פסיכומטרי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שגיא, ‏2/9/07.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני אכן ניגש עוד יומיים, איזה סיוט..
    אצלי החלק המילולי היה החזק ביותר, אך בסימולציה האחרונה שעשיתי דווקא הכמותי היה טוב יותר.
    אגב, ממליץ בחום לעשות את הבחינה שיש באתר של המכון הארצי. היא הבחינה המעודכנת ביותר שיש, מפרבואר האחרון.

בכל אופן, שיהיה בהצלחה לכולם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/12/07
  2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

חבר'ה איך הייתה לכם הבחינה?
    אני חייב לציין שהיה לי לא פשוט, בעיקר בסדר הפרקים (פרק ראשון ואחרון כמותי, ובאמצע שני פרקי אנגלית רצופים, שני פרקי מילולי רצופים, שוב אנגלית, ושוב מילולי).

יאללה, עברנו את זה. יוצאים לחגוג. :aaa021:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/12/07
  3. שגיא Guest

דווקא לי סדר הפרקים היה טוב.

התחיל עם מילולי (למרות שהמילים היה החלק הכי קשה מבחינתי), באמצע היו שני פרקים באנגלית שנתנו לי כמה דקות של התאוששות, והיו לי רק שני פרקים בכמותי, ושניהם הלכו לי טוב.

סך הכל היה לא רע, אבל מהרגשה אני בטח לא יכול להסיק על הציון, ובינינו, הוא גם לא כלכך מעניין אותי עכשיו.

יאללה, מחר תאילנד!

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום (אתמול בעצם) עשיתי בפעם הראשונה פסיכומטרי, הלך לי טוב, אך הרגשתי כמו מת אחרי קרוב ל5 שעות רצופות של בחינות.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לכל המעוניינים (או שלא..) ציוני הבחינה ממועד דצמבר הגיעו.

הציונים נשלחו בדואר, אך ניתן לראותם גם באינטרנט בכתובת הבאה:
    https://admin.nite.org.il/ExamGrades/

6. Red Left Winger Member

פאק אני צריך לעשות פסיכומטרי עד אפריל לפי מה שאני מבין...באיזה תאריך מועד אפריל ומתי מומלץ להתחיל ללמוד(כמה זמן לפני הבחינה) והאם למידה בקבוצה היא חובה?

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הבחינה באפריל היא בתאריכים 16-17, ימים רביעי-חמישי.
    הלמידה בקבוצה היא לא בחובה, אתה יכול גם ללמוד בצורה עצמאית, כל אחד והדרך שלו ללמוד. לכן גם אי אפשר לתת לך זמן מדוייק שמומלץ ללמוד ממנו, זה אישי לכל אחד. כמובן שהשאלה גם אם אתה מתכנן לקחת קורס או לא.

8. Red Left Winger Member

לא בתכניות שלי לזרוק כסף על קורס במיוחד שאני מאלה שקולטים מהר. אין מבחינתי הבדל בין למידה עצמית ללמידה בקורס עם מורה.

איפה אני יכול לרכוש ספרים ואיזה ספרים מומלצים?

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לכל ניגשי פברואר, אלו שלא שמעו עדיין, הבחינה בוטלה.
    גם לבחינה במועד אפריל ישנם לא מעט בעיות, אך נראה שהיא תתקיים עם דחייה של כמה ימים.

