פותחים עונה בליגת העל: משחקים בצל המצב בדרום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏18/8/11.

1. שער 7 Member

בשנה שעברה במצב כזה קיימו את המשחקים ללא קהל...
    סוף סוף משהו הגיוני בהתאחדות. לדעתי צריך לדחות גם את המשחק בראשל"צ,
    לא ירחק היום שזה יגיע גם לשם.

באשר להפועל, אולי היה עדיף לדחות את כל המחזור. כמו שהפועל נראית כרגע, לא הייתי פוסל אפשרות שנפסיד גם ביום שני.

2. Ice Cream חסה

שנה שעברה התזמון היה פחות טוב ולא היה זמן לפסוק על ביטול המשחק (מבחינה בטחונית ירי של טיל למגרש לא גורם לסכנה כי מנהרת השחקנים היא ממוגנת) כי כבר הייתה התחייבות לטוטו שהוציאו טפסים וההתאחדות לא הייתה יכולה לבטל כבר, עכשיו כן. ומבחינה מוראלית של ההחלטה אז? הטוטו חשוב יותר לכדורגל מאשר אוהדים מבחינת התמיכה שהוא נותן, כך שההחלטה של ההתאחדות הגיונית.

ולגבי דחיית כל המחזור: כמו שבאנגליה לא דחו מחזור שלם בגלל מהומות במזרח לונדון, גם פה לא צריך.

3. Raulito Madridista

ליגת העל נפתחת! התגעגעתי כל-כך לכדורגל. אין מה להשוות בין גביע הטוטו או משחקים בשלבים המוקדמים באירופה לבין הדבר האמיתי. חבל מאוד על האירועים בדרום ועל המשחקים שנדחו בצדק, וגם צריך לזכור שהתל-אביביות ישחקו רק בהמשך השבוע - אבל גם היום יש למה לצפות.

לפני חמש עונות הגיעה מכבי חיפה לקופסא אחרי שלוש אליפיות ברציפות נגד מכבי נתניה המתחדשת של אלי גוטמן. לא הרבה נתנו סיכוי לנתניה אבל היא פירקה 3:1 את מכבי חיפה. אני חושב שנתניה בהחלט בעמדה של לגנוב נקודות היום. הראש של מכבי חיפה נמצא לחלוטין בגנק, נתניה תקבל חיזוק מהקהל שלה ורוב הסגל נשאר. יהיה מעניין לראות בחיפה את קטן משחק אחרי זמן רב. חוץ ממנו אני חושב שיש קצת בעיות בקישור - חיפה עם יותר מידי חלוצים. מצד שני - הגנת נתניה תצטרך להיות עירנית מאוד. אם חן עזרא ואחמד סבע היו פותחים בהרכב - הסיכויים היו גבוהים יותר לניצחון של היהלומים.

הסיפור מחר בעילוט יהיה שונה לגמריי מאשר בגביע הטוטו - אז בני-יהודה רמסה 4:0 את עכו ללא רחמים. קשה להאמין שבמשחק חוץ נגד יריבה שהיא מוקש מסוים - בני-יהודה שוב תטייל. היא תיהיה תלויה כמובן בגלבאן ובבלילי. אגב, שלו מנשה התחיל טוב מאוד את העונה וגם אמיר עגייב שחקן מעניין. עכו תקווה לנצח אבל היא עשתה שינויים רבים מהעונה שעברה.

משחק מסקרן צפוי בין הפועל חיפה לבין ק"ש. הפועל חיפה בעלת הבית ועם הטירוף מהקהל יש לה יתרון, ונוסיף לכך את ערן לוי שהוא שחקן מאוד מסוכן - אבל ק"ש נראית לי יותר שקולה, מרוכזת וחכמה. אבידור יוכל 'להרוג' את הפועל חיפה במתפרצות בזכות המהירות האדירה שלו - הוא היה חייב לחזור הביתה כדי לשקם את הקריירה אחרי שנים קשות במכבי. לק"ש בכלל יש חוד קטלני. כל תוצאה אפשרית - אני נוטה לכיוון של תיקו.

4. yedidel Member

אני לא מאמין שאתה מגן על ההחלטה ההיא. זאת היתה ההחלטה הכי שערורייתית בתולדות הספורט הישראלי. אשכרה קיבלנו עונש משחק ללא קהל בגלל שירו עלינו גראדים.

5. shlomydavid מנהלים

משחק בקופסא תמיד קשה לנו, ושזה קורה במשחק פתיחת עונה זה הופך אותו לקשה אפילו יותר.
    בהתחשב בסיטואציה והשינויים בהרכב, גם תיקו תהיה תוצאה סבירה.

