פרוייקט הפתיחה בליגת העל- קרנבל בנמל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏12/8/06.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מ.ס. אשדוד http://www.liga.co.il/leaguespic/1151084516msas.Xxx

הגיעו: ג'ף טוטואנה[בית"ר ירושלים],עידן מליחי[בית"ר ירושלים],שי בירוק[מכבי חיפה],כריסטיאן
    גונזלס[מכבי תל אביב],אייל בן עמי[נצרת עילית].
    (*עדיין קיימות מחלוקת עם טוטאנה ובירוק)

עזבו: עימנואל אביידה[מכבי פתח תקווה],בלסינג קאקו[מכבי פתח תקווה],חאבי גונזאלס[אתלטיק בילבאו],
    מאור פרץ[הפועל תל אביב],משה אוחיון[טרינטול],יניב עזרן[פלרמיני].

העונה שעברה: אין הרבה מה להגיד על העונה הקודמת באשדוד. עונה יחסית שקטה עם גיחות קצרות מאוד לתחתית, אבל גם שם אשדוד אף פעם לא הייתה ממש במצב קריטי. את העונה היא סיימה במקום השמיני, חמש נקודות מהקו האדום.
    סיבוב ראשון לא טוב של הקבוצה גרם לדפיקות לב קטנות באשדוד, אבל סיבוב שני יחסית סביר, וסיבוב שלישי עם שני הפסדים בלבד הספיקו לאשדוד כדי להשאר בליגה. במחזור ה28 אם אפשר להצביע על נקודה מסויימת שהעונה נגמרה מבחינת חניכיו של מזרחי, הביסה הקבוצה את סכנין בדוחא, ולמעשה סיימה את העונה.
    ללא ספק עונה שיחסית עברה בשקט על הקבוצה. הפרחים להולצמן.

http://upload.kipa.co.il/mfirst/mks06112381.Xxx
    ההבדל בין מאבקי תחתית להליכה לים כבר באפריל. הולצמן.

העונה הבאה: שוב יש שקט באשדוד, ויש האומרים יותר מדי שקט. הקבוצה אמנם התחזקה, אך בעיות כספיות יכולת לקחת ממנה את טוטאנה שכבר חתם, וגם העיניינים עם שי בירוק לא ממש סגורים למרות שהוכרז כשחקן אשדוד. הזרים אביידה וקאקו שוחררו לפ"ת, כמו גם ה"בלוף" העונה לשם חאבי גונזאלס שהגיע בקול תרועה רמה, והדבר פתח באשדוד בעיה בכל הנוגע לזרים. על עזיבת מאור פרץ להפועל ת"א אמור להוות פיתורן כריסטיאן גונזאלס, שבא מהצד הצהוב של העיר. שקט או לא שקט, זרים או לא זרים, כולנו יודעים מי השניים ש(שוב) ייתנו את הטון בעונה הבאה, והם אלו שככל הנראה יצילו את אשדוד ממאבקי התחתית ויכוונו אותה (כרגיל) לאמצע הטבלה. הצמד רביבו את הולצמן. הראשון, מלך מבשלי הליגה, הוא הברומטר האשדודי והאיש שידע לחלק כדורים לחבריו יותר מכל שחקן אחר בליגה. השני, מלך שערי הליגה, נחשב מדי שנה למנייה בטוחה. שצריך שערים, שלא צריך, זה לא משנה להולצמן, שלא מסוגל לסיים עונה שלמה בלי לכבוש שערים במספר דו ספרתי.

ניתוח מקצועי של אייסוקר: אין ספק שהמילה "שקט" מסמלת את אשדוד, אך עדיין אנו חושבים שיש טיפה יותר מדי שקט. הזרים עזבו, אלו שבאו במקומם הם מ"השוק המקומי" ולא בטוח שהם תחליף ראוי. עדיין לקבוצה חסר זר, וההגנה האשדודית נראית חדירה ביותר.
    עם זאת, הצמד הכל יכול רביבו את הולצמן יספיק ככל הנראה להמנעות ממאבקי הירידה. התחזית שלנו אומרת שלא משנה התבוסות מהגדולות, לקבוצות הקטנות הולצמן, רביבו ושאר התשע אמורים להספיק. עוד עונה באמצע-תחתי הטבלה בלי מאבקים רציינים. כבר כמעט נרדמים בנמל.