10. ACBenb Member

מישהו עושה פסיכומטרי ב6-7/10/08 ?
    אני כיתה י"א (עולה לי"ב) ויש אצלינו מה7/8 קורס פסיכומטרי בתיכון עד הבחינה, התחלתי ללמוד כבר לפני שבועיים את המלים בעברית. הצד החלש שלי הוא אנגלית, האוצר מלים שלי פשוט עלוב וההבנה שלי היא כמו תלמיד בכיתה א'. אני מניח שהחלק המילולי (עברית) יהיה הטוב שלי כי מסימולטור שעשיתי לפני שהתחלתי ללמוד הוצאתי שם ציון יחסית טוב למישהו שבקושי למד.
    עכשיו אחרי שלמדתי קצת מלים בעברית והבנתי איך מחשבים שטח של גזרה בעיגול ועוד כמה דברים שבבצפר לא למדנו 0מוזר שלא למדנו, אמורים ללמוד את זה בכלל?) הוצאתי בסימולטור 547, אנ ילא נלחץ מהציונים היחסית נמוכים כי הקורס עוד לא התחיל ועוד לא לקחתי את זה ברצינות, מעצבן שזה נופל על תחילת הלימודים כי אני מניח שהציונים שלי בתחילת יב יהיו על הפנים בגלל הבחינה.
    קראתי קצת בדיון וגם דיוני פסיכומטרי אחרים וראיתי ציונים מעולים של כמה אנשים, יש לכם אולי איזה טיפ או זה משהו שצריך לדעת? ועד כמה באמת הבחינה הזו חשובה?
    אני חושב שהבחינה לא אומרת כמה בנאדם חכם וזה ממש לא מבחן אייקיו שלא מצריך למידה אלא עד כמה אתה יודע וכמה המחשבה שלך טובה, פה פשוט צריך לחרוש.

נ.ב
    למישהו יש סימולטורים טובים למבחן? הורדתי תכנה שנקראת פסימולטור אבל יש שם רק מבחן אחד ועשיתי אותו, כתוב שם שמדי פעם זה יתעדכן אבל בינתיים לא קורה כלום ואני ממש רוצה לנסות שוב.

נ.ב2
    העדפתי להקפיץ דיון ישן מאשר לכתוב א תההודעה בדיון לימודים כי זה קצת שונה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/08
  11. Red Left Winger Member

תשמע, אני בלי קורס ובלי השקעה רצינית יותר מדי הוצאתי בפסיכומטרי 682...כרגע אני לא יודע איפה זה מציב אותי כי אני פשוט עוד לא יודע כל כך מה אני רוצה.

אין טיפ מיוחד, פשוט תתייחס ללמידה כאילו זה מעניין וכיף ומאתגר בגלל הזמן הקצוב. ותחשוב שזה הרבה יותר כיף מתשובות פתוחות בבצפר. תתייחס לזה כמו למשהו מהנה...כמה שזה נשמע נורא, זאת הייתה הדרך שלי לפני הבחינה.

12. ACBenb Member

טוב הפרק הזה בחיים שלי שנקרא 'פסיכומטרי' נגמר אתמול כשקיבלתי את התוצאות...
    למען האמת, הביאוס האמיתי הגיע אחרי המבחן. במבחן עצמו קיבלתי 570, אבל דווקא אתמול שראיתי את הציון באינטרנט לא התבאסתי. פשוט הבנתי שזה יהיה הציון אחרי המבחן. הדבר שמצחיק הוא שבכל הסימולציות שעשיתי לפני המבחן (4 במספר) קיבלתי מעל 625 (626, 633,630, 648) ואמרתי לעצמי שאני יקבל לפחות מעל 600 (בכל מקרה הייתי עושה עוד פעם את המבחן). ובמבחן עצמו לא היה לי בלק-אאוט או שנלחצתי כמו משוגע, פשוט הראש לא עבד בפרקים האחרונים ודווקא הם נחשבו בעוד שהפרקים בהתחלה היו מעולים (ככה לפחות הרגשתי). איך אני ידוע שהפרקים בהתחלה היו פיילוט? היו שם כמה שאלות שהיו לי גם בסימולציות וכנראה שהם באו להשוות בין הנבחנים עכשיו לבין הנבחנים בעבר.
    חשבתי לעצמי שאם אני אקבל 620-630 אני אעשה שוב והפעם עם פחות לחץ, אבל כרגע אחרי ציון מכפיש כזה אני פשוט חייב לשפר כי עם זה אני לא מגיע לשום מקום ואני מרגיש שזה בכלל לא משקף את מה שאני יודע. כדאי לעשות שוב את המבחן עם הקורס? רק המבחן בלי הקורס? עד כמה באמת אני אשפתר בציון אם אני אעשה אותו שוב אחרי הבית ספר רק בלי לחץ?
    יש לי המון תירוצים למה לא מיציתי את עצמי במבחן ובקורס, הכיתה עצמה הייתה רעשנית ורוב התלמידים דחו למועד דצמבר, הקורס היה ישר אחרי בית ספר שלא מרוכזים ועם הרעש בכיתה החומר לא נכנס לראש בכלל, יחד עם הלימודים והמבחנים לא היה מספיק זמן לתרגל, היה לי מסע לפולין על הראש בדיוק באמצע הקורס וכמובן שאחרי בית ספר יש יותר רצון וכח לעשות את הקורס יותר ברצינות.

