פנאתינייקוס אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏20/10/08.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

טוב נו אני מנסה לשכנע את עצמי להיות זהיר ולא לשפוט קבוצה לפני שרצה יחד תקופת זמן משמעותית. כן, משהו בי לא ממש רואה את מכבי עושה ניסים ונפלאות, אבל הם עדיין לפחות 2 רמות מעל הליגה המקומית, לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

2. piston Member

לדעתי מכבי פגיעה גם העונה, ולא פחות משנה שעברה.

זה עדיין אומר שבערך ב 80% מהמקרים הם יקחו, אבל זה גם אומר שב 20% מהמקרים הם לא יקחו, ויחסית לעבר זה המון.

הם התעסקו יותר מידי בלפרק קבוצות אחרות בליגה, שיצא להם חבורה של שברים של קבוצות אחרות, במקום קבוצה מלוכדת תחת רעיון ודרך של מאמן.
    עם התקציב שלהם, הם היו צריכים להתרכז בלבנות את הטוב ביותר עבור עצמם, ואז לליגה לא היה סיכוי מולם, והיה להם סיכוי יפה להגיע לפיינל פור.

כמו שהם בנויים, אני לא רואה את זה קורה.

3. shlomydavid מנהלים

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/logo.Xxx

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/weekgames_title.Xxx - מחזור 2:

יום רביעי:

19:45: פרוקום סופוט - נאנסי
    20:45: פאניונוס - צסק"א מוסקבה
    21:45: פרטיזן בלגראד - ריאל מדריד
    22:00: ארמאני מילאנו - אפס פילזן

יום חמישי:

19:45: ז'לגיריס קובנה - סיינה
    20:15: פנרבחצ'ה אולקר - אלבה ברלין
    20:45: אולימפיאקוס - מלאגה
    21:00: מכבי ת"א - אבלינו
    21:30: לה מאן - ציבונה זאגרב
    21:30: ברצלונה - פנאתינייקוס
    21:30: אולימפיה לובליאנה - טאו ויטוריה
    22:00: רומא - חובנטוד בדאלונה

* הבאנר והמידע באדיבות האתר הרשמי של היורוליג

4. y56kh Member

אם מכבי מפסידה לאבלינו בבית זאת תיהיה בושה אמיתית
    כבר היה להם מספיק זמן להתחבר אז הגיע הזמן לנצל את אוסף הכוכבים הזה

5. samoel Member

לא מסכים.
    בושה תהיה אם נפסיד לאבלינו, אבל לא בגלל שזה תוצאה של אם נתחבר או לא. אל תשכח אוריו הבורג המרכזי הגיע אחרון ובעצמו צריך להסתגל למשחק האירופאי, לדעתי המשחק מול מלאגה יהיה זה שיקבע לאן מועדות פניה של מכבי ורק אז נדע אם נבנתה קבוצה כמו שצריך ואפי הצליח לחבר אותה , עד אז את שני משחקי הבית צריך לנצח כי חומר השחקנים טוב בהרבה, ואולימפיאקוס? זאת אולימפיאקוס בכל זאת(נוסיף משחקי ליגה לבטחון, אין לי ספק שמלאגה זה יהיה המבחן הראשון של מכבי העונה).

6. y56kh Member

אולימפיאקוס זאת קבוצה שיכולה ללכת השנה עד הזכייה וניצחון עלייה יהיה מאוד קשה, גם בנוקיה.
    לפחות המשחקים של מכבי חזרו ל21:00 ועכשיו אוכל לראות את המשחק מההתחלה עד הסוף (מקודם לא יכולתי כי היה לי חוג)

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/08
  7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ניצחון, כן וזה עדיין מוקדם לדעת איך השחקנים ישחקו יחד כשיכירו אחד את השני למשך תקופה. כמו שחשבתי בקדם עונה אני חושב גם עכשיו. הכל פתוח לכאן או לכאן, זה יכול להתחבר ולהיות מצויין וזה יכול לא להתחבר. שבונים קבוצה מחדש הכל יכול להיות וכדי להרכיב את השחקנים הנכונים צריך גם מזל.

8. אבו Member

היה משחק ברמה לא גבוהה במיוחד, של שתי הקבוצות, פרט לרבע ה-3 של מכבי. אבלינו זה ממש רחוק מלהיות מבחן רציני לארויו ולחברים האחרים.
    כמה דברים, מהמשחק הזה ולהמשך:
    1. ההגנה עדיין לא דופקת. לחטוף 83 נקודות מאבלינו, לא מרשים במיוחד. רבע אחד מכבי הרשימה בהגנה וזה היה הרבע השלישי. מרכוס בראון, ממנו אי אפשר לצפות בכלל להגנה, אבל הייתי מצפה ממאמן כמו אפי לחיפוי בנושא הזה.
    2. אליהו יציב, ועדיין הוא צריך לעבוד על הקליעה שלו. יש לו יותר מדי ליקויים כרגע במשחק שלו, כדי להזכיר באותו משפט אותו ואת הליגה הטובה בעולם.
    3. טל בורשטיין, נכנס לעיניינים לאט לאט. אני חושב שאם יש מישהו שיכול, ויש לו את היכולת והניסיון להוריד מארויו קצת מהעומס והלחץ, זה טל. חשוב מאוד שישתלב כמה שיותר מהר וטוב.
    4. בהמשך לסעיף הקודם, עדיין מכבי בלי ארויו, בדקות שהוא לא על המגרש- די זוועה לראות את זה, בקיצור. בשביל מה הביאו את דרור חג'ג?
    5. חבל שמול יריבה חלשה, בבית, מכבי בכל זאת מצליחה לסיים את המשחק עם פער חד ספרתי ולא דו ספרתי. מול קבוצות טובות יותר, שאננות כזאת יכולה לעלות ביוקר.