תסריט אופיטמי: איזה נרדמים ואיזה נמל, הולצמן עם 27 שערים, אין מספיק דפים בסטטיסטקה כדי לראות כמה בישולים רביבו בישל, בירוק מתגלה כאס הכי גדול של הליגה, ההגנה חדירה אבל אשדוד דוגלת בסיסמא: "כמה שאתם תיתנו, אנחנו ניתן יותר". תצוגות אדירות של 4-3 ו5-4, הפסדים אמנם לשתי הגדולות אבל חיים קשים לתל אביביות, שלא נדבר על הקטנות שחוטפות בצרורות. אשדוד היא ההפתעה הגדולה של הליגה, מקום רביעי ומכובד.

תסריט פסימי: שוב אשדוד פותחת סיבוב ראשון בצליעה, ניצחון פה, ניצחון שם, תחתית טיפה, אבל באשדוד כבר יודעים "יהיה בסדר", להולצמן מתישהו תשתחרר הניצרה, עוד כמה שערים מטוטאנה וכרגיל אשדוד מתקמת במקומות 7-8, רק שהשערים הללו לא מגיעים, הולצמן נכנס לבצורת והחברה באשדוד מתחילים להפסיד בסיטונאות. בסיבוב השלישי נקודה מעל הקו האדום מזרחי לוקח אחראיות ומתפטר, באשדוד משפשפים את העיינים- מירו בן שמעון הוא המאמן. בן שמעון סוחב את הקבוצה עד למחזור האחרון. שלוש קבוצות (אשדוד, הפועל פ"ת והרצליה) נאבקות על הירידה, אחת תרד, שתיים ישארו, ואשדוד מגיעה לאורווה בפ"ת.....המשך יבוא.

http://images.one.co.il/images/d/gg106927.Xxx
    הכסא הכי בטוח? לא בטוח, מזרחי.

2. Raulito Madridista

אני חושב שיוסי מזרחי עושה עבודה טובה מאוד באשדוד, עוד מהעונה שהוא השאיר אותה בליגה עם כל הכוכבים שהיה לה. רביבו, אבוקסיס, טלסניקוב, ועוד שחקנים, שהכל התפוצץ ואלישע לוי פוטר אחרי פחות מסיבוב, שאשדוד ספגה חמישייה מאחי נצרת מהתחתית והפסידה 5-3.

לא ברור לי למה חאבי גונזאלס שוחרר. סקורר גדול הוא לא היה, אולי לא בישל גם כמות שערים בלתי נתפסת, אבל יש לו יכולת והוא זר ברמה גבוהה שהגיע לארץ. אני חושב שהסיבות הן כספיות בכל מקרה, כנרעה שהוא הושאל מבילבאו והוא חזר אלייה. בלאסינג קאקו לא שיחזר במאת האחוזים את היכולת הטובה שלו בארץ מימי באר שבע, בעונה שעברה שלו באשדוד שהיה בינוני, אבל עדיין, טעות של אשדוד הייתה לא להשאירוץ עידן מליחי כבר שנתיים לא ראה יותר מדיי דשא והוא בסימן שאלה. הוא גם ממש לא היה שחקן מוביל כמו שאני זוכר שהוא צוטט"בכל קבוצה שהייתי, הייתי שחקן מוביל".

שי בירוק וטוטוהאנה צריכים לעשות את העבודה בחלק ההתקפי, למרות שעם שניהם יש בעיות. גרוע מאוד מבחינת אשדוד אם שניהם לא יישארו בקבוצה. בירוק היה מעולה בעונת 04\2003 בחיפה, אבל מאז קרו הרבה דברים. יש לו כישרון אבל הראש שלו, אינו תמיד בכדורגל.

