פנדל - האם עונש חמור מדי על עבירה שלרוב היא "רכה" ולא מונעת כיבוש וודאי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י SeRgInHo, ‏18/6/18.

1. SeRgInHo Member

כבר הרבה זמן שזה יושב לי על הראש וברצוני לשאול אתכם.
    כאילו, לדעתי העונש הזה ממש לא מוצדק לרוב, ונשמע לי הזוי שהתקפה מקבלת פרס וסיכוי של לעשות שער ב 75-80% מהמקרים על עבירה שגם אם היא לא הייתה נעשית הקבוצה התוקפת לא הייתה עושה שער ברוב המוחץ של המקרים.
    כל מיני עבירות על הקצה של הרחבה וכשהשחקן מוקף בשחקני הגנה ואין לו סיכוי של 5% לעשות מזה גול או לארגן מצב לגול, למה הוא צריך לקבל את הפרס הזה?
    מתי כן הייתי נותן פנדל? כשהגנה מנעה מצב וודאי לגול, גם אם זה מחוץ לרחבה (במתפרצת קטלנית לדוגמה). אתם יודעים מה, אפילו לא וודאי, 50-50. כי עכשיו זה מצב מגוחך שההתקפה מקבלת 75-80% לכבוש גול על עבירה שמנעה גול באחוזים ממש בודדים.

מה דעתכם?

Franco ו-gilad16 אוהבים את זה.
  2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני חושב שאף אחד כאן לא אוהב שמכריעים משחק על עבירה בצד של הרחבה כשזאת צפופה ואין סיכוי ממשי לשער. הבעיה היא שזה שאנחנו לא אוהבים את מה שיש לא מציע כאן שום פתרון. צריך להציע מה כן.

מה שלא יציעו, צריך למנוע מחוק שיגרום לשופט לקבל החלטה שהוא יצטרך להגדיר מה זה מהלך מסוכן לשער ממשי ומה לא. ככל שהחוק יהיה ברור יותר, יהיה קל יותר ליישם אותו. מספיק שהשופט צריך לשבור את הראש אם בכלל הייתה או לא הייתה עבירה.

אז מה כן? אולי רק עבירה בקו ה 5 תשרק לפנדל ישיר או אולי להקטין את תחומי הרחבה (לפחות בצדדים, שם בדרך כלל זה לא סכנה ממשית לשער). אני באמת חושב שהרחבה קצת גדולה מידי. להקטין אותה אולי פותר 80% מהבעיה לסוגיה הזו.

3. DaveTheSave Member

% קטן מהפנדלים נגרם בתוך ה5, מה שכן להקטין את הרחבה (אפילו בחצי מטר מ3 הצדדים) יכול להיות רעיון טוב וכן יפתור את הפנדלים שנגרמים בקצוות של הרחבה

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני אומר את זה כבר שנים :) חבל שאני לא רואה דרך ליישם את זה כיום, שכן על מנת לעשות זאת צריך לתת לשופט את הסמכות לקבוע מתי זה הוא מצב הבקעה של 50% / 60% או מה שייקבע הסף ואין סיכוי שזה יקרה. בעתיד עם טכנולוגיות מתקדמות יותר, לא כל כך רחוק כמו שנראה לנו, ניתן יהיה לחשב את גודל האיום על פי אלגוריתם ואז אולי השינוי הזה יקרה.

5. גלץ Member

לדעתי גם צריך לבטל את הבעיטות הכרעה אחרי 120 דקות.
    אף פעם לא ריגש אותי פנדלים שמכריעים משחקים בשום צורה. פנדלים ונבדלים זה הדבר הכי מבאס במשחק.
    אם אין הכרעה במשחק אחרי 120 דקות צריך לתת לשחקנים רבע שעה לנוח ואז לחדש את המשחק לזמן בלתי מוגבל עד שנכבש שער זהב, מי שתבקיע תנצח את ההתמודדות.
    זה גם יגרום לקבוצות יותר להילחם בשביל להבקיע שער ולא לחכות לבעיטות הפנדלים כי בתכלס לא מגיע לאף קבוצה להגיע לשלבים מאוחרים רק בגלל בעיטות מ11 מטר.
    זה גם יגרום להרבה יותר ריגוש, דרמה ומתח

6. DaveTheSave Member

ומה תעשה תיאורטית אם בגביע נידח 2 קבוצות יגיעו למצב שהן בדקה 180

7. גלץ Member

כמו בטניס, אפשר להפסיק את ההתמודדות במקרה שמתחיל משחק אחר באותו איצטדיון וישחקו יום למחרת.
    אפשר להגביל את המשחק עד דקה 150 באותו יום ולהמשיך אותו ביום אחר.

8. DaveTheSave Member

חושב שלבטל פנדלים מיותר, מסכים שצריך למצוא איזה פתרון להארכות גארבג' טיים שמדדות לפנדלים.
    שער כסף לדעתי אחלה פתרון.

