פנאתינייקוס אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏20/10/08.

1. samoel Member

הדבר היחדי שיש לי בעיה איתו הוא ביקורת על אפי. גם אני מבקר אותו אבל אני חושב שאסור לשכוח שהוא חדש לרמות האירופאיות. אמרו אין מאמן זר במכבי, יש לך ישראלי יותר טוב ממנו? יפה זה הכל. נוסיף לכל זה את העובדה שאי אפשר לצפות ממאמן ששיחק 4 משחקי יוריליג בחיים שלו כבר להתחיל לנצח שועלים כמו יאנקיס, בחייאת תנו לאפי את הזמן (ושאני אומר זמן אני יודע שהעונה הזאת כבר אבודה) אי אפשר לבנות מאמן מצליח בלי לתת לו להשתפשף, דיוויד בלאט בעונתו הראשונה ספג בוז, וגם לא ממש הצליח ובכל זאת הגיע נגיע מפיינל פור. ולו עוד הייתה נקודת פתיחה של עוזר מאמן במשך שנתיים. פיני גרשון התחיל באמצע עונה שהיית אבודה, לא פייר להגיד שפיני ישר הצליח באירופה, זה הרבה יותר קל להיכנס ככה לרמות הגבוהות, חוצמזה שלפיני היה מזל שספק אם למישהו במכבי היה, יהיה.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

העניין שלי עם בירנבוים זה שהאיש כבר מאמן שנים רבות מבלי שהיה מועמד להגיע למכבי. לדעתי ההחלטה להחתים אותו היה בגלל הרצון של מכבי להחליש את היריבות שלה. למה למשל שרון דרוקר לא קיבל את התפקיד? מבחינתי דרוקר מאמן יותר טוב וגם כבר אימן באירופה.

יש לי גם בעיה עם פילוסופיית המשחק של אפי. למרות שכיף לראות משחק התקפה זורם, לדעתי עם הגנה אתה תמיד תגיע יותר קרוב לבאר. הסלטיקס למשל לקחו בקיץ האחרון אליפות הרבה בגלל ההגנה, לאו דווקא הכשרון ההתקפי שלהם!

כשאני רואה איך במכבי בנו את הקבוצה אני קצת נדהם איך בכלל לא שמו לב על ההגנה למשל של ארויו. כל הכבוד שהוא ניצח לנו את המשחק מול לה מאן, אבל שאראס יש רק אחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx . בכל מקרה קבוצה 'משעממת' שמשחקת בסגנון הצב תמיד תהיה יותר קרובה לניצחון מאשר קבוצה שעיקר כוחה לרוץ כמו איזה קבוצה של דון נלסון...

ברור שנגד היווניות הבכירות, צסק"א וכנראה גם הספרדיות, מכבי לא מקבלת את האפשרות לרוץ. אם אפי בונה את הקבוצה על ריצה אז הנה בדיוק העניין. מכבי לא תתמודד בפיינל פור האירופאי מול לה מאן או אבלינו אלא מול קבוצות ברמה שמוכנות לבזבז איזה 100 מיליון אירו בשביל להביא לאירופה את קובי בראיינט (האם בראיינט באמת כל כך מטומטם לעזוב את הליגה הכי טובה בעולם ולהתמודד מול קבוצות יורוליג נחותות בהרבה מהקבוצה הממוצעת בנ.ב.א?). מה לעשות, הקבוצות האלו לא נותנות לנו לרוץ ואז מה? בדיוק, את זה ראינו ביום חמישי...

3. shlomydavid מנהלים

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/logo.Xxx

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/weekgames_title.Xxx - מחזור 5:

יום רביעי:

19:30: ציבונה זאגרב - אבלינו
    20:15: אפס פילזן - ריאל מדריד
    20:45: פרוקום סופוט - פנאתינייקוס
    21:45: פרטיזן בלגראד - צסק"א מוסקבה
    22:00: סיינה - נאנסי

יום חמישי:

19:45: ז'לגיריס קובנה - ברצלונה
    21:00: מכבי ת"א - מלאגה
    21:30: לה מאן - אולימפיאקוס
    21:30: אולימפיה לובליאנה - אלבה ברלין
    21:30: חובנטוד בדאלונה - טאו ויטוריה
    22:00: רומא - פנרבחצ'ה אולקר
    22:00: ארמאני מילאנו - פאניונוס

* שידור ישיר בערוץ 10.

