פיורנטינה 2008/2009: מכוונים לצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏30/6/08.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחצי השני של העונה גובי.

מוטו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/7/08
  2. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי מרכז ההגנה של הויולה, אני חושב שבורדיסו הוא אופציה טובה.

בורדיסו בעונת 2006/2007 היה מצויין, מכיוון ששיחק בקביעות כבלם שהיא העמדה הטבעית שלו, ואני סימנתי אותו כבלם העתיד של הקבוצה, אבל בעונה שעברה הוא התדרדר, מסיבות שונות שהעיקרית בהן היא שמאנצ'יני הציב אותו בכל מיני תפקידים שלא מתאימים לו.

לדעתי, אם הוא יצטרף לויולה וישחק לצידו של גאמבריני במרכז ההגנה, תהיה לפיורנטינה אחת ההגנות הטובות בליגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/7/08
  3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בודריסו לא רוצה לעזוב את אינטר, הוא טוען שכל שנה חושבים שהוא יעזוב אבל עדיין הוא משחק "40 משחקים" לדבריו. אם אינטר באמת רצינית לגבי קראבליו אז בודריסו יעשה בחכמה אם יילך לחממה של פראנדליי בויולה.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

במידה ומסע הרכש הזה יסתיים ללא בלם אני אהיה מאוד מאוכזב. אני לא ארגיש כך רק על סמך התחושות שלי, אלא אפילו יותר חשוב שאכזבה זו תהיה מבוססת על התחושות של פראנדלי. בסיום העונה שעברה, במשחקים החשובים והמשמעותיים פראנדלי החליט לא לסמוך על דאיינלי וקלודרופ (שלא לדבר על דה קוסטה) והעדיף להעביר את אויפאלושי למרכז. רק כדי להבין עד כמה החלטה זו סימנה על חוסר שביעות רצונו מהבלמים האחרים - העברתו של הצ'כי לעמדת הבלם היתה כרוכה בכך שיורגנסן, שכל הקריירה שלו שיחק כקשר התקפי, יאלץ לשחק בעמת המגן הימני (מה שמראה שגם על פוטצה הוא לא סמך, אבל זה כבר נמכר לג'נואה). עכשיו שאיבדנו את אויפאלושי מרכז ההגנה שלנו נשאר (פרט לגמבריני המעולה) עם אותם הבלמים אותם פראנדלי לא מעריך. זה יפה ששפכנו כמעט חמישים מיליון אירו על שחקני התקפה, אבל שכל הרכש הזה יקרוס בגלל מרכז ההגנה, המסע הזה שעכשיו נצבע באותם הצבעים היפים עליהם פירטתי בהודעת הפתיחה שלי, די מהר יצבע שוב בצבעים קודרים ואפלים שחשבנו שנשארו מאחור.

אני מציע למכור למשל את מאריו סנטנה, גם בלעדיו יש לנו מספיק שחקני התקפה ובכסף שנקבל עבורו (סה"כ מדובר בשחקן טוב) כ-6 מיליון אירו אפשר בהחלט לנצל לרכישתו או מימונו של בלם ראוי לחיזוק חולית ההגנה. אותי אפשר בקלות להשתיק עם מיקלה קאניני, אבל קיימות גם אופציות כמו פרארי, סטנדארדו או אותו בורדיסו שכבר הזכירו פה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/7/08
  5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי מטאו פרארי יכול לסגור את הפינה הזאת בצורה טובה מאוד. פרארי היה נוראי בעונה האחרונה ברומא אבל הבעיה המרכזית שלו היא לא הכושר או היכולת אלא דווקא הבטחון העצמי. ברגע שספאלטי נתן בו אמון ונתן לו לשחק לא פחות מקיבו ומקסס, הוא גם לא נפל מהם ביכולת. אך אחריי שבילה מספר משחקים על הספסל חזרו גם הטעויות הטיפשיות. בעונה שעברה פרארי כמעט ולא קיבל הזדמנויות כשפאנוצ'י הועדף עליו בתור מחליף ראשון לצמד הבלמים, אבל גם במשחקים המעטים בהם שיחק, עשה טעויות פטאליות שנגמרו בהפסדים של נקודות יקרות.
    אם פראנדלי החליט להמר על ג'ילרדינו הכושל, אין סיבה שלא יעשה זאת עם הקפטן שלו לשעבר שמאז התקופה בפארמה, הספיק לתת עונה אחת מרשימה, אחת יותר מג'ילרדינו.