רכישה טובה של אשדוד הוא גונזאלס ממכבי ת"א, גונזאלס הראה יכולת טובה במכבי שהייתה צריכה להשאיר אותו, הוא בטח היה יותר טוב מיחיאל. בן עמי שחקן בינוני, אבל הוא הגיע בתור מחליף לפרץ, שעבר להפועל. בן עמי לא ברמה שלו לדעתי.

משה אוחיון שהיה חלק משמעותי בקישור עזב, זו כן אבידה רציני, לעומת זאת אוביידה לא הצליח באשדוד, נניח בהשוואה לאובוקה שבישל עשרה שערים וכבש מספר לא רע. אוחיון עזב לחו"ל, שיהיה לו בהצלחה שם.

שי הולצמן שכל עונה כובש את ה-15 גולים שלו, שוב יהיה השחקן הכי חשוב באשדוד. אם הוא יהיה רע, אשדוד תיהיה בקרבות תחתית ולא תראה צמרת. דוד רביבו שנשאר בקבוצה בסוף בייחד עם שריקי, יכולים להביא לאשדוד ניצוצות בחלק ההתקפי, בייחד עם מאמן שאוהב קלאסה כמו יוסי מזרחי. אולי גם עניין טוטהאנה ייתפטר.

בכל מקרה, מקומות 5-8, זו התחזית שלי לאשדוד. אני לא מאמין במקום חמש אבל יש סיכוי.

3. MHFC Member

אשדוד הייתה מאוד שקטה בקיץ הזה, היא לא הביאה שחקנים כל כך משמעותיים שהקפיצו את התקשורת או להפך , לא היו שחקנים כ"כ משמעותים שעזבו את אשדוד חוץ מקאקו ואולי קצת פרץ, כי השחקנים הכי חשובים באשדוד הם הולצן ורביבו ושניהם נשארו בקבוצת הנמל.

לגבי השחקנים שעזבו את אשדוד, בלסינג קאקו שהגיע באמצע העונה לאשדוד ממכבי ת"א, אחרי שנכשל בה, הראה יכולת טובה מאוד באשדוד בלי לחץ בלי ציפיות כ"כ גדולות כמו מכבי ת"א ועשה את מה שצריך היה לעשות, חבל שאשדוד לא השאירה אותו, שחקן טוב מאוד.אניא תן גם מילה לגבי גונזאלס, כשהוא הגיע לאשדוד כולם עשו אותו "כוכב", אבל הוא לא הראה ניצוצות ל"כוכב", איכזב ובענק והנה הוא חוזר לאתלטיקו בילבאו.מאור פרץ עזב להפועל ת"א, אבל לדעתי יהיה לו קשה להשתלב שם, לא נראה לי שהוא יוכל לשחזר את היכולת הטובה שלו מאשדוד, כאשר עוד הוא שחקן ספסל אם אני לא טועה.

מצד הבאים, לא היו המון, אבל מי שבא זה חיזוק לדעתי, טוטואנה שהיה מוקפא אשתקד, זהו רכש מעולה, אבל אנחנו לא יודעים איך הוא יופיע כי השחקן לא שיחק כדורגל כמעט שנה.מליחי בא מבית"ר, אחרי שהתייבש על הספסל של בית"ר אשתקד ועזב אותה בצדק, הוא יודע שהוא לא יקבל מספיק דקות.ועוד רכש שאשדוד יכולה אולי להיות מרוצה ממנו הוא שי בירוק, שי בירוק לא קיבל דקות במכבי חיפה, גם אחרי ההתנהגות שלו וגם בגלל שהספסל היה רחב מאוד ורונו לוי נתן את הדקות לרפאלוב, בן בסט..אבל לבירוק לא..עשה נכון שהוא עזב לאשדוד כי הוא לא היה מקבל דקות בעונה הקרובה במכבי חיפה, כאשר יש המון שחקנים בספסל בעמדה שהוא משחק.