הרבה מאוד דברים יש עוד לתקן במכבי. תרגילים, גם כן לא ראו יותר מדי. הכל פשוט סחף, כל אחד עם יכולת אישית ואבלינו שיחקה לידיים של מכבי.

9. zivmay Member

באטיסטה- נגר, להעיף.
    גרין- נגר אבל להשאיר.
    וויליאמס- נגר להעיף.

מכבי שיחקה מצויין ברבע השלישי וטיפה ברביעי, מאכזב שההפרש כבר היה 27 נק!!, ותוך 8 דקות ירד ב20!
    אחרי השלשה של בראון, אפי היה חייב להשאיר את בראון, בכל מקרה הוא היה עם 4 עבירות. וגם את ארויו.
    או שהוא ישים את חג'ג במקומו, או אף אחד.
    אני עדיין מתחרט שלא הביאו את לימונד למחליף לארויו, או שלא השאירו את קאמינגס או ביינום ( כמחליפים!!). לדעתי היה יכולה להיות רוטציה טובה לולא חג'ג לא היה מגיע.

בקשר לבאטיסטה, להעיף ודחוף! להביא מחליף מצויין, הייתי מביא את דאריוס מיילס (שחקן נהדר, אבל קצת עם בעיות, בכל מקרה מכבי כולה מופרעים).
    את רייט להשאיר, ולהוציא את ג'ייסון וויליאמס מהסגל.
    בקשר לכספי, עדיף שוויליאמס ייצא מה12, וככה לעמרי יהיו הרבה יותר דקות לשחק. אם שמתם לב, הוא שיפר את הזריקה שלו והביא אותה לרמה גבוהה מאוד, הוא יודע לקלוע קאץ', הוא יודע להכין לעצמו את המצבים ( נגד גליל, וגם במחשקי ההכנה). לדעתי כבר שנה הבאה הוא לא יהיה פה ( וחבל).
    חייבים להכניס אותו לחמישייה במקום טל, שנראה שהוא משחק על רגל אחת.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני עדיין לא מבין למה חג'ג' לא מקבל דקות משחק גם במשחקים האירופאים. נכון, הוא ישראלי, ומרבית היתרון שלו הוא בליגה כאשר קיים החוק הרוסי, אך משהו צריך להסביר לאפי שהוא מספיק טוב גם לשחק באירופה. אם לא בחמישייה אז לפחות כשחקן שעולה מהספסל. ראיתי את חג'ג' (בעיקר בירושלים) גם במשחקים האירופאיים, הוא שחקן שיודע לשדרג את היכולת שלו גם למעמדים האלו, ואין לי ספק שאם ייתנו לו את ההזדמנות בשלב מסויים של השחק הוא בהחלט יכול לתרום. וכל זאת מבלי שאני מזכיר את ההגנה המצויינת שלו, שיכולה לסייע כאשר צריך לנטרל שחקן פעיל במיוחד.

11. samoel Member

טוב נתחיל ממה שבוער פה לכולם דרור חג'ג'. הכי נכון שבעולם, אפי טעה ובגדול אתמול. הרכז הטבעי (אולי למעט בורשטיין שהתחיל כרכז את הקריירה) היחידי על הספסל שיכול לתת גיבוי לארויו, חובה היה להכניס אותו לעניינים יהיו ימים שארויו לא יפגע/בעיית עבירות וגם האחרים לא יתנו גיבוי מספיק ויצטרכו את חג'ג', חוצמזה ארויו שיחק לטעמי יותר מדי למרות שכשהוא לא היה על המגרש הוארגשה בעיה, אבל מי יודע חג'ג' הוא רכז במקצועו.

לגבי המשחק עצמו, לא יודע עם שמתם לב אבל מכבי יצאו תותחים, לרוב קבוצה שקולעת 13-26 לשלוש בנוקיה תצא מנצחת. אבל כנראה שלאבלינו אין כלום חוצמזה, ולראייה הרבע השלישי הרבע בו השלשות שששמרו אותם צמודים במחצית הראשונה הפסיקו להיכנס ואז מכבי ברחה.

