פיגוע ירי יהודי בת"א

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Selby, ‏2/8/09.

1. דנידין Member

נטיות לא נכונות? מי קבע?

2. StevieG Member

אני מצטער, נפלה כאן טעות. התכוונתי שמבחינת הרוצח הנטיות שלהם היו לא נכונות.

3. yonmu Member

הטבע, בהתחשב בעובדה שבשיל להביא ילדים צריך זכר אחד ונקבה אחת...

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה בדיוק העניין. שלושת הדתות הגדולות מתקשות לקבל שהטבע יצר גם אנשים שנמשכים לאותו המין. היהדות, נצרות ואיסלאם מתנהגות לקבוצה הזאת כאילו הם חולים סוטים שצריכים 'להבריא' אותם. אם אין שיתוף פעולה אז אלימות הוא דבר לגיטימי לגמרי. בסה"כ הקהילה הזאת חיה בינינו ולא מזיקה לאיש. זה הדבר שמרתיח את דמי. היה לי בעבר קולגה לעבודה שהומו, תאמין לי האיש היקר הזה היה בן אדם נפלא, יותר טוב מכמה חבר'ה אחרים שהכרתי שלכל הדיעות היו 'רגילים'.

הדת עושה מהאנשים האלה חולים וקבוצות אחרות מקבלות לגיטימציה לשנוא ולעודד אלימות נגד הקהילה הזאת. מבחינתי הומופוביה דומה לאנטישמיות. כמו שנאת יהודים, לדעתי הדת באה עם הגפרור ומסיתה את האש, אבל חילונים זורקים מדי פעם כמות גדולה של בנזין על האש...כשאני קורא את התגובות באתרי החדשות בארץ אני מקבל את הרושם שהשנאה באה מכל הכיוונים. סתם שנאה בשביל לשנוא, כמו שעושים מחוץ לישראל עם יהודים...

אולי אחרי המקרה הזה כשיתברר מה המניע האמיתי כדאי גם לגופים פוליטיים להנמיך את הטון ולהתחיל לשדר סובלנות לאנשים אחרים. לצערי כמו כל כך הרבה דברים בארץ, אחרי כמה ימים אנחנו עוברים לסדר היום והאלימות המילולית כנגד הומואים/לסביות כבר תחזור.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלכתי אתמול במרכז ת"א. מוצ"ש על ציר רוטשילד הרצל בדרך כלל רואה פעילות ענפה ברחובות אבל אתמול נראה יותר כמו עיר רפאים אחרי הרצח המתועב אתמול. זה היה פשוט לא יאומן, לא היה איש ברחוב, אקט של סולידריות מוחלטת וחוץ מכמה טמבלים מחוץ לקאסה דלה קאווה שניסו להתחיל עם תיירת לא הייתה נפש, במועדונים, בבארים, במסעדות, שומם, וזה שוב הראה לי איזו עיר מדהימה היא ת"א.
    עיר שלא פוחדת לתת חופש ליצירתיות. חופש לנפש. חופש לאדם לבחור להיות מי שהוא. חופש להנות. חופש לא להיכבל למוסכמות, לנסות לשנות. וגם חופש לסולידריות. זה היה אחד מהאקטים הסובלניים והמתחשבים שראיתי בחיי. העיר הראתה חוסר נכונות לחגוג ביום שבו חל עוול גדול על קהילה שוואלה, אין לי שום דבר איתה אבל יש לה את הזכות לחיות.
    ובגלל זה בדיוק אני לא רואה את עצמי חי בארץ במקום שאינו תל אביב.

מאחל החלמה מהירה לפצועים, ומקווה שיתפסו את הבן זונה שעשה את זה ושכבר בקרוב הוא ילמד מקרוב על משכב זכר בכלא.

6. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא, יפה כל מה שכתבת. יש לי רק בעיה אחת בדבריך: "אין לי שום דבר איתה אבל יש לה את הזכות לחיות." אני חושב שזו גישה מוטעת, כי ברור שיש לך דבר איתה, שהרי מדובר כאן בבני אדם, בשר ודם, כמוך וכמוני. ברגע שאתה אומר "איתה", "לה", אתם בעצם מחלק את היש לאני והם, אנחנו ו"האחר". וגם אם דבריך כרגע לטובתם, "להם מותר", "לאחר יש זכות", הרבה יותר קל לעבור מכאן ללהם אסור ולאחר אין זכות. צריך לוותר על ההם והאחר, ולראות את האדם כאנחנו. לנו מותר, אנו בני חורין, אנחנו חופשיים.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

את הפיגוע במרכז הרב ביצע מחבל ערבי, כאן סביר להניח שזה מחבל יהודי, תעשה 1+1 ותבין כמה זה חמור ומצמרר.

יש גם אפשרויות אימוץ אתה יודע, ויש הרבה הומוסקסואלים שתורמים זרע לידידות שלהם ומקיימים את מצוות פרו ורבו, החשיבה הפרימטיבית היא זאת שגרמה לכך ש-3 אנשים תמימים יצאו ממרכז נוער בארונות קבורה.

8. אלי מתחן Member

מרכז הרב זה לא מקום חרדי אלא של אוכלוסיה דתית לאומית, וזה היה פיגוע של מחבל ערבי.