לדעתי אשדוד הולכת לשחזר את העונה החולפת, אין עזיבות משמעותיות שיובילו אותה לתחתית, ואולי בירוק, הולצמן, רביבו, מליחי, טוטואנה יצליחו להוביל את הקבוצה קצת יותר מאמע טבלה.

4. ReL Member

אשדוד בעצם לא התחזקה משום שטוטאנה לא ישחק בה בעונה הבאה. חבל לי על דוד רביבו הוא היה חייב השנה לעזוב את אשדוד ולעבור לקבוצה שתתמודד בצמרת , יש לו כישרון לבחור והייתי שמח לראות אותו בקבוצה שלי.

יוסי מזרחי עשה עבודה מצויינת באשדוד ואני מאוד מעריך את הבן אדם , אשדוד בכלל היא קבוצה מאוד מעורכת בגלל שהיא כמו נתניה משחקת התקפי ופתוח , אין כמו הגנות גרועות והתקפות קטלניות .

מכיוון שלדעתי הפועל פ"ת לא תרד , והרצליה לדעתי תישאר , דווקא אשדוד הסימפטית היא זו שתרד ליגה .

5. Raulito Madridista

j.k14, יותר טוב למכבי חיפה ששי בירוק עזב את הקבוצה, מאשר שיותר טוב עבור השחקן שהיה טוב מאוד בתור מחליף ב04\2003, שהוא אולי ייקבל יותר דקות משחק. בירוק יצר לעצמו בתקשורת ובכלל תדמית לא טובה. תדמית של תינוק שעושה בעיות בצבא, אחד שמסתכסך עם מאמנים והוא עם האף למעלה. יוסי מזרחי מאמן קשוח, הוא עושה עבודה טובה באשדוד והוא אכן יירצה לחנך את בירוק, שלא יחשוב שהוא מראדונה, בדרך הזו הוא לא יגיע לכל מקום. בירוק החרים כבר אימונים של אשדוד רק שאני לא יודע למה, ההתנהלות שלו לא טובה. למזרחי לא תיהיה לעלות במקומו בהרכב שחקנים צעירים או את שריקי לדוגמא, מי שממושמע וגם מספק את הסחורה , הוא זה שמשחק אצל מזרחי, מאמן שאני מאוד מחזיק ממנו.

כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה, אבל REl 17, הפתעת אותי. לאשדוד יש היתרון על הכוח רמת גן, הפועל פ"ת ומכבי הרצליה בעמדת המאמן שזו עמדה קריטית. לאף אחת מהקבוצות הנוכחיות אין סקורר כמו הולצמן, שאני בטוח שיצליח להשאיר את הקבוצה ליגה. הוא את ה-15 גולים שלו נותן, רביבו גם שחקן שמבקיע שערים, אם שריקי ייקבל יחותר צ'אנסים תראו איזה שחקן נפלא הוא, כמובן שגם טוטהאנה ובירוק אולי ייצטרפו. פ"ת מבחינת קהל תגבור רק על עמידר והרצליה. אשדוד לא תרד ליגה. מקום שמיני הכי נמוך לדעתי, וזה גם במרחק של מספר נקודות מהתחתית, לא של נקודה שתיים, אלא עשר.

* אני זוכר שהייתה עונה אחת שאשדוד פתחה את הליגה עם עשרה הפסדים רצופים או משהו כזה, ונשארה ליגה. לקבוצה יש תשע נשמות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/06
  6. ReL Member

גם לי זה נראה חסר סיכוי , אבל אני הולך על הפתעה , הרי חייבת להיות הפתעה אחת לפחות בליגה לא?

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני פה לא חושב בגישה של הרוב. אשדוד לא התחזקה בכלל (בהנחה וטוטואנה חותם בנתניה בסופו של דבר) ורק נחלשה בכך שאיבדה בעיקר את הלב הצעיר של הקבוצה- אוחיון ועזרן. שני שחקנים כשרוניים ומבטיחים. יחד איתם עזבו את אשדוד גם שני זרים טובים ברמה של מרכז טבלה ומטה- קאקו ואביידה. מליחי הוא לא מחליף מספיק טוב אפילו לעזרן, ובטח שמבירוק לא תבוא הישועה.
    לדעתי אשדוד תאבק בתחתית יחד עם הפועל פ"ת שנראית חלשה למרות הניצחון על מכבי ת"א בגביע הטוטו, ועם שתי העולות החדשות שדווקא עשו חיזוק לא רע באופן יחסי והייתי אומר אפילו שבנקודת הזינוק הן עומדות לא פחות טוב.

