פנאתינייקוס אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏20/10/08.

1. piston Member

לא הייתי ממהר להאשים את אפי.

הקבוצה נהנתה כמעט כולה ללא התערבות שלו, והיא נבנתה לא מספיק טוב.
    אפי מאמן מאד מוכשר, ואם מכבי יתנו לו לעבוד בלי שמועות על פיטורין כל חמש דקות, הוא יצליח להוציא את המקסימום מחבורת האינדוידואלים הזו, ואולי אפילו יהפוך אותה לקבוצה.

תנו לאפי זמן. זה לא פשוט לחבר 12 שחקנים שרובם הגדול רואה העונה אחד את השני בפעם הראשונה.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

האם אפי בעד החזרת פייזר? אוי, מכבי, מה קרה מאז איבוד האליפות? ברור שההנהלה רואה את הבעיות בעיקר של הקו הקדמי, אבל החזרת פייזר לדעתי לא יפתור דבר. ברגע שאתה מחזיר לקבוצה שחקן שלמעשה אתה רוצה להפטר ממנו, אבל בגלל העניין הכלכלי אתה מחזיר אותו, פשטת את הרגל. אני בכנות מעדיף לתת לווייט צ'אנס נוסף מאשר להחזיר שחקן שצריך לרדת איזה 30 ק"ג ממשקלו. הבנתי שווייט לא שחקן הגנה גדול, אבל אם הוא היה אז בכלל הייתי בעד החזרתו לקבוצה.

מי ממכם בעד החזרת פייזר?

3. Lupo Member

אני בעד החזרתו.

א) שחקן עם חוזה במועדון, למה לא לנסות להוציא ממנו משהו? שיירקב בבית ויקבל כסף?
    ב) אני מאמין גדול בפייזר, אני חושב שהוא שחקן חזק מאוד, שיכול לתת למכבי כח הרתעה, עומק, וכדורסל טוב. שאלת מליון הדולר היא איך הוא יחזור מהפציעה הקשה שעבר.

בנוסף, יש לזכור שלמכבי יש בעייה קטנה מתחת לסלים, ואני בטוח שאפי יישמח לקבל אותו לסגל כאשר הוא בריא ומאושר.

4. samoel Member

שי,
    לדעתי פייזר הוא לא מסוג השחקנים האלה שיבואו להזיק כי רצו לדפוק אותם. הוא פשוט לא נראה לי כזה, והום גם לא היה כזה בהתנהלות שלו בעונה שעברה. אני לא חושש שי סיבה לדאגה למרות שאתה מעלה פה נקודה חכמה למחשבה. בכל מקרה, כנראה שבנמצא מרקוס פייזר הוא העסקה הכי טובה שיש בשוק, כי יש מחסור בשחקני פנים אמיתיים, לא מחפשים במכבי איזה נגר בסגנון גוראן ירטין אבל גבוה (מישהו אמר ברונו שונדוב?). לגבי ההגנה גם לפייזר אין ממש הגנה ההבדל כנראה בין וויט לפייזר זה המאסה העצומה, וכמובן המשחק הקבוצתי שמדיווחים ידוע שפייזר משתלב בו הרבה הרבה יותר טוב מוויט.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פייזר לא בחור רע, אחרת לא היה חוזר כי בסה"כ מכבי היא זו שכרגע נראית בפאניקה...לי אין ידע אם אין שחקנים יותר טובים בשוק, העניין הוא שאני לא מתלהב מפייזר בגלל ההגנה שלו ובעיקר הק"ג המיותרים. הוא לא סתם נפצע ככה!

ברור שמבחינה התקפית מכבי מקבלת שחקן שביום טוב מחורר כמעט כל הגנה, אבל בוא נקווה שארויו והאחרים גם יסדרו לו קליעות נוחות. אני עדיין רחוק מלהיות בטוח שפייזר יביא את השינוי, אבל אם בנתיים נוכל לשרוד ביורוליג אז באביב אולי הוא יעשה את ההבדל בין טוב לרע.

