פרוייקט הזרים הגדול של ליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לא מצאתי כינוי, ‏17/4/06.

1. לא מצאתי כינוי Member

אהלן,
    1.תודה על ההערה התבלבלתי בלי לשים לב,תיקנתי את זה
    2.אני לא כל כך בטוח לגבי דה סילבה.
    ההוכחה האמיתית לגבי זה אם הוא אחד הבלמים הטובים בארץ תהיה כרוכה בכך שהוא יפגין יציבות,מה שלא אפיין אותו במיוחד העונה.וכמו שציינת החוזה שיש לו ל3 שנים הבאות יוכל לתת לו זמן להוכיח את זה.
    לגבי היכולות שלו אני דיי מסכים איתך,אבל כמו שאמרתי הכי חשוב זה היציבות לאורך זמן.

2. duglas da silva Member

ראשית כל שאפו על עבודת התחקיר המעמיקה.
    ברצוני להתייחס לזרים של קבוצתי האהודה מכפ"ס:
    זוראן ראיוביץ הוא הזר היחיד בסגל שאפשר להגדירו כנפילה.
    פאפו שחקן נשמה, שמשחק בצורה אגרסיבית מאוד, פייטר אמיתי שתורם גם בחלק ההתקפי.
    לגבי דה סילבה אני שוב טוען שהוא אחד הבלמים האיכותיים בארץ- בעל משחק ראש מעולה, ראיית משחק, מכסה שטח בצורה חכמה והכי חשוב מנהיג אמיתי. במשחק היחיד העונה שדה סילבה החסיר, בגביע נגד סכנין, הורגש עד כמה הוא חיוני לקבוצה.
    יעוזה אבובקרי משחק בכפר סבא בתור קשר 50/50 תפקיד זר לו. במקור אבובקרי שחקן הרבה יותר אופנסיבי שמאיים רבות על השער ולראייה כמות השערים שהבקיע לזכות קבוצתו בגאנה קינג פייסל. בכפ"ס הוא עסוק יותר בבלימת שחקני היריב ולכן לא מצליח למקסם את יכולתו.
    יבואה שחקן כישרוני בעל פוטנציאל עצום - יש לו מהירות מסחררת, משחק ראש פנטסטי, מאוד פיזי ובעל טכניקה טובה. הוא לוקה בכל מה שנוגע לניצול מצבים, אך אני מייחס זאת לגילו הצעיר, עוד קצת שיפשוף והוא יהיה לאיימת כל ההגנות בליגה. לדעתי, אם היה לצידו חלוץ מרכזי בעל מסה שיודע לשחק עם הגב לשער כדוגמת אגנסו הוא היה בא לידי ביטוי טוב יותר.
    לסיכום - במידה וכפ"ס תעשה את הבלתי ייאמן ותישאר בליגה, הייתי מחליף את ראיוביץ ומשאיר את שאר הזרים, כי יש להם חלק נכבד בהתאוששות של הקבוצה.

3. לא מצאתי כינוי Member

דבר ראשון תודה על ההערות וכדומה.
    אני מעוניין להתייחס לקטע שרשמתי על יעוזה אבו באקרי.
    תודה שהערת לי לגביו.
    לא ידעתי שהוא לא משחק בעמדתו הטבעית כיום,זה בטח דבר שמונע ממנו את ניצול היכולת המקסימלית והטובה שלו,ואולי הוא עדיין לא התאקלם לכדורגל בארץ.
    זה שהוא לא משחק בעמדה הטבעית שלו הוא ללא ספק פקטור שמשפיע מאוד,אבל לגבי הדיוק של הבעיטה שלו יש ספקות,השחקן בועט לפעמים ממרחקים עצומים כדורים סתמיים - דבר שצריך להפסק.

4. Ro(y)naldinho Member

השאלה היא אם אוחנה יקלע טוב בזרים שלו לעונה הבאה במידה וכפ"ס תישאר...

פאפו ויבואה באמת שחקנים טובים וגם עם הדעה על ראיוביץ' אני מסכים איתך אבל השאלה היא איך תראה הקבוצה של אוחנה לעונה הבאה ואיזה שחקנים זרים הוא יביא... אני חושב שהשחקנים הזרים שיוכלו להגיע יהיו פחות טובים משחקנים ישראלים שקיימים בליגה.

אני לא חושב שזרים ברמות גבוהות יסכימו להגיע לקבוצה כמו כפ"ס שנלחמה קשות על השארות (במידה ולא תרד). אני חושב שאוחנה לא ממש משתוקק לשנות הרבה בקבוצה, אני חשוב שהוא יחזק את הקבוצה אבל לא דווקא בשחקנים זרים.
    יש לקבוצה הזאת בסיס מעולה לא רק של זרים וכרגע אני לא רואה הרבה דברים שצריך להחליף בקבוצה כי אנחנו רואים שכשהקבוצה התחברה הכל עובד באמת יש לה סגל די צעיר וטוב לליגת העל....

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/06
  5. נדב מיכאלי Member

אני לא הייתי כל כך בונה על בחירת הזרים של אוחנה.
    לאלי כהן יש עין נהדרת לשחקנים זרים ,לאוחנה ממש לא.

6. duglas da silva Member

לכן אמרתי שצריך להשאיר את ארבעתם, כי הם פחות או יותר התאקלמו בקבוצה והם ברמה יחסית טובה לליגה שלנו.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל...כל הכבוד על הסיקור,מושקע,יפה וכיף לקרוא,

בקשר לזרים של חיפה..
    אני חושב שאתם מורידים מהערך של אולארה,אמנם הוא לא בדיוק מייקל ג'ונסון אבל עדיין הוא מחפה
    על זה בניסיון שלו וביחד עם בנאדו יש לחיפה הגנה מצויינת,אני מאוד רוצה שאולארה יישאר.

שאר הזרים של חיפה מלבד לורפיסה מצויינים והם הכי טובים בליגה.
    לורפיסה 99 אחוז עוזב אבל עקרונית הוא שחקן לא רע בכלל לליגה.

בקשר לזרים של כפ"ס:

ראיוביץ'-בארץ עושים לו עוול ענק,הוא חלוץ מצויין שסבל העונה מבעיית כיבושים אבל חוץ מזה טעית
    שרשמת שיש לו התמצאות בינונית ברחבה,ראיתי אותו בערך 5 פעמים העונה וכל פעם הוא הגיע להמון
    מצבים והבעיה שלו הייתה ההחמצות הרשלניות שלו,חוץ מזה הוא זריז מאוד לדעתי הוא זר שיכול להישאר
    בליגה אם רק יידעו לנצל אותו[הוא צריך לשחק יחד עם עוד חלוץ]

אבו באקרי - לדעתי זה שחקן שלא צריך להישאר בליגה,אם אנחנו רוצים זר אגואיסט עם כישרון יש את
    אביידה שהוא לפחות ב-2 רמות מעליו.

הזרים של נתניה:

אוקוצ'ה אובודו - כמו שאמרת הוא יכול לעוד

פבריציו קראבליו - הוא זר מאוד חלש לליגת העל,אבל...הוא מתאים לליגה הלאומית,קבוצה שרוצה
    לעלות ליגה יכולה לקחת אותו להנות.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו האחרים, תרשה לי להחמיא לך על ההשקעה היפה שלך, כן ירבו כמוך. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    אני רוצה רק להתעכב על שחקן זר אחד של מכבי נתניה והוא איברהים ע'בדול ראזאק.
    כמשדברים על הזרים של מכבי נתניה, אז ישר מזכירים את אלן מסודי כתופעה הכי נדירה, אבל אני חולק על כך, לדעתי הזר החשוב ביותר למכבי נתניה הוא איברהים ע'בדול ראזאק, שלדעתי הוא הזר הכי טוב שיש בליגה. וכן, אני מודע לעובדה שעכשיו הולכים לקפוץ עליי לפחות 20 משתמשים ולאכול אותי בלי מלח.
    יש לו את היכולת כדרור הכי טובה בליגה העל, יש לו את המסירות הכי טובות, הטכניקה שלו פשוט מושלמת והוא כמעט ולא טועה. העונה עוד לא ראיתי אף טעות שלו, כל איבודי הכדור שלו הן מסירות גאוניות ששאר השחקנים לא מצליחים להבין. רק אלן מסודי מבין את צורת המשחק שלו ולא סתם השניים האלה הם הצמד הכי קטלני בליגה. אני לא מכיר צמד שמכיר בצורה עיוורת אחד את השני כמותם.

