פלפס, בולט או צוברי?

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Ampelmann, ‏21/8/08.

1. Gass12 Member

לפני שאציע את הבחירה שלי . אומר כמה מילים על הספורט בישראל בפרט ועל התנהלות המדינה בכלל.

אם נבדוק לעומק את כל ההתנהלות במדינת השכונה (ישראל). נראה מוטיב אחד שחוזר שוב ושוב ושוב
    בבחינת מכנה משותף לאורך כל תוואי ההתנהלות של כל משרדי הממשלה בכלל והספורט בפרט.
    במדינת השכונה אין חשיבה ותיכנון לטווח רחוק. ולכן לא משנה מה שנעשה/עושים
    /יעשו. הכל תמיד יראה חלטורה .טלאי. אימפרוביזציה. כי הרי צמד המילים הכי שחוק אצלינו זה
    "יהיה בסדר". ככה נראים הכבישים שלנו כשמחד מנהרות יפיפיות אוטסטראדות מרחיבות את הלב ומאידך כבישים שאפילו עיזים היו מתביישות לצעוד בהם.ככה נראה גם הצבא שלנו
    לפני גבי אשכנזי שמנסה לעקור את תרבות ה"סמוך" שהשתרשה . חיל אוויר מדהים מחד כשמאידך
    חיילים שלא עשו אימון מבצעי 6-7 שנים. חיילים שמגיעים לחזית ללא ציוד אלמנטרי.
    אני יכול להציג מחדלים בכל המשרדים אבל זה מיותר כי הכיוון ברור. אז למה שבספורט זה יראה אחרת?
    אין השקעה במתקנים במספיק שעות ובאימונים איכותיים אז גם ככה צריך לברך על מה שיוצא מכאן
    בבחינת נס.

לדעתי הבחירה ברורה ובמיוחד שמאז עלה הנושא נוסף שיא עולם נוסף ליוסיין בולט 4X100
    3 מדליות זהב=שלושה שיאי עולם. זה לא הכמות כאן אלא ה.. איך.. לכל מי שצפה וראה את המשאיות שניתן היה להכניס בינו לבין מי שהגיע למקום השני.. התשובה חד משמעית .יוסיין בולט
    או כפי שאמר עליו מחזיק השיא ב200 עד לשבירתו מייקל ג'ונסון. יוסיין בולט הוא סופרמן2

2. הפועל קטמון Member

אולי אתה לא שמעתה על בולט לפני האולימפיאדה אבל תדע לך שבגיל 15 הבן אדם כבר היה אלוף עולם לנוער וקבע שיא עולם במאה ומאתיים מטר לנוער

3. samoel Member

אם תסתכלו טוב תראו שזו בכלל לא אשמתו של פלפס שהפער שהוא פותח נסגר במשחי השליחים, אז אמנם אפשר מאוד לזקוף חלק מהמדליות לעמיתים שלו(לייזאק בעיקר) אבל עדיין זה לא גורע במיל מהדומיננטיות שלו בענף.

יותר מזה, שאומרים היום שחייה(ענף שלם) אומרים מייקל פלפס. שאומרים היום אתלטיקה(זה הענף) בולט הוא לא הראשון (אצלי לפחות)/היחיד שיעלה לראש - יש את איסנייבה, פאוול(ואני בטוח שאם הייתי מתמצה הייתי מוצה עוד הרבה שמות שמחזיקים ענף שלם שהוא בסדר גודל של שחייה, ריצות קצרות הן לא הדבר היחיד באתלטיקה).

עריכה:
    היסטוריה נעשתה עכשיו עם הזכייה של קניסה בקלה למה שהוא לא יזכה מאיתנו גם לכבוד?(בלי להוריד ממנו ולהפך אני מאוד אוהב את האצן הזה) במה הוא נופל מבולט? בכלל מישהו פה מסוגל להבין את הקושי הגדול יותר בריצה ארוכה לעומת ריצה קצרה? זאת הסיבה שבולט לעולם לא יצליח אם היה משלב עוד מקצים, כי הוא מאוד ממוקד(מתחרה במשהו ספציפי ביותר). בעוד פלפס טוב בהכל. ומכאן אני מתקשה להבין איך ניתן בכלל להשוות ספורטיאי ששולט בענף שלם. לאחד ששולט במקצה, גם אם יהיה ה- highlight של האולימפיאדה(מתייחס לתגובה מתחתיי).

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/08
  4. JR-Riquelme Member

אולי לא בשבילך, אני בטוח שבשביל הרוב בולט הוא הפנים של האתלטיקה. כי הריצות של 100 ומ200 הם האבא של האתלטיקה, כמו שהאתלטיקה היא האבא של האולימפיאדה

5. y56kh Member

פעם היה אפשר
    פעם האתלט היה מתחרה בכמה מקצועות (לא כמה ריצות)