8. אלי מתחן Member

מליחי לא יוכל להחליף את עזרן, בעיקר מכיוון שעזרן חלוץ ומליחי קשר אחורי.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר שניהם קשרים, לא התכוונתי ספציפית בעמדה, אבל אתה יודע מה, גם לנעליו של אוחיון הוא לא ייכנס. הבנת את הקונספט בכללי.

10. city Member

אשדוד נחלשה. קישור שמורכב מאוחיון וקאקו הוא הרבה יותר טוב מקישור של מליחי ובירוק, הולצמן כבר די מבוגר ובכלל לא בטוח שהוא יתן את היכולת מהעונה האחרונה, בן עמי הוא מגן שמאלי ממש חלש (תשאלו את איווניר) ודוד רביבו רצה לעזוב בקיץ ומי יודע כמה הוא רעב וכמה מוטיבציה תיהיה לו.
    אשדוד תיאבק השנה בתחתית, אין לי ספק בכך, אבל יוסי מזרחי הוא מאמן מספיק מנוסה ומספיק טוב כדי להשאיר את הקבוצה בליגה, ביחד עם העובדה שהסגלים של הרצליה ורמת גן לא יותר טובים.

11. אלי מתחן Member

זה היה נכון אם אוחיון לא היה הקשר השלישי בחשיבותו מצמד הקשרים.
    אל תשכח את יוסי אופיר שהיה מעולה בעונה שעברה.

12. Juanito Member

לא שחררו את גונזאלס הוא הודיע שהוא בא עד סוף העונה להרגע פה התקשורת עשתה אותו כוכב גדול אבל הוא שיחק בנחת.

לגבי אשדוד-את חסרונם של אביידה קאקו ואוחיון הם ירגישו,הולצמן זקן הוא לדעתי גמר את הסוס ורביבו לדעתי יעזוב בינואר אין לו מה לחפש שם והוא יודע את זה.
    יש ניסיון לחזק את ההגנה בן עמי בסדר אבל לא יותר גונזאלס יכול להראות את הניצוצות שהוא הראה במכבי תחילת השנה אבל שני אלה לא יכולים להחזיק הגנה יציבה.

13. מיכל3 Member

בלי יותר מידיי ניתוחים..עם הסגל שיש להם העונה, אמצע טבלה ומטה.
    מהמרת על מקום 7-8

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שהסיבות שרשמת באמת יכולות לגרום חרדה לכל אוהד אשדוד רגיל[יש דבר כזה בכלל?]
    עדיין אני לא מאמין שאשדוד תהיה קבוצת תחתית ויש לא מעט סיבות:
    הולצמן אולי זקן אבל גם שנה שעברה אמרו שהוא זקן,רביבו בלי מוטיבציה יותר טוב מרוב הקשרים בליגה
    שלנו,אם מזרחי יצליח לעשות מבירוק בנאדם רק בירוק לבד יהיה יותר שווה מאוחיון וקאקו ביחד,אם טוטואנה
    יישאר אשדוד מקבלת חיזוק רציני לצידו של הולצמן ואחרון חביב כריסטיאן גונזלס שהוא בלם פנטסי
    יכול לשדרג את ההגנה האשדודית-אני מאמין שאמצע טבלה יהיה המקום של אשדוד.

15. אייל ברקוביץ' Member

אשדוד תהיה הפתעת העונה יש לה מאמן טוב מאוד שאני מאוד מחזיק ממנו אשדוד לדעתי התחזקה בקיץ בעיקר בחלק ההתקפי ואני חוזה לה מקום 6-7