9. כפר סבא בנשמה! Member

אין ספק שראובן עטר בחר זרים מצוינים ,הוא האמין במסודי למרות שהוא הוצע לכפר סבא ואלישע לוי לא רצה אותו (בדוק-בגלל בעיות המשמעת לכאורה שלו).מסודי הוא האיש שעשה את ההבדל למעשה והרים את נתניה ממאבקי התחתית.גם קימוטו וראזאק שחקנים מצוינים.

10. נדב מיכאלי Member

דווקא אני מסכים איתך,לראזאק יש גם מניות רבות בעליה של נתניה אשתקד.
    הוא שחקן נהדר.

11. מכבי הרצליה ! Member

הזרים של סכנים דווקא מוצלחים, שנה שעברה מסודי והשנה-

אדריאן פיטו
    http://images.one.co.il/images/d/gg75438.Xxx

הזרים של נצרת עילית- כישלון !

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/06
  12. לא מצאתי כינוי Member

היום החלטתי לסקר את הפועל נצרת עילית,בית"ר ירושלים,ומ.ס אשדוד
    עבדתי גם על הדבר הזה כמה שעות טובות ככה שאני ישמח לתגובות.

הפועל נצרת עילית

מיסלאב קרוגלאן ציון 1
    http://images.one.co.il/images/d/gg63186.Xxx
    החלוץ הקרואטי בן ה24 הגיע בקיץ ביחד עם עוד 4 זרים ממדינות הבלקן(שעליהם נפרט בהקדם)
    בתחילת העונה אמרו בנצרת עילית שהזרים של שנה שעברה הצליחו במטרה להשאיר את הקבוצה בליגה(הצליחו הרבה יותר בפועל) והמטרה של הזרים החדשים היא לקדם את הקבוצה מקום אחד לפחת משנה שעברה(מטרה שלא הייתה ריאלסטית מהתחלה)
    מיסלאב קרוגלאן הובא מקבוצת זריניסקי הבוסנית.
    הכישלון עם קרוגלאן היה עצום. הוא התברר כחלוץ שבלוני,איטי,ומחטיאן.
    לפני כחודשיים בערך הוחלט לשלוח את קרוגלאן הביתה. קרוגלאן לא הסכים לשמוע על עזיבה בכל מחיר ואמר שיעזוב את הקבוצה רק במידה וישולם לו כל שכרו עד סוף העונה - דבר שהנהלת נצרת עילית לא הסכימה.
    הוא התאמן במשך חודש עם קבוצת נוער ולא נשבר ולאחר מספר שבועות הוא שוחח עם מוטי איווניר וסוכם שהוא יחזור לקבוצה - חוזהו שהוקפא לפני כן בבקרה הופשר והוא חזר לקבוצה.
    ב21 משחקים ששיחק(2 עלה כמחליף,19 פתח) הוא כבש שער אחד ובישל שער אחד והציג יכולת עלובה במיוחד.
    לסיכום - למיסלאב קרוגלאן ניתן גם צ'אנס שני אחרי הקפאתו והוא לא הצליח להציג שום יכולת מיוחדת. היא שבלוני,איטי,ומחטיאן. אין שום סיבה שנצרת עילית צריכה להשאיר אותנו בשנה הבאה - היא חייבת גם אם תשאר בליגה וגם אם תרד לשחרר את השחקן בעונה הבאה

ולדימיר קוקול ציון 2.5
    http://images.one.co.il/images/d/gg63173.Xxx
    הקשר אחורי(גם 50-50)הסלובני בן ה34 הגיע לנצרת עילית בקיץ ביחד עם עוד 4 זרים מארצות הבלקן.
    בסלובניה בשנה שעברה שיחק קוקול בקבוצת מורה.
    מהתחלה הציג קוקול יכולת לא מספקת. תוך שבקטע ההגנתי הוא היה סביר,אך בניהול המשחק במסירות ובאיזור השדה הוא כמעט ולא הורגש.
    גם ברגע שמוטי איווניר התחיל בשחרור הגדול של הזרים הוא השאיר את קוקול - וזאת כנראה עקב היותו סביר במשחק ההגנה - אבל כמעט ולא מורגש בשדה,בניהול המשחק,ובמשחק ההתקפה.
    ב21 משחקים(2 עלה מהספסל,8 הוחלף) לקוקול 0 שערים ו2 בישולים.
    לסיכום - לקוקול יש אולי יכולות סבירות בצד ההגנתי וגם זה במידה מועטת. הוא לא מסדר את המשחק,לא מורגש במרכז השדה ולא מעורב יותר מידי במשחק - בין אם תשאר או לא נצרת עילית צריכה לשחרר את קוקול ולהביא זר ברמה יותר גבוהה

גיורגי חריסטוב ציון 1
    http://images.one.co.il/images/d/gg76080.Xxx
    החלוץ המקדוני בן ה30 הגיע לנצרת עילית בחלון ההעברות בינואר לאחר הכישלון בזרים(על 3 הזרים הבלקנים האחרים שנכשלו יפורט בזרים ששוחררו) עם רקורד דיי מרשים.
    הוא הגיע עם הופעות וגולים רבים בנבחרת מקדוניה,הוא שיחק בבארנסלי בתקופה ששיחקה בפריימרליג,בניימיכין וזוולה בהולנד,ובדאנפרמלין שבסקוטלנד.
    העונה האחרונה לא האירה פנים לחריסטוב והוא התחיל אותהבדברצני בסרביה,משם עבר לאנבקאנט שגם היא קבוצה סרבית ומשם הגיע לנצרת עילית.
    חריסטוב סבל בשנים האחרונות מפציעות רבות שחלקן אף הפכו לטורדניות וגרמו לו לא להיות השחקן של פעם.
    מהרגע הראשון שהגיע לשחק בארץ נראה היה שמדובר בשחקן כבד,איטי ובלי טכניקה מיוחדת כלשהי.
    גם הגול היחיד שכבש בליגת העל היה מ2 מטר ברחבה לאחר שכל המשחק הוא לא הורגש בכלל.
    חריסטוב הופיע ב4 הופעות עד כה בליגה(פעם אחת עלה מהספסל,פעמיים הוחלף) וכבש שער אחד בלבד ובףא משחק לא הרשים.
    אפילו בנבחרת מקדוניה הוחלט שלא לזמן יותר את השחקן שהוא מלך השערים בכל הזמנים של הנבחרת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    בנצרת עילית רצו לשחרר את השחקן לפני שלוש שבועות עקב הפציעות הטורדניות והחוסר איכפתיות מהקבוצה לדברי המועדון,אך לאחר שיחה עם מוטי איווניר הוחלט להשאירו בקבוצה וחריסטוב הבטיח לעשות הכל כדי לחזור בהקדם - דבר שבעיקרון לא התמשש כיוון שחריסטוב לא שיחק מאז המחזור ה23.
    לסיכום - גם אם חריסטוב היה פעם שחקן גדול,הוא בטח ובטח שלא היום. הוא שבלוני,איטי,מסורבל וחסר טכניקה. נצרת עילית צריכה בכל מחיר לשחרר אותו בעונה הבאה