6. Ice Cream חסה

לא אמרתי שזו החלטה צודקת, אבל זה היה הפיתרון הכי טוב.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתחנו בצורה כל כך רעה את גביע הטוטו, שאני כבר לא יודע מה לחשוב. אם הייתם אומרים לי לפני חודש שמכבי חיפה תגיע כל כך חסרה למשחק בכורה בקופסא, הייתי אומר לכם שהיא תקבל רביעייה, אבל משהו נפגע אצלנו במשחקי גביע הטוטו, כשגם במשחקים שהיינו עדיפים על היריבות שלנו, לא הצלחנו לנצח.
    למרות זאת, מכבי חיפה מגיעה מאוד חסרה ואני משוכנע שעם נחישות והקרבה אפשר לנצח אותם. הרבה תלוי ביכולת של לאוניד קרופניק ומריאנו קפורלה לטעות כמה שפחות, כי הם החוליה החלשה בקבוצה.
    חבל שהנהלת הקבוצה לא למדה כלום מהשנה שעברה ודפקה שוב מחירים. הלוואי והקהל של מכבי חיפה ינהג כמו הקהל של ביתר ירושלים בשנה שעברה ויבחר לא להגיע.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

8. Ice Cream חסה

מי שנראה כחוליה הכי חלשה לפי מה שהבנתי מכל מה שקראתי זה אלכס מרטינוביץ' השוער. הוא גם ככה היה ממש חתול בשק והרזומה שלו וגם החצי שנה בר"ג לא היו איי איי איי, ושנה שעברה אריאס היה אחראי לא מעט ליכות של נתניה.

ולגבי עמדת הבלמים: למה לא משתמשים בעידו לוי שהיה מאוד טוב בהפועל הרצליה שנה שעברה?

9. oFiRzZz Member

סוף סוף ליגת העל חוזרת!
    שאומרים לי מחזור ראשון, נתניה נגד מכבי חיפה בקופסא, ישר עוהל לי לראשון המשחק הראשון שלנו בעידן יאמר. פעם ראשונה שהרגשתי שוואלה - הולך להיות פה משהו גדול.
    לתת שלישיה לאלופה הבלתי מעורערת של ישראל באותם ימים זה היה דבר ענק.

ועכשיו לגבי היום, זה שחן עזרא וטרטיאק ככל הנראה ישבו על הספסל היום רק מראה כמה עומק יש לנו בחלק ההתקפי. חבל שבחלק ההגנתי חסר מגן שמאלי ( עם כל הכבוד אני מעדיף את בן הרוש בלם, קפוארלה וקרופניק ביחד לא מספיקים, לדעתי ).

"שוב מתרגש לראות אותך, אהובתי אני שלך " - יאללה נתיה!

10. אלי מתחן Member

שתי דקות במשחק ונתנוב עם שתי הזדמנויות משוגעות ושתי הצלות של שראנוב, מקווה בשבילם שהם לא יתחרטו על זה.

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

החמצות מדהימות של נתניה, איך כליבאת לא מסר? יש לו הרבה כישרון לילד הזה...

משהו חיובי בכדורגל שלנו, ואני חלילה לא רוצה להישמע גזען/לא מובן:

ככל שיש יותר שחקנים ערבים בקבוצות ככה אט אט הקריאות נפסקות, כי הקהל עצמו רואה שיש גם כאלה שהם "אחרת" מהסטיגמה שיוצאת ושלשום בבלומפילד שזה היה הכי מתבקש כביכול עקב הפיגועים וזה, כשחלק מהקהל ב-11 ניסה לשיר "תנו לצה"ל לנצח לזיין ת'ערבים" וזה אז הגיע בוז גדול, גם מתוך 11 עצמו אנשים שהיו לידי לפחות גם שרקו, מה גם שהעובדה שלפחות אצלנו בקבוצה יש את מואנס דאבור ודיע סבא, שהראשון לפחות מקבל רק חיזוקים חיובים (וזה עוד מקהל שהוא לא בדיוק כזה "נאור" בהשוואה לאוהדי הפועל לדוגמא בהיבט הזה) אז זה מאוד חיובי ומשמח לראות. מקווה שיהיה בכל קבוצה לפחות אחד, מה גם מי שזוכר הקהל של בני יהודה היה גם ידוע בסלידתו הקשה לערבים והגיע סלאח חסארמה ואט אט שינה את הסטיגמה הזאת, יש גם את חסן אבו זיאד שהוא מאוד אהוב שם על ידי הקהל, ג'ורג' אמסיס, היה גם את ראהדי וזה עשה סוג של שינוי יפה בקהל של בני יהודה שאצלם אני כבר כמעט לא שומע קללות גזעניות בהיבט הזה.

12. Ice Cream חסה

אני מוכן שבבית"ר ישחקו 11 שחקנים ערבים מוסלמים, אם הם לא יחתמו בהפגנתיות את השפתיים בשירת התקווה שיש בטדי לפני כל משחק. ושיעשו שירות ממטרות בצבא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/8/11
  13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד דבר דבילי שצריכים להפסיק: שירת ההימנון בטדי...רק במקום אחד בעולם אני מכיר ששרים הימנון, טורקיה. המנון = נבחרת ישראל.

---

אגב בנוגע לרוטציה של אלישע, מובן ומקובל ולא רק זה, ה-11 שמשחקים המחליפים לפחות, הם שחקנים פותחים בכל קבוצה בליגה ואם הם נראים כמו שהם נראים ב-25 הדקות הראשונות - חיפה לא הגיעה לרחבה של נתניה - זה הבעיה שלהם בלבד!

גול גדול של פיראס מוגרבי...

נערך לאחרונה ב: ‏20/8/11
  14. אלי מתחן Member

איזה גול יפה של מוגרבי, זה לא משנה את העובדה שככה לא משחקים 3 בהתקפה על 2 מגינים.

15. סטפן שאלוי Member

הגול הראשון העונה. הלוואי שיהיו הרבה, יותר מהגראדים של החמאס.