9. cheddar Member

זה מייגע הארכות, באנגליה באחד הגביעים ביטלו את ההארכה לגמרי עכשיו והולכים ישר לפנדלים

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@SeRgInHo @Uli Hoeness @DaveTheSave @Franco

לא מסכים אתכם.
    בואו נסכים שעבירה היא דרך לא חוקית לעצור את היריב. עבירות הוא כבר דבר לגיטימי במשחק הכדורגל. למעשה כמה עשרות עבירות, כלומר דרכים לעצור את היריב בדרך לא חוקית שפוגעת בקצב המשחק, מתרחשות בכל משחק (100 בשלושת המשחקים בגביע העולם היום למשל), כשרק אחוז מאוד קטן מהן מביא גם ענישה. לעומת זאת, כל שחקן יודע שעבירה ברחבה שווה פנדל (ואם היא כבר קוראת זה עקב טעות או צורך למנוע גול) ולכן מספר עבירות ברחבה הוא ממש זניח (רק 2 בשלושת המשחקים היום יחד). אם יקרה מה שאתם מציעים, כלומר או שהשופט יחליט אם זה היה מצב וודאי לשער או הקטנת הרחבה, מספר העבירות (שוב, עצירות היריב בדרך לא חוקית שפוגעת בקצב המשחק) יגדל בצורה משמעותית והגידול בהן יהיה כמובן הרבה יותר קרוב לשער. כך לא באמת נתרום שום דבר למשחק, להפך, נגדיל את מספר העבירות ונהפוך אותן לעוד יותר לגטימיות ועוד במקומות עוד יותר קרובים לשער.

11. SeRgInHo Member

מה צריך לעשות? שאנשים שמקבלים על זה מיליונים ישברו את הראש. אבל הנה היום עוד שני פנדלים פרווה שאם לא פנדל הקבוצה התוקפת גם לא הייתה עושה גול 95 פעמים מתוך 100 במצב בו השחקן הוכשל ובמקום זה מקבלים סיכוי של 80% להבקיע גול. במצבים כאלה אפשר פשוט לתת בעיטה חופשית ישירה או לא ישירה מהמקום בו השחקן הוכשל. ברגע שיש מצב וודאי, נגיד כששחקן ברחבה ועם הפנים אל השער, או רגע לפני בעיטה או מסירה ומוכשל, אז אפשר לתת פנדל.

אורי, אז אפשר פשוט להקשיח את החוקים הקיימים. נגיד עבירה בתוך רחבה זה אוטומטית צהוב. או להכניס למשחק עוד כרטיס (נדמה לי שכבר עלה רעיון כזה) ושחקן שמקבל אותו ייצא החוצה לפרק זמן כלשהו (10-15 דק' נגיד) וישאיר את הקבוצה עם שחקן פחות. המצב הנוכחי פשוט לא הגיוני שכל עבירה בתוך רחבה זה פנדל.
    וכן, גם לדעתי הרחבות גדולות מדי. לא אומר להקטין עד לרחבת ה 5, אבל כן צריך להקטין אותה איכשהו.

12. גלץ Member

זה יותר מדי חוק הנבדל שמגביל את המצבים לכיבוש אז מניעה של פנדלים לגמרי יגרום כבר לאסון מבחינת האוהדים, שרוצים לראות שערים וגם מבחינת המשחק עצמו.
    אני בעד לתת לשחקנים שמבצעים התחזויות ברחבה אדום ישיר או חוק שמורה על הרחקה ל3 משחקים הבאים, אני מאמין שזה כבר ירתיע אותם.

13. DaveTheSave Member

אני בעד השארת הקונספט של פנדל ופנדלים כמו שהוא עכשיו.
    התכוונתי שאם עושים שינוי אז הקטנת רחבה יהיה השינוי הכי טוב לדעתי

Uli Hoeness אוהב/ת את זה.
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ותצמצם את מספר העבירות מחוץ לרחבה על פי ההגיון הזה, שכן יהיו כאלו שיהיו שוות פנדל... חלק מהעבירות האלו על החוקים הן בכלל לא מכוונות וזה בעיקר מה שמפריע, שחקן שהכדור פוגע לו ביד בפינה של הרחבה מבלי שהיה לו סיכוי ממשי להימנע מכך ייענש ב 0.8 גול ליריבה למרות שהסיכוי שהיא הייתה מבקיע מכדור הרוחב שנבלם בידו היה אפסי (במקרה ההיפותטי הזה).

האמת, אני גם לא מציע משהו באמת כי אני לא רואה איך אפשר ליישם את זה, אבל כבר שנים המחשבה על השרירותיות בקביעה שעבירה בתוך הרחבה היא פנדל לא משנה הסיטאוציה מציקה לי.

Uli Hoeness ו-SeRgInHo אוהבים את זה.