איגור ינשבסקי ציון 1.5
    http://images.one.co.il/images/d/gg76521.Xxx
    ההקשר ההתקפי(משחק בעיקר באגף אבל חותך לפעמים מהאגף למרכז) בן ה27 הגיע לנצרת עילית אחרי שאת העונה הוא התחיל בדיארבקיריספור הטורקית ואחרי ששיחק בורטקס הקרואטית.
    כמו חריסטוב,גם ינשבסקי משתייך לסגל נבחרת מקדוניה - והוא בניגוד לחריסטוב ממשיך להיות מוזמן בכל משחק ומשחק.
    במשחקים הראשונים שלו בנצרת הראה ינשסבקי יכולת עלובה,חוסר דיוק במסירות,חוסר איכפתיות ואיטיות.
    הוא שיחק 8 משחקים(5 פתח,3 עלה מהספסל) והציג יכולת גרועה עם מאזן של 0 שערים ו0 בישולים.
    לפני מספר מחזורים ירד לספסל ומאז הוא עולה מידי פעם מהספסל.
    לסיכום - עוד כישלון. השחקן איטי,מגלה חוסר איכפתיות ומוסר בעיטות לא מדוייקות ומשחק חלש - הוא חייב לעזוב את המועדון בעונה הבאה

זולטן פולופ ציון 0
    http://images.one.co.il/images/d/gg76529.Xxx
    החלוץ ההונגרי רחב המימדים הגיע לנצרת עילית בחלון ההעברות בינואר ביחד עם חריסטוב וינשבסקי.
    רבים תהו האם פולופ הוא באמת שחקן כדורגל מקצועני - וזאת בגלל מימדי גופו שאינם בדיוק הם המימדים של שחקן כדורגל. עוד דבר מוזר היה שבקבוצתו בהונגריה לפני שהגיע לישראל לא הבקיע פולופ במהלך כל החצי שנה אפילו לא שער אחד. למרות זאת בנצרת עילית הוחלט לאחר מבחנים להחתימו.
    פולופ הוא שחקן גרוע. הוא מגלה שבלוניות,איטיות מחרידה,הוא כבד מאוד,הוא לא מתמצא ברחבה ואין לו סיומת.
    לסיכום - פולופ חייב ללכת הביתה. הוא לא מתאים לשחק בליגה הישראלית והיכולת שלו מעוררות תהייה איך שחקן כזה הוחתם בקבוצה ללא בדיקה

זרים ששוחררו :

ז'וניניו דה אוליביירה
    http://img89.imageshack.us/img89/5012/ffffff1ew.Xxx
    החלוץ הברזילאי הגיע לנצרת עילית למבחנים כ3 חודשים בערך אחרי תחילת העונה.
    בנצרת היו מודעים לבעיה עם בחוד ההתקפה שנוצר לאחר עזיבתם של דוארה ויואב זיו בסוף העונה שעברה ולכישלון של שחקן החוד האחר ששוחרר דרקו ג'וקיץ' וחיפשו מחליף מתאים.
    דה אוליביירה ששיחק לפני כן בגוואטמלה הובא למבחנים ובמשחקי גביע הטוטו הרשים את מוטי איווניר שהחליט להחתימו.
    אך בפועל התרומה של אוליביירה הייתה כמעט אפסית.
    ב6 משחקים ששיחק(4 עלה מהספסל) הוא הציג יכולת עלובה ודלה,עם טכניקה ירודה ובעיטה חלשה.
    הוא כבש בכל שהותו בארץ גול אחד(שאני חייב לציין שכל אחד היה נותן את הגול הזה,קיבל את הכדור 2 מטר מול שער ריק) ואף הספיק לכבוש שער עצמי אחד.
    לאחר 6 משחקים בלבד הוחלט להפרד מהחלוץ. לאחר השיחרור מנצרת עילית קושר שמו של החלוץ לחתימה אפשרית בהפועל חיפה,אך לבסוף הדבר לא יצא לפועל.

דרקו ג'וקיץ'
    http://images.one.co.il/images/d/gg63175.Xxx
    החלוץ בן ה25 הגיע לנצרת עילית בקיץ האחרון עם ארבעת השחקנים הבלקנים האחרים עם תקוות גדולות.
    מיסלאב וקרוגלאן וג'וקיץ' היו אמורים למלא את חיסרונם של יואב זיו ודוארטה -דבר שלא קרה בפועל.
    מהתחלה מוטי איווניר לא ספר את ג'וקיץ'.
    ב5 משחקים שהוא שיחק(רק ב1 פתח בהרכב. ב4 עלה מהספסל) הוא לא כבש שום שער ולא בישל.
    בניגוד למה שחשבתי פעם ג'וקיץ' הוא לא שחקן שמתאים לשחק בליגת העל וספק אם בליגה הלאומית בכלל - אין לו מהירות מיוחדת,אין לו סיומת מול השער והוא רשלני מאוד,לפעמים הוא פשוט לא מורגש משחקים שלמים ומשחק עצבני מאוד.
    לאחר ששוחרר ג'וקיץ' מנצרת עילית עבר לסכנין,שגם שמה הוא נכשל,לאחר מכן עבר להפועל באר שבע ועד היום הוא כבש לזכות באר שבע 3 שערים.

סיימון סשלר
    http://images.one.co.il/images/d/gg63176.Xxx
    ההקשר ההתקפי(יכול לשחק גם חצי התקפי וחצי 50 50,הוא אמור להיות יותר התקפי אבל בקבוצה כמו נצרת עילית הוא נגרר קצת יותר אחורה) הסלובני בן ה32 הגיע לנצרת עילית מפובילקום הסלובני עם רקורד מרשים בנבחרת סלובניה. הוא פתח בכל המשחקים החשובים של הנבחרת הסלובנית במוקדמות המונדיאל ונחשב לשחקן מוכר בארצו.
    סשלר שיחק בנצרת עילית 9 משחקים(ש7 מתוכם פתח בהרכב) והציג יכולת פושרת אך עם ניצוצות של כישרון. ניתן היה להבחין שיש לשחקן כישרון טכני טוב,ראיית משחק סבירה,ומסירות סבירות אך הוא אינו מצליח להציג את יכולתו גם בגלל האופי ההגנתי של נצרת עילית. סשלר הורד לאחר מספר משחקים לספסל ומשמה שוחרר - לדעתי היה צורך להשאיר אותו לתת לו זמן להסתגל - הוא אולי לא היה מהזרים הטובים שנחתו בארץ אבל לדעתי היה יותר טוב מכל שאר הזרים שנחתו בנצרת עילית העונה והיה צורך לתת לו קצת זמן להסתגל)
    הוא כבש בנצרת עילית 2 שערים(שתיהם בפנדלים)
    בשורה התחתונה השחקן נכשל,אך לדעתי היה צריך לתת לו עוד קצת זמן.
    לאחר ששוחרר מנצרת עילית סשלר היה מועמד להפועל באר שבע והוא היה על סף חתימה בקבוצה - לבסוף הוא חתם באחת מהקבוצות של העיר לימסול בקפריסין.

מיכה פאטמיץ'
    http://images.one.co.il/images/d/gg63192.Xxx
    הבלם הסלובני בן ה29 הגיע לנצרת עילית בקיץ ביחד עם ארבעת השחקנים האחרים ממדינות הבלקן(ג'וקיץ',קוקול,סשלר,קרוגלאן).
    פטאמיץ' שיחק בנצרת עילית עד המחזור ה13 תוך שהוא פותח 7 פעמים בהרכב ועלה פעמיים מהספסל תוך שהוא מציג יכולת מאכזבת מאוד. הוא גילה איטיות,שבלוניות,בילבול בהרחקת כדורים,חוסר ביטון,ומחסור בפיזיות ומשחק ראש.
    לבסוף שוחרר פטאמיץ' מהקבוצה.

