פלה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י B8aRisT, ‏23/12/04.

1. ג'רמיין דפו Member

לא הגזמת...אני לא מאמין שאראה בחיי מישהו ברמה של דייגו. אני לא יודע בן כמה אתה אבל גם אתה לא תראה.........

2. BOSS Member

חבל שלא ראיתי אותו משחק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx בטח היה מה זה תותח...

3. Makaay#10 Member

גם אני לצערי ....גם אני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שכבר אמרתי פעם, באתר הרשמי של המונדיאלים יש משחקים קלאסיים, אורך מלא איכות נהדרת, אבל בלי שידור, מי שבא לו שיראה, מומלץ למרות שלא היה לי זמן אף פעם לראות משחק מלא

http://fifaworldcup.yahoo.com/06/en/p/cg/

5. ג'רמיין דפו Member

עזבו את המונדיאלים...את הדברים הגדולים באמת דייגו עשה בנאפולי,הוא לקח קבוצת ליגה שניה והביא את כל העיר לאיצטדיון...זה נגמר בכל תואר אפשרי ועוד עם כמויות של קוקאין. נאפולי חזרה למקומה הטבעי בליגה השניה ביום שדייגו פרש. מומלץ לחפש את הקלטת של מראדונה,אתם בכלל לא יודעים על מה אני מדבר...חובה לראות את הקלטת 5 פעמים בכדי להבין.

6. Deutschland Member

לפי דעתי פלה הוא ממש ממש לא מתקרב לשחקן הכי טוב בכל הזמנים, מכיוון שהתקופה שלו היתה אחרת, אי אפשר בכלל להשוות בין 2 התקופות של אז ושל עכשיו.
    שחקנים כמו שבצ'נקו ורונאלדו הם שחקנים יותר טובים ממה שהיה פלה.

7. שבצ'נקו Member

לדעתי קשה מאוד להשוות וזה גם כמעט בלתי אפשרי.
    פלה היה שחקן טוב מאוד ממה ששמעתי וגם ראיתי כמה מונדיאלים ותקצירים ,אבל להשוות לתקופה ב 20 שנה האחרונות,אני לא חושב שאפשר להשוות,המשחק מנוהל יותר טקטי ,יותר אגרסיביות .
    אי אפשר לקבוע מי באמת הגדול מכולם למרות שפלא ללא ספק אחד מהם,אבל לדעתי אי אפשר להחשיב אותו לגדול מכולם,פשוט אי אפשר בגלל שוני התקופות.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

9. B8aRisT Member

הבל הבלים... אתה לא מבין אה? אולי גם אני לא ואולי אף אחד מפה... אולי לעכשיו שבצנ'קו (לכרגע) ורונאלדו הטובים ביותר אבל ראית את המשחקים של פלה כדי לתת את דעתך מי יותר טוב? הרי רבים קבעו שהוא היה הטוב ביותר והם וודאי ראו... לא כך ?

10. juva Member

פלה, מאז שפרש, מנסה בעיקר להנציח את עצמו בתור הכדורגלן הגדול ביותר שדרך על משטח ירוק, אני חושב שאם הוא היה בטוח שהוא היה הגדול ביותר, הוא לא היה משווק את עצמו באופן כ"כ אגרסיבי
    מראדונה לעומת זאת, לא מנסה להוכיח שומדבר לאף אחד, ומפה כנראה ההערצה אליו בתור שחקן דווקא בגלל האנטי

להשוות את רונלדיניו למראדונה? זה פשע(ואני עוד אוהד ברצלונה) ביום שבו רונלדיניו יהפוך את דקו לשחקן לא רלבנטי במערך של ברצלונה, אז אפשר יהיה להשוות אותו לדייגו

אפילו שסוגית השחקן הטוב ביותר זה בעיקר עניין של גאוגרפיה וזמן, יש כאלו שאומרים שאם די-סטאפנו היה משחק יותר מאוחר, או לפחות משחק במונידאל, הוא היה מוכרז כטוב ביותר
    לך תסביר להולנדי שקרויף הוא לא השחקן האירופאי הטוב ביותר ששיחק, או לצרפתי, שזוכר את פלאטיני מוביל את צרפת לבד לזכיה ביורו 84
    {ומה הייתם חושבים על באג'ו אם לא אותו פנדל?}

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

במה בדיוק פלה משווק את עצמו? בתרומתו לכדורגל הברזילאי גם אחרי הפרישה? בעובדה שכל עיתונאי אנגלי הולך דבר ראשון לקבל תגובה שלו על כל דבר של מונדיאל?

למה שרונלדיניו יהפוך את דקו לשחקן לא רלבנטי וזה יגרום לו להיות גדול? רונאלדיניו לא הורס שחקנים שמשחקים סביבו אלא הופך אותם ליותר טובים.

12. BOSS Member

דייגו עשה הכול לבד, רונאלדיניו לא מסוגל.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מסתמך כשאתה אומר שהוא לא מסוגל?
    האם רונאלדיניו אי פעם נאלץ להוביל קבוצה לבד ונכשל בכך?
    נכון, בחצי העונה הראשונה בברצלונה זה בערך מה שהיה, אבל סה"כ לקח לו זמן להסתגל, והוא נהיה שחקן ענק
    חוץ מזה אני מעולם לא השוויתי בין השתיים כי אני כבר איזה שבועיים כותב ואף אחד לא קורא, שלא ניתן להשוות בין שחקנים ככה, הרי איך תגידו מי היה יותר טוב, מאראדונה או פלה
    פלה כל חייו שיחק בברזיל וארה"ב, מאראדונה בארגנטינה איטליה וספרד
    פלה השיג יותר אבל שיחק בליגות קטנות יותר
    פלה היה בכלל חלוץ
    כשפלה פרש מכדורגל מאראדונה רק החל לעשות את צעדיו הראשונים, אי אפשר להשוות בין שנות ה60 לשנות ה80, זה תקופות שונות, זה שחקנים שונים, ששחקו במקומות שונים ותפקידים שונים, הדבר היחידי שהיה להם במשותף זה המשחק, לא הרבה מעבר.

14. dror_khayat Member

למראת שלא ראיתי את פלה ומראדונה משחקים,אני חושב ששניהם ממש אוברייטד!אני יכול להבטיח לכם שעושים מהם הרבה יותר ממה שהם היו.שניהם לא היו מושלמים(אפילו רחוק מזה!),וכל אחד מהם יכל לתפוס יום אחד גדול ויום אחד פחות גדול.מה,הם לא עשו טעויות?הם לא פישלו מפעם לפעם?תעשו לי טובה...אני בטוח שהיו הרבה שחקנים גדולים אחרים שלא ירדו מהם במהומה.מה גם שאני לא מאמין במושג כזה "השחקן הטוב בכל הזמנים".פשוט אין מושג כזה!אי אפשר להשוות שחקן הגנה מצטיין לשחקן התקפה מצטיין.כל אחד תורם בתפקידו,כל אחד הוא חלק ממכונה משומנת שנקראת "קבוצה".אני לא מאמין ב"שחקן גדול",אני מאמין ב"קבוצה גדולה".כדורגל זה משחק של קבוצה ולא של שחקנים בודדים.אנשים צריכים להבין את זה.מכאן,שדיון על השחקן הטוב בכל הזמנים הוא מאוד לא רלוונטי!

15. B8aRisT Member

מארדונה בגלל שהוא אולי לא יכול בגלל שיש לו בעיות? חחח סתם... שניהם שחקנים גדולים... כל אחד בתקופתו... היה ממש אפשר להגיד בוודאות אם הם היו משחקים יחד או באותה שנה לפחות...