אשמח לשמוע עצות אם כדאי לעשות שוב קורס או ללמוד לבד או לחכות בכלל אחרי הצבא כי אני לגמרי מעוצבן מזה שהציון הלא משקף הזה כל כך נמוך.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני יכול להגיד לך שאני קיבלתי במבחן עצמו ציון נמוך ב 50 בערך מזה שתירגלתי בסימולציות. אני לא יודע באיזו חברה עשית את הקורס,אבל אני יכול להגיד לך שב"קידום" הסימולציות מאוד קשות, כך שהם די תואמות את מה שיהיה במבחן.
    לגבי ההמשך? לא יודע מה הזמן המתאים ביותר לעשות את המבחן, אבל אני יכול להגיד לך שעדיף לך לעשות אותו בלי לחץ, בעיקר לא של לימודים. אני בחרתי לעשות אותו אחרי הצבא כי התגייסתי רק במרץ והיה לי מספיק זמן כדי גם להתרענן מהבגרויות וגם לנוח אחריו לפני שאני מתגייס. חשוב לציין שזה היה הפסיכומטרי הראשון שלי.
    לדעתי, אם תבחר לעשות אותו לאחר הבגרויות (עד הגיוס), אני הייתי מסתפק רק בלמידה מחומרי הלימוד שיש לך, בלי הקורס. תמיד תוכל לבחור סימולציות נוספות לפני הקורס ולראות אם בכלל לשווה לך לגשת שוב, ואם שיפרת את הידע שלך או לא.

הכי חשוב, אל תעמיס על הראש. אני עשיתי את הקורס אחרי 3 חודשים מסיום הבגרויות, ולקראת סוף הקורס כבר הרגשתי שאני לא יכול יותר ללמוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/10/08
  14. אלי מתחן Member

לא הבנתי מה היתרון הברור של יואל גבע על פני השאר?
    אני למדתי בלחמן ואני יכול להגיד שאני מאוד מרוצה מהדרך ומהתוצאה, בסוף יצא לי 1800 כי זה דרך הצבא.

15. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה פתאום לקחת עוד קורס עכשיו. יש לך את החומר, יש לך פורום פסיכומטרי מצוין בתפוז, שם אתה תמצא שאלות קשות במיוחד (מן הסתם, אחרת הן לא היו מגיעות לשם), והכי חשוב, יש לך ים זמן. אני מציע שתיקח את זה בינתיים בקלות, בכל יום תקרא קצת באנגלית (כתבות על כדורגל עם זה עוזר כשיש לך מילון בצד) או תראה קצת CNN בטלויזיה, תעשה כמה תרגילים בחשיבה כמותית ותלמד חמש מילים בעברית. אני מציע לך לא לחכות עכשיו עד אחרי הצבא, כי אז סתם שילמת על הקורס ועשית את המבחן, כי בעוד שנתיים אתה לא תזכור כלום (עשיתי פסיכומטרי לפני שנתיים, קיבלתי 695 ואני בספק אם אני עובר את ה-600 אם אני אעשה עכשיו). וחפש גם חומר בנושא "חרדת בחינות", אולי יש טיפים שיעזרו לך להירגע, מדיטציה או משהו כזה.

ג'ו קול - לא משנה מה יגידו לך, הכל תלוי בך לא משנה אם תלך ליואל גבע, לחמן, אנקורי, איזי וויי או היי קיו. אף אחת מהחברות לא המציאה את הגלגל ולא יודעת משהו סודי ששאר החברות לא יודעות.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/08