לסיכום כללי - נצרת עילית נכשלה באופן טוטאלי בזרים. בהתחלה הובאו ביחד 5 זרים ממדינות הבלקן וזה כדי לסייע בקליטתם בארץ - אולי זה עזר בקליטה בארץ אבל בטח שלא ביכולת.
    סימני שאלה רבים מופנים על איך זרים ברמה כאלו ירודה הגיעו לארץ ללא בדיקה. בקבוצה שמוחלפים בעונה 9 זרים יש משהו לא תקין.
    גם הבחירה המחודשת של הזרים בינואר הייתה לא תקינה,שכן חריסטוב הובא בלי בדיקה מהו כושרו ויכולתו כיום,אלא על פי יכולותו בעבר,ינשבסקי הובא ללא בדיקה מיוחדת ושחקן כמו פולופ הובא לאחר שבליגה ההונגרית לא כבש אפילו שער אחד ומבנה גופו לא דומה בכלל לשל שחקן כדורגל.
    אם נצרת עילית תרד השנה ליגה חלק לא קטן יהיה בגלל הכישלון בזרים.
    עדיף לנצרת עילית היה בינואר להשאר עם השחקני בית הצעירים מאשר להביא זרים כושלים שוב בלי בדיקה אחרי הנפילה הכואבת בתחילת העונה.
    לסיכום ציון כללי לנצרת עילית בזרים - 0 ואני בכלל לא מגזים,הם קבוצה שנכשלה פשוט כישלון טוטאלי ועמוק בזרים

בית"ר ירושלים

בבית"ר ירושלים העניין של הזרים הוא מעניין יותר מתמיד. לאחר שנקנתה על ידי ארקדי גאיידמק התיימרה בית"ר להביא זרים ברמה גבוהה ואיכותיות שישפרו אותה ויעלו את רמתה.

מזואה אנסומבו ציון 6.5-7
    http://images.one.co.il/images/d/gg61944.Xxx
    מזואה אנסומהו הקשר הקונגולזי בן ה23 הגיע לבית"ר ירושלים אחרי שנתיים דיי טובות מבחינה אישית בהפועל חיפה.
    מזואה שיחק בטולה-מפקה הקונגולוזית ואת מירב שנותיו בקונגו עשה באחד המועדונים המצליחים ביותר בקונגו - ויטה קלאב.
    בשנת 03/04 הגיע אנסומבו(ביחד עם ג'ף טוטואנה שהגיע איתו גם לבית"ר ושוחרר) להפועל חיפה ועלה איתה ליגה,בשנה שעברה שהפועל חיפה הציגה ברוב שלבי העונה יכולת גרועה הציג אנסומבו יכולת סבירה,שברגע ההתעוררות של הפועל חיפה הוא התעלה והציג יכולת טובה מאוד.
    אנסומבו הוא קשר אחורי שאחראי על מרכז השדה,מעיין קילר.
    הוא טוב וחזק בכל הקשור לצד ההגנתי אבל לוקה בחסר בצד ההתקפתי - המסירות שלו לא תמיד מדויקות,הבעיטות שלו בדרך כלל לא למסגרת וגם בעניין ההגבהות יש בעיות.
    אנסומבו מצליח להחזיק את מרכז השדה של בית"ר בעיקר בזכות פיזיות ואגרסיביות רבה,אך לוקה בחסר בצד ההתקפי.
    הוא שיחק העונה בבית"ר ב27 משחקים כבש 2 שערים ובישל 4.
    לסיכום - לקבוצה ישראלית רגילה מזואה אנסומבו הוא זר טוב מאוד והניהול שלו במרכז השדה פרט להתקפה הוא טוב מאוד. גם לקבוצה כמו בית"ר בליגה הישראלית אנסומבו יכול להספיק - אבל אני לא בטוח שלקבוצה כמו בית"ר עם שאיפות לאירופה ולהצלחה גדולה הוא מתאים. אנסומבו הוא זר שאישית מתאים לכל קבוצה בליגה - אבל בגלל הרצון שיש לבית"ר להתחזק בזרים מהשורה הראשונה באירופה אני אישית הייתי משאיל אותו לקבוצה אחרת בארץ - שלדעתי הוא יכול להשתלב בכל קבוצה מבין הקבוצות בארץ.

איגור מיטרסק ציון 7
    http://images.one.co.il/images/d/gg75716.Xxx
    איגור מיטרסקי הבלם בן ה26 הגיע לבית"ר ירושלים בינואר על מנת לחזק את הקבוצה עם רקורד לא מהבולטים באירופה,אבל עם תחושת פיספוס גדולה.
    מיטרסקי שיחק במקדוניה בשורות סילקס והיה מהבלמים המצטיינים במדינתו,לאחר 3 עונות הוא עבר לספרטק מוסקבה ועימה הגיעה לליגת אלופות - מיטרסקי נתן בליגת האלופות מופע וירטואוזי שהשיא היה במשחק נגד באיירן מינכן שהוא מציג יכולת הרחקת כדורים מצויינת,משחק ראש טוב מאוד,פיזיות,הרבה כוח,ומהירות סבירה לבלם פיזי.
    לאחר ההופעות הטובות בליגה האלופות היה מיטרסקי קרוב לחתימה בבאיירן,אך לאחר שאמר בראיון לעיתון מספר ימים לפני החתימה הסופית שהוא כנראה ישחק בבאיירן נסוגה באיירן מינכן והחליטה לבטל את החוזה.
    מיטרסקי המשיך לשחק בספרטק מוסקבה שב2004 הגיע הצעה קוסמת מפורסטומות'. מיטרסקי כבר חתם בקבוצה והיה מוכן לשחק,אך בעיה באישור העבודה גרמה למיטרסקי שוב לגנוז את החלום האירופאי ואף גרמה לירידה קטנה ביכולתו. מיטרסקי עבר בתחילת העונה למטאלורג ז'פורז'יה שהיא קבוצת מרכז טבלה ומטה באוקראינה והציג יכולת סבירה. בבית"ר הבינו שהם צריכים בלם חזק וטוב ליד תומר בן יוסף והחתימו את מיטרסקי עד סוף העונה.
    למיטרסקי יש משחק ראש טוב מאוד,פיזיות והרבה כוח,הרחקות טובות ומהירות סבירה.
    עד הגעתו לארץ ספק מיטרסקי בכל הקריירה שלו רק אדום אחד,נכון לעכשיו בבית"ר הוא כבר הספיק לקבל 3 אדומים(2 בליגה,1 בגביע הטוטו על העלבת שופט) דבר המכעיס את אנשי בית"ר
    לסיכום - מיטרסקי הוא בלם טוב מאוד לליגה ואפילו מצויין,אני חושב שמיטרסקי הוא בלם ברמה אירופאית מספיקה כדי להשאר בבית"ר למרות שלעיתים רחוקות הוא נוטה להרחיק כדורים לא כל כך טובים אני חושב שהוא מספיק לבית"ר בשביל אירופה,אני אישית הייתי משאיר אותו - אך לדעתי לואיס פרננדז יעדיף להביא בלם אחר

ג'רום לרואה ציון 8
    http://images.one.co.il/images/d/gg75717.Xxx
    הקשר הצרפתי בן ה31 הגיע בינואר לבית"ר עם רקורד מוכח בליגה הצרפתית.
    הוא שיחק בלבאל,פאריס סן ג'רמן,לאנס,וגנגאן.
    הוא משחק בבית"ר מאז המחזור ה15 במסגרת החיזוק שעברה בית"ר בחלון ההעברות.
    ג'רום לרואה יכול לשחק גם בעמדת הקשר האחורי של ה50-50 וגם באגפים(בעיקר בימין)
    ללרואה יש טכניקה נדירה שספק אם נראתיה בארץ,מסירות מדהימות ופיזיות טובה מאוד.
    לדעתי כיום הוא השחקן הטוב ביותר בארץ.
    ללרואה יש ב12 משחקים בבית"ר כיום רק 2 שערים אך התרומה שלו חוץ מהשערים והבישולים בא לידי ביטוי במגרש,שממשחק למשחק הופך לרואה למנהיג של בית"ר.
    אני מאמין שבשנה הבאה לרואה יתרגם יותר ויותר את המצבים שאליהם בית"ר מגיעה לשערים ובישולים
    לסיכום - לדעתי לרואה כיום הוא הזר הטוב ביותר בארץ נכון לעכשיו,הוא חייב להמשיך שנה הבאה וללא ספק הוא לפחות ב2-3 רמות ואולי אפילו יותר מעל השחקן הישראלי הממוצע בעמדתו.