אגב, שמישהו לא יסתנוור ויחשוב שגם עם פייזר מכבי תהיה פייבוריטית מול צסק"א... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/08
  6. JR-Riquelme Member

פייזר הוא הימור גדול. נפצע יותר מדי, נכנס יותר מדי מהר לבעיית עבירות, חלש מאוד בהגנה, אבל אפשר להיות בטוחים בדבר אחד- סוף סוף יש שחקן שאפשר לסמוך עליו שיתן את הנק', זה חסר למכבי, והייתי אומר שזה רכש די טוב. אם נסמוך על באטיסטה בצבע אז יותר מטופ 16 לא נקבל.

7. Number 8 Member

וואו רק עכשיו אני רואה...
    ארויו לא כשיר נגד אולימפיאקוס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

8. y56kh Member

המשחק הזה הולך להיות קשה וזה יהיה הישג לצאת עם הפרש חד ספרתי.
    אין את פייזר, להם יש מלא שחקנים ענקיים וכסחנים-ראיתם מה קרה שנה שעברה ששברו (במובן הפיזי) לנו את (נדמה לי) בראון (מקווה שאני זוכר נכון).

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

טוב אני לא מצפה ממכבי החדשה להיות מחוברת ולתת פייט אמיתי ביוון לאולימפיאקוס. האמת, אני לא מצפה לזה גם ממכבי בכלל בשל הבדלי התקציבים העצומים שהביאו לכך שהיוונים מחזיקים בקבוצה הכי כישרונית באירופה.

נקודות אור במכבי: אליהו כדורסלן מחונן, פשוט כך. כל צעד שלו הוא חכם, אין כמעט צעדים טיפשיים לבחור. אני מת על השחקן הזה.
    לגבי השאר, נלמד להכיר עם הזמן עוד קצת לפני שיקבלו שיפוט כה נחרץ ממני.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לאורך כל המשחק (למעט הרבע הראשון), כשאולימפיאקוס רצתה, היא לקחה. גם כאשר ברבע השני והשלישי ההפרש צומצם מעט, זאת היתה אשליה בלבד (פלאשבק שהיה לי מהמשחק מול פאנטינאקוס בגמר היורוליג לפני מספר עונות) , משום שברגע שהיוונים שוב העלו את ההילוך הם שוב ברחו, בלי הרבה מאמץ יש לומר.
    לזכותו של אפי יאמר שהפעם הוא דווקא יצא מהשבלונה שהוא תכנן (אם זה בשל חוסר ברירה או לא זה כבר עניין אחר), והעלה את חג'ג' ושארפ על מנת לקוות שאולי הם יעשו את השינוי. הם אכן עשו, אבל לא מספיק.
    מילה עם ווילאמס- אף פעם לא הבנתי מה אפי מוצא בו אבל הפעם באמת שזה שבר שיאים. כל כך הרבה החלטות לא נכונות, משיכת זמן של התקפות שלבסוף גרמו לו להכנס לסל (והוא פשוט לא מסוגל לעבור את השחקן הראשון), וקבלת החלטות פשוט לא נכונה. לא מובן לי למה הוא מקבל כל כך הרבה קרדיט מאפי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/11/08
  11. samoel Member

אני מקווה שהתכוונת לכספי.

חושך חושך חושך.
    והאמת שזה הרבה בגלל השכר לימוד.
    רבע ראשון מדהים, באמת שלא ציפיתי למכבי כזאת. אבל חג'ג' בשתי טעויות הופך את זה מ-11 ל-7 בלבד.
    סימונס אחראי לוחם ולא נותן לאולימפיאקוס צ'אנס לרוץ בורשטיין במשחק חכם אך נטול נקודות. ואפילו לא הרגשתי איך בראון הגיע ל- 7.
    אבל כאן דיבר הנסיון אולימפיאקוס עלו עם השכל הצליחו לסגור את הפער ומכבי נעלמה. רבע שני זוועה, הנתון של 5 נקודות בכל הרבע מדבר בעד עצמו.