דבר נוסף שמעניין אותי הוא מעמדו של דאינלי. קשה לי להבין איך שחקן שהיה אחראי על הגנת ברזל שספגה הכי מעט שערים בליגה ב2006-2007 איבד את סרט הקפטן וירד לספסל אחריי כמה משחקים לא טובים, במיוחד כשלא היו לפיורנטינה מחליפים טובים ממנו.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעניין פרארי: לפיורנטינה נגמר הכסף ותקציב המשכורות עלה בצורה משמעותית מהעונה שעברה. במקרה של אי העפלה לליגת האלופות למשל, הקבוצה תהיה תחת סכנה של פשטית רגל. פרארי הרוויח ברומא 1.7 מיליון אירו (יותר מתקרת השכר שלנו) ולפי העיתונות מחכה לו הצעה מווסט האם של 2.5 מליון אירו לעונה.
    לפיורנטינה אין כרגע את היכולת לשלם לו אפילו את תקרת השכר שלה (1.5). ואני בספק אם יסתפק במשכורת של גמבריני למשל (0.5). אחרת אני לא הייתי רואה שום בעיה להחתימו, שהרי מדובר בשחקן חופשי.

לגבי דאיינלי, אני יכול רק לנחש שפרט לירידה ביכולת שלו, קיים גם איזשהו קרע בינו לבין פראנדלי.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

:aa1: בינתיים מגיעה ההודעה שפיורנטינה החתימה בהעברה חופשית חלוץ ברזילאי ששיחק בעונה שעברה בפראניה העונה לשם ג'פרסון (יליד 88').

8. yonmu Member

הוא יהיה בסגל הבוגר?
    לא הגיע הזדמן לעזוב את ההשקעה (וגם החתמה חופשית היא השקעה) בהתקפה ולהמקד קצת בהגנה?

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קורבינו: "שחקני הגנה טובים עולים יותר מדי".

"בהגנה איבדנו רק את אויפאלושי והבאנו את קומוטו במקומו וגם פאסקוואל ישאר. כדי להביא בלמים טובים יותר מאלה שכבר יש לנו אנחנו צריכים להוציא 15 עד 20 מיליון אירו, הוצאנו כמעט 50 מיליון אירו על רכש ולכן אנחנו לא יכולים להוציא עוד. קיבלנו הצעות על דאיינלי, פאסקוואל ודה קוסטה, אבל סירבנו להן, אם כי הצעה טובה יכולה לשכנע אותנו למכור כי אנחנו עדיין צריכים להחזיר על ה-50 מיליון שהוצאנו."

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש דיווחים שג'נואה הציעה 3.5 מיליון אירו עבור דאריו דאיינלי, באתר הלא רשמי של ה'ויולה' אומרים שאם ימכר המחליף צפוי להגיע דווקא מברזיל. מדובר במירנדה בלמה של סאו פאולו שוויו מוערך ב-8 מיליון אירו.

(בעעעעעעעע)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/7/08
  11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא טוב הברזילאי? קראתי אתמול בלוג של אחד מכותביי הצ'אנל (אגב מאוד מומלץ לקרוא שם את הבלוגים) שדיבר על כך שהויולה אמנם עשתה קמפיין רכש מעניין אבל כל זה עלול ללכת לפח עם ההגנה הרכה שלכם. גם העונה כל פעם שגמבריני היה בחוץ ראו את זה היטב ומוזר לי שעדיין לא הגיע שום בלם ראוי להרכב.

לבלוג

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/08
  12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך שום בלוגיסט כדי להבין את המצב. הנה מה שרשמתי במהלך השבוע:

בלי לקרוא אני מניח שהוא מדבר על אותם הדברים.

בעניין הבלם הברזילאים. אין לי מושג, אני לא צופה בכדורגל הברזילאי. פשוט אין חיה כזו בלם ברזילאי טוב, אלא אם הוא משחק ברומא.

13. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלמים ברזילאים הם לרוב לא טובים בגלל חינוך קלוקל. מאמן הגנתי טוב יכול להפוך בלם עם נתונים פיזיים טובים לבלם טוב. משוואה פשוטה... השאלה היא האם יש לו (מירנדה) באמת את הבסיס ועד כמה פראנדלי וצוות המאמנים שלו יכולים לחנך שחקן בצורה הזאת. יש לי ספק לגבי שני הגורמים.

14. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה לחנך יותם, הבחור כבר בן 24. מקרה אבוד.

15. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

גבולי. צוות מאמנים שמתמחה בשחקני הגנה יכול להוציא ממנו משהו טוב אם יש לו בסיס טוב, גם בגיל 24 - זאת דעתי לפחות. בכל מקרה, 8 מיליון על שחקן הגנה לא מוכר מהליגה הברזילאית זה הימור גדול מדי.