פבריס פרננדס ציון 6.6-6.5
    http://images.one.co.il/images/d/gg75723.Xxx
    הקשר השמאלי הקיצוני בן ה26 הגיע לבית"ר בינואר מבולטון לאחר שלא שיחק בבולטון ואף במשך חודשיים התאמן לבדו. לפרננדס יש עבר בקבוצות כמו ראן הצרפתית,ריינג'רס בסקוטלנד,ופולהאם וסאותהמפטון באנגליה.
    פרננדסיכול לשחר רק כשחקן קיצוני מהאגף - יש לו טכניקה טובה ומסירות טובות וחכמות מאוד שהיא בהרבה רמות מעל השחקנים בארץ אך יש לו גם חסרונות : הוא כמעט ואינו נכנס לרחבה ומרבה לשחק רק מהאגף,כמו כן פרננדס כמעט ואינו עושה הגנה וממעט לרדת להגנה ונראה שהוא מתייחס בזילזול לליגה הישראלית,והוא אינו פיזי מספיק. לפעמים יכול פרננדס לתת 20-30 דקות מצויינות אך אחרי זה לא להיות מורגש עד סוף המשחק.
    ב10 פעמים(פעם אחת עלה מהספסל,6 פעמים הוחלף) עד כמה בישראל בישל פרנננדס 3 שערים
    לסיכום - לפרננדז אומנם יש חיסרון שהוא יכול לשחק רק כשחקן קיצוני שמאלי ובקושי נכנס לרחבה ולאיזור השדה אך בשורה התחתונה הוא שחקן טוב לפחות ברמה אחת משאר שחקני הכנף השמאליים בארץ.
    אני חושב שפרננדס צריך להשאר בבית"ר ירושלים אבל הוא חייב להתחיל לגלות יותר מעורבות,להפסיק לזלזל בליגה,להתחיל לרדת להגנה ולהכנס יותר מהאגף. אני אישית הייתי משאיר אותו בקבוצה.

דוד אגאנסו ציון 5.5-6
    http://images.one.co.il/images/d/gg75715.Xxx
    החלוץ בן ה26 הגיע לישראל יום לפני סגירת מועד ההעברות בהרבה רעש וצילצולים - אך בפועל הוא לא מפסק את הסחורה.
    החלוץ הספרדי גדל בריאל מדריד,שמשם עבר ושיחק בקבוצות כמו אספניול,אקסטרמדורה,ויאדוליד,לבאנטה וקבוצתו האחרונה לפני שהגיע לבית"ר - ראסינג סאנטנדר.
    אגאנסו בעיקרון הגיע לבית"ר כברירת מחדל לאחר שמועד ההעברות היה קרוב להסגר ובית"ר לא הצליחה להביא 2 חלוצים אחרים שהיו מבוקשים על ידי בית"ר - ז'וזה אלואיסיו ובראטוב הבולגרי מלברקוזן.
    בשנה שעברה כבש אגאנסו בספרד 7 שערים,שהעונה הוא הבקיע עד לפני הגעתו לבית"ר בספרד 3 שערים.
    ב9 המשחקים של אגאנסו בארץ הוא אינו מספק את הסחורה.
    הוא כבש 2 שערים ב9 משחקים והוא סובל מהחטאות רבות.
    לאגאנסו יש טכניקה טובה ויכולת לשחק עם הגב אל השער,אבל הוא משחק לפעמים מסורבל,משחק באגואיסטיות ולא משתף את חבריו והכי בעייתי - הוא סובל מפיניש. לאגאנסו אין פיניש והוא מחטיא ממצבים קורצים במיוחד. בשבוע שעבר נגד בני יהודה הוא החטיא פנדל ועוד מספר מצבים קורצים,שגם נגד מכבי תל אביב נמתחה עליו ביקורת על ההחטאות והאגואיסטיות שהפגין.
    לסיכום - אני חושב שאגאנסו הוא לא החלוץ שבית"ר חיפשה. יש לו יכולת טכניקה נדירה ומשחק טוב עם הגב אל השער אבל ההחטאות הקורצות והאגואיסטיות ולפעמים השבלנויות במשחקו אינם מתאימים לבית"ר - קבוצה ששואפת לאירופה צריכה להביא חלוץ ברמה יותר גבוהה מאגאנסו.

שחקנים ששוחררו

ג'ף טוטואנה
    http://images.one.co.il/images/d/gg63471.Xxx
    החלוץ בן ה24 הגיעה לפני שנתיים מויטה קלאב שבקונגו ביחד עם מזואה אנסומבו.
    הוא היה אחד מהגורמים לעליית הפועל חיפה לליגת העל ביחד עם אנסומבו.
    בשנה שעברה הציג רוב השנה ג'ף טוטואנה יכולת פושרת עד להתעוררות של הפועל חיפה - אז הוא התחיל לשחק טוב ולכבוש שערים רבים ועורר את עניין של הרבה קבוצות בליגה כולל מכבי חיפה ובית"ר ירושלים.
    לבסוף ביחד עם אנסומבו הוא חתם בבית"ר
    לג'ף טוטואנה יש פיזיות טובה וריצה וכושר מצויינים,. הוא סובל מחוסר טכניקה,התמצאות ברחבה וסיומת.
    ג'ף טוטואנה הוקפא לאחר שהובא במקומו דויד אגאנסו. המטרה הייתה להעביר אותו לקבוצת פראמליני של אלי גוטמן(למרות שטוטואנה נפצע במשחק האחרון שלו נגד נצרת עילית גוטמן הסכים לקבלו ולחכות להחלמתו) אך יואב כץ,הבעלים של הפועל חיפה והבעלים של הכרטיס שלו לא הסכים לחתום על מסמכי השיחרור של טוטואנה. טוטאונה הוקפא ונשאר בלי קבוצה.
    ב19 משחקים בבית"ר כבש טוטואנה 4 שערים(שמתוכם 3 במשחק אחד שבו כבש שלושער נגד נצרת עילית)

אדם קאפיץ'
    http://www.02net.co.il/data/Images/אדם%20קאפיץ%20אסף%20שקד.Xxx
    הקשר האחורי הסלובני בן ה31 הגיע לבית"ר קצת אחרי תחילת העונה למבחנים.
    במבחנים הציג קאפיץ' יכולת סבירה והוחלט להחתימו,בכל המשחקים ששיחק הציג קאפיץ' יכולת ירודה ולא טובה. הוא הפגין איטיות,אי מעורבות במשחק,ומסירות לא טובות.
    קאפיץ' שיחק בבית"ר 8 משחקים(2 עלה כמחליף,3 הוחלף)
    לפני שהגיע לבית"ר השתייך קאפיץ' לסגל נבחרת סלובניה.
    הוא שיחק בעבר באולימפיה לובליאנה,דואיסבורג הגרמנית,שטוטגרט ב'(קבוצת הB של שטוטגט - לא להתבלבל),אאכן,גוריצה,קונקרידה ופרנצווארוש.
    קאפיץ' שוחרר בחלון ההעברות כדי לפנות מקום לזרים החדשים.