מחצית שניה ממשיכה המגמה, עד שאפי זורק את מה שיש, ופה מגיע הנקודה, אם יש במכבי שחקנים שלא יתנו שימעכו את הסמל זה שארפ וכספי, איפה הם היו לפני זה ? אלוהים יודע. לא נורא כספי במשחק נדיר שמראה לכם למה הוא בחירה בסיבוב הראשון בדראפט הקרוב מצמצם נזקים כמעט לבדו ומכניס טרוף.

ועכשיו שוב מגיע הנסיון. מאמן מנוסה, היה מזהה שזהו הטירוף יותר לא יחזיק עכשיו צריך גם את האחריות והשחקנים המנוסים כמו טל ובראון. אבל אפי מתעקש להישאר עם וויליאמס ובאטיסטה וכתוצאה מכך ראינו את מכבי מתפוררת.

מה שמדהים אותי שאחרי שמכבי עובדת כל כך קשה על להוריד את היתרון היוונים מגדילים אותו בקלות נונשלנטית. אוי השלשות אוי השלשות, איך זה יכול להיות?!? קיבינימט מה רואים צהוב וכל כדור נכנס, איכסה! לדעתי התוצאה לא משקפת את המשחק, אבל כן משקפת את הבדלי הרמות, הבעיה של אולימפיאקוס וגם אמרתי את זה, יש להם שחקנים התקפיים אבל הם לא קבוצת התקפה. קבוצה שיכולה להרשות לעצמה להעלות את פאפאלוקאס, גריר, וניקו מהספסל זו קבוצה הרבה יותר טובה ממכבי, עם ובלי ארויו.

בסדר לא קרה כלום אפשר להרים את הראש,
    יש עוד שבועיים להתחבר באמת ומעכשיו אין תרוצים מכבי חייבת לנצח את כל המשחקים שנותרו לה ביורוליג (משחקי בית זה בגדר מאסט ולא משנה היריבה, לה מאן ואבלינו צריך לנצח בחוץ ורק לגבי מלאגה בסוף אי אפשר לדעת בגלל שגם מלגה לא בדיוק קבוצה יציבה אבל כמו כן, מאוד חזקה בבית)

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

את האמת? סגרתי את הטלוויזיה כשהיוונים עלו במחצית השנייה מעל לעשר נק'. כל כך ברור שזה נגמר בהשפלה שפשוט הייתי בשוק שמכבי עוד חזרה 8 דקות לסוף למינוס 9.

מה עוד כן ראיתי? עזבו את ארויו, גם איתו היינו מפסידים. אני קודם כל רוצה לשאול מי הביא את חג'ג'? אפי? אם כן למה הוא נותן לו למעשה לשחק רק בגארבג' טיים, וזה כשארויו פצוע...ממש גאון המאמן שלנו.

מה עוד? ניקולה, חוץ מפישר הייתי מחליף את כל הקו הקדמי בשביל להחזיר לעשרים דקות את האליל שלי. 12 נק' באחוזים גבוהים, מסירות כמו שהוא יודע למסור. סלע, אני מאד מעריך את הדיעות שלך, אבל לאליהו אין הגנה ובסופו של דבר הוא קולע את הנקודות שלו רק מתי שהוא מקבל את הזמן בשביל לעשות את ה-moves שלו. אין לו קליעה מבחוץ ובסה"כ לפעמים אני חושב שגם הוא לא יודע מה הוא עושה...

'הקבוצה הכי יקרה בתולדות המדינה' כן, כי מכבי מה לעשות הקבוצה של המדינה. הרשו לי עוד קצת לצחוק כי מהקיץ אני כבר מאוכזב ועצבני על הקבוצה שאני כל כך אוהב. אם אין לך תקציב של קבוצה יוונית או רוסית בכירה, תבנה סגל יותר קצר, אבל יותר איכותי. אצל היוונים אתה רואה בדיחה מהלכת שנקרא 'שחורנציטיס' (שם יווני לבחור נולד בקמרון!?!), אבל גם זר כמו צ'יילדרס שמקבל כנראה דולרים בשביל האפרו שלו. אלה לא יביאו את התארים כי אם פאפאלוקאס, ניקולה, בורוסיס, פרינטזיס והחבר'ה האלה. הלפרין? לפחות מרוויח הרבה כסף, כי כוכב הוא לא היה במכבי וגם לא ביוון. הוא קצת מזכיר שחקנים שנותנים להם לשחק, אבל במאני טיים כבר יושבים דקות ארוכות על הספסל.