* הבאנר והמידע באדיבות האתר הרשמי של היורוליג

נערך לאחרונה ב: ‏27/11/08
  4. דנידין Member

יאללה, היום שיקבלו בראש והשמחה תיהיה כפליים. גרשון השחצן חזר, גועל עליהם!!!

5. Cup of Tea Liverpool, UK

כדי לנצח היום צריך לשחק נכון (בלי מסירות מטומטמות ומסירות פוטבול חסרות סיכוי), לשפר קצת את אחוזי הקליעה (בטח את של הגארדים לשלוש) ולרוץ מתי שאפשר.
    מצד שני בהגנה, חייבים לעצור את נ'דונג! הוא פשוט חיה בגובה 2.13 שסביר להניח ידרוס כל מי שבא בדרכו, פישר צריך להיות במיטבו וצריך להביא עליו עזרה של גארד.
    זה בטח לא משחק בשביל בטיסטה. גרין צריך לקבל יותר דקות כשפישר נח.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה משחק שעל הנייר אולי אפי כן היה לוקח. אולי גרשון היה צריך להכנס לתפקיד רק לאחר המשחק מול מאלגה. בכל זאת, מאמן חדש צריך זמן לבנות הכל מחדש והוא כבר הכין תרגילים משלו, התרגילים המוכרים וכל זה ביומיים עבודה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אפי לא היה לוקח את המשחק הזה, מלאגה לא אבלינו ולא לה מאן.

גרשון לא קוסם, יש לו עבודה רבה מאוד, הקבוצה הזאת לא מחוברת, שחקנים לא מבינים מה הם צריכים לעשות ודברים בסיסיים. בגדול הרבה דברים טובים הלכו דרך מרקוס בראון, הוא כלי מאוד חשוב וחיוני, אני בטוח שפיני גרשון ישתמש בו הרבה מאוד העונה בתור מפתח בהתקפה.
    הפסד מאכזב אבל הגיוני לקבוצה שנתנה משחק התקפי נהדר.

האחריות כרגע לא נופלת על פיני, אבל מרגע הזה הכל נופל עליו, והציפיות גבוהות. המצב בבית לא מעודד בכלל אבל הכל תלוי עדיין במכבי.

8. samoel Member

שחקנים טיפשים יש בקבוצה הזאת אין פשוט דרך אחרת להסביר את ההפסד היום. אתה רואה שפרט לארויו(שלא ממש מנסה להיות יוצר) לאף אחד אין שכל. ולרגע היה נדמה שטל חזר לעצמו, מחצית שניה חזר לסורו, אם פיני מוציא משהו מהסגל הזה הוא באמת קוסם.

אגב, מילה רעה ע להשיפוט - רבע אחרון עד הדקה האחרונה מלאגה עם 2 עבירות, לא הגיוני, השופטו מספר 28, בדוק משתתף בטקסים אנטישמיים של ה- KKK האירופאי, בטח כשמכבי כל התקפה חודרת לסל.

לא יודע, לא אוהב את מרכוס בראון, יש לו את הכל להיות טוב אבל איפושהו הוא מפספס את זה ברגעים קריטיים (כנראה חלק מהעובדה שהוא הרבה מעבר לשיא)

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק לחשוב שמלאגה שיחקה ללא קבזאס והייסליפ...
    לא, אפילו פיל ג'קסון לא היה עוזר היום. הקבוצה הזאת בינונית ביותר ומבחינתי גם בהנהלה צריכים לעשות חושבים איך כל כך הרבה שחקנים בינוניים הגיעו להיכל. אני אמרתי את זה כבר לפני היום, מבחינתי מכבי עוד תזיע קשות בליגה וזה לא משנה עד כמה פיני מאמן פי כמה יותר טוב מבירנבוים.

לגבי אירופה, לדעתי כרגע אנחנו בסכנה אמיתית לא לעלות לשלב הבא. אולימפיאקוס ומלאגה לא בליגה שלנו, ציבורה עושה רושם של קבוצה אמיתית (כוכבים לא תמיד עושים קבוצה), ולנצח בלה מאן ואבלינו אני חושב שזאת אולי משימה כמעט בלתי אפשרית. הבנתי שמשלב הבא יהיה אפשר להתחזק בשחקנים מקבוצות אחרות ביורוליג, אבל כמו שזה נראה עכשיו, אנחנו לא נעלה מהבית הזה.