לסיכום - את ההצלחה של בית"ר ירושלים בזרים אפשר לחלק לשתי דברים. הזרים של לפני עידן גאיידמק,והזרים שבעידן גאיידמק.
    לפני שהגיע גאיידמק לקבוצה הובאו זרים בינוניים כמו אדם קאפיץ',ג'ף טוטואנה,ושחקן סביר+ כמו מזואה אנסומבו לקבוצה,אך לאחר מכן הובאו לקבוצה שחקנים ברמה גבוהה.
    ג'רום לרואה לדעתי כיום הוא הזר הכי טוב בארץ,לפבריס פרננדס המון כישרון וטכניקה ועם עוד קצת איכפתיות,מעורבות,פריצה מהאגף ופחות עצבים הוא יהיה שחקן הרבה יותר טוב. לדעתי עם אגאנסו בית"ר נכשלה - אבל הוא הובא מראש רק לתקופה של חצי שנה לברירת מחדל ככה שלדעתי כמעט בטוח שבקיץ הוא יוחלף בשחקן יותר טוב.
    ציון כללי לדעתי 6.5-7.(עם תקוות לעתיד יותר טוב של זרים הרבה יותר טובים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx )

מועדון ספורט אשדוד

עמנואל אוביידה ציון 4
    http://images.one.co.il/images/d/gg62929.Xxx
    הקשר ההתקפי(אגפים,וגם 50 50 אבל תוקף הרבה יותר) הניגרי בן ה27 הגיע למ.ס אשדוד בשנה שעברה והיה אחד מהגורמים להצלחתה של אשדוד בעונה שעברה(שלפני שהגיע לאשדוד הוא שיחק בדובאי).
    בעונה הראשונה הציג אוביידה יכולת כדורגל טובה וסבירה לליגת העל. תוך שהוא מציג פיזיות טובה ומרשימה,מסירות סבירות,בעיטות ופיניש טובים(יחסית*) לשער וטכניקה בינונית(שלעיתים הייתה הרבה פחות מבינונית,הוא לא שמר על יציבות בקטע הזה). וסיים את העונה שעברה עם 8 שערים ובישול
    העונה(ביחד עם פליקס אובוקה) הגיע הנפילה. - אוביידה של השנה לא הזכיר בכלל את האוביידה של השנה שעברה. אוביידה של השנה השתמש פחות ופחות בפיזיות ובכח שלו,שיחק באיטיות,המסירות שלו היו לא מדוייקות והוא לא הצליח לשחזר את היכות של העונה שעברה.
    אוביידה כמעט שוחרר השנה לקבוצה בקפריסין לפני כחודשיים וחצי בערך,אך לבסוף הוא נשאר בקבוצה.
    ב29 משחקים יש לו 5 שערים ו4 בישולים.(למרות המאזן ה"סביר" אוביידה הציג ברוב שלבי העונה יכולת חלשה מאוד).
    לסיכום - אוביידה בכושרו הנוכחי אין ראוי להמשיך באשדוד ובליגת העל,היכולת שלו לא דומה ליכולת משנה שעברה ולפי איך שהוא נראה כרגע הוא גם לא ימשיך בשנה הבאה

חאבי גונזאלס ציון 3
    http://images.one.co.il/images/d/gg73458.Xxx
    הקשר הספרדי בן ה32 הגיע לאשדוד בהרבה רעש וצילצולים,(בדומה לדויד אגאנסו) - של התקשורת בעיקר.
    הוא הגיע בינואר למ.ס אשדוד לאחר שחברו הטוב ששיחק איתו בסלטה ויגו דויד רביבו שיכנע אותו לבוא לשחק באשדוד.
    לגונזאלס אין כמעט טכניקה,הוא מפגין איטיות,ויש לו מסירות סבירות והוא גם יודע לחלץ כדורים באופן סביר לליגת העל.
    במשחקים ששיחק עד כה הפגין גונזאלס גם חוסר איכפתיות ועניין.
    ב9 משחקים של גונזאלס(2 עלה מהספסל,5 הוחלף) הוא בישל שער אחד בלבד ולא כבש.
    לסיכום - אולי גונזאלס פעם שיחק בליגה הספרדית והיה שחקן ממוצע ולגטימי בספרד,היום(יכול להיות בגלל הזילזול) עד כמה שזה יישמע תמוה ומוזר לחלק מהאנשים,הוא לא ראוי להמשיך באשדוד

בלסינג קאקו ציון 5
    http://images.one.co.il/images/d/gg35828.Xxx
    הקשר הניגרי האחורי בן ה28 הגיע למ.ס אשדוד לקדנציה שנייה אחרי שלא הצליח להשתלב במכבי תל-אביב (ממנה הגיע בינואר).
    לפני כן שיחק קאקו בעבר בהארלבייק וגנק בבלגיה,בהפועל באר שבע,ובקדנציה קודמת באשדוד שמה הצטיין והפגין יכולת מצויינת.
    קאקו נמכר לבולטון ובעונה שעברה לא שיחק בבולטון אפילו דקה אחת,הוא הושאל לאחת מקבוצות ליגת המשנה באנגליה - שגם שם הוא לא זוכה אפילו לדקה אחת.
    קאקו הגיע למכבי תל-אביב השנה ולא הצליח להשתלב והציג יכולת חלשה ולכן חזר לאשדוד.
    קאקו הוא קשר אחורי עם הרבה כוח ופיזיות אך הוא סובל מאי יציבות. מצד אחד הוא יכול לתת משחק מרשים עם ניהול משחק טוב,חכם,מסירות טובות ומשחק הגנתי מצויין. אבל לאחר מכן הוא יכול להעלם למשך 3 משחקים ולא להצליח לחבר אפילו פס אחד טוב.
    מאז שהגיע קאקו לאשדוד הוא סובל מאי יציבות. לפעמים הוא נותן משחקים סבירים וטובים ולפעמים הוא כמעט ולא מורגש במגרש.
    ב14 משחקים יש לו 3 בישולים ושער אחד.
    לסיכום - קאקו זה לא אותו קאקו ששיחק בארץ בקדנציה הראשונה שלו,הוא לא יציב - מעט איטי(יחסית לקשר אחורי*) ולא תמיד מצליח לשחזר את אותה יכולת של המשחק הקודם. קשה להחליט אם מגיע לו להשאר בעונה הבאה (שהוא ד"א חוזר בסוף העונה אוטומטית למכבי ת"א). אני אישית חושב שהוא זר בינוני ומטה כיום לליגת העל

אוצ'ה שריף ציון 2
    http://images.one.co.il/images/d/gg75022.Xxx
    הבלם הניגרי בן ה22 הגיע לאשדוד בחלון ההעברות האחרון.
    שריף היה מבוקש באשדוד גם בעונה שעברה והיה תחת מעקב מקצועי,אך בשנה שעברה הייתה בעייה עם שיחרורו ולכן הוא לא הגיע. השנה הוחלט להביא אותו בינואר וזאת לאחר שבאשדוד התרשמו מיכולתו.
    אך בפועל,שריף לא התגלה כבלם טוב במיוחד. הוא נוהג לטעות בהרחקת כדורים,לא מוסר מדוייק,איטי,ולפעמים נראה אדיש מאוד.
    באחד ממשחקי גביע הטוטו ששיחק הוא היה אחראי באופן בלעדי ל2 שערים שספגה אשדוד.
    מאז שהגיע לאשדוד עקב היכולת הדלה שהציג במשחקים ששיחק הוא שיחק רק ב3 משחקים(שמתוכם ב2 הוא עלה מהספסל)
    לסיכום - שריף הוא לא הבלם שאשדוד חיפשה לעזרתה הגנה הבעייתית שלה. הוא איטי,נוהג לעשות טעויות והרחקת הכדורים והמסירות שלו לא טובות ולכן הוא לא צריך להמשיך באשדוד בעונה הבאה.

