פנייה רשמית ליושבי ראש ליגת העל...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏17/7/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשנים האחרונות אנו עדים לשני תופעות מאוד משמעותיות בכדורגל הישראל.
    הראשונה, והחוזרת על עצמה מידי שבוע(ואצל אלי זינו מדי יום) היא "המצב הכלכלי של הקבוצות בכדורגל הישראלי הוא קשה מאוד".
    מי מאיתנו לא שמע את היושב ראש של קבוצתו מדבר על אילוצים כלכלים, הפחתה בתקציב הקבוצה, וויתור על שחקנים בגלל אותו קושי תקציבי.
    אולם, התופעה השנייה היא היפוכו המוחלט של התופעה הראשונה.
    התופעה השנייה היא " בגלל שהוא החלוץ החם כרגע בליגה אנחנו חיבים להביא אותו במחיר מבצע של 700 אלף דולר"(או אצל זינו, "בגלל שהוא זר הוא בטח שווה לפחות 250 אלף דולר").

הדוגמאות לשני התופעות הם לא מעטות.
    נתחיל עם האדם שחביב על כל אוהדי הפועל באר שבע, מר אלי זינו.
    בכל שבוע שחולף מר אלי זינו משחרר לאוויר העולם את האימרה הקבועה "המצב הכלכלי בקבוצה קשה מאוד", פעם בשנה (בדרך כלל בתקופה שהקבוצה חזק בצמרת), הוא מוסיף ומוכר אחד מהשחקנים הבולטים של הקבוצה באימרה "מכירת השחקן הצילה את המועדון מפשיטת רגל כלכלית".
    ואז מגיעים ימי הקיץ המאושרים, ושוב, אלי זינו מפזז את "המצב הכלכלי קשה מאוד" ומבקש משחקני הבית, ואני מבליט, שחקני הבית, לקצץ במשכורות שלהם כדי לעזור לקבוצה.
    במקביל, אלי זינו מבזבז סכומי עתק על הבאת שחקנים זרים לקבוצה(לפני שנתיים זה היה סריפומבסקי שעלה 250 אלף דולר, לפני שנה קאקו שעלה אותם סכומים ורק להשאלה, והקיץ זינו אמר לגוטמן בתחילת ההעברות שיש לו 250 אלף דולר להבאת זרים(בזמן שהוא מכריז שכל שחקני הבית חייבים לקצץ 20% לפחות)).

וזה לא רק אלי זינו.
    יעקב שחר הוא הבזבזן הגדול של הכדורגל הישראלי.
    הוא הביא בזמנו את אליניב ברדה לחיפה במחיר של 350 אלף דולר עבור חצי כרטיס בלבד.
    בימים שאליניב ברדה, למרות הפונטציאל, לא פגע, והמחיר הכולל של כרטיסו(בטח כשזינו היה מת להיפטר ממנו כי התקרב המועד שהוא היה צריך לשלם לברדה סכום גדול של כסף) היה מקסימום 150 אלף דולר.
    זה נמשך עם קניית גזל במחיר מופרז ואני בטוח שהדוגמאות מרובות.
    הוא לא לבד.
    הקיץ מכבי ת"א מוכנה לשלם 350 אלף דולר על מחצית מכרטיסו של אסולין, שוב, שחקן ליגה לגיטמי שבשיאו לא שווה יותר מ150 אלף דולר.
    ההפתעה שגם בית"ר הייתה מוכנה לשלם את המחיר, ושנצרת עילית רצתה לשלם אף 700 אלף דולר על כל הכרטיס.
    אפעלו מכבי פתח תקווה, החסכנית הגדולה והמכולכלת בליגה, שילמה לטועמה בשנה שעברה 200 אלף דולר לנטו, שכר שהגיע ל250 אלף עם המענקים על המקום השלישי, הגעה לאופ"א וזכיה בגביע הטוטו.

לסיום, נשאר לי רק לפנות בפניה אישית אל כל יושבי הראש בליגת העל.
    אני מבקש ממכם בכל לשון של בקשה, אלי לפחות, אל תפנו בבקשה שאני ירגיש הזדהות או חמלה על מצבכם.
    גם עם הוא קשה (ועם המחירים שאתם קונים שחקנים אני בספק) אתם הבאתם זאת לעצמכם.
    לא יתכן ששתי תופעות מובילות בכדורגל הישראל(שילום סכומי עתק, ומצב כלכלי קשה) יתקימו במקביל.
    אתם מביאים כל מה שאתם מקבלים על עצמכם, לכן, בפעם הבאה, אל תבואו לבכות אצלנו אחרי זה שמצבכם הכלכלי קשה.

תגובות?

2. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקרה של בית"ר שכחת לציין מספר דברים - לא אפרט כאן יותר מדי אבל פשוט אני מציע לכם ללכת להעיף מבט בפרטי החוזה של אבי נמני ואופיר עזו, לקחת בחשבון שפניג'ל היה מוכן לשלם 5 וחצי מליון שקלים על אסולין כולל שכר, לקחת בחשבון שהשחקנים לא קיבלו את משכורתיהם 4 חודשים או אפילו יותר ותבינו כמה מגוחך וחובבן האדם הזה. העיקר שאח"כ הוא מאשים את ההתאחדות במצב שלו יחד עם שאר החברים שלו מליגת העל.

תלמדו לשווק את הקבוצה שלכם, אדיוטים, תבטלו את הפיי פר ויו ותשפרו את תנאי האצטדיונים והמגרשים. המפגרים האלה מתחננים לכסף וכולם יודעים שהם יבזבזו אותו באותה רשלנות כמו שהם תמיד עושים, שישיגו אותו בעצם דרך הקבוצה.