10. A. Arshavin Member

הייתי בהיכל. ביקורת על המשחק יש, אבל אין לי ממש כח לכתוב.
    ההגנה של מלאגה הייתה מדהימה, כל המחצית הראשונה הם לוחצים, לפעמים על כל המגרש, וכל המשחק יש לחץ כבד מהחצי. מכבי לעומת זאת, שומרים רק מהשלוש, וגם אז, נותנים מטר לכל שחקן כדי שיידפוק שלשה אחרי שלשה.

השופטים היו אתמול ביזיון אחד גדול, טעויוחת ברגעים קריטיים, באמת אנטישמיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/11/08
  11. דנידין Member

שוב התחלנו עם השטויות?
    לשיפוט היו טעויות לכאן ולכאן, כמו תמיד ביורוליג.
    די עם האנטישמים כבר, הם גם היו אנטישימים שמכבי הגיע 4 פעמיים ב 6 שנים לגמר היורוליג?

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מרקוס בראון הוא ה-איש לרגעים המכריעים. הוא ווינר בנשמה והוא כבר ניצח למכבי משחק העונה.
    הוא, בניגוד לארויו, מאוד שקול ומחושב, הוא כמעט אף פעם לא הולך עם הראש בקיר, מתי שצריך הוא יודע להוציא ולמסור כדור, מתי שצריך הוא יודע לזרוק. לדעתי נכס גדול למכבי של העונה, גם בגילו המתקדם. שי לו ניסיון, יש לו חוכמת משחק ועדיין יש לו יכולות לתת את המינימום 15 נקודות במשחק.

13. JR-Riquelme Member

סימונס מוכיח שכל מה שהוא רוצה זה קבוצה קטנה כדי להיות השחקן המרכזי וזה שהקבוצה בנויה עליו. כנראה שבקבוצה גדולה שהוא עוד שחקן שלא ממש סופרים הוא לא יכול. את מי תשים במקום בראון? את דרק שארפ? בראון יותר טוב מכל השחקנים שיש למכבי בעמדה שלו לפחות ברמה אחת. אין לו שום תחליף במכבי.

14. George Best Member

לא זוכר באיזה דיון זה היה, אבל כתבתי שאם מכבי תעלה לטופ 16 זה יהיה הישג,
    וכמובן שהתנפלו עלי...
    תראו מי שחקני הפנים של מכבי - ד'אור פישר, אסטבן בטיסטה( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx כל פעם אני נדהם כמה אפס ואנטי אפשר להיות) ויניב גרין.
    מרקוס בראון ודרק שארפ כבר הרבה מעבר לשיא, טל בורשטיין שחקן מאוד חכם, אבל הרגליים, אוי הרגליים,
    וקרלוס ארויו עושה את המשחק של מכבי למפוזר.
    פלא שלמכבי יש 2 נצחונות ביתיים בפוקס(שיא הפוקסים) על אבלינו ולה-מאן, קבוצות שביום בינוני של מכבי של לפני שתיים/שלוש עונות חוטפות פה 24 הפרש?
    מלאגה ללא 4 שחקנים חשובים עושה למכבי קרקס בנוקיה,
    אולי סוף סוף תבינו שזה באמת יהיה הישג אם מכבי תעפיל לשלב הבא?
    הסגל הזה מתאים לבני השרון ולהפועל י-ם, לא למכבי ת"א.

15. samoel Member

ומי בנה אותו בצורה הזאת?
    אני אוצה להזכיר לכולם כמה אפי טען שמכבי זה רק כסף וכסף וכסף, נו תראו מה הוא עשה עם הכסף וויליאמס סימונס ו-וויט שגעון.

הבעיה האמיתי היא שלמכבי חסר שחקן חכם ליד ארויו, לצד ה"רכזים" האחרונים של מכבי (שרובם מאוד מזכירים את ארויו אז ההשוואה נכונה) תמיד היה ניקולה וויצ'יץ' אחד שידע לעשות סדר ולהוסיף שכל ואז היו פרקים שמכבי באמת יכלה לתת מענה ולהישאר צמודה (או להתפרק שממש לא הלך) היום מכבי רודפת אחרי כל קבוצה אפילו בביתה ולמעשה אינה פייבוריטית למעט אולי במשחק בלה מאן.

אגב, לדעתי אמרישגיב רשם את האנטישמים על השופטים בציניות, וכן גם בתקופה שמכבי שלטה השופטים לא ממש היו איתנו, לא אגיד לך שלא נתנו כבוד בכל זאת פארקר שאראס באסטון וויצ'יץ' הם לא בליגה של דיאור, כספי, וויט ודרור חג'ג' שפוצצו להם את הצורה אתמול בצבע.