סמי אג'יי ציון 4.5-5
    http://images.one.co.il/images/d/gg66469.Xxx
    סמי אג'יי הגיע לישראל מספר מחזורים אחרי תחילת העונה בגלל שבאשדוד לא היו מרוצים מהשוער יוסי שקל.
    סמי אג'יי הוא השוער הראשון של נבחרת גאנה.
    אג'יי הוא בסך הכל שוער בינוני ומטה - היציאה שלו לכדורי גבוה ולקרנות היא לא טובה,והוא עושה לפעמים טעויות קריטיות אך הוא לא אשם עיקרי בספיגת הגולים עקב ההגנה הרעועה שלו.
    ראוי לציין שבמשחקים האחרונים(סכנין,חיפה) חלה עלייה ביכולתו של אג'יי.
    למרות שמידי פעם הוא נותן הדיפות או זינוקים מרהיבים ויפים לעיןאג'יי חייב לשפר את נושא הכדורי גובה,ואת הריכוז במשחק שגרמו לו לקבל הרבה גולים העונה.
    סיכום - אם זה היה תלוי בי,למרות הטעויות של אג'יי לא פעם ולא פעמיים אני חושב שאחרי הכל הייתי משאיר אותו - לאשדוד אין כל כך הרבה ברירות ואופציות בשוק ואג'יי הוא שוער בינוני שמתאים לקבוצה בינונית

שחקנים ששוחררו

ארסנט אטצ'י
    http://images.one.co.il/images/d/gg62908.Xxx
    הבלם הקמרוני בן ה30 שהגיע לארץ בעונת 03/04 התקשה לשחזר את היכולת מהעונות הקודמות.
    אטצ'י שיחק בעבר בנבחרת קמרון ואף שיחק בצרפת בלאנס ושאטורו ובבלגיה בשרלואה.
    בסכנין היה אטצ'י בלם בינוני וסביר שהצד החזק שלו היה הפיזיות והכח - דבר שהתאים לסגנון המשחק של לחמן - אך הייתה לו בעיה באיטיות והבהרחקת הכדורים לפעמים.
    הנסיגה הגדולה של אטצ'י החלה במעבר לאשדוד - אטצ'י החל לשחק בחוסר ביטחון והחל לעשות טעויות קריטיות וקשות. הוא הפסיק לנצל את הפיזיות והכח שלו,החל למסור מסירות נוראיות,להרחיק כדורים לא נכון וסבל מאיטיות. אטצ'י הציג יכולת גרועה באשדוד ובחלון ההעברות עבר לבני יהודה.

ז'אן דיקה דיקה
    http://images.one.co.il/images/d/gg62905.Xxx
    הבלם הקמרוני בן ה26 הגיע על מנת להחזיק ביחד עם ארסנט אטצ'י את ההגנה.
    כבר במשחקים הראשונים של אשדוד באירופה(נגד דומאזלה) היה אחראי דיקה דיקה להרחקות כדורים שעורתיות שבעקבותן כבשה דומאזלה. קשה לשפוט את דיקה דקיה בגלל שלא שיחק בארץ הרבה,אך ניכר היה לראות שהוא סבל מחוסר ביטחון ומאי דיוק בהרחקות ובמיקומו כשחקן הגנה.
    דיקה דיקה שיחק 2 משחקים בלבד בליגת העל ועוד 3 בגביע אופ"א.
    הוא קרע את הרצועה הצולבת זמן קצר אחרי תחילת העונה,ובחלון ההעברות שוחרר.

פליקס אובוקה
    http://images.one.co.il/images/d/gg71785.Xxx
    הקשר(התקפי) - חלוץ הניגרי בן ה20 הגיע לאשדוד בשנה שעברה מקבוצה בניגריה.
    בעונתו הראשונה במועדון הציג אובוקה יכולת טכניקה מצויינת ויכולת כידרור טובה,יכולת התמצאות טובה,ומסירות טובות מאוד.
    בעונתו הראשונה כבש אובוקה 3 שערים ובישל 9 ב27 משחקים(9 פעמים עלה מהספסל,10 פעמים הוחלף).
    בקיץ היה מבוקש אובוקה על ידי מספר קבוצות בארץ - בינהן הפועל ומכבי תל אביב ואף סוכנו טען שיש לו הצעות מאירופה. לבסוף לאחר שלא מצא קבוצה חזר אובוקה בחוסר חשק למ.ס אשדוד וב12 משחקים ששיחק(6 פעמים עלה מהספסל,5 פעמים הוחלף) הוא לא כבש ולא בישל בכלל.
    הוא שיחק בחוסר חשק,באיטיות ולא הפגין את היכולת מהעונה הקודמת.
    לבסוף בחלון ההעברות הוא עבר להפועלת תל-אביב.

זוראן ראיוביץ'
    http://images.one.co.il/images/d/gg65258.Xxx
    החלוץ הקרואטי בן ה26 לא קיבל יותר מידי הזדמנויות במ.ס אשדוד
    לאחר 2 משחקים בגביע אופ"א,ומשחק אחד בלבד בליגת העל שעלה מהספסל הוא שוחרר ועבר להפועל כפר סבא.
    באשדוד ראיוביץ' לא קיבל מספיק זמן להוכיח את עצמו,אך בכפר סבא הוא הוכיח שכנראה השיחרור היה צודק בגלל ההחטאות והשבלוניות של השחקן.

לסיכום - לדעתי אשדוד נכשלה בזרים באופן כללי,אך לא באופן טוטאלי. היא מצד אחד נכשלה כישלון טוטאלי עם אטצ'י,אוצ'ה שריף,חאבי גונזאלס. לא הביאה מספיק זמן לדיקה דיקה,וראיוביץ',כמו כן עמנואל אוביידה ופליקס אובוקה לא הצליחו לשחזר את היכולת מהעונה שעברה והציגו יכולת גרועה - מצד שני יש לאשדוד 2 זרים בינוניים ולא יותר והם בלסינג קאקו וסמי אג'יי - שהם אולי הזרים היחידים שאיכשהו מסוגלים להמשיך בליגת העל.
    הציון הסופי לאשדוד בזרים לדעתי הוא 2.5

פה אני סיימתי להיום. עבדתי על 3 הקבוצות האלו גם כמה שעות טובות ואני ישמח בדיוק כמו הקבוצות של אתמול לשמוע תגובות ענייניות,מעניינות,ומוספות כמו שרשמתם על הקבוצות של אתמול. עוד לא החלטתי מה יהיו ה3 הקבוצות הבאות - אבל אני מקווה שהם יהיו מחר במידה ויהיה לי זמן

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/06
  13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד סיקור מצוין, אבל לצד כמה דברים שאני מסכים אני גם חולק עליך בכמה דברים:
    לגבי נצרת עילית, אין ספק שהירידה הצפויה של הקבוצה היא באופן ניכר בגלל הכישלון הטוטאלי (אין מילה אחרת) של הקבוצה בבחירת הזרים, וזה הרבה יותר מורכב ממה שזה נראה- זה יצר בלגאן בהכנה של הקבוצה לעונה, זה יצר בעיות תקציביות גדולות כשהכספים היו יכולים להיות מושקעים בדברים אחרים, זה יצר סחבת וחוסר יציבות בהרכב שמשחק כך שכל פעם נוסה הרכב אחר או שהשחקנים נוסו בעמדות שונות, וכמובן שלקבוצה היה מינוס מקצועי של חצי הרכב לעומת קבוצות אחרות עם זרים סבירים. מישהו זוכר את ז'וזה דוארטה? מי שיצטרך לעשות חושבים יהיה כמובן מוטי איווניר.