אם כבר הרבע השלישי, הוא ההוכחה הניצחת לכך שאפי בנה סגל מספיק טוב ושחומר השחקנים מתאים, כל הקשקשנים בערוצי הספורט(כולל דורסמן) יבינו את זה כשמכבי תתחבר ותייצב את הדבר הבא שאני רוצה לגעת בו בהקשר הזה - ההגנה. ברבע השלישי מכבי התחילה לשחק הגנה והקליעות של האיטלקים לא נכנסו, מכבי יכלה לצאת לריצה ואז ראו כמה מכבי יכולה להיות מסוכנת ושחומר השחקנים מתאים, ארויו (כמו שאמר שלח) יכול לחשוב ב- 120 קמ"ש ואז בראון תופר שלשות במעבר שזה קטלני במיוחד, אליהו מתעופף ואם צריך פישר מגיע לתקן אחרי שהיה נפלא בצד השני של המגרש. המסקנה ברורה ולא ממש היה צריך את המשחק הזה כדי לדעת, ברגע שמכבי תשחק טוב בהגנה והזריקות של היריב יהיו בחוץ מכבי תהיה מסוכנת ותוכל לשחק כדורסל כמו שהקהל אוהב.

לא היה כדורסל גדול כל כך אתמול, במחצית הראשונה ראינו הרבה בידודים ונסיום לתפעל את אליהו, לדעתי זה לא היה מוצלח כל המשחק של האחד על אחד. מה גם שכל התרגילים הם לבראון כאילו קיבל איזו בעלות על הקבוצה. אני חושב שסימונס הוסיף הרבה קבוצתיות ופתח אופציה נוספת בהתקפה עם הקליעה שלו מחצי מרחק. חוצמזה הוא מוריד מהלחץ בצורה נפלאה במלאכת הריכוז/החזקה בכדור) ועל כן אני חושב שמספר הדקות שהוא קיבל אתמול היה תואם קצת תרם מעט מדי אבל בסדר.

בגדול אני חושב שכבר אמרתי המבחן האמיתי הראשון של מכבי (נצחון בפיראוס הוא בונוס בלבד) יהיה מול מלאגה וזה אי שם בסוף דצמבר ככה שהמצב טוב אפשר להרגע לתת לזמן לעבור לאפי לחבר.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מרשים אותי הניצחון הגדול של ברצלונה מאשר הניצחון של מכבי. הקבוצה שלנו עשתה את המוטל עלינו, אבל אחרי הרבע האחרון אני בכלל לא חושב שאנחנו צריכים להתחיל לחלום על מכבר למקום השלישי. בוא נראה את מכבי קודם כל מנצחת באיטליה כי לדעתי היא כרגע תפסיד שם.

קראתי ושמעתי מספיק ממומחים יותר גדולים כי לא להסחף מהניצחון הזה, יופי של משחק של ארויו, רק שיעשה את זה גם נגד אולימפיאקוס ומלאגה. נגד קבוצה איטלקית ברמה של ליגה ישראלית אנחנו לא צריכים להתלהב.

הניצחון הזה טוב למוראל ולשקט במועדון, אבל יותר מזה? היה נחמד לשמוע באולפן ערוץ הספורט איך היחיד שעוד שם לב שלמשל ליאור אליהו קונוס בהגנה היה קופמן. למכבי תהיה הרבה יותר סיכוי לקחת גביע אירופה נוסף דרך ההגנה, אבל בירנבוים רוצה להיות דון נלסון...

שוב פעם, טוב שניצחנו, אבל לדעתי יש יותר בעיות מאשר נקודות חיוביות בטח אם בהמשך נשחק נגד קבוצות יותר חזקות מ'מעצמות' של איטליה, קרואטיה וצרפת.

13. JR-Riquelme Member

אין למכבי כלים בהגנה כדי לקחת תואר דרך ההגנה.
    ממשחק למשחק אני דווקא מגלה שפישר הוא פיקציה מבחינת הגנתית, ועדיין הוא שחקן ההגנה הכי טוב במכבי.

14. shlomydavid מנהלים

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/logo.Xxx

http://www.euroleague.net/_euroleague/Themes/euroleague/css/images/weekgames_title.Xxx - מחזור 3:

יום רביעי:

20:15: אפס פילזן - פאניונוס
    20:45: פרוקום סופוט - ז'לגיריס קובנה
    21:00: נאנסי - פנאתינייקוס
    21:30: טאו ויטוריה - אלבה ברלין
    21:45: פרטיזן בלגראד - ארמאני מילאנו
    22:00: אבלינו - מלאגה

יום חמישי:

19:30: ציבונה זאגרב - אולימפיאקוס
    21:00: מכבי ת"א - לה מאן
    21:30: אולימפיה לובליאנה - רומא
    21:30: חובנטוד בדאלונה - פנרבחצ'ה אולקר
    21:45: ריאל מדריד - צסק"א מוסקבה
    22:00: סיינה - ברצלונה

* הבאנר והמידע באדיבות האתר הרשמי של היורוליג

15. דנידין Member

צאסק"א נגד ר.מדריד זה חתיכת משחק! יש מצב לשידור איפשהו?

אגב, גם את המשחק הזה כמו כל משחק בהיכל מכבי חייבים לעבור ואף משכנע.