לספסל במקרה של פציעה של אחד מהם. בצד השני יש את משומר וחרזי. שתיהם מעולים ומשומר עוד יוכיח את עצמו.
    אני מאמין שבפגרה יביא עוד בלם, ואם לא אז אני בטוח שיביאו בעונה הבאה חח.

10. TariboWest Member

קייסי יחזור, הוא לא נפצע לתמיד.
    סבן שחקן בינוני שלא התקדם בשנה האחרונה, משומר לא רחוק ממנו ביכולת ויש גם את חרזי.
    למקומונים של חיפה לא צריך להתייחס, הם גם רשמו שדירסאו ישוחרר אחרי ששיחק משחק אחד בטוטו. עם המקומונים של חיפה עוטפים את הדגים בשבת.

11. ReL Member

אנדרסון מאכזב בגלל שהוא אמור לעזור להתקפה, בדיוק כמו עידן טל . מה לעזאזל חיפה צריכה 2 קשרים אחוריים נסוגים בליגה שלנו ? למה זה יעזור? הוא קשר אחורי בסדר גמור וטוב לליגה שלנו , אבל לחיפה יש כבר אחד כזה , דירסאו , אני באמת שלא מבין את רוני לוי שהביא את אנדרסון במקום לתת את המושכות לרביד גזל שהוא שחקן מצויין ויכול להיות עידן טל הבא , עם דגש על יכול להיות .

12. נדב מיכאלי Member

תגיד לי איפה אמרתי שפינטו מזכיר לי את רונאלדו בשיאו?
    הוא גם עדיין לא מי יודע מרשים ,כמו גם מירוסביץ' והתקשורת נהנית להתעלל בהם.
    אמרתי שצריך לתת זמן לשחקנים זרים.
    ולא אמרתי שאנדרסון מאכזב לדעתי כי לא ראיתי אותו מספיק אלא שאני קורא ידיעות שבחיפה מתאכזבים ממנו.
    אתה אפילו לא קורא את מה שכתבתי.
    מירוסביץ' ופינטו כרגע עוד לא הרשימו אף אחד.
    גזל זה לא עידן טל הבא ,אלברמן זה עידן טל הבא .

13. vivalaunited Member

אתה אומר שאתה לא שופט אותו, והמקומונים כן. לפי מה שרשמת גם די לקחת את מה שהם כתבו ברצינות.
    אם בא לך אל תתיחס אבל אל תכתוב שטויות גם.

14. נדב מיכאלי Member

אמרתי שאנשים בחיפה אומרים שהוא מאכזב כמו שאנשים בבית"ר מתחילים לבקר את מירוסביץ' אחרי משחק אחד בגביע הטוטו .
    שבוע שעבר בכל חור תקשורתי אפשרי היה כתוב שבבית"ר לא מרוצים ממירוסביץ' ושוקלים לשחררו וזה בכלל לא נכון.
    אמרתי רק מה כתוב במקומונים ואמרתי גם על אובארוב ופולוקארוב שנשחטו ע"י התקשורת אחרי משחק אחד ועם הזמן הפכו לגדולי הזרים של מכבי תל אביב בכל הזמנים.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר ירושלים צריכה זמן להתחבר, הפועל תל אביב צריכה זמן להתחבר, מכבי תל אביב צריכה זמן להתחבר, מכבי נתניה צריכה זמן להתחבר. היחידה שלא צריכה זמן להתחבר היא מכבי חיפה וזה מה שיכריע את האליפות. בעונת המלפפונים התפתתי לחשוב שבית"ר ירושלים יכולה לאיים על השליטה שלה, אבל כבר במחזור הראשון של גביע הטוטו חזרתי בי. יודעים מה? גם כשכל הקבוצות הללו תתחברנה, הן עדיין לא יהיו טובות כמו מכבי חיפה.

כולם מדברים על זה שמכבי חיפה לא התחזקה, אני דווקא חושב שבגלל העליונות שלה על פני הליגה היא לא יכולה להתחזק יותר. היא מבחינתה עשתה כל מה שהיא יכולה. אריק בנאדו הלך, בא דקל קינן. קלימי סבן הלך, בא אייל משומר. עידן טל הלך, בא חאבייר אנדרסון. מיכאל זנדברג הלך, בא אלן מסודי. בנוסף לכך השנה מכבי חיפה תהנה גם מרביד גזל, מאור מליקסון ומכל השחקנים הצעירים שהם תוצרת מחלקת הנוער של מכבי חיפה, שלדעתי לא נופלים מהשחקנים הצעירים של בית"ר ירושלים.

שחקן שאני רוצה להתייחס אליו הוא אלן מסודי (בכל זאת, אני אוהד של מכבי נתניה), שלדעתי העונה יהיה השחקן שהאוהדים של מכבי חיפה הכי יתחברו אליו מבין כל השחקנים החדשים או החדשים ישנים שהגיעו או חזרו לקבוצה. במשחק מול ליברפול הוא הראה כמה פעמים שהוא לא מפחד מאף במה, גדולה ככל שתהיה ושהוא לא מהסס לחלוף פעם אחר פעם מעל ריסה ולהשאיר אחריו אבק. עם כל הכבוד לרכש הנוצץ של בית"ר ירושלים ועל כל הדיבורים שאלי גוטמן, אלי כהן ויצחק שום יודעים לבחור טוב את הזרים שלהם, מכבי חיפה היא זו שהצליחה לזכות בשירותיו של הזר הכי טוב בליגה, כאילו שלפני זה לא היו לה את הזרים הבכירים בליגה.

לסיכום, על הנייר הליגה שלנו נראית מעניינת, על הדשא היא גמורה. מדכא, אבל זו האמת.