לגבי אשדוד, מסכים בעיקר לגבי החלק האחורי הביזיוני עם דיקה דיקה בתחילת העונה, וכמובן אטצ'י, אוצ'ה ואדג'יי שאחראים ללא מעט שערים טפשיים, עיינו ערך דומז'אלה, אבל גם בליגה. לא ברור לי איך יש להם נציגות במונדיאל... לגבי חאבי גונזאלס, אני זוכר שכשהוא בא חברים שלי סיפרו לי את זה בהתלהבות מהולה בחשש כאילו זהו עכשיו הם לוקחים מחיפה את האליפות. היה ברור לי אז וברור לי גם היום שצריך לקחת את הדברים בפרופורציות. שחקן שמגיע לכאן מאחת הליגות הגדולות (מיד אגיד את זה גם על פבריס ואגאנסו) כנראה שיש לזה סיבה, ואם היא לא מקצועית ביכולת שלו, אז כנראה הוא רב שם עם יותר מדי אנשים.

לגבי בית"ר, אני חושב שיש פה חוסר אובייקטיביות ניכרת. גם לגבי לרואה וגם לגבי מיטרסקי, עם כל הכבוד שהם שחקנים עם עבר ברמות הגבוהות ביותר, חוסר האחריות שלא הייתי מצפה לו מהם הביא להם יותר מדי כרטיסים אדומים שדפקו את בית"ר כמו ביום ראשון האחרון. הם לא בני 20, וקשה לי להאמין שגם בליגה הצרפתית והרוסית הם הורחקו ככה על ימין ועל שמאל. וזה בטח לא מוסיף לציון שלהם. לגבי פבריס פרננדז ודויד אגאנסו, יש להם אולי פוטנציאל אבל ממה שהם הראו עד עכשיו זה לא מספיק עבור קבוצה כמו בית"ר ששואפת להגיע רחוק גם באירופה (עבור קבוצות קטנות יותר בארץ אני חושב שדווקא כן אבל אין להן את הכסף לשלם להם). אם בית"ר רוצה להצליח גם בגביע אופ"א בשנה הבאה (ובואו נזכור שיהיה לה קשה כי היא לא מדורגת), אני חושב שהיא צריכה להשאיר רק את ז'רום לרואה.

14. נדב מיכאלי Member

שוב חגי תודה.
    הזרים של נצרת עילית הם כישלון מוחלט ,אני מודה שבקיץ כשאיווניר החתים אותם חודש לפני סיום העונה אני התלהבתי אבל עכשיו מתברר שהם כשלונות והוא החליף השנה איזה 9 זרים.בגלל זה הור נאבק בתחתית.
    הזרים של אשדוד בינוניים ומטה ובגלל זה יוסי מזרחי יותר סומך על הישראלים שלו.
    אג'יי שוער עם עליות וירידות,אוביידה שנה שעברה היה טוב והשנה בינוני,קאקו טוב באשדוד אבל לא יותר מזה,מחאבי גונזלאס ציפו ליותר,איטצ'י השנה חלש יחסית לשנה שעברה ולפני שנתיים.
    עכשיו לגבי הזרים של בית"ר,נתחיל קודם באלה שלא באו תמורת סכומי עתק : טוטואנה,אנסומבו וקאפיץ'.
    את טוטואנה ואנסומבו הביא אוחנה בקיץ,טוטואנה אומנם שחקן מאד מהיר אבל חוץ מזה אין לו הרבה מה להציע ,הוא שיחק בערך 18 משחקים בבית"ר וכבש רק 4 שערים זה בהחלט נתון מאכזב .
    הוא מהיר כמו שד אבל טכניקה אין לו ,בעצם חוץ ממהירות אין לו כלום.
    אנסומבו זה קשר אחורי שעושה הגנה בצורה נפלאה אבל התקפה הוא לא יודע,להוציא את הקבוצה להתקפה הוא לא יודע,לבעוט או למסור או ליודע.
    אני לא יופתע אם ישחררו אותו בקיץ.
    קאפיץ' שחקן נבחרת סלובניה היה לא רע ,ויש לו מקום בהרבה קבוצות בליגת העל לדעתי.
    עכשיו לגבי הזרים היקרים :
    לרואה -שחקן ענק ,יודע לקרקס ,לבעוט,למסור.
    אבל הוא עצבני ולפעמים נידמה שיותר מדי בית"ר תלויה ביכולת של לרואה ולפעמים כשהוא לא משחק נידמה שבלעדיו הכל הולך בקלות.
    שחקן גדול הלוואי שישאר.
    פבריס פרננדס -שחקן אדיש שלא מנצל שמינית ממה שהוא מסוגל.
    יש לו מסירות נהדרות אבל הוא לא בועט מספיק לשער וכשלרואה משחק לפעמים לא מרגישים בכלל שפבריס פרננדס גם נמצא במגרש.
    אגנסו - אומנם שחקן עם שליטה מדהימה בכדור,משחק ראש טוב .
    אבל הוא אנוכי,אגואיסט,עצבני ,מתוסכל ,מחמיצן.
    הוא פתח טוב בבית"ר עם 2 גולים בשלושת המשחקים הראשונים שלו אבל אחר כך כבר נחלש בצורה משמעותית ,הוכחה לכך אפשר לראות מכמות ההחמצות של נגד מכבי תל אביב שלשום.
    איגור מיטרסקי -בהחלט אחד הבלמים הטובים שבאו לבית"ר בשנים האחרונות (מהזרים) ,חבל שהוא כבר חטף 3 כרטיסים אדומים ואני בטוח שאם לואיס פרננדז ישאר הוא יחפש בלם יותר אחראי.
    בסה"כ מהזרים של בית"ר הייתי משחרר ארבעה ,את כולם למעשה פרט ללרואה.
    מהזרים של אשדוד הייתי נותן צ'אנס לגונזלאס כי יש לו כדורגל וגם לקאקו וכל השאר -הבייתה.
    מהזרים של נצרת אף אחד לא הייתי משאיר אפילו לא בתור מביא כדורים.

15. שגיא Guest

אני דווקא חושב שהזרים של בית"ר מצויינים, צריך להבין ששחקנים כמו פרננדס ואגנסו, שלא שיחקו יותר מידי לפני שבאו לבית"ר ואי אפשר לצפות מהם ליכולת מצויינת כבר בפתיחה. אז נכון, הוא לא מציגים את היכולת הכי טובה, אבל בהחלט ניתן לראות פוטנציאל אדיר. אז אולי הם לפעמים קצת אגואיסטים ולא מתחשבים, אבל אין שום ויכוח לגבי היכולות הטכניות שלהם. את מה שהם למדו, שחקנים כמו שיש לנו פה לא ילמדו גם אם ישחקו עד גיל 50.

לגבי לרואה, ללא ספק אחד הזרים הטובים ביותר שנחתו פה. ראיית המשחק אולי הטובה בליגה, טכניקה מצויינת, מסירה, בעיטה, כל מה שקשר בתפקידו צריך. כפי שציין גל, לפעמים חמום מח או שפשוט זה היהירות שמשתלטת עליו והוא לא חושב יותר מידי, עושה פאולים טפשיים שעולים לו בכרטיס אדום, למרות שהוא ג'רום לרואה. נכון שבהתחלה נתנו לו כבוד, אבל לאט לאט הבינו שכמה גדול שיהיה, את הכבוד צריך להשאיר בבית כשמשחקים מולו או שופטים אותו. בכל זאת, ביכולות המקצועיות, כנראה הזר הטוב בליגה.