בקיצור, להפסיד ביוון זה קורה למעשה לכל אירופה, אבל יש דרך. מלאגה הפסידה שם בפחות מעשר נקודות, זה נותן תקווה ואנחנו? האם באמת אתם מאמינים שסימונס, וויליאמס, חג'ג', באטיסטה, ליאור אליהו או יניב גרין יביאו אותנו אפילו להריח את הפיינל פור? חוץ מבורשטיין שהראה היום מדי פעם כמה ניצוצות מימיו הגדולים, בראון שצריך לידו שחקן שייתן לו את הכדור על הבלטה, וד'אור פישר שאולי לא מוריס בהתקפה, אבל בהחלט שחקן נלחם ומשקיע אני מפחד שאפילו לא ננצח בצרפת או איטליה.

עכשיו אני צריך להתפלל לפייזר שיציל את המולדת? אני לא בדיוק איש מאמין...

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/08
  13. samoel Member

אני רוצה לחזק את הדברים נגד אליהו (וואו אני מריח דם אני ישר קופץ ) אליהו לא שווה כלום אם זה לא משחק ריצה. במשחק עומד אין לו מה למכור המובס שלו הביאו איבודי כדור ולא שום דבר אחר. אליהו הוא לא קו קדמי, זוכרים שאמרתי מה יקרה שהוא יפגוש גבוהים שלא קוראים להם פרקאצ'ין שהם רכים מאוד בהגנה? "בטח כל עוד קוראים להם פרקאצ'ין ולא שחורציאניטיס ושאר התותחים הרצינייים בצבע. " ציטוט שלי מהדיון של מכבי, היום ראיתם שאין לו מה למכור מול בורוסיס וניקו.

14. דנידין Member

לא רבים עוד ינצחו במגרש הזה ביוון, לכן אני לא חושב שלשפוט את מכבי החדשה כאן הוא הדבר הנכון. תנו למכבי קצת זמן ואז יהיה באמת אפשר לראות מי יצליח להתאקלם לשיטה, מי לא מתאים לה, מי בכלל לא מתאים לרמות הגבוהות וכו'.

עוד קצת חברה, עוד קצת.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דני, בהצלחה עם לחכות, אני כבר עזבתי את התחנה...לא ברצינות, מתי אתה מוכן 'לראות את האור'? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    לדעתי לקבוצה יש פשוט יותר מדי בעיות ובעיקר, יותר מדי שחקנים בינוניים. מבחינתי גם לוקחים תארים עם התקפה אלא אם יש לך את הכשרון שהיה לנו לפני כמה שנים.

הבעיה שלי מתחילה עם מאמן בינוני כמו אפי בירנבוים (יאנאקיס עשה אתמול ממנו צחוק) ונגמר בשחקנים שלא מתאימים לרמה האירופאית הגבוהה. העניין מה שמדאיג אותי זה שהלחץ שוב פעם יעלה בצורה דרסטית אם נאבד משחק או שניים בהיכל שלנו, אל תשכח שלה מאן ה'גדולה' כמעט ניצחה אותנו. בשבוע הבא נארח את מלאגה, אני צופה הפסד.

דני, לי אין בעיה להודות לבסוף אם טעיתי, אבל גם בשנה שעברה היה לנו כנראה יותר מדי מזל שלא פגשנו את צסק"א או אולימפיאקוס בשלב האחרון לפני הפיינל פור אחרת היינו רואים את מדריד רק דרך הטלוויזיה. מבחינתי בהפסד הראשון שלנו נגד צסק"א היתה לנו קבוצה יותר טובה מאשר לפני כחצי שנה.

לסיום, איזה דברים טובים אתה רואה בקבוצה שלנו? חשוב להדגיש שאני לא משווה את מכבי עם לה מאן או אבלינו אלא אם העליתא של אירופה, הרי אנחנו לא משתתפים ביורוליג בשביל ההשתתפות, לא?