אני לא מוכן לקבל את הטענה שהקהילה הזאת בסך הכל רוצה לחיות בשקט, אם הם היו רוצים לחיות בשקט לא היינו עדים כל שנה למצעדי גאווה. הם רוצים להצהיר בגלוי על דברים שמפריעים לאנשים (לא משנה אם בצדק או לא) שלא יתפלאו שהם ירכשו לעצמם מספיק שונאים בדרך.
    לא שאני מצדיק באיזשהו משהו את הרצח שהיה אתמול.

9. 亚历山大帕托 Member

מישהו דיבר עם ירדן לאחרונה?

10. בועז Member

מסכים עם הדברים על ת"א. לא הייתי אומר ש"העיר תל אביב" מביעה הזדהות כי הרי המסעדות, המועדונים ושאר מקומות הבילוי שתיארת נשארו פתוחים.
    האנשים שלא הגיעו- הם לא בהכרח תל אביבים.
    אבל אהבתי את הניתוח של תל אביב, המקום היחידי בארץ שאף פעם לא נשאר מקובע (וקשה לי לומר שמעולם לא היה) והוא מעוז המודרניות והחופש לכל אחד.

אני לא מגיב לנושא כי כל מה שהיה לי להגיד כבר אמרו פה כולם.אני רק יכול לדמיין כמה עצוב וקשה לשבת בפינה בה אתה מרגיש שהסרת את כל המסיכות ושאתה הכי אתה בה שהיית אי פעם,ולגלות שמסתבר שגם שם אתה חייב ללבוש מסיכה כדי לשרוד.

11. Rudess Member

כשאדם רוסו נדקר, כל התל אביבים לא עשו כלום! פשוט טענו שהקהילה בירושלים צריכה לעבור לתל אביב- איפה הם היום? החוסר סולידריות של האנשים בתל אביב כלפי אנשים שנאבקים בחלאות האלה מדי יום בירושלים, כאן הבעיה. הבועה קיימת, והיא התפוצצה להם בפנים אתמול!
    אם תנסו להיזכר לפני כמה שנים היה ויכוח על הצורך בקיום מצעד גאווה בירושלים, ואחת הטענות הייתה שהחוסר מעש וההתעלמות מהבעיה עוד תינשך אותם בעתיד הקרוב- והנה זה קרה! במרכז תל אביב ה"פלורליסטית" עדיין הקנאות הדתית נמצאת ובועטת, לא רק בירושלים! החרדים הקיצונים לא מעוניינים רק בירושלים, הם רוצים שליטה בכל הארץ (וכרגע ממש לא משנה לי מי האיש שלחץ על ההדק, יש קהילה שלמה שעומדת מאחורי הרובה הזה).

לצערי מה שקרה אתמול הוכיח מעל לכל ספק ומעל לכל ויכוח לאן המדינה שלנו מידרדרת ולאן הקנאות הדתית תביא אותנו. כמה ימים בלבד אחרי תשעה באב, ואף אחד לא לומד ואף אחד לא רואה את המציאות.
    התל אביבים שחשבו שהם חיים בבועה, ואף אחד לא יכול לגעת בהם בבועה שלהם,שהותירו את המאבק על הזכויות ועל חופש הפרט למי שנשאר בירושלים. פעמון האזהרה צלצל, כבר כמה פעמים, במיוחד במצעד שבו נדקר אדם רוסו, ואף אחד לא חשב להתעורר.

עוד פעם יבואו ויאמרו- אל תכפישו קהילה שלמה בגלל מעשה של מטורף, אבל לא! זה לא מעשה של מטורף, זה מעשה של קהילה שלמה. של קהילה החרדית והדתית ימנית קיצונית שפעלו להתסיס ולעורר אווירה של רצח! אותה קהילה שאחראית גם לרצח המתועב של רבין.
    כל אותם "רבנים" שעודדו פעולות אלימות כנגד הקהילה הזאת, כל אותם אנשים שמצדדים בהשתקת האחר והשונה במדינה בעילה דתית, כל אלה צריכים לעמוד מול ה"אלוהים" שלהם ולקוות שהוא יסלח להם.
    אני הפסקתי להיות נאיבי- הגיע הזמן שהציבור השפוי במדינה שלנו (כן כן לא רק בירושלים) יקום על רגליו האחוריות ויעשה משהו!

12. Bensh Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

13. בועז Member

כן...קורע...

14. הרצליה Member

הוצאת לי את המילים..מסכים באלף אחוז!

15. VaN Member

בניגוד לקבוצות אחרות באוכלוסיה אני לא רואה שהם מנסים לכפות את דרך חייהם על שאר האוכלוסיה (בטח שלא בדרך כזאת קיצונית), אלא עוזרים לעצמם לתקן חלק מהקשיים שהחבר'ה גוזרת עליהם.

אני חושב שלבן אדם מגיע קצת יותר מאשר לחיות בשקט, גם אם ההתנהגות שלו נראית לך לא טבעית או אם אלי ישי אמר שהם חולים או עובדיה יוסף אמר שהנספים בשואה הם גלגולים של הומואים. ואם אמירות כאלה גורמות לאנשים לבצע כאלה מעשים אז יותר פושע אחד צריך להיענש על זה.

דמוקרטיה, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/09